خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 9 از 13 نخستنخست ... 8910 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 121 به 135 از 181
    1. Top | #121
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط atefeh80 نمایش پست ها

عربی رو درس به درس داخل برنامه ات نوشتی.....اگه کلاس آنلاین خاصی براش میری که هیچ ، درغیراینصورت توی بازه ی زمانی باقی مونده بهتره موضوعی عربی رو جمع کنی نه درس به درس....موضوعی بخون رفع اشکال کن تست بزن و از خودت آزمونک بگیر

2. Top | #122
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      زیست داخل برنامه ی هرروز چقدر تایم دادی ؟

قشنگ معلومه برنامه رو طوری نوشتی که حداکثر حجم رو برات تامین کنه........ولی این مدل زیست خوندن کیفیتی رو به همراه نداره....20 دقیقه گیاهی خوندن اصلا معنی نداره....20 دیقه بخوای نیت به خوندن کنی تموم میشه اصلا تایم برای عمیق شدن نمیکشه

3. Top | #123
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

نحوه برنامه ای که برای ادبیات چیدی بازدهی خوبی نخواهد داشت
      تک آرایه ها رو خیلی کش دادی و انقدر پخش هستن که توی برنامه محو شدن.....مستمر کارشدن مباحث مهارت محور ادبیات به درستی داخل برنامه رعایت نشده

4. Top | #124
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

ببین...با توجه به برنامه ای که خودت نوشتی...منم یه مدل برنامه نوشتم
      نگاش کن ، اگه طبقش ایده ای گرفتی داخل برنامه خودت اعمال کن

فایل پیوست 96958

(با توجه به برنامه ای که خودت نوشتی حدس زدم حجم مطالعه ات پایین نباشه)

برای آرایه ها اگه خواستی این حرکت رو بزن

بعد از یکی دوهفته که یادگیری آرایه هات اوکی شد ، برای آرایه فقط تست بزن (بیشتر هم تستای ترکیبی)
      بعداز یک هفته تکمیل یادگیری آرایه ها ، پارت آرایه رو بجاش تست مستمر قرابت و تحلیلش و تست مستمر ارایه و تحلیلش قرار بده

5. Top | #125
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Wonderland نمایش پست ها

سلام عاطفه جان
      اینایی که توی پرانتز برای زیست نوشتی ساعت هستش؟برنامه ای که برای زیست داری چیه؟یعنی چی رو قراره بخونی؟یا چه تعداد تست؟
      تایم نصف کلاس ریاضی چه قدره؟ تو 20 دقیقه کجا رو می خونی؟تست علامت دار یا درسنامه؟و این که کافیه؟
      منظور از مطالب مهم کتاب درسی فیزیک متن کتابه؟با تمریناش؟چرا برای فیزیک که مشکل داری تست بیشتر کار نمی کنی،بیشتر وقتت درسنامه و کتابه
      برای عربی درسنامه می خونی یا فیلم دیدی؟
      سوالات رو جواب بده تا نظرم رو بگم(اون درسایی رو هم که نپرسیدم رو با بقیه اش یک جا میگم)
      سلام
      من سال دوممه و خوب پارسال بیشتر زیست رو با تست حل کردم
      چون وقتم کمه تصمیم گرفتم هر روز یه گفتار متنش+ نکات شکل ها رو بخونم. گفتار دیگه ای هم که می بینید گفتاریه که خوندمش و قراره مرورش کنم. راجب گیاهی هم جزوه جمع بندی با فیلم دارم که در مجموع ۱۱۰ تست هم داره .اون ۲۰ دقیقه در واقع دیدن نصف جلسه اونه.
      اما تست زیست همون هزار تست رو براش میگیرم.
      خوب یه سری مطالب کتاب درسی فیزیک که مهمن رو میخونم
      البته این برنامه من واسه بیست روزه طبیعتاً وقت کنم بر میگردم تست بیش تر کار میکنم. ( در واقع بعد تموم شدن دیگه کنکور فصل به فصل رو چند بار می زنم)
      عربی فیلم و کتاب.
      با دستان خالی از دنیا خواهم رفت

نباید نگران باشم ...

چون حداقل با دلی پر میروم

6. Top | #126
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      عربی رو درس به درس داخل برنامه ات نوشتی.....اگه کلاس آنلاین خاصی براش میری که هیچ ، درغیراینصورت توی بازه ی زمانی باقی مونده بهتره موضوعی عربی رو جمع کنی نه درس به درس....موضوعی بخون رفع اشکال کن تست بزن و از خودت آزمونک بگیر
      بله فیلم کنارش داره قبلاً خوندمش زود تموم میکنم.

نباید نگران باشم ...

7. Top | #127
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نحوه برنامه ای که برای ادبیات چیدی بازدهی خوبی نخواهد داشت
      تک آرایه ها رو خیلی کش دادی و انقدر پخش هستن که توی برنامه محو شدن.....مستمر کارشدن مباحث مهارت محور ادبیات به درستی داخل برنامه رعایت نشده
      به عنوان مثال ارایه تشبیه که می بینید شامل اضافه تشبیهی و...
      که حدود ۲۵ صفحه ست.
      و این که مباحث مهارت محور دقیقا منظورتون کدومه؟

نباید نگران باشم ...

8. Top | #128
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من یه خورده دیر بیدار شدم برم به برنامه برسم
      شب میام .
      ممنون زحمت می کشید.

نباید نگران باشم ...

9. Top | #129
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

به عنوان مثال ارایه تشبیه که می بینید شامل اضافه تشبیهی و...
      که حدود ۲۵ صفحه ست.
      و این که مباحث مهارت محور دقیقا منظورتون کدومه؟
      مهارت محور ها آرایه و قرابت هستن که تا وقتی مستمر تست براشون کار نشه توی کنکور بازدهی نمیدن
      لغت و املا یا تاریخ ادبیات اغلب حفظی طور هستن تا مهارت محور ، بیشتر نیاز به مرور مداوم دارن

10. Top | #130
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      /

سلام
      من سال دوممه و خوب پارسال بیشتر زیست رو با تست حل کردم
      چون وقتم کمه تصمیم گرفتم هر روز یه گفتار متنش+ نکات شکل ها رو بخونم. گفتار دیگه ای هم که می بینید گفتاریه که خوندمش و قراره مرورش کنم. راجب گیاهی هم جزوه جمع بندی با فیلم دارم که در مجموع ۱۱۰ تست هم داره .اون ۲۰ دقیقه در واقع دیدن نصف جلسه اونه.
      اما تست زیست همون هزار تست رو براش میگیرم.
      خوب یه سری مطالب کتاب درسی فیزیک که مهمن رو میخونم
      البته این برنامه من واسه بیست روزه طبیعتاً وقت کنم بر میگردم تست بیش تر کار میکنم. ( در واقع بعد تموم شدن دیگه کنکور فصل به فصل رو چند بار می زنم)
      عربی فیلم و کتاب.
      برنامه ریاضی به نظرم اگه مرور های 20 دقیقه ای طوری هست که نمی رسی تست های علامت داری که از جزوه علامت زدی رو مرور کنی باید برنامه رو یه سه چهار روزیبین برنامه اضافه کنی خودت دوباره حلشون کنی.و به هیچ وجه ریاضی رو از روی جزوه سوالاتش رو چشمی مرور نکن.حتما دست به مداد باش
      بعد از اتمام این کلاس ها کاری که باید بکنی اینه که،آزمون های تک درسه کنکور(به جز اونایی که قراره برای سه روز یه بار بزنی) و اگه کتاب آزمونی استانداردی داری بزنی تا بتونی رفع اشکال کنی که کجاها اون کیفیت لازم رو نداشته مطالعه و باید حل شه مشکلش و همین طور آشنایی با تیپ تست های بیشتر
      دینی تو برنامه قبل تست هر درس مرورش رو توی همون روز گذاشتی،به نظرمن دقیقا باید برعکس باشه.یعنی این که روز اول متن کتاب رو میخونی و فرداش تست درسته.ولی قبل تسته نباید مرور باشه تا بفهمی کجاها رو اشکال داری فراموش میشن.این رو بذار برای بعد تست ها همون روز
      به غیر از دستور زبان فارسی که بهتره کلا نظری ندم،اگه قرابت و آرایه هر دو هر روز باشن بهتره،تا این که یک روز درمیان
      برنامه فیزیک یه طوریه به نظرم.بیشتر حالت امتحان نهایی داره!نمی دونم شاید این نظر من باشه فقط

11. Top | #131
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      من یه خورده دیر بیدار شدم برم به برنامه برسم
      شب میام .
      ممنون زحمت می کشید.
      شب من نیستم .... سوالی داشتی از wonderland بپرس =)

12. Top | #132
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Wonderland نمایش پست ها
      /

برنامه ریاضی به نظرم اگه مرور های 20 دقیقه ای طوری هست که نمی رسی تست های علامت داری که از جزوه علامت زدی رو مرور کنی باید برنامه رو یه سه چهار روزیبین برنامه اضافه کنی خودت دوباره حلشون کنی.و به هیچ وجه ریاضی رو از روی جزوه سوالاتش رو چشمی مرور نکن.حتما دست به مداد باش
      بعد از اتمام این کلاس ها کاری که باید بکنی اینه که،آزمون های تک درسه کنکور(به جز اونایی که قراره برای سه روز یه بار بزنی) و اگه کتاب آزمونی استانداردی داری بزنی تا بتونی رفع اشکال کنی که کجاها اون کیفیت لازم رو نداشته مطالعه و باید حل شه مشکلش و همین طور آشنایی با تیپ تست های بیشتر
      دینی تو برنامه قبل تست هر درس مرورش رو توی همون روز گذاشتی،به نظرمن دقیقا باید برعکس باشه.یعنی این که روز اول متن کتاب رو میخونی و فرداش تست درسته.ولی قبل تسته نباید مرور باشه تا بفهمی کجاها رو اشکال داری فراموش میشن.این رو بذار برای بعد تست ها همون روز
      به غیر از دستور زبان فارسی که بهتره کلا نظری ندم،اگه قرابت و آرایه هر دو هر روز باشن بهتره،تا این که یک روز درمیان
      برنامه فیزیک یه طوریه به نظرم.بیشتر حالت امتحان نهایی داره!نمی دونم شاید این نظر من باشه فقط
      ممنون زحمت کشیدین

نباید نگران باشم ...

ویرایش توسط MoonlessNight : 12 فروردین 1400 در ساعت 22:34

13. Top | #133
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شب من نیستم .... سوالی داشتی از wonderland بپرس =)
      ممنون کمک کردین.

نباید نگران باشم ...

14. Top | #134
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      برنامه ی کلی و حدودی تابستان پشت کنکوری من در تیرماه تا اواسط مرداد (تابستان 98) :

90 تا 120 دقیقه 90 دقیقه 120 دقیقه 45 تا 60 دقیقه 90 دقیقه 90 دقیقه
      شنبه تمرکز روی یک نقطه ضعف بین دورس عمومی (بین عربی یا ادبیات) زیست (طبق اولویت بندیه نقاط و مباحث ضعف) بین ریاضی و فیزیک ، اونی که ضعیف تره (اولویت بندی با مباحث ریشه ای و نقاط ضعف) عمومی شیمی (اولیت بندی با مباحث ریشه ای و نقاط ضعف مفهوم محور) بین ریاضی و فیزیک ، اونی که وضعم توش بهتره ( اولویت بندی با رفع اشکال)
      یکشنبه تمرکز روی یک نقطه ضعف بین دورس عمومی (بین عربی یا ادبیات) زیست (طبق اولویت بندیه نقاط و مباحث ضعف) بین ریاضی و فیزیک ، اونی که ضعیف تره (اولویت بندی با مباحث ریشه ای و نقاط ضعف) عمومی شیمی (اولیت بندی با مباحث ریشه ای و نقاط ضعف مفهوم محور) فیلیپ فلپ
      دوشنبه تمرکز روی یک نقطه ضعف بین دورس عمومی (بین عربی یا ادبیات) زیست (طبق اولویت بندیه نقاط و مباحث ضعف) بین ریاضی و فیزیک ، اونی که ضعیف تره (اولویت بندی با مباحث ریشه ای و نقاط ضعف) عمومی شیمی (اولیت بندی با مباحث ریشه ای و نقاط ضعف مفهوم محور) بین ریاضی و فیزیک ، اونی که وضعم توش بهتره ( اولویت بندی با رفع اشکال)
      سه شنبه تمرکز روی یک نقطه ضعف بین دورس عمومی (بین عربی یا ادبیات) زیست (طبق اولویت بندیه نقاط و مباحث ضعف) بین ریاضی و فیزیک ، اونی که ضعیف تره (اولویت بندی با مباحث ریشه ای و نقاط ضعف) عمومی شیمی (اولیت بندی با مباحث ریشه ای و نقاط ضعف مفهوم محور) فیلیپ فلپ
      چهارشنبه تمرکز روی یک نقطه ضعف بین دورس عمومی (بین عربی یا ادبیات) زیست (طبق اولویت بندیه نقاط و مباحث ضعف) بین ریاضی و فیزیک ، اونی که ضعیف تره (اولویت بندی با مباحث ریشه ای و نقاط ضعف) عمومی شیمی (اولیت بندی با مباحث ریشه ای و نقاط ضعف مفهوم محور) بین ریاضی و فیزیک ، اونی که وضعم توش بهتره ( اولویت بندی با رفع اشکال)
      پنجشنبه تمرکز روی یک نقطه ضعف بین دورس عمومی (بین عربی یا ادبیات) زیست (طبق اولویت بندیه نقاط و مباحث ضعف) بین ریاضی و فیزیک ، اونی که ضعیف تره (اولویت بندی با مباحث ریشه ای و نقاط ضعف) عمومی شیمی (اولیت بندی با مباحث ریشه ای و نقاط ضعف مفهوم محور) فیلیپ فلپ
      جمعه تمرکز روی یک نقطه ضعف بین دورس عمومی (بین عربی یا ادبیات) زیست (طبق اولویت بندیه نقاط و مباحث ضعف) بین ریاضی و فیزیک ، اونی که ضعیف تره (اولویت بندی با مباحث ریشه ای و نقاط ضعف) عمومی شیمی (اولیت بندی با مباحث ریشه ای و نقاط ضعف مفهوم محور) بین ریاضی و فیزیک ، اونی که وضعم توش بهتره ( اولویت بندی با رفع اشکال)

نکات و توضیحات کلی :

تمرکز روی دروس پایه

تعهد به سحرخیزی و صبح زود استارت زدن
      حتما طی تابستون برای تخلیه انرژی و تخلیه روانی یک فعالیت مستمر هرروزه مثل ورزش داشته باشید(مخاطب اصلی پشت کنکوریا)

یه فعالیت و سرگرمی که ازش حس خوبی میگیرید ولی بهش اعتیاد رفتاری و وابستگی ندارید رو هرروز پیش ببرید(میتونه دیدن هرروز یکی دوقسمت از سریال کمدی باشه البته بشرطی که اعتیاد رفتاری رعایت بشه و ازش یه مدل سیستم پاداش و تنبیه ایجاد بشه)

توصیه میشه رفع اشکال ها و مطالعه ی نقاط ضعف همراه و موازی باهاش یادداشت برداری و جزوه نویسی انجام بشه تا سطح یادآوری و تسلط و پیشرفت سریع تر و منسجم تر رخ بده (یادداشت برداری برای اغلب افراد تاثیر مثبت و خوبی داره)

درتابستان اولویت با یادگیری و رفع نقاط ضعف هست ، پس اگه تعداد تست هاتون خیلی بالا نبود جای نگرانی نداره چون توی تابستون اولویت با تعداد تست بالا نیست ، البته در تابستون هم حتما باید مجموع تعداد تست هفتگی تون رو بین 800 تا 1000 حفظ کنید

توجه = قرار دادن برنامه ها ، به منظور تقلید یا 100 درصد الگو قرار دادن نیست (چرا که اساس و بنیاد برنامه ی هرشخص براساس خودشناسی از خودش هست) ، بلکه بع منظور دیدن و نقد و پیداکردن خط فکری یا ایده مفید هست

15. Top | #135
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط indomitable نمایش پست ها

والا ساعت مطالعم حدود پنج شش ساعته در روز.ولی مفیده یعنی ثانیه به ثانیه ش با کرنومتره.
      که اونم یه روش پیدا کردم امروز هم زیاد بخونم هم لذت ببرم از درس.

والا خواهر همین سوالای گاج عمومی رو هم میزنم ۳۰ درصدش تالیفیه،یا تغییر جزییه یا تغییر کلی
      چور میخونی و هم لذت میبری؟

صفحه 9 از 13 نخستنخست ... 8910 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن