خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

رشته ی میکروبیولوژی یا علوم ازمایشگاهی کدومش بهتره؟

سلام بچه ها لطفا اگه اطلاع دارید بگید رشته میکروبیولوژی یا علوم آزمایشگاهی کدومش از نظر بازار کار و استخدامی بهترن؟
      برای یکی از دوستانه رفته میکروبیولوژی اما من نظرم اینه علوم ازمایشگاه شرایط جذبش بهتره.
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saturn8 نمایش پست ها
      سلام بچه ها لطفا اگه اطلاع دارید بگید رشته میکروبیولوژی یا علوم آزمایشگاهی کدومش از نظر بازار کار و استخدامی بهترن؟
      برای یکی از دوستانه رفته میکروبیولوژی اما من نظرم اینه علوم ازمایشگاه شرایط جذبش بهتره.
      سلام
      هر دو رشته تقریبا از نظر موقعیت شغلی در یک جایگاه قرار دارن 5-6 سال پیش علوم آز بهتر بود ولی الان هر دو ...
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      بله درسته
      دفترچه استخدامی نگاه بندازین استخدامی علوم ازمایشگاه بیشتره.

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      درود
      در کنار مقوله درآمد که الان تقریبا برای خیلی از رشته معضل اساسی هست از نظر من به یه مورد دیگه باید توجه بشه
      اونم امکان ادامه تحصیل در دوره ارشد و دکترا هست که برای این دو رشته متفاوته
      یعنی دست طرف تو انتخاب رشته های بهتر تو مقطع ارشد برای علوم آزمایشگاه بازتره. این مقوله مهمی هست که دانش آموزان معمولا در ابتدای انتخاب رشته به اون توجه نمی کنن و بعد از اینکه وارد دانشگاه شدند تازه تو ترم های بالاتر متوجه میشن. علوم آزمایشگاه برای ادامه تحصیل تو رشته های وزارت بهداشت بهتره
      هر چند این موضوعی که گفتم بی ارتباط با داشتن درآمد بهتر در آینده نیست. چون تحصیلات بالاتر امکان داشتن درآمد بیشتر رو فراهم میکنه (تا حدودی) و گرنه اگه قرار به تحصیلات تکمیلی نیست جفتشونم یه کارشناس ساده ن
      ویرایش توسط Rubiker : 10 اسفند 1399 در ساعت 23:19

5. Top | #5
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      جناب حالا شما اول چاه رو بکن....ایشالا مرداد مناره رو بدوزد

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام چون علوم ازمایشگاه بدون کنکور اینا نداره حس میکنم شرایطش خیلی بهتره والا شهر ما دانشگاه ازادشم یه دانشگاه درپیته میکروبیولوژی داره بدون کنکور و فلان فکر نمیکنم اینده خوبی داشته باشه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      سلام، قبلنا رشته علوم آزمایشگاهی خیلی خوب بود ولی الان مثل چند سال پیش نیست در کل از میکروبیولوژی بهتره
      علوم آزمایشگاهی در جامعه ما كاربرد بیشتری داره. چون توی آزمایشگاه ها میتونی كار پیدا كنی و در دانشگاه تخصص لازم رو میبینی. ولی اگر كسی میكروبیولوژی خونده باشه نمیتونه به راحتی در آزمایشگاه كار كنه چون تخصصش رو آنچنان زیاد یاد نگرفته و تازه بعد از فارغ التحصیلی باید بره یاد بگیره.علوم آزمایشگاهی در زمان تحصیل دوره كارآموزی داره ولی برای میكروبیولوژی طرح گذاشتن كه اونم اختیاریه نه اجباری. از نظر ادامه تحصیل هم برای ارشد علوم آزمایشگاهی دستتون برای انتخاب بازتره گرایش های بیشتر و بهتری داره
      یاد بگیر برای موفقیت دیگران دست بزنی
      به موقعه اش زمان موفقیت تو هم میرسه

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنونم از تگ
      میکروبیولوژی فک کنم برای ادامه تحصیل دادن بهتر باشه برای بازار کار ولی فک کنم علوم آزمایشگاه زودتر بتونه وارد بازار کار بشه
      یه دکتری میشناسم اسمش DR key دکتر کیوان هست ایشون ارشد میکروبیولوژیش رو از تهران گرفته رفته آمریکا الان متخصص ویروس شناسی و پزشک عمومی بیمارستان NYH نیویورک هستش , و داره تخصص داخلی میخونه فک کنم خیلی وقته پیجش سر نزدم .
      برام سواله از میکروبیولوژی میشه رفت پزشکی؟؟چون ایشون میگفتن میشه با گذراندن طرح هایی مدرک پزشکی عمومی گرفت از میکروبیولوژی
      این جهان زندان و ما زندانیان.......
      ویرایش توسط _Joseph_ : 10 اسفند 1399 در ساعت 23:49

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شغل برا جفتشون هست ولی کم است شاید هم خیلی کم
      بزرگ شدن یعنی سازش پذیری با سختی

(ریک گرایمز)

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه از من بخواید علوم بهتره
      بزرگ شدن یعنی سازش پذیری با سختی

(ریک گرایمز)

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      علوم ازمایش

?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      خوب یا بد بودن هر رشته بستگی به هدف فرد داره
      به نظر من برا کسی که قصد مهاجرت داره میکروبیولوژی بهتراز علوم آز ه:یکی به این دلیل که شما با رتبه پایین تر هم میتونی دانشگاهای بهتر قبول شی و رنک دانشگاه مبدات بهتر میشه یکی دیگه هم اینکه دیگه نگرانی طرح رفتنو خریدنشو نداری
      برای کسی هم که میخواد ایران بمونه علوم آز بهتره به دلایلی که بالا گفته شده استخدامی بیشتر و همچنین اگه کسی قصد ادامه تحصیل داشته باشه تو زمینه خودش میتونه آزمایشگاه بزنه مثلا آزمایشگاه ژنتیک هماتولوژی و....

چیز دیگه هم که هست رشته هایی مثل زیست شناسی و ژنتیک و.... هم مثل میکروبیولوژی عه گرایش های خوبی تو ارشد داره و استخدام آزمایشگاه میشید

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      .
      آشنای ما سال پنجم پزشکی بود که تابستون بعد از مقداری بیگاری کشیدن ازش و بیمارستان رفتن انصرافشو پذیرفتن، مدرک کارشناسی علوم آزمایشگاهی دادن بهش چون پزشکی عمومی رو نرسوند تا تش،
      که با همون آزمون بده برای ژنتیکش
      علوم آز برای مقاطع بالاتر محورش بازه، خودشم کارش بگیره حتی شخصی تو مبحث کلینیک

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      علوم آزمایشگاهی حیطه ی گسترده تری داره
      میکرو میگن بیشتر پیرو باکتری و میکروب و این چیزاس و مثل علوم تحصصی نیس
      درباره تاسیس ازمایشگاه هم شنیدم ک فارغ التحصیل علوم میتونه ولی میکرو نه
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

15. Top | #15
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      الان دیگه زیادم فرق ندارن اگر از نظر ارشد حساب کنید کارشناس میکروبیولوژی هم میتونه در گرایشات ارشد بهداشت تحصیل کنه
      فقط میگن با پایه زیست شناسی مجوز ازمایشگاه نمیدن که فکر کنم قانونش داره تغییر میکنه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن