خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

رفقا تو رو خدا کمکم کنین امونمو بریده

سلام رفقا
      ایشالله که بتونین کمکم کنین

من حین درسخوندن و تست زدن اصلا تمرکز ندارم مخصوصا تو تست زدن ، روش درس خوندنم اینجوریه یه مطلبو میخونم و بعد با خودم تکرار میکنم اما اشکال کار اونجاست که زمانی که دارم درس میخونم مغزم انگار رو هواست انگار این مغزه سرگردونه یجا متمرکز نیست نمیدونم منظورمو متوجه میشید یا نه همینجوری میرم جلو بدون ذره ای دقت
      این باعث میشه یه مطلب رو ده بار تکرار کنم اخر سر بازم احساس میکنم مطلب موقت یادمه و زود یادم میره من الان از طرفی بنظرم نمیتونم روش درسخوندنمو تغییر بدم چون زمانش نیست باید یه کاری کنم این تمرکز رو ببرم بالا راهکاری داره؟
      چون واقعا داره عذابم میده یجوریه اونقدر انرژی ازم میگیره همین باعث میشه درسخوندن سخت بشه برام و رغبتی نداشته باشم
      این روش که هر چی ذهنتو مشغول میکنه بنویس رو کاغذ و ... رو انجام دادم جواب نداد خدایی
      میشه یه راه حل به من بگین خدا خیرتون بده
      ویرایش توسط mhm245542 : 10 فروردین 1400 در ساعت 00:57

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      کابل خط اینترنت مودم رو قطع کنید ---» سیم کارت + موبایل + کامپیوتر + وسایل صوتی تصویری + لپ تاپ جمع بشن ---» اتاق رو مرتب کنید بگونه ای که کتاب ها و وسایل درهم نباشه وسط محیط ---» یک عدد کرنومتر ورزشی تهیه کنید ---» حین مطالعه کرنومتر بزنید و تایم های مفید رو زمان بگیرید ---» تست محور تر از قبل عمل کنید بخش عمده آموزش رو هم با تست و تحلیل تست جلو ببرید ---» هنگام زدن تست ها حتی بصورت آموزشی بازهم زمان بگیرید حتی حین مطالعه چند خط (یک پاراگراف) از درسنامه هم با کرنومترتان زمان بگیرید و کنار آن تست یا پاراگراف ریز یادداشت کنید چقدر طول کشید مطالعه اش ---» حساسیت به زمان خود باعث افزایش تمرکزه ولی نباید زیاد هم حساس بود یعنی من نمیخوام به خودت تایم بدی و سر این تایم فشار بیاری تا کارت تموم شه بلکه میخوام از کاری که داری انجام میدی تایم بگیری ---» تنوع مطالعاتی را تا حد توان بالا ببر بین دروس اختصاصی عمومی بچین و خرد شده ببر جلو هر بحثی که دوست داشتی رو ---» از خودت و از کل مباحثی که در طول سه روز خوندی یه کوییز بگیر ذهنت رو درگیر اون کوییز کن تا بدونه داخل این سه روز قرار نیست حواسش پرته چیزهای نیارز بشه ---» به خودت پاداش بده به جهت مثال اگر امروز رکورد تایم مفیدم ۱۰ ساعت شد آخر شب چند دقیقه ای پیاده روی میکنم.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mhm245542 نمایش پست ها
      سلام رفقا

من حین درسخوندن و تست زدن اصلا تمرکز ندارم مخصوصا تو تست زدن ، روش درس خوندنم اینجوریه یه مطلبو میخونم و بعد با خودم تکرار میکنم اما اشکال کار اونجاست که زمانی که دارم درس میخونم مغزم انگار رو هواست انگار این مغزه سرگردونه یجا متمرکز نیست نمیدونم منظورمو متوجه میشید یا نه همینجوری میرم جلو بدون ذره ای دقت
      این باعث میشه یه مطلب رو ده بار تکرار کنم اخر سر بازم احساس میکنم مطلب موقت یادمه و زود یادم میره من الان از طرفی بنظرم نمیتونم روش درسخوندنمو تغییر بدم چون زمانش نیست باید یه کاری کنم این تمرکز رو ببرم بالا راهکاری داره؟
      چون واقعا داره عذابم میده یجوریه اونقدر انرژی ازم میگیره همین باعث میشه درسخوندن سخت بشه برام و رغبتی نداشته باشم
      این روش که هر چی ذهنتو مشغول میکنه بنویس رو کاغذ و ... رو انجام دادم جواب نداد خدایی

http://forum.konkur.in/thread75278.html

_از کارهایی که قراره انجام بدی یه نقشه ی ذهنی داشته باش و اولویت بندی کن ...کار به ظاهر ساده ای میاد ولی حتی اگه همین یه مورده ساده نباشه ، باعث میشه تمرکز کافی رو نداشته باشی

_از تکنیک قورباغه ات را قورت بده استفاده کن، یعنی درسی یا حالا هرکاری که واست خیلی سخته رو اول روز انجام بده تا خیالت راحت بشه و ذهنت دیگه درگیرش نباشه و اینطوری باعث میشه واسه بقیه کارهات تمرکزت بالاتر باشه

_کارهای حوصله سر بر انجام بده ، بشین 10 دقیقه عقربه های ساعت رو نگاه کن یا مثلا صفرهای عدد پی رو بشمار...یکی از راه های افزایش تمرکز کارهای حوصله سربره !

_گوشی یا هر دستگاهی که ممکنه یه دفعه الارم یا نوتیفیکیشن بده رو خاموش یا دور کن

ویرایش توسط Zero_Horizon : 10 فروردین 1400 در ساعت 01:24

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      کابل خط اینترنت مودم رو قطع کنید ---» سیم کارت + موبایل + کامپیوتر + وسایل صوتی تصویری + لپ تاپ جمع بشن ---» اتاق رو مرتب کنید بگونه ای که کتاب ها و وسایل درهم نباشه وسط محیط ---» یک عدد کرنومتر ورزشی تهیه کنید ---» حین مطالعه کرنومتر بزنید و تایم های مفید رو زمان بگیرید ---» تست محور تر از قبل عمل کنید بخش عمده آموزش رو هم با تست و تحلیل تست جلو ببرید ---» هنگام زدن تست ها حتی بصورت آموزشی بازهم زمان بگیرید حتی حین مطالعه چند خط (یک پاراگراف) از درسنامه هم با کرنومترتان زمان بگیرید و کنار آن تست یا پاراگراف ریز یادداشت کنید چقدر طول کشید مطالعه اش ---» حساسیت به زمان خود باعث افزایش تمرکزه ولی نباید زیاد هم حساس بود یعنی من نمیخوام به خودت تایم بدی و سر این تایم فشار بیاری تا کارت تموم شه بلکه میخوام از کاری که داری انجام میدی تایم بگیری ---» تنوع مطالعاتی را تا حد توان بالا ببر بین دروس اختصاصی عمومی بچین و خرد شده ببر جلو هر بحثی که دوست داشتی رو ---» از خودت و از کل مباحثی که در طول سه روز خوندی یه کوییز بگیر ذهنت رو درگیر اون کوییز کن تا بدونه داخل این سه روز قرار نیست حواسش پرته چیزهای نیارز بشه ---» به خودت پاداش بده به جهت مثال اگر امروز رکورد تایم مفیدم ۱۰ ساعت شد آخر شب چند دقیقه ای پیاده روی میکنم.
      این بخش عملی ماجرا بود که با تجربه بدست اومده.

یکسری بحث فانتزی طور هم داره که این مقاله رو بخونید بد نیست»

(فانتزی که میگم منظور از لحاظ عملکرد روش ها در زمینه کنکور و بحث تایم محدود کنکور هست. منبع دقیق مقاله رو پیدا نکردم پس اسمی هم از منبعش نبردم)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      این مشکل تمرکز رو همیشه داشتی ؟ یعنی کل دوران تحصیلت؟
      ویرایش توسط mersadddd : 10 فروردین 1400 در ساعت 02:38

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام رفقا

بچه ها خیلی راهکارهای خوبی دادن ک همه تجربه شده و نتیجه داده
      من ۳تا تکنیک روانشناسی شو میگم که یه دکتر روانشناس و مشاور تحصیلی گفتن
      ۱.تصور کن یه منفذ اب هست که با دم تو اب وارد و با بازدم آب خاج میشه تصویر سازی حرکت اب اینجا مهمه
      ۲.تو ذهنت یه جایی رو تصور کن ک کامل سفیده مثلا روی کوهش برفه رو زمین برف هست خلاصه تا چشم کار میکنه برفه و سفیده البته اون مشاوره گفت آبی مثلا اسمون ابی رودخونه یاحالا هرچی منتهی از نظر من سفید ارامشش بیشتر بود
      ۳.شاید اون دوتا بالایی خیلی منظورمو نگرفته باشی این گزینه راحت تره
      فکر کن دور سرت یه دیوار بلنده که اجازه ورود هیچ فکری به مغزت رو نمیده هرچی فکر هست میخوره به این دیوار چینو بازتاب میشه خیلیم مقاومت از خودت در برابر این افکار نشون نده ک کارت سخت تر میشه
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!
      ویرایش توسط telma_alen : 10 فروردین 1400 در ساعت 02:26

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      http://forum.konkur.in/thread75278.html

_از کارهایی که قراره انجام بدی یه نقشه ی ذهنی داشته باش و اولویت بندی کن ...کار به ظاهر ساده ای میاد ولی حتی اگه همین یه مورده ساده نباشه ، باعث میشه تمرکز کافی رو نداشته باشی

_از تکنیک قورباغه ات را قورت بده استفاده کن، یعنی درسی یا حالا هرکاری که واست خیلی سخته رو اول روز انجام بده تا خیالت راحت بشه و ذهنت دیگه درگیرش نباشه و اینطوری باعث میشه واسه بقیه کارهات تمرکزت بالاتر باشه

_کارهای حوصله سر بر انجام بده ، بشین 10 دقیقه عقربه های ساعت رو نگاه کن یا مثلا صفرهای عدد پی رو بشمار...یکی از راه های افزایش تمرکز کارهای حوصله سربره !

_گوشی یا هر دستگاهی که ممکنه یه دفعه الارم یا نوتیفیکیشن بده رو خاموش یا دور کن

خیلی ممنونم ازتون خدا خیرت بده

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      آخ آخ امان از این گوشی من چون دی وی دی میبینم بعضی درسا رو این گوشی وصله به نافمه

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mersadddd نمایش پست ها
      این مشکل تمرکز رو همیشه داشتی ؟ یعنی کل دوران تحصیلت؟
      اضطراب یا وسواس فکری داری؟
      نه همیشه نداشتم چند سالیه خیلی ایجاد شده

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط telma_alen نمایش پست ها
      بچه ها خیلی راهکارهای خوبی دادن ک همه تجربه شده و نتیجه داده
      من ۳تا تکنیک روانشناسی شو میگم که یه دکتر روانشناس و مشاور تحصیلی گفتن
      ۱.تصور کن یه منفذ اب هست که با دم تو اب وارد و با بازدم آب خاج میشه تصویر سازی حرکت اب اینجا مهمه
      ۲.تو ذهنت یه جایی رو تصور کن ک کامل سفیده مثلا روی کوهش برفه رو زمین برف هست خلاصه تا چشم کار میکنه برفه و سفیده البته اون مشاوره گفت آبی مثلا اسمون ابی رودخونه یاحالا هرچی منتهی از نظر من سفید ارامشش بیشتر بود
      ۳.شاید اون دوتا بالایی خیلی منظورمو نگرفته باشی این گزینه راحت تره
      فکر کن دور سرت یه دیوار بلنده که اجازه ورود هیچ فکری به مغزت رو نمیده هرچی فکر هست میخوره به این دیوار چینو بازتاب میشه خیلیم مقاومت از خودت در برابر این افکار نشون نده ک کارت سخت تر میشه
      دستتون درد نکنه موفق باشین

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mersadddd نمایش پست ها
      کلا مشکلاتتو انسانی کن تا ذهنت آروم بگیره و با آرامش درس بخونی
      ببخشید نگرفتم منظورتونو

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببخشید نگرفتم منظورتونو
      منظورم اینه مشکلاتتو(مثل همین تمرکز) بزرگ نکن :/

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      وقتی تمرکز نداری فکرت ب کجاها میره؟ عاملش چیه؟
      همونو از بین ببر
      و در کنار مطالعه ، هرچی تست و تمرین بیشتر باشه تمرکزتو میبره بالا نسبت ب مطالعه درسنامه.

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fawzi نمایش پست ها
      وقتی تمرکز نداری فکرت ب کجاها میره؟ عاملش چیه؟
      همونو از بین ببر
      یه قانونی داریم که میگه هروقت تصمیم بگیری به موضوعی فکر نکنی با اینکار درواقع بیشتر بهش فکر خواهی کرد
      عامل ذهن مشغولی رو پیدا کردن درست ولی هویج نیست که ازبینش ببریم
      دیگه چقدر یه نفر همت کنه ، بتونه کنترل و به تدریج کمرنگش کنه

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      یه قانونی داریم که میگه هروقت تصمیم بگیری به موضوعی فکر نکنی با اینکار درواقع بیشتر بهش فکر خواهی کرد
      عامل ذهن مشغولی رو پیدا کردن درست ولی هویج نیست که ازبینش ببریم
      دیگه چقدر یه نفر همت کنه ، بتونه کنترل و به تدریج کمرنگش کنه

اوپس

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن