خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

لقمان حکیم کنکورت باش

سلام بعد ازمدت ها تاپیک میزنم
      خب هممون داستان لقمان حکیمو میدونیم
      امااینجا بحث ادب نیست بحث کنکوره
      تا جایی که وقت وحوصله داشته باشم هرروز یه پست براتون میذارم
      ازتجربه هایی که تودوران کنکور داشتم
      برای هرپست ماهها تایم روازدست دادم هزینه گزافی که باعث شد پشت کنکوربمونم
      امیدوارم شما این هزینه گزافو نپردازید وعمرباارزشتونو سرکنکور نبازید
      به امید موفقیت همه.

لَقَدْ کَان فِى قِصَصِهِمْ عِبْرَةٌ لاِوُلِى الالْبَاب.
      درسرگذشت آنان درس عبرتى براى صاحبان اندیشه بود.
      جبران مافات:ببخشیدوقت نشدادامه بدم.
      وَلَا يَحْزُنْكَ قَوْلُهُمْ إِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿۶۵﴾

و گفتارشان تو را غمگین نکند
      زیرا همه عزت و توانمندی برای خداست
      او شنوا و داناست .
      ویرایش توسط high-flown : 28 فروردین 1400 در ساعت 17:00

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      1.صفرتاصدی نباش:
      مهمترین عاملی که باعث شد پشت کنکوری بمونم همین بود همیشه دنبال یه روز خوب بودم برای شروکردن روزی که همه چیز خوب وعالی باشه ولی آیا اگر همه چیزعالی باشه اصلن نیازی هست برا شروع؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!چه روزایی که سریه ساعت تاخیردربیدارشدن ازدست دادم چه روزایی که سراینکه یه ساعت رفتم دکتریا بیرون خراب کردم وشدم یه کمال طلب مطلق که به هفتاد حتی پنجاه یا سی راضی نشد وصفرصفرباقی موند.بایدقبول کنی همیشه نمیتونی صدباشی اگه گذشته روازدست دادی عیب نداره شایدنتونی به نودبرسی ولی پنجاه روهم ازدست نده ،دریه کلمه شروکن وادامه بده درهرشرایطی . همیشه نگاهی که به کنکورداشتم این بود که بایداززمان شروع کردنت عالی باشی حق اشتباه نداری حق زمین خوردن نداری درحالی که وقتی به رتبه برترانگا میکنم میبینم اونام اینطوری نبودن یه روزایی دیربیدارشدن یه روزایی خراب کردن تجربه کردن ولی الان قطعا اعلام میکنم موفقیت درگروادامه دادنه وفرق رتبه برترا بامن وشما اینه همین .
      وَلَا يَحْزُنْكَ قَوْلُهُمْ إِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿۶۵﴾

او شنوا و داناست .
      ویرایش توسط high-flown : 10 فروردین 1400 در ساعت 20:06

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      2.درانتظارزمان نشین چون بهش نمیرسی :
      هرروز که ازخواب پا میشد م میگفتم فردا، فردا روز منه حتما شروع میکنم
      من ازسال هفتم امروز و فردا میکردم. ینی شش سال آخرشم اون روزی که میخواستم هیچوقت نیومد
      ، اگرشروع روبه تعویق بندازید هیچوقت شروع نمی کنید مهم نیست امروزچن شنبه ست،یا شما کجایید مهم نیست وسط هفته ست یا آخرش
      مهم نیست چقدر به سال جدید مونده مهم نیست یه ماه مونده به کنکوریا هفت سال اگرشروع نکنید و از دستش بدید هیچوقت شروع نمی کنید
      زمان زودتر،ازاونچه که نشون میده میگذره تاچشم به هم بزنید شب کنکوره و باید برید سرجلسه
      این دندون لق اهمال کاری روهمین الان بکنید و بندازید دور
      به خودتون بگید مثلا امروزچه فرقی با فرداداره که شرونمی کنم؟
      شایدشرایط تغییرکنه ولی منکه تغییر نمی کنم و
      تامن تغییرنکنم هیچچی عوض نمیشه
      .

او شنوا و داناست .
      ویرایش توسط high-flown : 10 فروردین 1400 در ساعت 20:08

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      احسنت

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      3.باگذشته آشتی کن=
      یکی ازبزرگترین دلایل پشت کنکورموندنم همین موضوع بود
      ،شاید باورتون نشه ولی من از سال دهم احساس گناه میکردم جالبه ولی این احساس وقتی نیمسال اول دهومو درست نخوندم هم همراهم بود، وقتی میرفتم سمت کتاب زیستم تا بخونمش
      درحالی که اونقدر احساس ندامت وپشیمانی داشتم که رغبت نمیکردم یه صفحه شو ورق بزنم، درحالی که فقط نیمسال اول دهومو ازدست داده بودم
      ینی توزیست دوفصل توشیمی یک ونیم فصل توفیزیک دوفصل تورریاضی چهارفصل والان که بهش فکر می کنم خیلی برام خنده داره که آخه مگه. دوفصل زیست خوندنش چقدرزمان میبرد
      که من به خاطراون کنکورو بوسیم گذاشتم کنار این احساس ازسال دهم همراهم بودتاخودکنکور احساس گناه احساس ندامت عین یه قاتل که تصویر کسی که کشته هرلحظه جلوی چشمشه
      تابستون سال کنکور وقتی میخواستم شروع کنم تست بزنم جوری حالم بدمیشد که آرزوی مرگ میکردم که چرااین کتاباهمش سفیدن چرامن هیچچی نخوندم چراگندزدم چراآخه ازدهم شرونکردم؟
      چرایازدهومونخوندم وامروزوفرداکردم به خودم میگفتم اگه ازدهم فقط روزی پنج ساعت پیوسته میخوندم الان وضعیتم خیلی بهتربوداون زمان پشت کنکوری بودن برای من یه گناه کبیره بود
      ینی اینودوروبریام کرده بودن تومخم درحالی که الان که فکرمیکنم اگه عقل داشتم اصلن ازخوددوازدهم شروع میکردم الان ترم دوپزشکیموداشتم تموم میکردم
      ولی هیچوقت زورم به افسوس ودریغ گذشته واین احساس گناه مسخره نرسید چیزی که الان خیلی زیاد تو انجمن خودمون شایع هست که طرف فقط بیست سالشه
      ولی طوری ازگذشته وافسوساش حرف میزنه که انگارصدسالشه جوری میادمیگه ازهمسن وسالام عقب افتادم که انگار بیست سال عقب افتاده جوری میادمیگه سنم بالاست
      که واقعا انگاری بابابزرگ شده خیلیاتون منظورمو می فهمید ماخیلیامون توزندگیمون به یه بن بست رسیدیم بن بست خودمون وحسرتامون احساس میکنیم داخل یک باتلاقیم
      که روزبه روزبیشترتوش فرومیریم بابا گیریم اصلن نودساله ساله پشت کنکوری واینهمه مدتو ازدست دادی که چی؟به درک، به جهنم بیامثل من ناله کن گریه کن زاری کن احساس حماقت کن
      احساس پوچی وبی ارزشی کن خودتوباخاک یکسان کن یه کاغذ بیارپرش کن ازای کاش فلان بودم بیساربودم بچسبون روصورتت ودرودیوارکه چی؟بازم عمرتوازدست میدی وحسرتات بیشترمیشه
      رفیق همه توزندگیشون حسرت دارن حتی رتبه یک کنکورم حسرت اینوداره چراتوایران به دنیااومده والا، دیگه بسه لطفا اینهمه حال بدبسه خودتوببخش ماگذشته روفقط برادرس گرفتن لازم داریم همین
      ، خودتوببخش بابت همه اشتباهایی که کردی وفقط شروکن آینده ای براخودت بساز که هیچکس گذشته توبیادنیاره. فراموش کن همه چی رونمی گم بزن توکله خودت فراموشی بگیرنه نه انتخاب کن که فراموش کنی ینی چی؟
      ینی،وقتی یه خاطره بدتوذهنت اومدجوری بهش بی توجهی کن که انگار ازاول نبوده.به قول یه بزرگی وقتی یه چیزی روازدست میدی درواقعیت فقط یه بارازدست میدیش درحالی وقتی بهش فکرمیکنی بارها ازدستش میدی.

او شنوا و داناست .
      ویرایش توسط high-flown : 10 فروردین 1400 در ساعت 20:04

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      چ قشنگ
      پاشو ی تکونی ب زندگیت بده دیگه
      اه
      مرسی
      میخام که تقیر کنم کم کم و گاماس گاماس

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eng.zahra نمایش پست ها
      چ قشنگ
      پاشو ی تکونی ب زندگیت بده دیگه
      اه
      مرسی
      ممنون عزیزم باچشمای قشنگت میخونی
      که قشنگ به نظرت میرسه.
      باعث افتخاره حضورت دراین تاپیک خانم مهندس باذوق واستعداد.
      عیدتم مبارک.

او شنوا و داناست .
      ویرایش توسط high-flown : 10 فروردین 1400 در ساعت 20:15

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      4.دریا باش بی هراس از سنگ هایی به طرفت پرتاب میشه:
      یکی ازبزرگترین دلایل پشت کنکورموندنم حرف بقیه بود یا بهتر بگم ضعف من در برابر حرف بقیه بودش یادمه سال دهم که بودم معلم پرسید هدفتون چیه؟ نوبت من که شد گفتم پزشکی دانشگاه تهران همه بچه ها خندیدن معلمم خندید ولی لبشو گزید یکی ازبچه هابهم گفت درسته شاگرد دوم کلاسی ولی دلیل نمیشه به تهران فک کنی بهم گفت تهران مال تهرانیاست نه مال امثال ما ومن همون لحظه بااون حرف رویامو برای همیشه دفن کردم، والان واقعا ازخودم خجالت میکشم که به خاطر حرف بقیه رویامو برای همیشه فراموش کردم،دوست عزیزم درطول تاریخ اگه بررسی کنیم هرکسی به موفقیت بزرگی دست پیداکرده موردتمسخربقیه واقع شده ازطرف بقیه دیوانه خطاب شده واصلا به قول بزرگی به مراتب قرب نمی رسی تا الناس مجنون نگویندتورا،که الان مد شده فامیل بیشترازخود ما پیگیر نتایجمونه، نمیدونم وقتی پشت کنکور میمونی چنان پشت سرت حرف میزنن که انگار قتل انجام دادی بهت میگن خنگ بی استعداد خونه نشین یا حالا هرچی ولی میدونی رفیق من بررسی کردم علت این حرفارو:
      1_اگه ازسمت خانواده ت باشه مادرپدر صددرصد ازسر خیرخواهیه ولی این حرفا به خاطر اینه که به خودت بیای ینی خانواده ازهرترفندی استفاده میکنه توروبکشونه سردرس شده تشویق کنه تنبیه کنه مقایسه کنه مباحثه کنه مجادله کنه مقابله کنه ، حالا متاسفانه راهشوبلدنیستن بعضی خانواده ها حالا باید چیکار کنی؟خودتو اثبات کنی یه دوهفته مثل آدم درس بخونی دوتا آزمون ترازت بره بالا هم امیدوارمیشن هم بهت روحیه میدن.
      2_دوستان:نودونه درصد ازسرحسادته حتی دوست جون جونیت ببین اینو با اطمینان تام میگم تواین دنیا هیچکس به اندازه خودت به فکرت نیست اگه دوستی،بهت گفت نخون نمیشه نمیتونی صددرصد بدتورومیخواد حالا یاجاهله داره جاهلیتشم به تو منتقل میکنه یاحسوده میترسه تونتایجت توکنکورخوب شه خانواده سرزنشش کنن.خدایی اصلا بدوخوبم نداره ها ینی من کم ندیدم طرف ترازش هفت هزار بوده بعد زیر سرش نشستن شده چهارهزارا پس لطفا تحت تاثیر قرارنگیر.
      آشنایان وفامیل :خب یه بخش زیادیش ازسرحسادت وجهالته که کاری ندارم اما میبینی توفامیل یه فردی هست که خودش توکنکورموفق نشده میاد میگه نمیشه نخون درحقیقت حرف این آدم ازسر عذاب وجدانشه ینی این آدم ازگذشته ش عذاب وجدان داره رویایی که بهش نرسیده چرا نخونده بعد تو بیای بخونی قبول شی رویاشو زندگی کنی عذاب وجدان وحسرتش بیشتر میشه درنتیجه به تومیگه نخون نمیشه.
      یادت باشه نود درصد آدمای دوروبرمونو آدمای بدخواه وخودخواه تشکیل میدن ودوست وآشنا نداره این موضوع، میبینی برادر از عدم موفقیت بردارش توکنکور خوشحال میشه زیاد دیدم این قضیه رو پس لطفا با هر حرفی تحت تاثیر قرارنگیر ودست ازتلاش نکش. اگه توان اینو داری از جمع های منفی پاتو بکش بیرون اگرنه ارتباطتو باهاشون محدودکن و باحرفاشون تحت تاثیر قرارنگیر،یه گوشتو بکن در اونیکی دروازه ویادت باشه این زندگی خودته وصفرتاصد بنا وزیربناش به خودت مربوطه نه بقیه پس اگه به یه کاری باتمام توان ایمان داری انجامش بده به قول یه بزرگی:آنها تورا نادیده می گیرند،سپس به تومیخندند،سپس باتومیجنگند ولی درنهایت توپیروز خواهی شد.
      دربیابان گربه شوق کعبه خواهی زد قدم
      سرزنش هاگر کند خارمغیلان غم مخور

او شنوا و داناست .
      ویرایش توسط high-flown : 11 فروردین 1400 در ساعت 13:01

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ی چی بگم کوتاه مختصر
      امروز هم اگ بخای تنبلی کنی
      آخر شب باید با ی حس بد بری ب رخت خاب
      امروزو تلاش کن به نوبه خودت تا عذاب وجدان نداشته باشی♡♡
      میخام که تقیر کنم کم کم و گاماس گاماس

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      5.درقیدوبند مقایسه نباش:
      یکی ازبزرگترین دلایل پشت کنکورموندنم مقایسه بود همیشه خودمو بابقیه مقایسه میکردم واصلا سرهمین قضیه ازسال دهم ناامیدبودم برای خودم یه اکیپ خیالی همشهری ساخته بودم که اینا میرن دانشگا من میمونم اینادورقمی میشن ایناکارشون درسته ولی جالبه کسی که من میگفتم دورقمی میشه حتی سه رقمی هم نشد وکسی که همیشه تودلم خودموازهرلحاظ ازش کمترمیدیدم الان پشت کنکوره، همش به خودم میگفتم فلانی بااون تراز بااون ابهت 600شده بعد من هدفم مثلن پزشکی تهرانه فلانی ازدهم کتاباروجرواجرکرد300شدفلانی هزارتاکلاس میره فلانی تاپ ترین مدرسه تهران میخونه من میخوام دورقمی شم؟وقتی کتابوبازمیکردم چنان عذاب وجدانی پیدامیکردم که پسرفلان همکاربابام ازنهم کتاباروجرواجرکرده من چی؟من صفرم آخه، یا خیلیا که پشت کنکورمیمونن خودشونو باهمسناشون مقایسه میکنند که اونارفتن دانشگاه من موندم، ولی سوال اینجاست آیادردنیایی که هیچ معیارومقیاسی برای سنجیدن وجودنداره آیا اصلن مقایسه معنایی داره؟ازت یه سوال دارم 600000نفر داوطلب کنکور واقعا چنددرصداشتراکات دارن؟اگرخواستی یه نفروباخودت مقایسه کنی اول این سوالاروازخودت بپرس.
      1_آیانقطه آغازوپایان زندگی مایکیه؟
      2_آیا استعدادها وتوانایی ها وحتی ظرفیت تحصیلی مایکیه؟
      3_آیا امکانات تحصیلی ما محیطی که توش بزرگ میشیم ونوع تربیت مایکیه؟
      4_آیا موقعیتی که اون آدم داره برتری که الان نسبت به من داره روباتلاش به دست آورده؟
      5_آیا من ازهمه زیروبم زندگی اون(میزان تلاش ناکامی ها مشکلات ونکات مثبت ومنفی هویتی)آدم اطلاع دارم وبااین وجوددارم اونو ازخودم برترمیدونم؟
      6_آیا من اگر تلاشی که اون آدم انجام داده روانجام میدادم نتیجه همین طوری میشدیان؟
      7_برتری اون آدم نسبت به من تلاششه یایه چیزدیگه؟
      مطمينم به سوال پنج نرسیده قانع میشید که مقایسه کردن مابا بقیه یه کارعبث وبی معنیه ویه جورایی توهین به خودمون وتوانایی هامون محسوب میشه.
      پس مبنای صحیح مقایسه چیه؟ ینی ازهرترازویی توکنکوربایدفرارکرد؟نه نه معلومه نه مقایسه خیلی جاها اهمیت زیاد وخیلی قابل توجهی داره ولی زمانی که مبنای مقایسه ماوعملکردمون دردوران گذشته باشه نه ماودیگرانی که هیچ اشتراکی نداریم. فقط یه نکته بگم خیلیامون توی فامیل یه نفری روداریم که ازسالهای دورپشت کنکوربوده وبه قول خانواده ش خودشوتوی اتاق حبس کرده وفقط خونده ونتیجه نگرفته وماهم این وهم روپیدامیکنیم که پس منم اینطوری میشم دوست عزیزم عاقل باش شما درطول دوران کنکوراون شخص چندساعت کنارش بودی که قضاوت میکنی؟ یامادروپدراون شخص خوب معلومه اون آدم جلوی شما وخانواده ش که نمیادبگه من درس نخوندم رتبم بدشدکه چون موردبازخواست قرارمیگیره پس اینقدر زودحکم نده،عکس این موردم ممکنه که فلانی بگه من نمیخونم ونتیجه ش توکنکورخوب شه درحقیقت اینجورآدما یه توهم باطل دارن به نام خودزرنگ دانی که میخوان اینجوری رقیب،به درکنن ازمیدون (600000نفراصلا100نفرکمتریابیشت ر)وما باشنیدن این حرفا به اون آدم برچسب باهوش وبه خودمون برچسب خنگ یاخرخون کم استعدادمیچسبونیم درحالی که ما آیا واقعا24 ساعته بااون آدم زندگی می کنیم؟یا به یه مشت حرف که بادهواست اعتمادمی کنیم؟ویه روش کارآمد برای اینکه ذهنتون درمقابل مقایسه های شخصی آروم بگیره اگه نتایج،وضعیت درسی یاحالا امکانات یه نفراذیتتون میکنه(غالبا دردخترا وهمون بحث رقابتی که تبدیل به حسادت میشه) اون آدم روبذاریدنفر1کنکور(بپذیرید ازش عقبیدوبه ذهنتون کلک بزنید واونوازدایره رقابت خارج کنید)وشما برای رتبه 2کنکورتلاش کنید.

او شنوا و داناست .

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      آفرین
      میدونی مشکل ما چیه؟ این پا اون پا کردنه

بعضی وقت ها برای تغییر کردن باید پلهای گذشترو خراب کرد جوری که هیچ چیز نبوده.
      و دوباره به یه پرنده آزاد تبدیل میشی
      بهترین آرزوهایی که به واقعیت تبدیل شن برات دارم.
      موفق باشی

ویرایش توسط kimura : 12 فروردین 1400 در ساعت 20:45

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kimura نمایش پست ها
      آفرین
      میدونی مشکل ما چیه؟ این پا اون پا کردنه

بعضی وقت ها برای تغییر کردن باید پلهای گذشترو خراب کرد جوری که هیچ چیز نبوده.
      و دوباره به یه پرنده آزاد تبدیل میشی
      بهترین آرزوهایی که به واقعیت تبدیل شن برات دارم.
      موفق باشی

ممنونم ازت نکته خوبی گفتی
      منم برات آرزوی موفقیت میکنم.

او شنوا و داناست .

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به به ببین کی اینجاس
      سلام رفیق چطوری تایپیکتو دیدم خوشحال شدم
      انصافی حرفات درسته موافقم با تک تکشون

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط R.roza نمایش پست ها
      به به ببین کی اینجاس
      سلام رفیق چطوری تایپیکتو دیدم خوشحال شدم
      انصافی حرفات درسته موافقم با تک تکشون
      سلام بر دوست گلم خیلی خوشحالم به تاپیکم سرزدی
      چه خبرا؟سیزده بدروبیرون و......
      خلاصه ماخدمت شما ارادت داریم بانو

او شنوا و داناست .

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      up

او شنوا و داناست .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن