خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 62
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nazanin.mrd نمایش پست ها
      من ۴سال پشت کنکور موندم( یعنی اصلا درسی نخوندم ک کنکور بدم )عین ۴ سال تنها دلیلش این بود ک مسیر زندگیمو گم کرده بودم و واقعا نمیدونستم میخوام چیکار کنم چه راهی برم و از افرادی راهنمایی میگرفتم که بیشتر به سمت کمالگرایی سوقم دادن و من نابودشدم ازطرفی ناراحتم بودم ک خوب بهترین روزهای جوانیم هیچکاری انجام ندادم هدر رفت ...اما امسال خودم واقعا میدونم ک میخوام چیکارکنم و چه راهی برم به افراد منفی گوش نکردمو علایقمو پیداکردم یکم دیر فهمیدم ما بازم خداروشکر ک فهمیدم.. پرونده کنکورم امسال میبندم ... پشت کنکوررموندن برای رسیدن ب هدف خوبه ارزشمنده اما مبتلا شدن به کمالگرایی پشت کنکوری سمه خالصه ... اگه تلاشی برای رسیدن به هدفتون نمیکنید پشت نمونید به حرف مردمم کاری نداشته باشید ...
      پ ن:اگه وقت کردید انیمیشن روح ببینید.
      برداشتت از انیمیشن چی بود؟
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

2. Top | #17
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AMIRREZA_RAHMANI نمایش پست ها
      سلام
      راستش نمیخواستم بنویسم، ولی دلم نیومد، میخوام از خودم بگم و امیدوارم یکم به خودتون بیایید و راه زندگیتونو خودتون پیدا کنید و تا شاید موفق شدید.اینکه موفق شدن کجاست منم نمیدونم ، شاید نسبی باشه، یعنی از نگاه من با نگاه شما متفاوت باشه، در کل اونی که میخوای بشه.
      سلام

درسته همه چی درس و تحصیلات و دانشگاه های آنچنانی نیس ولی زندگی برای یه دختر تو اکثر خانواده ها محدود تره
      بالفرض خودمو میگم من هم دوس دارم تحصیلات خوبی داشته باشم هم اینکه شاغل باشم و درآمد خوبیم داشته باشم ولی خونوادم یه مسیر جلوم گذاشتن اونم دانشگاهه یه رشته خوب قبول شی آینده و زندگی خوبیم پیدا میکنی ، از این رو هر دری بسته شد به روم دری دیگر باز شد که اونم تهش به همون در اول ختم شد
      میدونم بحث سر جنسیت اصلا درست نیس ولی خب این یه واقعیته خونواده های سختگیر اینجورین دختراشون زیاد اختیار ندارن که برن هرجور دلشون خواس آیندشونو بسازن
      کاش واقعا هر کس به هر جایگاهی که دوس داره برسه چه از لحاظ مالی چه تحصیلات و ...

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این موارد و مباحث زمانی عمیق درک میشه که فرد کنکور بده و قبول بشه! (پشت کنکوری نه)
      اونجاست که درک میکنه دانشگاه چ خبره و...
      همچنین هر چی جلوتر میره عمق فاجعه رو بیشتر درک میکنه
      بهرحال هدف غایی و نهایی ما پول هست! هر کی هم بگه "نه" ۹۹٪ دروغ میگه
      ببینم ته این مسیر لعنتی چی باشه...

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mobin. نمایش پست ها
      برداشتت از انیمیشن چی بود؟
      اینکه از تک تک لحظه های زندگیم لذت ببرم و خوشحالی و خوشبختیمو فقط به یک هدف گره نزنم . از مسیر زندگیم لذت ببرم هدفی ک میخوام تو زندگی بهش برسم نباید باعث بشه چشممو رو بقیه ابعاد زندگیم ببندم ابعاد کوچیکی مثل یک برش پیتزا کاری ک
      تا امروز دقیقا برعکسشو انجام میدادم
      این انیمیشن به پیشنهاد یه روانشناس دیدم .
      ویرایش توسط nazanin.mrd : 09 اسفند 1399 در ساعت 18:45

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      چون تگ شدم دوس دارم یه چیزی بپرسم چون حرفهایی که زدید گنگ هست
      شما در مورد کنکو رو پشت کنکوریتون خیلی خوب حرف زدید ولی در مورد رشته آخریه و پول درآوردنتون فقط گفتید که رفتن بازرگانی و شهید بهشتی و پولدارارو دیدم و مدرییت املاک و پولدار شدم
      بببخشید میشه بگید برای تاسیس یه دفتر اسناد املاک و مستغلات چه مدارکی لازمه؟؟
      شما به عنوان مشاور در املاک کار کردید؟؟ کاملا بی تجربه؟؟؟
      پارتی چقدر در انتخاب املاک تاثیر داشت؟؟
      چرا سمت بازار خوردو و نمایشگاه نرفتید و سمت املاک رفتید؟؟یا اضلا مغازه داری و سوپرمارکت؟؟چرا املاک؟؟
      چقدر در املاک درامد داشتید و دقیقا کارتون چی بود ؟؟؟ آبدارچی؟؟ مشاور ؟؟؟ مدیر؟؟....
      آیا سرمایه گزاری جانبی مثل بیت کوین و بورس و فارکس داشتید؟؟؟
      اینطوری که من میبینم ممکنه این حرفهای شما موجب جهت دهی نادرست به اهداف یه سری خاص بشه پس اگه میشه:
      خوشحال میشم یه ذره شفاف سازی کنید.ممنون
      این جهان زندان و ما زندانیان.......
      ویرایش توسط _Joseph_ : 09 اسفند 1399 در ساعت 18:50

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AMIRREZA_RAHMANI نمایش پست ها
      سلام
      راستش نمیخواستم بنویسم، ولی دلم نیومد، میخوام از خودم بگم و امیدوارم یکم به خودتون بیایید و راه زندگیتونو خودتون پیدا کنید و تا شاید موفق شدید.اینکه موفق شدن کجاست منم نمیدونم ، شاید نسبی باشه، یعنی از نگاه من با نگاه شما متفاوت باشه، در کل اونی که میخوای بشه.

مدرک پیش دانشگاهی رو سال 93 گرفتم و اولین کنکورم رو دادم، راستش نمیفهمیدم داستان چیه واصلا چرا باید درس خوند، آخه فضای مدرسه ما شرارت و شلوغی بود نه علم و دانش، منم خب قرار نبود فیلسوف شم اما دوست داشتم حداقل های آدم بودن رو داشته باشم.

سال 94 کنکور دادم به امید پزشک شدن، حالا نشد دندانپزشکی که هست ، اونم نشد بلخره داروساز میشم
      رتبه کنکورم اومد و خیلی بد بود
      با خودم گفتم بیخیال برو چیزی که دوست داری بخون، رفتم رشته زیست گیاهی دانشگاه پیامنور درس خوندم،یعنی تا پایان سال 97 زیست خوندم، بعد به خودم گفتم الان من اینو مدرکشو بگیرم چیکار میخوام کنم؟سربازی؟ آیا میتونم ماشین،خونه،زمین،ویلا و ... بخرم باهاش؟ جواب منفی بود
      انصراف دادم
      و برای سال 98 کنکور سراسری شرکت کردم،گفتم من باید برم دنبال پول،برای من مهم نیست از چه رشته و هدفی به پول برسم، مهم نیست پزشک باشم یا وکیل، مهم نیست دندان پزشک باشم یا معمار، من دنبال پول بودم همین .... با خودم فکر کردم دیدم ویژگی هایی دارم که میتونم در یک رشته ببینم، و آن مدیریت بازرگانی بود ... چراش مهم نیست ...

جواب کنکور 98 اومد و من با 4000 منطقه 2 اولین و آخرین انتخابم مدیریت بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی قبول شدم
      رفتیم تهران محله ولنجک تا دانشگاه ثبت نام کنیم، دیدیم عجب جاییه، بعدا فهمیدم یکی از گرون ترین مناطق تهرانه و البته ایران، پر از خونه های لاکچری و چندین میلیاردی، پر از آدم های معروف و یکاره و پولدار،پر از آدم حسابی و ...
      ترم یک خوابگاه بودم و دیدم همه چون این زندگی اشرافی شمال تهران رو دیده بودن، روانی شده بودن و افسرده ، فکر کن از یه منطقه دور افتاده قبول شی دانشگاه شهید بهشتی در ولنجک تهران و از خوابگاه تا دانشگاه تا چشم کار میکنه برج های برند و لوکس و خودرو های آنچنانی ببینی در کل منفجر میشی.
      من به خودم اومدم گفتم باید برم ببینم اینا چطوری پول در میارن و چرا باید انقدر مرفه زندگی کنند؟

انتخاب دیگری در زندگیم کردم و رفتم در شغل مشاور املاک در منطقه یک تهران مثلا ولنجک،زعفرانیه و ... مشغول به کار شدم، با اولین درامدم ماشین خریدم و خیلی کارهای دیگه

ختم کلوم

من دنبال پول بودم و میدونستم با پول میشه همه چی ساخت
      ماشین خوب
      زندگی خوب
      گوشی خوب
      سفر خوب
      خونه خوب
      و ...

برای همین رفتم سراغش و بدستش آوردم
      پلن های دیگه ای هم دارم که خیلی زود شرکت خشکباری که مد نظرم هست رو تاسیس میکنم تا بهترین خشکبار ایران رو به جهان صادر کنم

ازتون میخوام پشت کنکور نمونید
      برید پی زندگی و کار کنید
      حتی عاشق شید و شکست بخورید

و من با چشم دیدم
      هروقت درهای زیادی روم بسته شد
      1 در دیگر روم باز شد

موفق باشید

پ.ن: من تمام این مسیر تنها بودم
      اگر حامی داشتید، ازش تشکر کنید

درود بر شما جناب رحمانی گرامی.

ابتدا آرزوی موفقیت های بیشتر در هر زمینه ای که هستید رو دارم، خوشحالم که خیلی صادقانه نوشتید.

نمی دونم شما بنده رو در این تاپیک تگ کرده بودید یا دوستان دیگه ولی به هر حال مطلب خوبی بود. ای کاش برای بچه ها در مورد رشته تون بیشتر توضیح بدید و آیا الان به رشته تون علاقه مند هم هستید؟

مدیریت بازرگانی یا کلا مدیریت ها به نظر من انتخاب های خوبی بعد از رشته های اصلی تجربی هستند.

ما عادت کردیم که پول چیز بدیه در حالی که بی پولی چیز بدی هست. البته می شه تحصیلات و پول رو در کنار هم داشت.

با آرزوی موفقیت برای شما
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اینکه از تک تک لحظه های زندگیم لذت ببرم و خوشحالی و خوشبختیمو فقط به یک هدف گره نزنم . از مسیر زندگیم لذت ببرم هدفی ک میخوام تو زندگی بهش برسم نباید باعث بشه چشممو رو بقیه ابعاد زندگیم ببندم ابعاد کوچیکی مثل یک برش پیتزا کاری ک
      خب یه سوال . اگه بخوایم هرروز و هر دقیقه لذت ببریم . مطمعنا مثلا درس نمیخونیم یا هرکاری که 99 درصد مردم انجام میدن . بنظرت درسته؟ مثلا امروز بجای درس خوندن پا میشیم میریم یه فیلمی چیزی میبینیم . یا مثلا ادم والدینش فوت شن نمیتونه هر دقیقه رو لذت ببره که . بنظرم منطق اشتباهیه که هر لحظه باید ادم از زندگیش لذت ببره . بنظرم باید معنا جایگزین لذت بشه . طوریکه هرلحظه زندگیمون معنا داشته باشه . مثلا اگه فیلم میبینیم معنیش اینه میخایم ارامش روحی داشته باشیم . اگه درس میخونیم میخوایم بعدا چیزایی رو بدست بیاریم که خیلی بهترن . اگه والدینمون فوت میشن داریم سوگواری میکنیم که احترامی براشون قائل باشیم . من اینجوری میبینمش

8. Top | #23
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      عجب ...
      نه مرا حسرت به رگ ها می دوانید آرزویی خوش/نه خیال رفته ها میداد آزارم ...

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mobin. نمایش پست ها
      خب یه سوال . اگه بخوایم هرروز و هر دقیقه لذت ببریم . مطمعنا مثلا درس نمیخونیم یا هرکاری که 99 درصد مردم انجام میدن . بنظرت درسته؟ مثلا امروز بجای درس خوندن پا میشیم میریم یه فیلمی چیزی میبینیم . یا مثلا ادم والدینش فوت شن نمیتونه هر دقیقه رو لذت ببره که . بنظرم منطق اشتباهیه که هر لحظه باید ادم از زندگیش لذت ببره . بنظرم باید معنا جایگزین لذت بشه . طوریکه هرلحظه زندگیمون معنا داشته باشه . مثلا اگه فیلم میبینیم معنیش اینه میخایم ارامش روحی داشته باشیم . اگه درس میخونیم میخوایم بعدا چیزایی رو بدست بیاریم که خیلی بهترن . اگه والدینمون فوت میشن داریم سوگواری میکنیم که احترامی براشون قائل باشیم . من اینجوری میبینمش
      دیدگاه انسان های مختلف در برخورد با مسائل یکسان اغلب متفاوته

10. Top | #25
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      منم یه انیمیشن بهت معرفی میکنم دقیقا برعکس این چیزی که میگی هست اسمش : Inside Out
      تو زندگی به غم و شادی نیازمندیم و باید همانطوریکه لذت میبریم رنج هم ببریم و اتفاقا به غم بیشتر از شادی نیازمندیم
      پ.ن: اون برداشتی که از انیمیشن روح داشتید اشتباه بوده اون انیمیشن منظورش یه چیز دیگه بوده
      این جهان زندان و ما زندانیان.......
      ویرایش توسط _Joseph_ : 10 اسفند 1399 در ساعت 00:05

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      منم یه انیمیشن بهت معرفی میکنم دقیقا برعکس این چیزی که میگی هست اسمش : Inside Out
      تو زندگی به غم و شادی نیازمندیم و باید همانطوریکه لذت میبریم رنج هم ببریم و اتفاقا به غم بیشتر از شادی نیازمندیم
      پ.ن: اون برداشتی که از انیمیشن روح داشتید اشتباه بوده اون انیمیشن منظورش یه چیز دیگه بوده
      عرض کردم که دیدگاه ادما باهم متفاوته ... برداشت من این بود

12. Top | #27
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مرسی بابت تگ...

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چه خوبه که از تک تک لحظات زندگیتون لذت ببرین...اما اینم یادتون بمونه که یه دریای آرام ناخدای قهرمان نمیسازه

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      محیط خیلی موثره
      البت مهمتر از اون برداشت اون ادم از محیطه ولی اگه محیط درست نباشه اساسا برداشت از محیط معنی نداره
      شما اگه همون زیست پیام نورت رو میموندی شانس پیشرفتت به مراتب کمتر از شهید بهشتی بود ولو حتی یه رشته پایین تر از همینی که بود
      از طرفی تو همون محیط ولنجک بجا دیدن شرایط مالی یه عده صرفا در و دآف رو میدیدی بازم چیزی عایدت نمیشد
      بخاطر همین واسه کسی که تو خانواده آنچنانی نیست دانشگاه از اوجب واجباته نه اینکه اقا چون فلان رشته پول نداره یا مثلا کی میره 7 سال پزشکی و ... کلا بزاره کنار
      واسه همین به نظرم یه رشته پایین تر ولی دانشگاه تو شهر بهتر به نظرم ارجح تره
      میری با دوتا ادم معاشرت میکنی میبینی دنیا از چه قراره
      دانشگاه برین
      رشته خوب هم برین
      دانشگاه و شهر رو تو اولویت بزارین
      ولی از این عینکی ها فرق بغل و نرد طور یا همون فقط خـرخون نباشین
      چش و گوشتون وا باشه
      اطراف رو ببینید
      بشنوید
      درک کنید
      یاد بگیرید
      ریسک کنید
      به چـاک برید
      تجربه کسب کنید
      و در نهایت از زیبایی های خلقت خدا هم استفاده کنید هــچ ایرادی نداره
      .

you can't kill spirit even if you try too​
      ویرایش توسط YasharUR : 10 اسفند 1399 در ساعت 06:34

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      دقیقا اینساید اوت به چیز درست تری اشاره کرده بنظرم . و هدف سول این نبود که بگه سعی نکنید به چیزی مثلا قهرمان شدن و پیانیست شدن برسید . بلکه بنظرم میگفت اینجوری نیس که زندگی فقط این باشه که با دورسیا ویلیامز اجرا کنی . الانشم باید بتونی راضی باشی . همونطوری که بعد اجرا به ویلیامز میگه : خب فردا چیکار میکنیم؟ اونم میگه برمیگردیم همینکارو میکنیم دیگه . و اونجاست که میبینه بعد اونم چیز خاصی نبود . ریک و مورتی واسه فصل 4 یه اپیزود معناداری دادن بیرون فک کنم قسمت اولش باشه . که ریک تلاش میکنه در لحظه زندگی میکنه . و اخرش یه چیزی میفهمه و به مورتی راه درستشو میگه که باید تو لحظه زندگی کرد یا به فکر اینده بود . توصیه میکنم بچه ها ببینن

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن