خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 28
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

مشکل خوندن تو زیست ... کمکم کنین اگه میتونین

سلام
      خسته نباشید راستش من دانشجو ام و کنکوری 1400 حقیقتش هر جور زیست رو میخونم خسته میشم کلن این وضعیت سر درسهای حفظی برقراره ها یعنی حفظ کردن عذابم میده اما تو زیست چند برابره برای همین فراری ام ازش
      اگه میشه یه روش بهم بگین بتونم زیست رو خیلی راحت بخونم و به مغزم بسپرمش

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      میتونی از فیلم آموزشی استفاده کنی !
      میتونی فصل های که از نظر خودت جالبن رو با هم کار کنی و داستان وار پیش بری !
      این زیست حفظی نیست
      شیمی نظام جدید دیدین !!! اون حفظیه

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط momahmudi نمایش پست ها
      میتونی از فیلم آموزشی استفاده کنی !
      میتونی فصل های که از نظر خودت جالبن رو با هم کار کنی و داستان وار پیش بری !
      این زیست حفظی نیست
      شیمی نظام جدید دیدین !!! اون حفظیه������
      والا اینم حفظیه نمیتونی بگی نیست
      ولی خب الان فرصت فیلم دیدن نیست اگر زمان داشتیم باز یه چیزی

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فیلم ها رو میتونی ۴ برابر سرعت نگاه کنی !! خودم اینکار رو کردم ( از اول اسفند تا الان تموم شدن)

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من تحریم رو سر شیمی میگم از اونجا که خیلی مشکل داشتم
      ۵ ماهه کتاب شیمی رو بخاطر این مسئله باز نکردم
      ۱ ماه پیش یه کتاب لقمه حفظیات گرفتم ۳ دور فقط خوندم
      بعد رفتم سراغ کتاب درسی دیدم بیشترش برام جا افتاده

برا زیست باید متن کتاب ( هر چند حفظی و غیر مفهومی و .... باشه) باید بتونی چند تن بار بخونی

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mhm245542 نمایش پست ها
      سلام
      خسته نباشید راستش من دانشجو ام و کنکوری 1400 حقیقتش هر جور زیست رو میخونم خسته میشم کلن این وضعیت سر درسهای حفظی برقراره ها یعنی حفظ کردن عذابم میده اما تو زیست چند برابره برای همین فراری ام ازش
      سلام
      این مشکلی که شما داری اصلا ربطی به زیست نداره
      کلا مشکل مطالعاتی محسوب میشه
      راه کارشم اینه که=
      اولا
      تایم هایی که مربوط به زیست و حفظیات شیمی و غالب عمومی ها (بجز دستور زبان و مهارتی ها) هست رو کوتاه تر و در عوض با تنوع بیشتر داخل برنامه بچینی
      به جهت مثال:
      بجای این که 4 ساعت پشت سر هم زیست بخونی بیای 3 تایم 1 ساعت و ربعی زیست کار کنی و یا 4 تا یک ساعتی حتی ! اینطوری بازدهت هم بالاتر میره هم در مطالعه زیست هم در مطالعه بقیه درس ها.
      ثانیا
      وسواس مطالعاتی رو کامل بزاری کنار
      خیلی از بچه ها بخاطر وسواس شدید سعی میکنن چندین منبع بخرن بزارن کنار دستشون از اون یه نکته بردارن از این یه نکته از اون یه تست از این یه درسنامه و ... همین باعث میشه کیفیت کارشون پایین بیاد و زود به زود خسته بشن و یک درس رو عملا بخاطر سرعت کم زیاد جلو نبرن و بعد بندازن گردن حفظی بودن و سخت بودن و ... وقتی از یک منبع کار کنی و همون منبع رو سعی کنی تا آخر جلو ببری خیلی زود بازدهت هم بالا میاد.
      ثالثا
      تستیک درس بخونی مخصوصا در درس هایی که جنبه مفهوم بیشتر از حل کردنه مثل زیست
      یعنی اول یک دور خیلی سریع مطالب رو مطالعه کلی داشته باشی و بعدا بری سراغ تست یکی یکی تستارو غلط بزنی و برگردی به درسنامه و اینطور آموزش ببینی ، این کار خودش بازده رو به شدت بالا میبره چون عملا داری هدفمند و برای تست زدن آموزش میبینی درثانی بعد از گذشت چند مدت دیگه تست ها رو هم غلط نمیزنی و تسلط بالایی پیدا میکنی روی همون مطلب.
      رابعا
      جا برای مرور هر هفته در برنامه باز بزار تا نگرانی و وسواس فراموشی باعث نشه کلا درسی رو ول کنی یا دائم برگردی به فصل 1 و از صفر شروع کنی
      خامسا
      درس های مفهوم محور و یا حفظی عموما با یکی دو بار مطالعه کردن در ذهن نمیشینن و دائما فراموشی رخ میده. پس مثل ریاضی و فیزیک انتظار نداشته باش فصل 3 دهم که 3 ماه پیش مطالعه کردی الان کامل یادت باشه، پس باید هر ماه از هر مطلبی که میخونی آزمون بزنی و تحلیل کنی جدای از اون مروری که هر هفته داشتی.
      نکته آخر=
      اون دوستمون که گفته بودن فیلم ببین ، فیلم برای وقتی هست که یه مطلب رو خوندین و حس میکنین هنوز مشکل دارین یا یه مطلب سخت هست برای شما میری همون قسمت رو میبینی و ازش تست میزنی تا جا بندازی، وقتی ایشون هنوز یک دور هم زیست رو مطالعه نکرده و میگه دائم خسته میشم بنظرم بهتره اول مشکل خسته شدن رو حل کنه بعدا اگر فصلی رو واقعا در تست ها ایراد داشت بره فیلم همون قسمت رو نگاه کنه.

کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      سلام
      کلا زیست جدید خیلی دیگه اذیت میکنه منکه رسما گیجم
      ولی روش mahdi_artur @روش جالبیه امتحان کنیدحتما.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام

درسته من خیلی وقت نیست که با زیست آشتی کردم و حرفه ای های انجمن بهتر میتونن راهنمایی کنن ولی تا جایی که من میدونم
      حفظیات زیست شناسی اتفاقا حفظیاتی هستن که کاربردی هستن و آدم بهشون رغبت داره و شما هم سعی کنید این رغبت رو تو خودتون به وجود بیارین چون پزشکی کلا یعنی همین حفظیات شما فک کن تو دارو شناسی باید کلی اسم حفظ کنی ولی خوب جذابه این حفظیات (شاید برا من اینطوریه) البته فرار هست و باید خیلی خیلی تکرار کنی که یادت نره و نشانه گذاری هایی هم میتونی بکنی البته . معلم خیلی میتونه کمت کنه تو اینت زمینه طوریکه چند سطر توضیح رو میتونه تو یه جمله طوری بهت بگه که یادت بمونه پس اگه ضعیفی از دبیر استفاده کن
      شما اگه حفظیات شیمی نظام جدید رو ببینی صد رحمت میفرستی به زیست نمونه ش رو میگم
      مصرف سرانه نفت جهان فلان درصد است کشور ایران در فلان جایگاه با فلان درصد و کشور فلانی با فلان درصد و ...
      در کشور ایران مقدار مصرف سرانه شیر در روی فلان عدد است و خاورمانه فلان و ....
      کلا یه عده جغرافیا دان نشستن شیمی نوشتن و واقعا و آب رو با آفتابه ریختن رو شیمی به اون خوشگلی نظام قدیم()
      ببینید در نظام قدیم حفظیات بود و اتفاقا زیاد و بیشتر هم بود ولی کاربردی بودن حفظیات مثلا در نظام قدیم ما حدودای 150 تا معادله واکنش باید حفظ میکردیم و توکیبات یونی بسیار بیشتری داشتیم و ... ولی حوصله سر بر نبودن نظام قدیم دست رو میزارن رو سیستم عصبی آدم کلا
      یا تو تاریخ ادبیات ما خیلی زیاد تاریخ ادبیات داشتیم و برا همینم تاریخ ادیات سر راست و رو براهی داشتیم چرا که طراح میدونست حفظ کردن اینهمه تاتریخ ادبیات خودش کار سختی هستش و نیازی نمیدید بره بیت بده بگه این از کدوم شاعره و ... مثل 99
      چون نظام جدید حجم مطلب کمه طراح عملا دستش بسته س برای طرح سوال منطقی سخت میره دست میزاره رو سوالای بی منظق و سخت و بدون ارزش
      خاک بر سر اونیکه تصمیم گرفت نظام رو تغیییر بده
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 25 اسفند 1399 در ساعت 22:39

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

خاک بر سر اونیکه تصمیم گرفت نظام رو تغیییر بده
      [/quote]
      منم اوایل همینو میگفتم ولی کمی دقت کردم فهمیدم دلیل ساده سازی و سند تحول بنیادین و همه اینا کشکه!
      تازه فهمیدم دلیل اصلی و بنظرم تنها دلیل آموزشو پرورش نبوده،بلکه سازمان سنجش و علی الخصوص طراحان کنکور بوده.
      شما نگاه کنید تمام کتابای کنکور نظام قدیمی سوخته به نظر میاد،دیگه جایی ازشون نمونده بود سوال جدید طرح شه یا لاقل تیپ تست جدید.
      مطمئن باشید بازهم نظام آموزشی ایران تغییر میکنه،حالا شاید همون 3-3-6 بمونه ولی کتابا مطالبشون تغییر کنند.
      تا زمانی که این کتابا سوخته به حساب بیاند ازشون سوال طرح میشه .
      اینا از من و شما همیشه دو قدم جلوتر هستند،مثل بازی شطرنج میمونه.
      درضمن،مطلبی که گفتم مطمئن شده است و از آدمش هم تحقیق کردم بعد اینکه شک کردم و اونم تایید کرد.
      یه توصیه به همه:
      جاهایی که بوی تازگی میاد،خیلی مواظب باشید(به خصوص تیپ سوال های درسی داخل خود کتاب فارسی و ریاضی و فیزیک)

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فیلم ها رو میتونی ۴ برابر سرعت نگاه کنی !! خودم اینکار رو کردم ( از اول اسفند تا الان تموم شدن)
      با چه نرم افزاری اینکارو کردید؟

توی کا ام پلیر از یع سرعتی ب بعد صدا و تصویر ناموزون میشن

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داداش میشه بگی چه فیلمی رو دیدی؟؟
      4x مگه میشه؟ من با ۱.۹۶ نگاه میکنم نمیفهمم چی میگه چهار برابر چجوری میبینی

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shahtoot نمایش پست ها

داخل پی سی
      با نرم افزار VLC مدیا پلیر
      راست کلیک که کنید
      یک گزینه ای هست به اسم = پلی بک
      داخل مواردی که اومده گزینه speed » فستر رو انتخاب کنید سرعت 1/5 برابر میشه یک بار دیگه کلیک کنید سرعت 2 برابر میشه
      ولی این که سرعت 4 برابر ایشون میبینن کمی جای تامل داره و بنظر مزاح فرمودن
      چراکه سرعت 4 کلا نمیشه فهمید طرف داره چی میگه
      سرعت 2 هم معمولا مناسب نیست
      به نظرم بهترین سرعت بین 1/7 الی 1/8 هست که با گزینه fastet fine میتونید بهش برسید.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

سلام
      این مشکلی که شما داری اصلا ربطی به زیست نداره
      کلا مشکل مطالعاتی محسوب میشه
      راه کارشم اینه که=
      اولا
      تایم هایی که مربوط به زیست و حفظیات شیمی و غالب عمومی ها (بجز دستور زبان و مهارتی ها) هست رو کوتاه تر و در عوض با تنوع بیشتر داخل برنامه بچینی
      به جهت مثال:
      بجای این که 4 ساعت پشت سر هم زیست بخونی بیای 3 تایم 1 ساعت و ربعی زیست کار کنی و یا 4 تا یک ساعتی حتی ! اینطوری بازدهت هم بالاتر میره هم در مطالعه زیست هم در مطالعه بقیه درس ها.
      ثانیا
      وسواس مطالعاتی رو کامل بزاری کنار
      خیلی از بچه ها بخاطر وسواس شدید سعی میکنن چندین منبع بخرن بزارن کنار دستشون از اون یه نکته بردارن از این یه نکته از اون یه تست از این یه درسنامه و ... همین باعث میشه کیفیت کارشون پایین بیاد و زود به زود خسته بشن و یک درس رو عملا بخاطر سرعت کم زیاد جلو نبرن و بعد بندازن گردن حفظی بودن و سخت بودن و ... وقتی از یک منبع کار کنی و همون منبع رو سعی کنی تا آخر جلو ببری خیلی زود بازدهت هم بالا میاد.
      ثالثا
      تستیک درس بخونی مخصوصا در درس هایی که جنبه مفهوم بیشتر از حل کردنه مثل زیست
      یعنی اول یک دور خیلی سریع مطالب رو مطالعه کلی داشته باشی و بعدا بری سراغ تست یکی یکی تستارو غلط بزنی و برگردی به درسنامه و اینطور آموزش ببینی ، این کار خودش بازده رو به شدت بالا میبره چون عملا داری هدفمند و برای تست زدن آموزش میبینی درثانی بعد از گذشت چند مدت دیگه تست ها رو هم غلط نمیزنی و تسلط بالایی پیدا میکنی روی همون مطلب.
      رابعا
      جا برای مرور هر هفته در برنامه باز بزار تا نگرانی و وسواس فراموشی باعث نشه کلا درسی رو ول کنی یا دائم برگردی به فصل 1 و از صفر شروع کنی
      خامسا
      درس های مفهوم محور و یا حفظی عموما با یکی دو بار مطالعه کردن در ذهن نمیشینن و دائما فراموشی رخ میده. پس مثل ریاضی و فیزیک انتظار نداشته باش فصل 3 دهم که 3 ماه پیش مطالعه کردی الان کامل یادت باشه، پس باید هر ماه از هر مطلبی که میخونی آزمون بزنی و تحلیل کنی جدای از اون مروری که هر هفته داشتی.
      نکته آخر=
      اون دوستمون که گفته بودن فیلم ببین ، فیلم برای وقتی هست که یه مطلب رو خوندین و حس میکنین هنوز مشکل دارین یا یه مطلب سخت هست برای شما میری همون قسمت رو میبینی و ازش تست میزنی تا جا بندازی، وقتی ایشون هنوز یک دور هم زیست رو مطالعه نکرده و میگه دائم خسته میشم بنظرم بهتره اول مشکل خسته شدن رو حل کنه بعدا اگر فصلی رو واقعا در تست ها ایراد داشت بره فیلم همون قسمت رو نگاه کنه.

وای خیلی عالی بود داداش دم شما گرم خیلی زحمت کشیدی
      ایشالله تو زندگیت موفق باشی
      فقط یچیزی این روش که یه دور سریع بخوتیم بعد بریم سراغ تستها ، حتی برای منی که لای زیست رو وا نکردم جواب میده؟؟؟
      و اینکه بنظرتون این روش طول میکشه؟
      ویرایش توسط mhm245542 : 25 اسفند 1399 در ساعت 23:44

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها

سلام
      کلا زیست جدید خیلی دیگه اذیت میکنه منکه رسما گیجم
      ولی روش mahdi_artur @روش جالبیه امتحان کنیدحتما.
      مرسی خواهرگلم

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shahtoot نمایش پست ها

بهترین نرم افزار در این زمینه ام ایکس پلیر نسخه جدیدش هست خیلی عالیه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن