خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 77
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

پایانِ تلخ رویای من...تو ۲۲ سالگی..میشه بیاید...

سلام،
      اولین تاپیکمه..
      من کنکور اولم ۹۵ بود،رتبم حدود ۳۰ هزار منطقه ۳ شد،رتبه های سه تا کنکور بعدیم هم حدود ۲۹ هزار و اینا.من ۴ سال تو رویا بودم،هرسال تا عید شل و ول میخوندم و بعد عیدم رها میکردم..تااینکه پارسال با یه مشاوره اشناشدم،معروف نبود اما حسابی منو ازخواب بیدار کرد....من تو کل این ۴ سال زیستو سفید میزاشتم چون متنفر بودم ازش..پارسال با حرفای اون مشاور شروع کردم به خوندن..اما دیر..تازه اردیبشهت شروع کردم...رتبم شد زیر ۱۰ هزار....تااازه فهمیدم درس یعنی چی..خلاصه امسال خیلی زیاد امید دارم به قبولی..یعنی تاقبول نشم محاله دانشگاه برم..الان یه مشکلی پیش اومده واسم...راستش من دخترم و ۲۲ سالمه..تو فامیل و کلن خانواده ی ما اولن که دخترا تا نهایت ۲۱ ۲۲ ازدواج میکنن،دومن هیچکس اهل تحصیل انچنانی وپزشکی و مهندسی و رشته های تاپ نیست،نهایت یه لیسانس معمولی از پیام نور یا ازاد بگیرن تازه اونم بعضیاشون...اکثر دخترام با دیپلم ازدواج میکنن(قصد توهین ندارم به دیپلمه ها یا ازاد و پیام نورااااا!!!فقط میخام سطح تحصیلی اونارو توضیح بدم)حالا الان دخترای همسن من تو فامیل همه ازدواج کردن..فشارا اومده رومن که ازدواج کن...نه که فشار اما دلسوزانه و به چشم دختر ترشیده بهم میگن دیگه کی میخای ازدواج کنی!!!!!!!اینم بگم تاالان مامانم مثل کوه پشتم بودـ.که فقط درس بخونم و وارد پزشکی شم اما چند روزه بهم میگه تلاشتو بکن دندون پزشکی قبول شی...میگه پزشکی کل عمرتو میگیره وقتی تازه ۲۳ سالگی میخای واردش شی..میگه پس کی میخای ازدواج کنی کی میخای بچه دار شی...حرفاش مثل پتک بود تو سرم...من به دندون و داروو و هیچچچچی علاقه ندارم..من رویای بزرگم پزشکیه،فقط پزشکی..حالا الان میگید تو اول قبول شوووو بعد فکرشو کن ،من از جون دارم واسش تلاش میکنم،میدونم که بهش میرسم،....یعنی واقعا اینجوریه؟دخترایی که ۲۳ ۲۴ این حدودا وارد پزشکی میشن واسه ازدواج و بچه دارشدن به مشکل برمیخورن؟؟پس چجوری خیلیا بعد لیسانس و فوق دوباره کنکور میدن؟تروخدا اگه نمونه ای مثل من میشناسید بگید ...خیلی دلسرد شدم از درس خوندن..اینده مبهمه واسم..

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sahar7713 نمایش پست ها
      سلام،
      اولین تاپیکمه..
      من کنکور اولم ۹۵ بود،رتبم حدود ۳۰ هزار منطقه ۳ شد،رتبه های سه تا کنکور بعدیم هم حدود ۲۹ هزار و اینا.من ۴ سال تو رویا بودم،هرسال تا عید شل و ول میخوندم و بعد عیدم رها میکردم..تااینکه پارسال با یه مشاوره اشناشدم،معروف نبود اما حسابی منو ازخواب بیدار کرد....من تو کل این ۴ سال زیستو سفید میزاشتم چون متنفر بودم ازش..پارسال با حرفای اون مشاور شروع کردم به خوندن..اما دیر..تازه اردیبشهت شروع کردم...رتبم شد زیر ۱۰ هزار....تااازه فهمیدم درس یعنی چی..خلاصه امسال خیلی زیاد امید دارم به قبولی..یعنی تاقبول نشم محاله دانشگاه برم..الان یه مشکلی پیش اومده واسم...راستش من دخترم و ۲۲ سالمه..تو فامیل و کلن خانواده ی ما اولن که دخترا تا نهایت ۲۱ ۲۲ ازدواج میکنن،دومن هیچکس اهل تحصیل انچنانی وپزشکی و مهندسی و رشته های تاپ نیست،نهایت یه لیسانس معمولی از پیام نور یا ازاد بگیرن تازه اونم بعضیاشون...اکثر دخترام با دیپلم ازدواج میکنن(قصد توهین ندارم به دیپلمه ها یا ازاد و پیام نورااااا!!!فقط میخام سطح تحصیلی اونارو توضیح بدم)حالا الان دخترای همسن من تو فامیل همه ازدواج کردن..فشارا اومده رومن که ازدواج کن...نه که فشار اما دلسوزانه و به چشم دختر ترشیده بهم میگن دیگه کی میخای ازدواج کنی!!!!!!!اینم بگم تاالان مامانم مثل کوه پشتم بودـ.که فقط درس بخونم و وارد پزشکی شم اما چند روزه بهم میگه تلاشتو بکن دندون پزشکی قبول شی...میگه پزشکی کل عمرتو میگیره وقتی تازه ۲۳ سالگی میخای واردش شی..میگه پس کی میخای ازدواج کنی کی میخای بچه دار شی...حرفاش مثل پتک بود تو سرم...من به دندون و داروو و هیچچچچی علاقه ندارم..من رویای بزرگم پزشکیه،فقط پزشکی..حالا الان میگید تو اول قبول شوووو بعد فکرشو کن ،من از جون دارم واسش تلاش میکنم،میدونم که بهش میرسم،....یعنی واقعا اینجوریه؟دخترایی که ۲۳ ۲۴ این حدودا وارد پزشکی میشن واسه ازدواج و بچه دارشدن به مشکل برمیخورن؟؟پس چجوری خیلیا بعد لیسانس و فوق دوباره کنکور میدن؟تروخدا اگه نمونه ای مثل من میشناسید بگید ...خیلی دلسرد شدم از درس خوندن..اینده مبهمه واسم..

از همون مشاوری که کمکتون کرد وقت بگیرید باهاش صحبت کنید
      در ضمن نظر دیگران در موردتون نباید به واقعیت زندگیتون تبدیل بشه مخصوصا نظرات گندیده و ترشیده ای مثل این نظراتی که بهتون داشتن این شما نیستید که ترشیده اید این نظرات و افکار ترشیده اونهاست با این افکار شل کن سفت کن نکن مثل سالای قبل تو قبول بشو پزشکی ببین همونا چجوری لیست میزنن
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

3. Top | #3
      imf
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      مثلا دخترایی که حدود 23، 24 وارد رشته پزشکی میشن، برای ازدواج و بچه دار شدن خدایی ناکرده به قول خودتون چه مشکلی تهدیدشون میکنه؟ =/
      هرکیم ازدواج نکرده دلیل نمیشه ترشیده باشه :/
      یعنی چی این افکار!
      یور لایف ایز یور لایف. راه خودتونو برید، به مردم چه که شما چه میکنید اصلا.
      باارزوی موفقیت ^^

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اون راهی رو برو که به نظرت درسته و باهاش خوشحالی و راضی

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      راستش من درحدی نیستم ک به شما توصیه و پند بدم اما فقط اینو بگم ک مردم رو ولشون کن با حرف اونا زندگی کنی باختی
      یه روز اون لحظه ک ناراحتی و دلسرد از این ک دنبال هدفت نرفتی همونا نمیان دلداریت بدن ( اینایی هم ک ازدواج کردن میگن کاش درس میخوندیم حالا بحث این نیس ولش)
      فقط اینکه تو خودت باش و فقط از خودت بپرس کجا راحتم؟؟ وقتی مقبول فامیلم یا وقتی مقبول خود درونم ؟؟
      اگه به جوابی ک میدی عمل کنی دیگه دلسرد نمیشی
      و اینکه شما تنها نیستی خیلی از دخترا متاسفانه تو این شرایطن من خودم ک خواستم پشت بمونم یکی از حرفای بقیه همین بود که تو کی پس قراره ازدواج کنی :/ حتی با اینکه من سه سالم از شماکوچیک ترم ( خداروشکر مامانم جلوشونو گرفت) ولی واقعیت اینه اصن سن مهم نیس هرچیزی به وقتش اتفاق میفته
      اینم بگم دیگ برگی برات نمونه خواهر
      یکی از آشناهامون رفته اونور برا تحصیل خیلیم دختر خفن و خوشگل و همه چی تمومه حتی پشت سر اونم دارن میگن کسی نگرفتش رفت سراغ درس :/ درحالیکه برا همه واضح و مبرهن بود ک همه خواستگاراشو بخاطر درسش رد کرد با اینکه میدونن اونطور نبوده ولی باز میگن :/
      حالا ببین دوس داری هرچی میگن بکنی اخرشم باز حرفای بی سر و ته بشنوی؟؟
      Sometimes I'm afraid of the scary person I can be

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      یه روز قراره فرهنگی رو ببینم که ازدواج توش یه انتخابه نه یه هدف . ولی اونروز خیلی دیره . خیلی دیر.....
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      سلام،
      اولین تاپیکمه..

سلام سحرجان

کاری به اینکه فک و فامیل چی میگن چی میخوان ندارم چون واقعیتش اصلا مهم نیستن ، لطفا تو هم بهشون اهمیت نده اما درمورد ازدواج و بچه دار شدنت باید بگم عزیزم تو اینا رو میخوای در کنار هدفت درسته ؟ چون با توجه به نوشته هات اصرار بر قبولی داری پس تو فعلا این افکارو کنار بذار با آرامش درستو بخون ، تو از آینده خبر نداری چی میشه چه اتفاقی میفته شاید اصلا همه چی غیر اونی شه که تو الان مدنظرته ولی الان باید همه تمرکزتو بذاری رو هدفت کنکورتو بده بعد برو قشنگ درمورد رشته ها تحقیق کن ، خیلیامون فک میکنیم پزشکیو واقعا بخاطر خودش میخوایم درحالیکه بیشتر پرستیژ اون حرفه مدنظرمونه و ما ازش غافلیم ، بعد کنکور تحقیق کن شاید اصلا استعدادت تو دندان باشه یا دارو ، اگرم واقعا پزشکی میخوای بعد کنکور همونو ادامه میدی درمورد زندگی ایندتم اینم در نظر بگیر فقط تو نیستی که دیر به هدفت میرسی من خودمم 22 سالمه 96 اولین کنکورم بود ( فک کنم شما نیمه اول باشی من نیمه دومم ) نتیجه جوری که میخواستم نشد چون جوری که لایقش بود برا هدفم تلاشی نکردم ، تو هم اصلا ذهنتو غیر درست مشغول چیز دیگه ای نکن ، به وقتش ازدواجم میکنی الان میگی چجوری میشه من تازه 30 سالگی قراره عمومیو تموم کنم ولی همه چی با اصولش روبراه میشه کافیه خودت بخوای ، افسار زندگیت دست خودت باشه لطفا مامانتم که حمایتت میکنه پس اصلا به حرفای بیخود ( دختر ترشیده و فلان ) اهمیت نده

برات آرزوی موفقیت دارم

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      من سالی که این رشته قبول شدم...ی نفر که دیپلم ب زور گرفته بود شد زن معاون شهردار شیراز...

کلا ناامید شدم از خودم یعنی احساس کردم از زندگی عقبم...به مامانم گفتم...تو خانواده ما همه تحصیل کردن ولی دیگه حداکثر 23 ازدواج میکنند...

مامانم کلی از دستم ناراحت شد واقعا این چه فکریه...اتفاقا ما عروسیش هم رفتیم.

الان که چند سال گذشته اونا طلاق گرفتن

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      همه نظر دادن و اگر منو قابل میدونید منم نظر بدم:
      واقع بین باشید
      بحث من اصلا قبولی یا مردودی شما نیست،ما فرض کنیم شما امسال قبول
      بحث سر اینه که تا 30 سالگی باید درس بخونید(اونم از سختترین درس ها)
      الانم به خودتون میگید خب تا اون موقع ازدواج نمیکنم،من جواب شما رو خیلی رک بگم با طرز فکر خانواده و اجتماع تا اون موقع یا افسردگی میگیرید یا واقعا ترشیده میشد(خودتون میگید ولی هیچکی نمیوته 7سال سرکوفت رو تحمل کنه)
      سه راه حل جلوتون میزارم اگر فقط پزشکی رو میخواید):
      1-خانواده خودتون رو به محض قبولی رها کنید(در حد تبریک سال نو و اینا سالی یه بار)
      2-یک عاشقی پیدا کنید که پاتون در هرصورتی پاتون بمونه(که تقریبا این مورد تو داستان ها هست)
      3- ازدواج کنید و بیخیال پزشکی یا ازدواج در حین تحصیل(هر دو سختنند)
      ببینید این سه راه فقط هست،یکی رو باید انتخاب کنید،سخت هست ولی نشد نیست!
      پیشنهاد خودم (براساس تجربه)
      گزینه یک خیلی عالیه ولی چون شما دخترید قضیه فرق داره
      گزینه دو نگرد،نیست!
      گزینه سه اگر واقعا پزشکی رو دوست دارید و ازدواج با کسی کنید که اهدافتون برای اون هم مهمه آره(زیر 10 درصد این شانسو دارید)
      پیشنهاد اصلی خودم:تغییر رشته مثلا به دندان پزشکی

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یکی تو بیست و سه سالگی ازدواج می‌کنه و اولین بچه شو ده سال بعد به دنیا میاره، اون یکی بیست و نه سالگی ازدواج می‌کنه و اولین بچه شو سال بعدش به دنیا میاره. یکی بیست و پنج سالگی فارغ التحصیل می‌شه ولی پنج سال بعدش کار پیدا می‌کنه، اون یکی بیست و نه سالگی مدرکشو می‌گیره و بلافاصله کار مورد علاقه شو پیدا می‌کنه. یکی سی سالگی رئیس شرکت می‌شه و در چهل سالگی فوت می‌کنه، اون یکی چهل و پنج سالگی رئیس شرکت می‌شه و تا نود سالگی عمر می‌کنه.
      تو نه از بقیه جلوتری نه عقب تر. تو توی زمان خودت زندگی می‌کنی؛ پس آروم باش، از زندگی لذت ببر و خودت را با دیگری مقایسه نکن

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من نمیگم حتمن بعد از ۳۰ ازدواج کنم!من حتی دو سال بعداینکه وارد دانشگاه شدم دیگه روی کیسای ازدواج فک میکنم ،مشکلم تفکرات مامانمه که فک میکنه من چون قراره با وارد شدن به این رشته ۱۳ ۱۴ سال دیگه به درامد برسم قرارم هسن ۱۳ ۱۴ سال نه زندگی کنم نه ازدواج کنم نه هیچچچچی ،واقعن اینجوریه؟؟مثلن دکتر کوکه ای ۲۶ وارد پزشکی شد ۲۹ ازدواج کردن،من نمیگم همه مثل هم هستناااا بحثم اینه چرا این دوتا موضوع یعنی خوندن پزشکی و ازدواج باهم تداخل داشته باشن؟

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من نمیگم حتمن بعد از ۳۰ ازدواج کنم!من حتی دو سال بعداینکه وارد دانشگاه شدم دیگه روی کیسای ازدواج فک میکنم ،مشکلم تفکرات مامانمه که فک میکنه من چون قراره با وارد شدن به این رشته ۱۳ ۱۴ سال دیگه به درامد برسم قرارم هسن ۱۳ ۱۴ سال نه زندگی کنم نه ازدواج کنم نه هیچچچچی ،واقعن اینجوریه؟؟مثلن دکتر کوکه ای ۲۶ وارد پزشکی شد ۲۹ ازدواج کردن،من نمیگم همه مثل هم هستناااا بحثم اینه چرا این دوتا موضوع یعنی خوندن پزشکی و ازدواج باهم تداخل داشته باشن؟
      چون بحثه زندگیه نه داستان های عاشقانه
      شوهرتون یا هر کسی دیگه نمیتونه 7 سال (اصلا نه 4 سال) اون اوایل زندگی کمترین دیدار رو با شما داشته باشه
      دیگه آخرین راهی که به ذهنم میرسه اینه که یه شوهر در رده خودت(پزشک مثلا)بگیری تا درکت کنه
      شما نمیتونی شوهری مثال معلم بگیری و انتظار درک متقابل ازشون داشته باشی!

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      دیگه آخرین راهی که به ذهنم میرسه اینه که یه شوهر در رده خودت(پزشک مثلا)بگیری تا درکت کنه
      ایول اونجوری رینگ استریت هم میشن....

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      دوستان الان همتون حداقل بالای 18 سال هستند!حرفای بچگانه بشین بخون،تو میتونی و اینا رو خواهشا نزنید چون خودتون هم میدونید نمیشه
      اصلا یه ضرب المثل داریم میگه:طرف هم خره رو میخواد و هم خرما!
      خواهر من تصمیم زندگی خودتونه مام فقط در حد نظر دهی همراتونیم و تصمیم با شماست
      خواهشا عقلانی تصمیم بگیر تا خدای نکرده پشیمون نشی
      اگر تو این دنیا قرار بود به همه اهدافمون برسیم دیگه خدا بیکار نبود برزخ رو برای ما قرار بده!

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      از این حرف خوشم نمیاد ولی خوب شما دختری،هیچ لزومی نداره تا پایان تخصص صبر کنی تا مثلا شغل پیدا کنی و بعد ازدواج کنی هر موقع بخوای(حتی در حین تحصیل) میتونی ازدواج کنی
      ویرایش توسط reza2018 : 06 اسفند 1399 در ساعت 19:36

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن