خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 31
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      هشداررر":
      این بودجه بندی ها یه سری اولویت جهت مطالعه که کلا کار پر ریسک و خطرناکیه
      به هر ترتیب منم این اولویتارو میزارمشون تا استفاده کنید
      اگه شروع صفری هستید از عید میخواید بترکون بخونید اینا خوبن ولی تکرار میکنم کار
      خطرناکیه که فقط روی همین مباحث وقت بدین / اگه هم که شروع صفری نیستید از این تاپیک برید بیرون فقط ماه آخر بیاید مطالب مهمتر رو که خواستید مرور کنید از این مطالب استفاده کنید.
      خطرررررررناکه ولی بد هم نیست ، اگه قراره یه شروع صفری یا یکی که خیلی تا الان لنگ میزده چیزی رو نخونه و بعد عید رو هم خراب کنه بهتره یا لااقل مهمتر ها رو مسلط بشه؟
      علی ایحال..
      من مینویسم این که اینارو کار کنید به خودتون ربط داره ولی بعدا اگر این بودجه بندی در 1400 تکرار نشد نیاید یقه منو بگیرید به من هیچ ربطی نداره!!

جلوی هر مبحث تعداد تستش در کنکور
      99 رو به رنگ بنفش نوشتم..بعضی جاهام از 98 و 99 میانگین گرفتم پس تعجب نکنید.

ریاضی=
      [1] پیش نیاز= یعنی = (توان ، اتحاد ها ، معادله نامعادله (4 تست) ، تابع و معادله درجه 2 ، براکت ، قدر مطلق و نمودارهای ساده و انتقالشون)
      [2] تابع
      (4 تست) ... تذکر= کلا معادله نامعادله و تابع روی هم 8 تست.
      [3] مثلثات (4 تست)
      [4] لگاریتم و نمایی (3 تست)
      همینارو کار کنید= میشه 15 تست معادل 50 درصد ریاضی کنکور

نکته جالبش اینجاست که برید از نظام قدیما بپرسید اگه میخواستن ریاضی رو در کنکور 50 بزنن نیاز بود چه تعداد مبحث مسلط باشن!
      بازززم میگم ، اینکار خطرناکه ، چه کاری؟ این که بگید باشه پس من فقط همینا رو میخونم و میرم سر جلسه ولی واسه کسی که شروع صفریه این مدت روی همینا مسلط بشه خیلی به نفعشه ، منظورم از تسلط دقیقا چیه؟ اینه که شما بیاید اول پیشنیازارو اصولی بخونید بعدا فصل به فصل اون سه تا رو حساااابی بخونید و تست بزنید و تست و تست و تست. یعنی انقدری مسلط باشید که هر مدل سوالی دادن سخت آسون وقت گیر و ... بتونید حل کنید! آخر سرم آزمون بزنید تا قلق آزمون زدن و ریاضی زدن دستون بیاد. بعد یه چیز دیگه= شما وقتی قراره مثلا ریاضی رو 50 بزنید نمیاید کل زمان ریاضی رو خرج این 50 زدنه کنید که میاید؟ قاعدتا خیر ، پس لطفا وقتی دارید آزمون میزنید همیشه یه تایم کلی از خودتون در بیارید که ببینیم در چند دقیقه میتونید 50 بزنید و این تایم رو ببرید داخل استراتژی کنکورتون استفاده کنید تا با اونی که میره ریاضی رو همه مباحث رو میخونه این به کنار تازه میره داخل 1 ساعت میزنه 50 تفاوت داشته باشید.
      #پیشنهادی به شروع صفری ها = شما اگر رسیدین فصل حد و پیوستگی رو هم مسلط بشید + یه مقدار در حدی که بلد باشید مشتق بگیرید هم بدونید تا بتونید هوپیتال بزنید روی یکسری از سوالات حد !!! = جالبه که همینی که الان گفتم میشه= 4 تست ناقابل کنکورتون!!!!

زیست=
      [1] گردش مواد در بدن (5 تست)
      [2] گوارش و جذب مواد (3 تست)
      [3] تبادلات گازی (2 تست)
      [4] از یاخته تا گیاه (3 تست)
      از زیست دهم فصل 1) گوارش + 2) تبادل گازی + 3) گردش مواد رو به صورت ترکیبی و در کنار هم بخونید و تستی هم که میزنید به هیچ عنوان اینطور نباشه که مثلا: گوارش رو مطالعه کردین تستشو زدین ببندین بندازین دور و برید سراغ فصل بعدی خیییییر !!! باید بیاید وقتی گوارش تموم شد یه مقداری هم تستاش رو زدین (حداقل 40 درصد تستای کتاب تست تون) برید سراغ فصل تبادل گازی اونو بخونید ولی وقتی دارید تست میزنید باید هم تست گوارش بزنید هم تبادل گازی. یعنی اینطوری مثلا= 20 تست گفتار یک تبادلات گازی + 20 تست رندوم از گوارش و همینطوری برید جلو تا چرخه جانوری و انسانی دهم تون تمام بشه بعدا گیاهی رو استارت میزنید که یعنی=از یاخته تا گیاه + تست تست تست
      [5] تنظیم عصبی (3 تست)
      [6] حواس (3 تست)
      [7] تولید مثل (3 تست)
      از زیست یازدهم همین 3 فصل رو مسلط بشید، بچه ها با تولید مثل مشکل اساسی دارن ولی خب قرار نیست کل یازدهم رو مسلط باشید، فقط و فقط 3 فصل ! پس ای کسانی که مینالید از حجم درس ها بیاید فقط همین 3 فصل رو بخونید و بجاش سنگ تموم بزارید واسه همین سه تا ! یعنی از هر کدوم کلی تست بزنید به شیوه ای که برای جانوری و انسانی زیست دهم گفتم بهتون، همینجا اینم اضاف کنم که وقتی دارید این سه تا رو کار میکنید باید تست مروری از جانوری و انسانی دهم یعنی اون سه تا فصل دهم که بالا گفتم هم بزنید پس بسم الله.
      #پیشنهادی به شروع صفری ها = فصل 9 یازدهم هر سال 1 سوال داره خیلی هم خوش فهمه و ساده بخونیدش لا به لای این 3 تا فصل.
      [8] رفتار های جانوران (2 تست در کنکور 98)
      [9] از ماده به انرژی + از انرژی به ماده (4 تست)
      از زیست دوازدهم فصل آخرش اگه امسال حذف نشه هم سادست هم تست ساده ای داره و 98 دو تا تست به شدت مفت دادن ، اصلا هم ربطی به سطح کنکور نداره سطح تستای این فصل چون ماهیتش حفظی و سادست پس همیشه تستش هم ساده میاد! دو تا فصل فتوسنتز و تنفس هم اضافه کردم بخونید چون اولا هر جایی داخل انسانی و جانوری میخوان ترکیب بزنن از این دو تا استفاده میکنن ثانیا تستی که مستقل ازشون میاد خیلی هم سخت نیست و میشه زد ولی کلا ورود به بخش ژنتیک و خوندن فصلایی مثل 1 و 2 و ... نیاز به یه سری پیشنیاز ها داره و تمرین و تست بیشتری هم میخواد تا مسلط بشید. هر چند پیشنهادم اینه در زیست هیچ فصلی حذف نشه ولی اولویت با ایناست و بنظرم کسی که میخواد تازه شروع کنه باید اول اینارو کار کنه.
      با این 10 تا فصلی که گفتم که در اصل 9 تا فصل محسوب میشه چون فتوسنتز و تنفس قبلا توی نظام قدیم یه فصل بودن و الانم تمایزی نمیدم چون زشت میشه. خلاصه با این 10 تا فصل تعداد 28 تا دونه تست ناقابل کاور میشه یعنی 56 درصد زیست کنکورتون

فیزیک=
      [0] فصل 1 دهم = اندازه گیری، در کل پیش نیاز کل فیزیکه
      (1تست)
      [1] فشار (3 تست)
      [2] گرما
      (2 تست)
      [3] الکتریسیته ساکن (3 تست)
      [4] مغناطیس و القا
      (3 تست)
      [5] اتمی و هسته ای
      (3 تست)

همینارو کار کنید= میشه 15 تست معادل 50 درصد فیزیک کنکور
      خدایا !!! یعنی هنوزم کسی هست که بگه فیزیک زیاده نمیرسم ؟!! فقط 5 تا فصل + یه دونه پیش نیاز ساده مسلط میشدی میرفتی کنکور 50 میزدی !! حالا این وسط سوالات هم سخت باشه قرار نیست همه رو جواب بدی! فقط همون بخشی که مسلطی و خوندی حالا تایم بیشتری میدی به حل تستش سر جلسه ، تست سخت عملا توی کنکور وجود نداره (شاید یکی دو تا تست ایده دار سگی توی فیزیک بدن که به هیچ عنوان نشه زد و حل کرد) وگرنه باقی سوالات سخت نیست!!! فقط وقت گیره ! خب عزیزم تویی که 50 درصد کامل مسلط شدی میخوای نصف سوالات رو حل کنی پس تایم بیشتری نسبت به اون بدبختی داری که میخواد همه رو جواب بده.

شیمی=
      اولویت داخل مباحث حفظی و مفهومی و کمی هم رسم =
      [1] فصل 1 دهم
      (4 تست)
      [2] فصل 3 دوازدهم
      (4 تست)
      [3] فصل 4 دوازدهم
      (2 تست)
      [4] فصل 2 دهم
      (3 تست)
      [5] فصل 3 یازدهم (6 تست)

از مفاهیم و حفظیات و حالا کمی هم رسم ساختار و یکمی هم محاسبات همینارو کار کنید= میشه 19 تست معادل 54 درصد شیمی کنکور ما میگیم 50 درصد..اصلا 30 درصد!
      ولی برای مسائل من همیشه گفتم که مسائل رو از یه کتاب مبحثی مسائل مثل خیلی سبز یا مینی گاج جدای از مفاهیم و حفظیات کار کنن و تست بزنن! شما هم قطعا میرسید که در کنار 5 فصل بالا روی یک کتاب مسئله هم کار کنید و بعدا با تست زیاد سطح سوادتون رو هم در حل مسائل بالا ببرید. در کل شیمی 1400 اگر هم سخت بیاد شما وقتی قاعده مند و اصولی کار کرده باشید نباید زیر 30 درصد پاسخ بدین! پس اگر مسائل رو روزی 12 صفحه از یه کتاب مبحثی جلو ببرید (یعنی 10 صفحه پیشروی و 2 صفحه هم مرور روز قبلی) و این 5 فصل رو هم فول بشید و تست بزنید کاااامل در این صورت انتظار میره بتونید لااقل 30-40 درصد بزنید.

حالا تخمین کانون هنوز آپدیت نشده
      ولی وقتی آپدیت شد برید این درصدایی که بالا گفتمو بزنید:
      ریاضی=50 (شما بزنید 40 حتی)
      زیست=56 (شما بزنید 50)
      فیزیک=50 (بزنید 40 فرقی نمیکنه)
      شیمی=40 (بزنید 30-35 حتی)
      عمومی هام 60 حدودا ببینید چی میاره (یه چیز خوشگلی باز میشه حتما امتحان کنید)

در کل این تاپیک فقط به درد شروع صفری ها میخوره و اونایی که میخوان مرور کنن اهمیت مباحث رو نمیدونن
      ولی به نظرم اگه قراره یه نفر که تا حالا هیچی نخونده بزاره به امید 1401 دیگه نخونه تا تابستون بهتره لااقل شروع کنه همینا رو مسلط بشه. به قول یه یارویی شد شد نشد نشد به درک!

برای عمومی ها فعلا حال و حوصله ندارم بنویسم ساعت 4 صبحه ولی یه برنامه هم واسه اون دارم همینجا میزارم بعدا اگه خواستید همین تاپیک پست بزارید بگید تا همینجا بزارم الگو بگیرید ازش. (با برنامه عمومیم تقریبا 80-90 درصد همه مباحث رو میشه مسلط شد)

سلام،شبتون بخیر
      من واقعا عذر میخوام ک سوالمو اینجا میپرسم (ی تاپیک جدا هم زدم ولی نمیدونم چرا تاپیکه رو مث بچه ادم نمیاره )،من تا الان فصل ۱ تا ۵ دهم و ۱و۲ دوازدهمو خودم خوندم ولی همش حس میکنم ی جورِ بدی خوندم و اگ تست بدن نمیتونم حل کنم(من تازه از اسفند شروع کردم) ،خلاصه اومدم فیلمای عظیمیو دانلود کردم حتی امشب جزوه هاشو هم کامل پرینت گرفتم... من سال اول کنکورم خود اقای عظیمی استادمون بود خیلی خیلی خوب تدریسشو میفهمم و واقعا هنوزم خیلی از نکته هایی ک گفته بودنو یادمه ... ولی الان جلسه ۳۶ هستن و هنوز فصل ۱تا ۳ یازدهم و ۷و۸ دوازدهمو درس ندادن ... من الان واقعا نمی تونم تصمیم بگیرم که شروع کنم از اول روزی ی فیلمو ببینم و در کنارشم دوره هم بکنم یا نه ... تهش مثلا ۴۵ جلسه هم باشه با روزی یدونه میشه ۴۵ روز یعنی وسطای اردیبهشت تقریبا تمومه ... از ی طرفم استرس خیلیییییییی زیادی دارم ک یهو نتونم تموم کنم یا بعدش وقت واسه مرور دوباره نداشته باشم و اینا ... ممنون میشم منو راهنمایی کنید ک الان دقیقا برای زیستم چ کار کنم ک هم بتونم کل فصلارو تموم کنم و هم ب دوره برسم...خیلی خیلیییییی ممنون

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      [گه هم میتونستن این درصدای که شما میگن بزن الان دانشمند زیاد داشتیم

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون از تگتون

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.مرسی از تاپیک عالیتون.میشه لطفا عمومی ها رو هم بزارید؟

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط geschenk نمایش پست ها
      سلام.مرسی از تاپیک عالیتون.میشه لطفا عمومی ها رو هم بزارید؟
      سلام ببخشید دیر شد
      عمومی پیشنهادی من=

عربی دیدن کلاس جامع سالیانه فلاح یا نکته تستش (فرقی نداره خیلی) + بررسی تست های کنکور 98 و 99 + مطالعه لغات عربی از یه کتاب جمع و جور (جیبی مهروماه بد نیست) ... هیچ بنی بشری بهتر از فلاح نیست. فقط اگر وقت کردین 5-6 ساعت ترجمه واعظی رو هم ببینید خیلی دستتونو تند میکنه.کلاس رو هم بزارید روی سرعت 1/5 الی 1/7 و سریع تر ببینید و تستایی که فلاح میزنه رو همون روز دوباره خودتون سریع (ذهنی) حل کنید واسه خودتون این بهترین روش استفاده از کلاسشه.

دینی= هر هفته 2 درس دینی مطالعه بشه (اول درسنامه یه کتاب بازاری خوب مثل بهمن آبادی بعدا متن درس دقیق مطالعه بشه بعدا تستای کنکورش از همون کتاب زده بشه بعدا تستای سطح سخت تر زده بشن مثلا همون بهمن آبادی هر درسی حدود 10 تا تست سبک جدید قرار داده بعد از کنکورا اونارو بزنید عالیه) وللللی به هیچ عنوان تا وقتی روی متن کتاب کامل مسلط نشدین و نخوندینش سراغ منابع جمع بندی زیپ و ... نرید چون نتیجه عکس میده سرعت تست زنی تون رو میاره پایین گاها شک کردناتون زیاد میشه و خیلی وقتام به کاملی یه درسنامه جامع نیست اینا .. بهتره یه منبع جمع بندی کنار دستتون ب
      اشه مثلا هفته اول که درس 1 و 2 رو کامل از یه درسنامه و کتاب درسی شخم زدین هفته دومش واسه مرور سریع اون دو تا درس رو از منبع جمع بندی تون بخونید و تستشو هم از همون بزنید به حالت آزمونی تا مرور بشه مطالب که تایم زیادی هم نمیگیره.
      بعد که یه دور به این روش تموم شد دینی = برید سراغ جامع زدن

زبان= لغت + لغت + لغت تا وقتی همه لغاتو حداقل دو دور نبستین وارد هیچ بخش دیگه ای نشید یه کتاب جیبی بردارید ازش روزی 40-50 تا لغت داخل تایمای استراحت بخونید که از این تعداد همیشه یک چهارمش لغات روز قبل باشه.همیشه لغتی که فکر مکینید سخته و ممکنه فراموش کنید رو مارک بزنید. حالا فرض میکنیم یک هفته شما 6*50 تا لغت خوندین از همون لغات تست میزنید جمعش=زیادم بزنید چون تست لغت کمترین تایم رو میگیره از یه کنکوری. مثلا سعی کنید 300 تا تست لغت جمعه عصر هر هفته از لغاتی که مطالعه کردین بزنید از کتاب کار یا هر منبع دیگه فرقی نمیکنه واقعا... فرضا که 2000 لغت داشته باشیم (که واقعا نصفش تکراری و سادست) بازم 50-60 روزه پرونده لغت بسته میشه. بعدا برید سراغ تمرین کلوز تست (نه ریدینیگ) و در کنارش گرامر هم درس به درس بخونید همون موقع تست گرامرشو بزنید و بیاید جلو و جمعه ها و پنج شنبه ها تستای مخلوط از لغات رو ادامه بدین به زدن.

ادبیات=
      اولویت با اینا باشه:

قرابت= روزی 10 تست (+ وقت شد چند صفحه از مفاهیمی که ابتدای کتاب خط ویژه ادبیات گاج آورده رو بخونید خیلی کمک کننده ست)
      آرایه= از کتاب نشر الگو روزی یه آرایه + تحلیل چند تست از همون آرایه -- یک دور که تموم شد --- تست جامع از کل آرایه ها
      لغت و املا= به سبک زبان بخونید (ولی اول لغت ستاره دار یا همون لغات ته کتاب سه پایه بعدا اگر دوست داشتید و وقت شد نگاهی به لغات بی ستاره بندازید و کار کنید) ولی جمعه ها تست شو بزنید. تست لغت از هیچ درسی رو همون موقع که خوندین نزنید چون عملا هیچ فایده ای نداره. املا رو هم درس به درس از همون کتاب نشر الگو بخونید بیاید جلو یه کاغذ باشه پیش دست تون دائم یادداشت کنید لغات املایی رو وقتی میخونیدشون.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سلام ببخشید دیر شد
      عمومی پیشنهادی من=

عربی دیدن کلاس جامع سالیانه فلاح یا نکته تستش (فرقی نداره خیلی) + بررسی تست های کنکور 98 و 99 + مطالعه لغات عربی از یه کتاب جمع و جور (جیبی مهروماه بد نیست) ... هیچ بنی بشری بهتر از فلاح نیست. فقط اگر وقت کردین 5-6 ساعت ترجمه واعظی رو هم ببینید خیلی دستتونو تند میکنه.کلاس رو هم بزارید روی سرعت 1/5 الی 1/7 و سریع تر ببینید و تستایی که فلاح میزنه رو همون روز دوباره خودتون سریع (ذهنی) حل کنید واسه خودتون این بهترین روش استفاده از کلاسشه.

دینی= هر هفته 2 درس دینی مطالعه بشه (اول درسنامه یه کتاب بازاری خوب مثل بهمن آبادی بعدا متن درس دقیق مطالعه بشه بعدا تستای کنکورش از همون کتاب زده بشه بعدا تستای سطح سخت تر زده بشن مثلا همون بهمن آبادی هر درسی حدود 10 تا تست سبک جدید قرار داده بعد از کنکورا اونارو بزنید عالیه) وللللی به هیچ عنوان تا وقتی روی متن کتاب کامل مسلط نشدین و نخوندینش سراغ منابع جمع بندی زیپ و ... نرید چون نتیجه عکس میده سرعت تست زنی تون رو میاره پایین گاها شک کردناتون زیاد میشه و خیلی وقتام به کاملی یه درسنامه جامع نیست اینا .. بهتره یه منبع جمع بندی کنار دستتون ب
      اشه مثلا هفته اول که درس 1 و 2 رو کامل از یه درسنامه و کتاب درسی شخم زدین هفته دومش واسه مرور سریع اون دو تا درس رو از منبع جمع بندی تون بخونید و تستشو هم از همون بزنید به حالت آزمونی تا مرور بشه مطالب که تایم زیادی هم نمیگیره.

زبان= لغت + لغت + لغت تا وقتی همه لغاتو حداقل دو دور نبستین وارد هیچ بخش دیگه ای نشید یه کتاب جیبی بردارید ازش روزی 40-50 تا لغت داخل تایمای استراحت بخونید که از این تعداد همیشه یک چهارمش لغات روز قبل باشه.همیشه لغتی که فکر مکینید سخته و ممکنه فراموش کنید رو مارک بزنید. حالا فرض میکنیم یک هفته شما 6*50 تا لغت خوندین از همون لغات تست میزنید جمعش=زیادم بزنید چون تست لغت کمترین تایم رو میگیره از یه کنکوری. مثلا سعی کنید 300 تا تست لغت جمعه عصر هر هفته از لغاتی که مطالعه کردین بزنید از کتاب کار یا هر منبع دیگه فرقی نمیکنه واقعا... فرضا که 2000 لغت داشته باشیم (که واقعا نصفش تکراری و سادست) بازم 50-60 روزه پرونده لغت بسته میشه. بعدا برید سراغ تمرین کلوز تست (نه ریدینیگ) و در کنارش گرامر هم درس به درس بخونید همون موقع تست گرامرشو بزنید و بیاید جلو و جمعه ها و پنج شنبه ها تستای مخلوط از لغات رو ادامه بدین به زدن.

ادبیات=
      اولویت با اینا باشه:

قرابت= روزی 10 تست (+ وقت شد چند صفحه از مفاهیمی که ابتدای کتاب خط ویژه ادبیات گاج آورده رو بخونید خیلی کمک کننده ست)
      آرایه= از کتاب نشر الگو روزی یه آرایه + تحلیل چند تست از همون آرایه -- یک دور که تموم شد --- تست جامع از کل آرایه ها
      لغت و املا= به سبک زبان بخونید (ولی اول لغت ستاره دار یا همون لغات ته کتاب سه پایه بعدا اگر دوست داشتید و وقت شد نگاهی به لغات بی ستاره بندازید و کار کنید) ولی جمعه ها تست شو بزنید. تست لغت از هیچ درسی رو همون موقع که خوندین نزنید چون عملا هیچ فایده ای نداره. املا رو هم درس به درس از همون کتاب نشر الگو بخونید بیاید جلو یه کاغذ باشه پیش دست تون دائم یادداشت کنید لغات املایی رو وقتی میخونیدشون.
      خسته نباشید و مرسی که سریع قرار دادید برنامه عمومی ها رو چون انتظار داشتم از ۱۳بدر به بعد جواب بدید که خداروشکر سریع تر گذاشتید.

7. Top | #22
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنونم بابت این تاپیک خوبتون واقعا
      خیلی به من کمک کرد و نقشه ی راه درستی بهم داد
      ممنون که بی منت کمکمون میکنید
      خود را به زندگی سپرده ام.
      فقط شروع به تلاش کرده ام.
      همین.

8. Top | #23
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

سلام ببخشید دیر شد
      عمومی پیشنهادی من=

ادبیات=
      اولویت با اینا باشه:

ببخشید اگه عربی رو بخوام با خیلی سبز بخونم چجوری بخونم؟
      امکان اینو ندارم بتونم کلاس شرکت کنم چکوری با همون خیلی سبز خودمو بکشم بالا؟
      عربیم خیلی ضعیفه.
      ممنونم.
      همین.

9. Top | #24
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S.brave نمایش پست ها
      ببخشید اگه عربی رو بخوام با خیلی سبز بخونم چجوری بخونم؟
      امکان اینو ندارم بتونم کلاس شرکت کنم چکوری با همون خیلی سبز خودمو بکشم بالا؟
      عربیم خیلی ضعیفه.
      ممنونم.
      سلام عجیبه کامنت تون رو ندیدم شرمنده ---» کلاسش داخل تل هست هم امسالش و هم سال گذشتش میتونید دانلود کنید ببینید (فرقی هم نداره نکته و تست با سالیانه) ---» ولی اگه بازم مشکلی بود و نتونستید ببینید فلاح رو فاز A این تاپیک رو اجرا کنید:
      http://forum.konkur.in/thread75750.html#post1708565
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

10. Top | #25
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

سلام عجیبه کامنت تون رو ندیدم شرمنده ---» کلاسش داخل تل هست هم امسالش و هم سال گذشتش میتونید دانلود کنید ببینید (فرقی هم نداره نکته و تست با سالیانه) ---» ولی اگه بازم مشکلی بود و نتونستید ببینید فلاح رو فاز A این تاپیک رو اجرا کنید:
      http://forum.konkur.in/thread75750.html#post1708565

خیلی خیلی ازتون ممنونم لطف کردید.
      همین.

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      عالیه.
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

12. Top | #27
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      عالی بود
      آدم هاے سادہ را دوست دارم...
      بوے ناب آدم میدهند....

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Joseph_ نمایش پست ها
      اینم عیدانه مهدی کینگ آرتور به شما

(مهدی الآن میان بهت میگن یه سریها داری شاگرد جم میکنی برا خودت)
      دو سال گذشت
      و من هنوز 1 شاگرد هم برای خودم جمع نکردم
      فقط طی این دو سال بعضی دوستی ها فروخته شد به ...
      (این پست ات رو ریپلای زدم تا صرفا بهت یادآوری کنم یه زمانی آدم بهتری بودی)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هشداررر":
      این بودجه بندی ها یه سری اولویت جهت مطالعه که کلا کار پر ریسک و خطرناکیه
      به هر ترتیب منم این اولویتارو میزارمشون تا استفاده کنید
      اگه شروع صفری هستید از عید میخواید بترکون بخونید اینا خوبن ولی تکرار میکنم کار
      خطرناکیه که فقط روی همین مباحث وقت بدین / اگه هم که شروع صفری نیستید از این تاپیک برید بیرون فقط ماه آخر بیاید مطالب مهمتر رو که خواستید مرور کنید از این مطالب استفاده کنید.
      خطرررررررناکه ولی بد هم نیست ، اگه قراره یه شروع صفری یا یکی که خیلی تا الان لنگ میزده چیزی رو نخونه و بعد عید رو هم خراب کنه بهتره یا لااقل مهمتر ها رو مسلط بشه؟
      علی ایحال..
      من مینویسم این که اینارو کار کنید به خودتون ربط داره ولی بعدا اگر این بودجه بندی در 1400 تکرار نشد نیاید یقه منو بگیرید به من هیچ ربطی نداره!!

جلوی هر مبحث تعداد تستش در کنکور
      99 رو به رنگ بنفش نوشتم..بعضی جاهام از 98 و 99 میانگین گرفتم پس تعجب نکنید.

ریاضی=
      [1] پیش نیاز= یعنی = (توان ، اتحاد ها ، معادله نامعادله (4 تست) ، تابع و معادله درجه 2 ، براکت ، قدر مطلق و نمودارهای ساده و انتقالشون)
      [2] تابع
      (4 تست) ... تذکر= کلا معادله نامعادله و تابع روی هم 8 تست.
      [3] مثلثات (4 تست)
      [4] لگاریتم و نمایی (3 تست)
      همینارو کار کنید= میشه 15 تست معادل 50 درصد ریاضی کنکور

نکته جالبش اینجاست که برید از نظام قدیما بپرسید اگه میخواستن ریاضی رو در کنکور 50 بزنن نیاز بود چه تعداد مبحث مسلط باشن!
      بازززم میگم ، اینکار خطرناکه ، چه کاری؟ این که بگید باشه پس من فقط همینا رو میخونم و میرم سر جلسه ولی واسه کسی که شروع صفریه این مدت روی همینا مسلط بشه خیلی به نفعشه ، منظورم از تسلط دقیقا چیه؟ اینه که شما بیاید اول پیشنیازارو اصولی بخونید بعدا فصل به فصل اون سه تا رو حساااابی بخونید و تست بزنید و تست و تست و تست. یعنی انقدری مسلط باشید که هر مدل سوالی دادن سخت آسون وقت گیر و ... بتونید حل کنید! آخر سرم آزمون بزنید تا قلق آزمون زدن و ریاضی زدن دستون بیاد. بعد یه چیز دیگه= شما وقتی قراره مثلا ریاضی رو 50 بزنید نمیاید کل زمان ریاضی رو خرج این 50 زدنه کنید که میاید؟ قاعدتا خیر ، پس لطفا وقتی دارید آزمون میزنید همیشه یه تایم کلی از خودتون در بیارید که ببینیم در چند دقیقه میتونید 50 بزنید و این تایم رو ببرید داخل استراتژی کنکورتون استفاده کنید تا با اونی که میره ریاضی رو همه مباحث رو میخونه این به کنار تازه میره داخل 1 ساعت میزنه 50 تفاوت داشته باشید.
      #پیشنهادی به شروع صفری ها = شما اگر رسیدین فصل حد و پیوستگی رو هم مسلط بشید + یه مقدار در حدی که بلد باشید مشتق بگیرید هم بدونید تا بتونید هوپیتال بزنید روی یکسری از سوالات حد !!! = جالبه که همینی که الان گفتم میشه= 4 تست ناقابل کنکورتون!!!!

زیست=
      [1] گردش مواد در بدن (5 تست)
      [2] گوارش و جذب مواد (3 تست)
      [3] تبادلات گازی (2 تست)
      [4] از یاخته تا گیاه (3 تست)
      از زیست دهم فصل 1) گوارش + 2) تبادل گازی + 3) گردش مواد رو به صورت ترکیبی و در کنار هم بخونید و تستی هم که میزنید به هیچ عنوان اینطور نباشه که مثلا: گوارش رو مطالعه کردین تستشو زدین ببندین بندازین دور و برید سراغ فصل بعدی خیییییر !!! باید بیاید وقتی گوارش تموم شد یه مقداری هم تستاش رو زدین (حداقل 40 درصد تستای کتاب تست تون) برید سراغ فصل تبادل گازی اونو بخونید ولی وقتی دارید تست میزنید باید هم تست گوارش بزنید هم تبادل گازی. یعنی اینطوری مثلا= 20 تست گفتار یک تبادلات گازی + 20 تست رندوم از گوارش و همینطوری برید جلو تا چرخه جانوری و انسانی دهم تون تمام بشه بعدا گیاهی رو استارت میزنید که یعنی=از یاخته تا گیاه + تست تست تست
      [5] تنظیم عصبی (3 تست)
      [6] حواس (3 تست)
      [7] تولید مثل (3 تست)
      از زیست یازدهم همین 3 فصل رو مسلط بشید، بچه ها با تولید مثل مشکل اساسی دارن ولی خب قرار نیست کل یازدهم رو مسلط باشید، فقط و فقط 3 فصل ! پس ای کسانی که مینالید از حجم درس ها بیاید فقط همین 3 فصل رو بخونید و بجاش سنگ تموم بزارید واسه همین سه تا ! یعنی از هر کدوم کلی تست بزنید به شیوه ای که برای جانوری و انسانی زیست دهم گفتم بهتون، همینجا اینم اضاف کنم که وقتی دارید این سه تا رو کار میکنید باید تست مروری از جانوری و انسانی دهم یعنی اون سه تا فصل دهم که بالا گفتم هم بزنید پس بسم الله.
      #پیشنهادی به شروع صفری ها = فصل 9 یازدهم هر سال 1 سوال داره خیلی هم خوش فهمه و ساده بخونیدش لا به لای این 3 تا فصل.
      [8] رفتار های جانوران (2 تست در کنکور 98)
      [9] از ماده به انرژی + از انرژی به ماده (4 تست)
      از زیست دوازدهم فصل آخرش اگه امسال حذف نشه هم سادست هم تست ساده ای داره و 98 دو تا تست به شدت مفت دادن ، اصلا هم ربطی به سطح کنکور نداره سطح تستای این فصل چون ماهیتش حفظی و سادست پس همیشه تستش هم ساده میاد! دو تا فصل فتوسنتز و تنفس هم اضافه کردم بخونید چون اولا هر جایی داخل انسانی و جانوری میخوان ترکیب بزنن از این دو تا استفاده میکنن ثانیا تستی که مستقل ازشون میاد خیلی هم سخت نیست و میشه زد ولی کلا ورود به بخش ژنتیک و خوندن فصلایی مثل 1 و 2 و ... نیاز به یه سری پیشنیاز ها داره و تمرین و تست بیشتری هم میخواد تا مسلط بشید. هر چند پیشنهادم اینه در زیست هیچ فصلی حذف نشه ولی اولویت با ایناست و بنظرم کسی که میخواد تازه شروع کنه باید اول اینارو کار کنه.
      با این 10 تا فصلی که گفتم که در اصل 9 تا فصل محسوب میشه چون فتوسنتز و تنفس قبلا توی نظام قدیم یه فصل بودن و الانم تمایزی نمیدم چون زشت میشه. خلاصه با این 10 تا فصل تعداد 28 تا دونه تست ناقابل کاور میشه یعنی 56 درصد زیست کنکورتون

فیزیک=
      [0] فصل 1 دهم = اندازه گیری، در کل پیش نیاز کل فیزیکه
      (1تست)
      [1] فشار (3 تست)
      [2] گرما
      (2 تست)
      [3] الکتریسیته ساکن (3 تست)
      [4] مغناطیس و القا
      (3 تست)
      [5] اتمی و هسته ای
      (3 تست)

همینارو کار کنید= میشه 15 تست معادل 50 درصد فیزیک کنکور
      خدایا !!! یعنی هنوزم کسی هست که بگه فیزیک زیاده نمیرسم ؟!! فقط 5 تا فصل + یه دونه پیش نیاز ساده مسلط میشدی میرفتی کنکور 50 میزدی !! حالا این وسط سوالات هم سخت باشه قرار نیست همه رو جواب بدی! فقط همون بخشی که مسلطی و خوندی حالا تایم بیشتری میدی به حل تستش سر جلسه ، تست سخت عملا توی کنکور وجود نداره (شاید یکی دو تا تست ایده دار سگی توی فیزیک بدن که به هیچ عنوان نشه زد و حل کرد) وگرنه باقی سوالات سخت نیست!!! فقط وقت گیره ! خب عزیزم تویی که 50 درصد کامل مسلط شدی میخوای نصف سوالات رو حل کنی پس تایم بیشتری نسبت به اون بدبختی داری که میخواد همه رو جواب بده.

شیمی=
      اولویت داخل مباحث حفظی و مفهومی و کمی هم رسم =
      [1] فصل 1 دهم
      (4 تست)
      [2] فصل 3 دوازدهم
      (4 تست)
      [3] فصل 4 دوازدهم
      (2 تست)
      [4] فصل 2 دهم
      (3 تست)
      [5] فصل 3 یازدهم (6 تست)

از مفاهیم و حفظیات و حالا کمی هم رسم ساختار و یکمی هم محاسبات همینارو کار کنید= میشه 19 تست معادل 54 درصد شیمی کنکور ما میگیم 50 درصد..اصلا 30 درصد!
      ولی برای مسائل من همیشه گفتم که مسائل رو از یه کتاب مبحثی مسائل مثل خیلی سبز یا مینی گاج جدای از مفاهیم و حفظیات کار کنن و تست بزنن! شما هم قطعا میرسید که در کنار 5 فصل بالا روی یک کتاب مسئله هم کار کنید و بعدا با تست زیاد سطح سوادتون رو هم در حل مسائل بالا ببرید. در کل شیمی 1400 اگر هم سخت بیاد شما وقتی قاعده مند و اصولی کار کرده باشید نباید زیر 30 درصد پاسخ بدین! پس اگر مسائل رو روزی 12 صفحه از یه کتاب مبحثی جلو ببرید (یعنی 10 صفحه پیشروی و 2 صفحه هم مرور روز قبلی) و این 5 فصل رو هم فول بشید و تست بزنید کاااامل در این صورت انتظار میره بتونید لااقل 30-40 درصد بزنید.

حالا تخمین کانون هنوز آپدیت نشده
      ولی وقتی آپدیت شد برید این درصدایی که بالا گفتمو بزنید:
      ریاضی=50 (شما بزنید 40 حتی)
      زیست=56 (شما بزنید 50)
      فیزیک=50 (بزنید 40 فرقی نمیکنه)
      شیمی=40 (بزنید 30-35 حتی)
      عمومی هام 60 حدودا ببینید چی میاره (یه چیز خوشگلی باز میشه حتما امتحان کنید)

در کل این تاپیک فقط به درد شروع صفری ها میخوره و اونایی که میخوان مرور کنن اهمیت مباحث رو نمیدونن
      ولی به نظرم اگه قراره یه نفر که تا حالا هیچی نخونده بزاره به امید 1401 دیگه نخونه تا تابستون بهتره لااقل شروع کنه همینا رو مسلط بشه. به قول یه یارویی شد شد نشد نشد به درک!

برای عمومی ها فعلا حال و حوصله ندارم بنویسم ساعت 4 صبحه ولی یه برنامه هم واسه اون دارم همینجا میزارم بعدا اگه خواستید همین تاپیک پست بزارید بگید تا همینجا بزارم الگو بگیرید ازش. (با برنامه عمومیم تقریبا 80-90 درصد همه مباحث رو میشه مسلط شد)

سلام ظهرتون بخیر .
      من رتبه در سهمیه ام 67 هزار منطقه 2 شد تو کنکور 1401 .
      دلیلش هم فقط درس نخوندن از موقع مجازی شدن مدارس بود ( از نیمسال دوم دهم من ساعت مطالعه ام به زور شاید به 2 ساعت هم نمیرسید ) .
      از لحظه اعلام نتایج معلم ، مشاور حتی خانواده ام میگن تو بهترین شرایط شاید بتونم سال بعد 5 هزار بیارم در کنار همه کنایه ها و حرف هاشون معدل پایین نهاییم هم هست که فقط 3 تا درس 20 شدم و 2 تا درس رو 19 بقیه رو باید ترمیم معدل شرکت کنم ( 5 تا درس یا شایدم 2 تادرس 19 رو هم ترمیم کنم ) .
      میشه لطفا منو راهنمایی کنید باید چیکار کنم 🙏
      و اینکه من اصلا نمیتونم با درسنامه ، به صورت خودخوان بخونم و نیاز به تدریس کلاس برای یادگرفتن دارم .

15. Top | #30
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Janan نمایش پست ها
      سلام ظهرتون بخیر .
      من رتبه در سهمیه ام 67 هزار منطقه 2 شد تو کنکور 1401 .
      دلیلش هم فقط درس نخوندن از موقع مجازی شدن مدارس بود ( از نیمسال دوم دهم من ساعت مطالعه ام به زور شاید به 2 ساعت هم نمیرسید ) .
      از لحظه اعلام نتایج معلم ، مشاور حتی خانواده ام میگن تو بهترین شرایط شاید بتونم سال بعد 5 هزار بیارم در کنار همه کنایه ها و حرف هاشون معدل پایین نهاییم هم هست که فقط 3 تا درس 20 شدم و 2 تا درس رو 19 بقیه رو باید ترمیم معدل شرکت کنم ( 5 تا درس یا شایدم 2 تادرس 19 رو هم ترمیم کنم ) .
      میشه لطفا منو راهنمایی کنید باید چیکار کنم ������
      و اینکه من اصلا نمیتونم با درسنامه ، به صورت خودخوان بخونم و نیاز به تدریس کلاس برای یادگرفتن دارم .
      سلام
      شما اول معنی کنید که این «روزی دو ساعت به زور درس خوندن» یعنی چی؟
      یعنی شما علاقه ای به درس خوندن ندارید و مثلا به انجام کار دیگه ای علاقه دارید؟ (لطفا با لحن خوبی این سوالات رو بخونید قرار نیست اگر کسی دوس نداره درس بخونه یا علاقه ای به انجام کار x نداره با نیش و کنایه بهش بگیم تنبل یا بی خاصیت و ...) وقتی مدارس مجازی شد دیگه همه دانش آموزان (بخصوص اونایی که امسال رتبه های خوبی کسب کردند) ساعت مطالعه شون به روزی نیم ساعت کاهش پیدا کرد؟! آیا سال کنکور همه این رتبه ها و قبولی های امسال رسما با روزی 10 ساعت مطالعه خالص و کیفیت بالا شروع کردند؟! آیا بین قبولی های امسال دانش آموزی نبوده که سال های پایه به زور 1 ساعت میخونده ولی از تابستون سال کنکورش از روزی 2 ساعت شروع کرده و رفته رفته افزایش داده و تا قبل عید به روزی 9-10 ساعت مفید هم رسیده؟!
      ببینید
      دو حالت این وسط پیش میاد:
      یه وقتی یه نفر واقعا علاقه داره به درس خوندن ولی مشکلات زیاد باعث میشه هیچ وقت نتونه به max توانایی خودش برسه و متوقف میشه یه مقطعی از زمان. (که این هیچ ایرادی نداره و برای همه این مشکلات پیش میاد و به نحوه مدیریت شما بستگی داره تا زودتر به حالت عادی و بعدا حتی شرایط بهتری برسید)
      یه حالت دیگم اینه که اون فرد واقعا دوست نداشته باشه درس بخونه، حالش از کتاباش بهم بخوره، هیچ هدفی از این درس خوندنه نداشته باشه. چنین فردی اگر تمام شرایط رو هم براش ok کنیم بازم درس نمیخونه نمیخونه تا برسه به مثلا بهمن و حالا اونجا با تردید و ترس از نشدن یه ساعت مطالعه اندکی ثبت میکنه و دوباره خودش و اطرافیان رو فریب میده که من امسال بخاطر اینکه تکلیف مصوبات کنکور معلوم نبود نتونستم کار خاصی کنم و یک سال دیگه هم پشت می مونم.

شما ببینید کدوم وضعیت رو دارید
      اگر درگیر وضعیت دوم هستید بهتره که ادامه ندید. (کسی که بدون هیچ علاقه ای صرفا از روی زور و اجبار داره درس میخونه هیچ وقت به اون تسلط و مهارتی که کنکور نیاز داره نمیرسه حتی اگر به ساعت مطالعه بالایی هم برسه پیوستگی نداره درس خوندنش و ...)
      اما اگر واقعا به درس خوندن علاقه دارید، هدف دارید و داشتید و خلاصه اینکه بی دلیل دنبال یک سال دیگه پشت موندن نیستید بهتره از همین امروز شروع کنید، یه برنامه بنویسید برای خودتون و از روزی 2 ساعت استارت بزنید. حالا اینکه چطور بخونید و چی بخونید خیلی طولانی میشه که بهتره یه نمونه برنامه از برنامه هایی که قبلا گذاشتم یا در آینده قرار میدم رو دانلود کنید ببینید و برای خودتون شخصی سازی کنید.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن