خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 35
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

کمک در درس ریاضی

هر چی زور میزنم ریاضی تو مغزم نمیره چطوره از الان بیخیال شم بیشتر مبحثا رو برم سراغ فیزیک و شیمی و زیست؟
      از ریاضی فقط احتمال و ترکیبات - هندسه یک و حد پیوستگی و مثلثات میتونم بخونم -
      چی کار کنم بزارم کنار بچسبم به بقیه یا نه؟
      اگه بخوام بقیه مباحثو بخونم باید حتما معلم بگیرم که وضعیت مالی خوب نیست و میرم زیر قرض (انگار پول خونِ باباشونو میخوان - ما با کارگری به زور روزی 30 میتونیم در بیاریم بعد اینا ساعتی 50 تومن میخوان) چه کنم؟
      درسته از الان حذف کنم؟ یا نه؟
      کتاب هم برای ریاضی خسته شدم از بس گرفتم فایده نداره انگار مگه اینکه کتابی باشه که به من که تا بحال معلم نداشتم مفهومی بگه -
      ..
      ..
      ..

2. Top | #2
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      با سلام
      اصلا ریاضی رو کنار نذارید. اکثر تجربی ها مثل خودم ، با ریاضی مشکل دارن

توجه کنین که ریاضی واسه تجربی سخته پس اکثرا کم میزنن. اگه کسی بالا بزنه ؛ رتبه خوبی میگیره

واسه آموزش من کتاب جامع ریاضیات مهروماه رو پیشنهاد میکنم و یا خیلی سبز

اگه اونا رو بخونی کامل ، و بعد به مثال های حل شده نگاه کنی و تست های حل شده ( تست نمونه ) رو ببینی ، و بعدش دوباره خودت حل کنی و اگر اشتباه بود ، دلیل اشتباهتو بفهمی ، اون وقت پیشرفت میکنی

واسه معلم لازم نیست که معلم خصوصی بگیری که 50 تومن تازه ارزون هست .
      میتونی کلاس کنکور نمیه خصوصی مثله کانون یا بقیه موسسات بری

ولی اگه کتاب های کمک آموزشی رو کامل بخونی ، بهتره

که البته شرطش تمرین ، تمرین ، تمرین ، تست ، تست هست

موفق باشی
      به امید موفقیت...
      فَعَلَی اللهِ تَوَکَّلتُ فَاَجمِعُوا اَمرَکُم وَ شُرَکائَکُم ثُمَّ لا یَکُن اَمرُکُم عَلَیکُم عُمَّهً

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khorsand نمایش پست ها
      با سلام
      اصلا ریاضی رو کنار نذارید. اکثر تجربی ها مثل خودم ، با ریاضی مشکل دارن

توجه کنین که ریاضی واسه تجربی سخته پس اکثرا کم میزنن. اگه کسی بالا بزنه ؛ رتبه خوبی میگیره

واسه آموزش من کتاب جامع ریاضیات مهروماه رو پیشنهاد میکنم و یا خیلی سبز

اگه اونا رو بخونی کامل ، و بعد به مثال های حل شده نگاه کنی و تست های حل شده ( تست نمونه ) رو ببینی ، و بعدش دوباره خودت حل کنی و اگر اشتباه بود ، دلیل اشتباهتو بفهمی ، اون وقت پیشرفت میکنی

واسه معلم لازم نیست که معلم خصوصی بگیری که 50 تومن تازه ارزون هست .
      میتونی کلاس کنکور نمیه خصوصی مثله کانون یا بقیه موسسات بری

ولی اگه کتاب های کمک آموزشی رو کامل بخونی ، بهتره

که البته شرطش تمرین ، تمرین ، تمرین ، تست ، تست هست

موفق باشی
      مرسی خیلی سبز رو دارم ولی زیاد باهاش نمیتونم ارتباط برقرار کنم مهر و ماه چطوره درسنامه ها؟؟
      ..
      ..
      ..

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ریاضی فقط با تمرین کردن درست میشه
      باید تست بزنی و اینکه وقتی داری تست میزنی نباید هی بری جواب ش رو نگا کنی قبل از حل تست درسنامه ها رو بخون بعد اول سعی کن خودت تست رو حل کنی اگه نتونستی جوابش رو نگا کن وقتی خوب یادش گرفتی برای خودت یه بار دیگه حلش کن یه طوری که اگه دوباره با همین تست برخوردی بتونی حلش کنی
      اگه نمیتونی همه ش رو بخونی چندتا مبحث حذف کن اما کلا نذارش کنار کار اشتباهی هست

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa20 نمایش پست ها
      ریاضی فقط با تمرین کردن درست میشه
      باید تست بزنی و اینکه وقتی داری تست میزنی نباید هی بری جواب ش رو نگا کنی قبل از حل تست درسنامه ها رو بخون بعد اول سعی کن خودت تست رو حل کنی اگه نتونستی جوابش رو نگا کن وقتی خوب یادش گرفتی برای خودت یه بار دیگه حلش کن یه طوری که اگه دوباره با همین تست برخوردی بتونی حلش کنی
      اگه نمیتونی همه ش رو بخونی چندتا مبحث حذف کن اما کلا نذارش کنار کار اشتباهی هست
      ممنون
      مشکلم اینه که بیشتر کتابا زیاد رو درسنامه تمرکز نکردن
      کتابی میشناسین که درسنامه مفهمومی و خوبی داشته باشه؟
      ..
      ..
      ..

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AMIR BEKAM نمایش پست ها
      هر چی زور میزنم ریاضی تو مغزم نمیره چطوره از الان بیخیال شم بیشتر مبحثا رو برم سراغ فیزیک و شیمی و زیست؟
      اگه بخوام بقیه مباحثو بخونم باید حتما معلم بگیرم که وضعیت مالی خوب نیست و میرم زیر قرض (انگار پول خونِ باباشونو میخوان - ما با کارگری به زور روزی 30 میتونیم در بیاریم بعد اینا ساعتی 50 تومن میخوان) چه کنم؟
      کتاب هم برای ریاضی خسته شدم از بس گرفتم فایده نداره انگار مگه اینکه کتابی باشه که به من که تا بحال معلم نداشتم مفهومی بگه -
      خب امیر جان همین مباحثی که میگی میتونی بخونی خودش یه 30 درصدی میشه دیگه مگه بده؟
      فکر حذفو از سرت بیرون کن من پارسال همین اشتباهو کردم
      کتاب ریاضی جامع مبتکران که 2جلده جلد اولش فقط آموزشه واقعا کتاب خوبیه البته چاپ اولشه و طول میکشه جا بیوفته
      تو که میگی ریاضی تو مخت نمیره کتاب منتظری خیلی به دردت میخوره البته میدونم ذهنیت خوبی بهش نداری!

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_R نمایش پست ها
      خب امیر جان همین مباحثی که میگی میتونی بخونی خودش یه 30 درصدی میشه دیگه مگه بده؟
      فکر حذفو از سرت بیرون کن من پارسال همین اشتباهو کردم
      کتاب ریاضی جامع مبتکران که 2جلده جلد اولش فقط آموزشه واقعا کتاب خوبیه البته چاپ اولشه و طول میکشه جا بیوفته
      تو که میگی ریاضی تو مخت نمیره کتاب منتظری خیلی به دردت میخوره البته میدونم ذهنیت خوبی بهش نداری!
      مرسی داداش
      منظورم از حذف - حذف بقیه مبحثا غیر از اینا بود.
      اتفاقا به ریاضی خیلی علاقه دارم ولی تابحال معلم نداشتم و انا رو هم خودم خوندم.
      ..
      ..
      ..

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Sheytani
      نمایش مشخصات
      مهروماه نگیرید چون واسه کسی خوبه که لاقل یه دور کامل خوب درسا رو خونده باشه منظورم اینه خیلی سخت توضیح داده..پاسخ تشریحیشم زیاد خوب نیست من داشتم ولی گذاشتم کنار
      البته کتاب گاج خاکستری ریاضی عمومی خیلی خوبه منتها بازم تو آزمونا نمیتونم بزنم
      منم باریاضی خیلی مشکل دارم
      خیلی زیاد

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط غزلی نمایش پست ها
      مهروماه نگیرید چون واسه کسی خوبه که لاقل یه دور کامل خوب درسا رو خونده باشه منظورم اینه خیلی سخت توضیح داده..پاسخ تشریحیشم زیاد خوب نیست من داشتم ولی گذاشتم کنار
      البته کتاب گاج خاکستری ریاضی عمومی خیلی خوبه منتها بازم تو آزمونا نمیتونم بزنم
      منم باریاضی خیلی مشکل دارم
      خیلی زیاد
      آره مهر و ماه یه جوریه درسنامه هاش خیلی خشکه! بعضیا باهاش کنار نمیان
      من با این مبتکران خیلی دارم حال میکنم جدیدا و البته گاج هم دیروز درسنامه هاش رو دیدم واقعا خوب بود ولی جدا جداس دیگه!
      به قول آقای افشار تو یادگیریه ریاضی و فیزیک باید صبور باشید مطمئنا همه همین مشکلاتو دارن با ریاضی

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khabalod
      نمایش مشخصات
      آقا امیر بنظرم آبی قلمچی مناسب باشه.هم توضیح داده بعدش تست کنکور وقتی فول شدین برین سراغ مهروماه.من تا الان داشتم ریاضی میخوندم اما هنو حس میکنم هیچی بلد نیسم

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون
      شرمنده من رشته م ریاضیه..
      از کتابای ریاضیات تجربی خبر ندارم..

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara75 نمایش پست ها
      آقا امیر بنظرم آبی قلمچی مناسب باشه.هم توضیح داده بعدش تست کنکور وقتی فول شدین برین سراغ مهروماه.من تا الان داشتم ریاضی میخوندم اما هنو حس میکنم هیچی بلد نیسم
      ممنون از راهنماییت
      آره منم میخونم بعدش حس میکنم هیچی نفهمدیم واسه همین به این فکر افتادم -
      باید به ابی هم یه نگاهی بندازم

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa20 نمایش پست ها
      شرمنده من رشته م ریاضیه..
      از کتابای ریاضیات تجربی خبر ندارم..
      دوشمنتون شرمنده
      مرسی
      ..
      ..
      ..

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      حذف اکیدا ممنوع _فعلا_
      والا ساعتی 50 تومن زیاد نیستاااااا
      ساعتی 500 تومن هم هستش......(استادهای آموزشگای معتبر)
      ولی اگه با کتاب جواب نگرفتی واقعا آخرین گزینه معلم گرفتن هست و ..........

14. Top | #14
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      ممنون
      .
      سلام. خواهش میشه

من مهروماه دارم و واقعا راضی هستم. حالا نمیدونم دوستانی که دارند یا شنیدن ، بدی اونو میگن ، دلیلش رو نمیدونم شاید اونا دوست دارن ریاضی رو یک جور دیگه بفهمن

ولی من توی ریاضی پایه ضعف داشتم و دارم . مهرو ماه چاپ 91 که گرفتم ، میشه گفت تازه دارم میفهمم قضیه از چه قراره.

که گفتم شرطش حل تست های نمونه و مثال هاست و حتما و حتما باید بعد از خواندن و نمونه کار کردن ، تست رو بزنید. تا مطلب رو بفهمین ، ولو اگه اشتباه بزنین مشکلی نیست.

و حتما و حتما سعی کنین توی یک دفتر ( ترجیها کلاسور ) یادداشت کنین که خط خودتونو بخونین. ( تاپیک های قبلی منو راجع به این مطلب مطالعه فرمائید )

به نظر من و چند نفر ، برای ریاضی تجربی ، بهترین کتاب ها ، جامع مهروماه ؛ جامع خیلی سبز ، گاج ، مبتکران ، کانون ، انرژی اتمی هست . که به ترتیب قرار گرفتن.
      به امید موفقیت...
      فَعَلَی اللهِ تَوَکَّلتُ فَاَجمِعُوا اَمرَکُم وَ شُرَکائَکُم ثُمَّ لا یَکُن اَمرُکُم عَلَیکُم عُمَّهً

15. Top | #15

Sheytani
      نمایش مشخصات
      قبل پیشنهاد کتاب باید بهت بگم همین تلقین به اینکه من نمیتونم خودش 30 % حواست و پرت و ذهنت و مشغول میکنه نمیگم الکی بگو من میتونم و در واقع اعتماد به سقف کاذب بدی به خودت اما باور به هوش ذهنت نکته خیلی مهم تو موفقیت هر فردیه ....... اما کتاب .... به نظر من برای شروع قلم چی آبی و سبز مناسبه و بعد از اون برای سطح متوسط گاج خاکستری خ خوبه و در نهایت برای فهم و یادگیری کامل و تمرین بیشتر مهر و ماه کتاب خوبیه

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن