خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

راهنمایی در مطالعه گسسته

سلام دوستان . ممنون میشم از دوستانی که گسسته بالای 50 میزنن بگید چطوری گسسته بخونم خیلی مشکل دارم از کتاب گسسته فار استفاده میکنم ولی دو آزمونه خیلی بد کار میکنم . دوستان لطفا فقط منبع ذکر نکنید و مهمترین چیز واسه من نحوه ی مطالعه گسسته هست.

2. Top | #2

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط newplanet نمایش پست ها
      سلام دوستان . ممنون میشم از دوستانی که گسسته بالای 50 میزنن بگید چطوری گسسته بخونم خیلی مشکل دارم از کتاب گسسته فار استفاده میکنم ولی دو آزمونه خیلی بد کار میکنم . دوستان لطفا فقط منبع ذکر نکنید و مهمترین چیز واسه من نحوه ی مطالعه گسسته هست.
      سلام.برای گسسته بچه اکثرا میان فرمول حفظ میکنن.مشکل همینجاس. برای مثال گسسته فصل اولش که گرافه باید تصویر سازی باشه و فهم سوال یعنی باید بتونید یک گراف و تو ذهنتون تجسم کنید و این هدف میسر نیست مگه این که شما گسسته رو درک کنید من پیشنهادم اینه که واسه سوالای گسسته اول مطالب کتاب فار رو بخونید بعد که شروع کردید به حل تست انقدر با یک تست کلنجار برید که خودتون بتونید حلش کنید.و مهم نیست چقدر وقت روش بذارید من گاهی رو بعضی سوالا 3 الی 4 ساعت وقت میذاشتم و فقط و فقط 1 سوال حل میکردم ولی اون سوال اندازه ی 20و30 تا سوال اثر مثبت داشت برام.اگر میخواید تو گسسته موفق شید باید کامل درکش کنید تنها راهش اینه که باهاش رو به رو بشید و سخت تمرین کنید
      خدایا ،

اوناییکه شریک غمهاشون بودم ومونس تنهاییشون ،

شاهد بودی به وقت تنهاییم با من چه کردند...

لیک تو بزرگی،با آنان آن مکن...

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سلام داداش___متاسفانه چون تجربی بودم نمیتونم زیاد کمکت کنم ولی توصیه میکنم اگه این فایل رو ندیدی حتما ببینی آخه توصیه های همون مولفیه که داری کتابشو می خونی واسه موفقیت در درس گسسته و جبر واحتماله

راهنمای مطالعه گسسته و جبرواحتمال

خوش باشـــ
      :yahoo (3):

فعلن ...!!!

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من توی دوتا آزمونم(گزینه دو)درصدم بالا تر از 50بود اما اگه بخوام روش مطالعه ی خودم بگم،بهتره اصن نگم!
      حالا میگم!:شب آزمون میشینم بیس سی تا تست از اون مبحث میزنم فردا میرم سرِ جلسه!خب تموم شد:d
      البته چون مبحث گراف آسونه فک کنم اینجوریه و بدون تست زدن درصدام خوبه آزمون بعدی که نظریه ی اعداد هم هست مطمئنم درصدم خیلی پایین میاد
      شما به نظرم اولین کاری که باید بکنی اینه که درسو مفهومی یاد بگیری بخصوص گراف که تو مغز برو ترین مبحثِ گسسته هست و با حل تست بسیار کم هم میشه نتیجه ی خوبی گرف اما توی نظریه ی اعداد تا میتونی باید تست حل کنی چون واقعا خیلی مبحث گنگیه و روش حل هر مسئله فرق داره پس باید خیلی تست حل کنی تا قلقش دستت بیاد تا حدی
      واسه تست هم من کتابِ خیلی سبز رو دارم و راضیم و توی گزینه دو نتیجه خوبی تقریبا ازش گرفتم
      اینم بگم که توی این درس معلم خیلی میتونه توی فهم مباحث به دانش آموز کمک کنه!ینی میشه گفت اصلش دستِ معلماس که باید به ما بفهمونند باقیش فقط تمرین کردنِ خودمونه
      خیلی حرف زدم!

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بهترین نظر:
      به نظر من نباید مستقیما وارد تست های سخت شد
      باید اول یک کتاب که درس نامه قوی داشته باشه البته گذشته از تست
      پیدا کنید (فار+رزمندگان) بعد از اینکه درس نامه این درس هارو خوندید
      بیاد یه کتاب که تست های آسون داره وتالیفی توش نیست
      مثل قلم چی رو بزنید وقتی کامل یاد گرفتید اون
      موقع تست های دیگه بزنید

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      توی مبحثی مثه گراف اینکه پایه آنالیز ترکیبیتون هم قوی باشه خیلی میتونه موثر باشه . خیلی از مباحثی که کتابای مختلف به صورت فرمولی بیان کردن رو میشه خیلی مفهومی و موندگار تر یاد گرفت .
      به نظر من سعی کنید پایه آنالیزتون رو قوی کنید ( کتاب فار رو من نگاه میکردم تو پاسخ های تشریحیش واقعا مطلب رو خوب توضیح داده بود ) بعد برید سراغ گراف ، سعی کنید مباحثی که تو گراف مطرح میشه رو توجیه آنالیزیش رو پیدا کنید ، اونوقته که دیگه از ذهنتون خارج نمیشه . تست های الگو به نظرم خیلی خوبن ، خوشخوان متوسط رو به بالاست و گاج سفید متوسط رو به پایین . البته معلم خوب واسه گسسته خیلی مهمه به نظرم ، معلمی که از آنالیز شروع کنه و یه شیوه فکر کردن رو براتون جا بندازه .

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بنظر من اول ازکتاب فار درسنامه روبخون,بعدش هم تاميتونيد ازکتاب آبي قلمچي تست بزنيد,دبيرمون توصيه کرد ک تنهاتمرين راه حله.....o:-)

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من الان هم کتابو خوندم هم کمک اموزشی ژرف رو ! ولی خب میرم تست بزنم یا سوال حل کنم انگار نه انگار |:

چیکار کنم؟! روی چی بیشتر کار کنم؟!
      آینده ای بسازم که گذشتم جلوش زانو بزنهツ
      -------------------------------------------------------
      ایسان : تا حالا عاشق کسی شدی؟
      ایزل : یه بار خواستم البته سال ها پیش ... ولی نشد ...
      آیسان : پس چی شد؟
      ایزل : ترکم کرد...
      آیسان : چیکارش کردین که دختره ترکتون کرد و رفت؟
      ایزل : کاری که در مورد هیچکس تکرارش نکردم
      آیسان: چه کاری؟
      ایزل : اعــتمــاد ....

....."دیالوگ ایزل و آیسان".....

تغییر کردن سخته، اما اینی که خودتو عین بقیه نشون بدی خیلی سخت تره »»» " ایزل "

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Lovesick نمایش پست ها
      من الان هم کتابو خوندم هم کمک اموزشی ژرف رو ! ولی خب میرم تست بزنم یا سوال حل کنم انگار نه انگار |:

چیکار کنم؟! روی چی بیشتر کار کنم؟!
      از نظرِ من برو کتاب خیلی سبز رو بخر.درسنامه هاش(مخصوصا گراف)عالیه نکاتو کامل گفته تستاش رو هم کامل حل کنی(یا اگر نتونستی حل کنی از رو جواباش ببینی بعد یاد بگیریشون)توی آزمون های مختلف راحت میتونی درصد بالا بزنی.بهتره واسه آموزش و تست از یه کتاب استفاده کنی که یه سبک رو داره پیش میره
      در ضمن یه چیزی:گراف هرچقدر هم کتابو بخونی و کتاب کمک آموزش بخونی توی حلِ تست زیاد کمکت نمیکنه!تنها راهِ قوی شدن، حل کردن تستِ زیاده تا قلق حلش دستت بیاد
      پس اینکه میگی این کتابو اون کتابو خوندم زیاد بهت کمک نمیکنه.نکات رو یه مرور بکن بعد فقط برو تست بزن
      موفق باشی

10. Top | #10
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط newplanet نمایش پست ها
      من که می خواستم کتاب بگیرم دیدم میکرو خیلی خوب زده چون برای هر مبحث کوچک 4 5 تا تست اونم تست های خیلی خیلی قوی آورده منم که اون کتاب با جزوه معلم خوندم 70 زدم البته درسنامه های کتابم خوندم .. کخ خیلی خوب بود نشر های دیگه هم خوبه ولی میکرو به غقیده ی من خوب ترین کتاب مو جوده

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)