نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

سلام
شما اول معنی کنید که این «روزی دو ساعت به زور درس خوندن» یعنی چی؟
یعنی شما علاقه ای به درس خوندن ندارید و مثلا به انجام کار دیگه ای علاقه دارید؟ (لطفا با لحن خوبی این سوالات رو بخونید قرار نیست اگر کسی دوس نداره درس بخونه یا علاقه ای به انجام کار x نداره با نیش و کنایه بهش بگیم تنبل یا بی خاصیت و ...) وقتی مدارس مجازی شد دیگه همه دانش آموزان (بخصوص اونایی که امسال رتبه های خوبی کسب کردند) ساعت مطالعه شون به روزی نیم ساعت کاهش پیدا کرد؟! آیا سال کنکور همه این رتبه ها و قبولی های امسال رسما با روزی 10 ساعت مطالعه خالص و کیفیت بالا شروع کردند؟! آیا بین قبولی های امسال دانش آموزی نبوده که سال های پایه به زور 1 ساعت میخونده ولی از تابستون سال کنکورش از روزی 2 ساعت شروع کرده و رفته رفته افزایش داده و تا قبل عید به روزی 9-10 ساعت مفید هم رسیده؟!
ببینید
دو حالت این وسط پیش میاد:
یه وقتی یه نفر واقعا علاقه داره به درس خوندن ولی مشکلات زیاد باعث میشه هیچ وقت نتونه به max توانایی خودش برسه و متوقف میشه یه مقطعی از زمان. (که این هیچ ایرادی نداره و برای همه این مشکلات پیش میاد و به نحوه مدیریت شما بستگی داره تا زودتر به حالت عادی و بعدا حتی شرایط بهتری برسید)
یه حالت دیگم اینه که اون فرد واقعا دوست نداشته باشه درس بخونه، حالش از کتاباش بهم بخوره، هیچ هدفی از این درس خوندنه نداشته باشه. چنین فردی اگر تمام شرایط رو هم براش ok کنیم بازم درس نمیخونه نمیخونه تا برسه به مثلا بهمن و حالا اونجا با تردید و ترس از نشدن یه ساعت مطالعه اندکی ثبت میکنه و دوباره خودش و اطرافیان رو فریب میده که من امسال بخاطر اینکه تکلیف مصوبات کنکور معلوم نبود نتونستم کار خاصی کنم و یک سال دیگه هم پشت می مونم.

شما ببینید کدوم وضعیت رو دارید
اگر درگیر وضعیت دوم هستید بهتره که ادامه ندید. (کسی که بدون هیچ علاقه ای صرفا از روی زور و اجبار داره درس میخونه هیچ وقت به اون تسلط و مهارتی که کنکور نیاز داره نمیرسه حتی اگر به ساعت مطالعه بالایی هم برسه پیوستگی نداره درس خوندنش و ...)
اما اگر واقعا به درس خوندن علاقه دارید، هدف دارید و داشتید و خلاصه اینکه بی دلیل دنبال یک سال دیگه پشت موندن نیستید بهتره از همین امروز شروع کنید، یه برنامه بنویسید برای خودتون و از روزی 2 ساعت استارت بزنید. حالا اینکه چطور بخونید و چی بخونید خیلی طولانی میشه که بهتره یه نمونه برنامه از برنامه هایی که قبلا گذاشتم یا در آینده قرار میدم رو دانلود کنید ببینید و برای خودتون شخصی سازی کنید.
من اگه تو زندگیم 5 شخص مهم بوده باشه ، 3 نفرشون رو با کرونا از دست دادم اونم با فاصله کمتر از 4 ماه از همدیگه و بعدش یه دوره افسرگی طولانی که نتیجه کنکورم بدترش هم کرد و اوضاع داغون سال بعد هم که دیگه بدتر .
من یه زمانی درس خوندن رو دوست داشتم که تو ورودی یکی از بهترین مدرسه های تهران قبول شدم اما نشد که به حقم برسم .
ممنون از وقتی که گذاشتید.