خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات

تکنیک های کاربردی با مکث

سلام به همگی امیدوارم حالتون خوب باشه.از اونجایی که هر سری توی تماس با بچه های قلمچی یه سری نکات کاربردی آموزشی بهشون یاد میدم(حالا انجام میدن یا نه بستگی به خودشون داره)بعد از تماسم کاغذ نکته رو مچاله میکنم میندازم(:
      گفتم بجای مچاله کردن یه تاپیک بزنم و هر هفته یه نکته رو اینجا بگم واسه بچه های انجمن کنکور🌹.اگه هم کسی نکته مناسبی مد نظرش بود ک فکر کرد میتونه کمک کننده باشه میتونه اینجا بیان کنه.

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نکته اول
      موضوع:افزایش ساعت مطالعه

خب آقا هممون میدونیم که توی دو سه ماه آخر دیگه باید
      نهاااایت ساعت مطالعه رو بترکونیم چون ارزش تایم این بازه زمانی نسبت به کل سال خیلی بیشتره.حالا یکی ازکارایی که میشه کرد واسه افزایش ساعت مطالعه چیه؟اینکه
      ۱-یروز از خواب بیدار میشی و یه قلم کاغذ میگیری دستت
      ۲-از صبح که شروع کردی درس خوندن تا آخر شب هرکاری کردی بصورت دقیق با ساعتی که واسش گذاشتی مینویسی
      ۳-آخر همون شب یا فردا اون برگه رو چک میکنی.یه سری تایم مرده هست که قطعا اگه با خودت توی نوشتن کارات توی اون برگه روراست بوده باشی پیداشون میکنی.خب طبیعیه که باید از بینشون ببری.
      سری دوم تایم مرده اون کاراییه که ضروریه اماااا تایم زیادی میزاری واسش،مثلا چخبره واسه ناهار یک ساعت میزاری کنار؟ناهارتو توی یه ربع هم میتونی بخوری ظرفارو هم جمع کنی بشوری!
      هرچیم که غیر ضروری پیدا کردی میزاری تا بعد از ساعت مطالعت انجامش بدی(گوشی و tv مثلا)
      برو ساعت مطالعه رو بترکون❤

3. Top | #3
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      میتونه خیلی مفید باشه...ممنون
      آدم هاے سادہ را دوست دارم...
      بوے ناب آدم میدهند....

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ممنونیم ازت داداج
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      در ادامه مبحث قبل که بحث ساعت مطالعه بود امروز میخوام درمورد شب نخوابیدن و درس خوندن چندتا نکته رو بگم.اول از همه اینکه حتما به این قضیه توجه داشته باشید که هرچقدم تجربه انجامشو داشته باشین و تا الان انجامش داده باشین این کار واسه بلند مدت توصیه نمیشه به هیچ وجه،جدا از آسیب های جسمی که میزنه ساعت خوابت هم نابود میکنه برای جلسه کنکور.
      اما همونطور که میدونید بخوایم رندش کنیم حدود دو ماه فرصت دارین تا روز سرنوشت ساز.دیگه وقت الان حکم طلا رو داره و نمیشه به این راحتی از دستش بدیم.حتی منظورم اینه که دیگه وقت نیست بخوایم زمان بزاریم و عادت مطالعاتی شب نخوندنو یاد بدیم به کسی که فقط شبا درس میخونه.پس اگر از قبلا عادت داری به این کار عیبی نداره ادامه بده امااااا یک ماه آخر همینطور کمتر و و کمترش کن تا یک هفته به کنکور ساعت مطالعت کامل صبح باشه ک به مشکل نخوری.
      نکته بعدی اینجاست که توی این بازه از سال که آزمون جامع داریم میزنیم حتما حتما اونی که شبا درس میخونه هرطور که شده باید حداقل نصف آزموناش رو طوری تنظیم کنه که صبح آزمون بده(با زبان بی زبانی دارم میگم شب بخواب).بالاخره دلیلشم بحث آمادگی ذهنیه و عادت کردن به تنظیم تایم جلسه کنکور.[

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      اما کسی که تازه میخواد شروع کنه به شب درس خوندن:
      یه سوال دارم ازت؟چیزی کشیدی داداچ یا آبجی؟
      آقا نکنید این کارو تروخدا.قبل از عید شاید میشد اما الان باااید صبح آزمون جامع حل کنید.من بجاش یه حرکت خفن تر پیشنهاد میدم اونم ساعت ۵ صبح بیدار شدنه اهل دلاش میدونن ساعت ۵ چه فاز ملکوتی کنکوری ای بر فضای خونه حاکم میشه.همه همسایه ها خوابن،یه نسیم خنکی از لای پنجره میاد ،صدای تیک تاک ساعت با سکوت خونه ترکیب میشه اصن نگم برات.اگه دلت میخواد سال دیگه این موقع بیدار شی یه نگاه به ساعت کنی دوباره بخوابی پس الان بیدار شو یه نگاه به ساعت بنداز و بیدار تر شو!
      ویرایش توسط lix_Max : 18 فروردین 1400 در ساعت 13:30

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن