خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 47

موضوع: تحلیل آزمون

1. Top | #31
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      up

2. Top | #32
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها

تاپیک به خاطر ضیق وقت عجله ای نوشته شد
      با نظرات و تجربه هاتون میتونید تکمیلش کنید

تقدیم به @Dark_Light@

خواسته بودن یه توضیحی دررابطه با چگونگی تحلیل آزمونی که انجام میدادم یه توضیحی بدم

هدف از شرکت توی آزمون های آزمایشی پیداکردن عیب ها و ایرادات هستن و وظیفه ما بعداز آزمون ، درست کردن و شناختن صحیح این اشکالات و ایرادات چه توی نحوه برنامه ریزی چه توی نحوه مطالعه چه توی مهارت آزمون دادن هست ... ولی این دیدگاه خیلی کم بین کنکوری ها یافت میشه ، افراد کمی پیدا میشن که ازطریق آزمون هاشون باگ ها رو پیدا و برطرف کنن.

آزمون بده نقص یابی کن رفع کن + آزمون بده نقص یابی کن رفع کن + آزمون بده نقص یابی کن رفع کن + آزمون بده نقص یابی کن رفع کن + آزمون بده نقص یابی کن رفع کن + آزمون بده نقص یابی کن رفع کن و......... این چرخه باید تا روز کنکور تکرار بشه تا شما اشکالاتتون رو به حداقل برسونید و استراتژی هاتون رو به حدعالی ، تا آخرین آزمون تون که کنکور هست تبدیل به بهترین آزمون تون بشه ( عمرن اگه همچین چیزی بشه

)
      منظور این نیست که ایرادات رو به صفر برسونید ، منظور این هست که از اشتباهاتتون کم بشه و نسبت به خودتون شناخت کافی بدست بیارید.

بدبختی اینجاست که الآن آزمون ها آنلاین و غیرحضوری شدن ، حداقل قبلا آزمون یه حس و حال و نیمچه ابهتی داشتن ولی الآن میزان ارزش گذاشتن برای آزمون ها از قبل هم کمتر شده ... همین خودش یه مدل آفته
      آزمون چه حضوری چه غیرحضوری باید جدی گرفته بشه ... نباید چون آزمون غیرحضوریه وسطش پاشی بری یه دور توی خونه بزنی یا بیشتر از زمان استاندارد به خودت وقت بدی یا از ماشین حساب استفاده کنی (بحث تقلب های نجومی رو دیگه باز نمیکنم)

یه حرکت ساده (اما حیاتی برای خود من) برای شروع شدن فرایند تحلیل آزمون = بعداز اینکه آزمون رو دادی و یه استراحت ریز کردی ، پاسخ نامه تشریحی رو باز کن یا دانلود کن (اگه قرارگرفته باشه) و شروع کن قبل از اینکه کارنامه بیاد ، خودت درصدگیری رو انجام بدی.... من توی اغلب آزمون ها این کار رو میکردم و قبل از اومدن کارنامه یه دور خودم درصدگیری و نگاه کلی به عملکردم مینداختم.... ولی اغلب بچه ها فقط منتظر این هستن که ببینن تراز و رتبه شون چند شده و وقتی کارنامه شون رو میبینن اگه نتیجه خوب باشه تحلیل رو سرسری میگیرن و اگه نتیجه بد باشه دفترچه رو پرت میکنن اون ور تحلیل محلیل کجا بود و دربهترین حالت با خودشون میگن آزمون بعدی جبران میکنم.
      باید خودت بیوفتی روی دفترچه سوالا و قشنگ ببینی چی زدی چی نزدی چی غلط زدی نه اینکه فقط دوسه تا عدد رو توی کارنامه دید بزنی.
      مهم ترین بخش تحیل آزمون ، پرسیدن چراها و نگاه به روند گذشته هست...
      چند نفرتون بعداز آزمون سوالات رو نگاه میکنید و چراهای ساده از خودتون میپرسید... چقدر ذهنتون رو وادار میکنید تا به دنبال علت این چراها بگرده؟

_چرا من این دو تا سوال رو که موضوعش رو قبلا خونده بودم جواب ندام یا غلط زدم؟ آهان چون سه روز قبل از آزمون بجای مرور ، استراحت کردم یا درست مطالب رو مرور نکردم
      _من چرا به این سوالات دینی غلط جواب دادم ؟ فکر کنم بخاطر اینکه موقع خوندن دینی به مفهوم آیه ها توجه نمیکردم و به ارتباط بین آیه و متن توجه نکردم.
      _چرا من این مبحث رو که چندین ساعت براش درسنامه خوندم و فیلم دیدم نتونستم جواب بدم ؟ شاید بخاطر اینکه هنوز توی خونه تست به اندازه کافی براش حل و برسی نکردم.
      _چرا من توی عمومی ها زمان کم میارم؟
      _چرا نرسیدم سوالای راحت شیمی رو جواب بدم ؟

شکل گیری این مدل چراها در ذهن و همزمان نگاه کردن به آزمونی که چندساعت پیش زدیم ، ناخودآگاه میتونه یسری ایده ها و راه هایی رو توی ذهن برای جواب دادن به این چراها ایجاد کنه.

حالا میتونیم این گفت و گوهای ذهنی براساس تحلیل آزمون رو مبنای تصمیم گیری برای آزمون بعد و بهتر شدن قرار بدیم.

برای من مهم ترین بخش تحلیل آزمون همین چیزی بود که گفتم.
      درمرحله بعد نکته نویسی و یادداشت برداری ها شروع میشد.
      این بخش موافق ها و مخالف های خودش رو داره و هرکدوم دلایل منطقی خودشون رو دارن.
      ولی من کاری به این بحث ها ندارم

نه اجبار نه اکراه.... فقط بیان چیزی که انجام دادم
      من برای زیست سعی میکردم همه ی سوالا رو برسی کنم چون زیست مثل ریاضی نیست که جواب هاش قاطع باشن بخاطر همین نیاز داره گزینه به گزینه برسی و به پاسخ نامه رجوع بشه تا حکمت طرح تست و جوابش کشف بشن.
      شیمی رو هم تقریبن مثل زیست... جدیدن مسائل شیمی هم آلوده به مفهوم و حفظیات هستن پس نمیشه صرف حفظ بودن فرمول یا فقط باانجام محاسبات به جواب رسید.
      باقی درس ها ، بین پاسخ های درست فقط اون هایی که شک دار بودم رو برسی میکردم ، غلط ها و نزده ها هم که برسی میشدن.
      حالا اشتباهاتی که انجام شده بود و بی دقتی ها رو یادداشت یا حاشیه نویسی میکردم و مرور این یادداشت ها باعث میشد دفعه بعدی کمتر دم به تله بدم.
      برای عمومی ها یادداشت برداری کمتر بود ولی اگه نکته به درد بخوری پیدا میشد درقالب خلاصه نویسی یادداشت میشد...روی عمومی ها همون بخش چرایی ها غالب بود ...
      تمرین تحلیل آزمون ، باید موقع تست زدن توی خونه انجام بشه ، نحوه برخورد شما موقع تست زنی توی خونه با برسی و تحلیلش خودش نشون دهنده ی این هست که آیا در آزمون های آینده پیشرفت خواهید کرد یا نه.

این موضوع هم که چقدر زمان باید برای تحلیل آزمون بذاریم ، بستگی به سطح دانش آموز داره... میشه گفت بین مدت زمان تحلیل با سطح دانش آموز ارتباط عکس وجود داره.
      کارای مربوط به تحلیل رو هم حتمن روز جمعه بعداز آزمون انجام بدید نه فرداش یا پس فردا.

عالیه
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

3. Top | #33
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      UP.

4. Top | #34
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یه سوال،زمان تحلیل ازمون مهم نیست؟ چون من بیشتر از یه روز طول میکشه تحلیل ازمونم

5. Top | #35
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MrMeTa نمایش پست ها
      یه سوال،زمان تحلیل ازمون مهم نیست؟ چون من بیشتر از یه روز طول میکشه تحلیل ازمونم
      همونطور که توی صفحه اول تاپیک گفته بودم ، بهتره فرایند تحلیل آزمون از همون جمعه شروع بشه
      نهایتا تا شنبه به اتمام برسه

چون هرچقدر دیرتر یا طولانی تر بشه ، هم ریتم مطالعه برای آزمون بعدی رو مختل میکنه وهم اثربخشی تحلیل آزمون و برنامه ریزی براساسش کمتر میشه

6. Top | #36
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MrMeTa نمایش پست ها
      بعد از ازمون شروع کن تا اخر شب تموم کن
      همیشه بعد ازمون کتابخونه خیلی خلوت میشد و این دقیقا تایمی بود که من جدی تر میخوندم
      وسواس هم نداشته باش
      از غلط هاش شروع کن و بعد نزده ها رو اگه خونده بودی و نزدی چک کن
      تو مصاحبه م کامل شو توضیح دادم
      آیدی تلگرام و اینستا <> amirho3einrezaee

7. Top | #37
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها

من خدای اشتباه زدن بودم دست کم نگیر
      اشتباهات دوتا آزمونم رو میذاشتی کنار هم بالای 100 تا میشد .... یعنی میشد با تعداد اشتباهاتم منبع یه آزمون دیگه رو هم تامین کرد

از یه لحاظ کارم رو تایید میکنم از یه لحاظ هم محکوم... بستگی به بازه زمانی هم داره ( فقط خودم فهمیدم چی گفتم )

نوشتن تست ها کاری بود که توی سال پشت کنکور انجامش میدادم.... به کسی هم نمیتونم توصیه کنم ، چون یه چیزی هست که روی 90 درصد افراد تاثیر معکوس میذاره
      سلام من هر ازمون خیللییییییییی اشتباه دارم میانگین هر ازمون 60 تا 65 اشتباه و این ترازمو میخوره مثلا من یه ازمون اگر اشتباهاتم 10 تا میبود یا کمتر ترازم میشد 6900 ولی بخاطر غلط زدنام میشه 5000 تا 5500 . تحلیل ازمونم انحام میدم اما نمیدونم این یافته هایی که موقع تحلیل بهشون میرسم رو کی و کجا تو درس خوندم بکار بگیرم و این روند منو ثابت میکنه انگار که هیچ تلاشی نکردم

8. Top | #38
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirho3einrezaee نمایش پست ها
      بعد از ازمون شروع کن تا اخر شب تموم کن
      همیشه بعد ازمون کتابخونه خیلی خلوت میشد و این دقیقا تایمی بود که من جدی تر میخوندم
      وسواس هم نداشته باش
      از غلط هاش شروع کن و بعد نزده ها رو اگه خونده بودی و نزدی چک کن
      تو مصاحبه م کامل شو توضیح دادم
      سلام دکتر خسته نباشید . من این ازمون بخاطر مشکلات جسمی (کرونا) که سر جلسه شدیدا بروز کرد نتوستنم روزازمون و روز بعدش تحلیل انجام بدم والان احساسم نسبت به ازمونی که دادم سوای تراز بدم خیلی خیلی بده (بخاطر تحلیل نکردنم) حجم مطالبم برای ازمون این هفته بشدت زیاده طوری که نمیدونم ازمونو 21 ابانو تحلیل کنم یا بشینم برا این ازمون بخونم چیکار کنم؟(راستی با توجه به حال بدم بنظرتون میتونم نتجه این ازمون رو ملاک برای درست خوندن یا نخودن قرار بدم؟)
      ویرایش توسط diar82 : 25 آبان 1400 در ساعت 18:18

9. Top | #39
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط diar82 نمایش پست ها
      سلام من هر ازمون خیللییییییییی اشتباه دارم میانگین هر ازمون 60 تا 65 اشتباه و این ترازمو میخوره مثلا من یه ازمون اگر اشتباهاتم 10 تا میبود یا کمتر ترازم میشد 6900 ولی بخاطر غلط زدنام میشه 5000 تا 5500 . تحلیل ازمونم انحام میدم اما نمیدونم این یافته هایی که موقع تحلیل بهشون میرسم رو کی و کجا تو درس خوندم بکار بگیرم و این روند منو ثابت میکنه انگار که هیچ تلاشی نکردم
      سلام

اول اینکه این تاپیک رو مطالعه کن =
      http://forum.konkur.in/showthread.php?threadid=75309

پیرامون اینکه از تعداد غلط هات ، این خیلی خوبه که تعداد غلط هارو پایین نگه داریم
      ولی بنظر من کسی که توی آزمون های آزمایشی تعداد نزده هاش خیلی بالا باشه برد خاصی نکرده ، نمیگم شانسی بزنیم یا وقتی بلد نیستیم جواب بدیم نه
      اما سعی کن جرئت تستی و قدرت تصمیم گیری سریع رو توی خودت پرورش بدی
      من به شخصه توی همه ی آزمون هام بالای 40 تا غلط داشتم ولی خیلی دقیق علت های غلط زدنم رو برسی میکردم و همین رفع اشکالات بود که به تعداد پاسخ های صحیحم اضافه میکرد

غلط هات رو تجزیه تحلیل و ریشه یابی کن =

_ ببین چقدر از غلط هات برای دروس عمومیه و چقدرش برای اختصاصی هاست
      _ببین مثلا توی عربی یا ادبیات ، غلط هایی که داری توی چند آزمون گذشته بیشتر توی کدوم مباحث بودن ؟ لغت املا ؟ قرابت ؟ آرایه ؟ ترجمه عربی ؟ قواعد عربی ؟ یا ...
      این ها رو که برسی کردی همزمان برسی هات رو داخل برگه ای یادداشت کن تا دستت بیاد کجاها و کدوم درسا رو و کدوم مباحث و تیپ تست هایی رو داری بیشتر غلط میزنی ، براشون برنامه ریزی کن ، ببین علت غلط زدن هات چیه ؟ زمان کم میاری ؟ شانسی بین دوگزینه زیاد میزنی ؟ آموزش و یادگیریت ناقص بوده ؟ مهارت آزمون دادنت ضعف داشته ؟ تعداد تستت برای اون مبحث کم بوده ؟ سر آزمون بی دقتی زیاد داشتی؟

اینا رو که ریشه یابی کنی کم کم خودشناسیه شکل میگیره و میتونی برای بهبود عملکردت برنامه بریزی

10. Top | #40
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      up

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      Up

12. Top | #42
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      up

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ​آپ
      mucizelere inanırım

14. Top | #44
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

15. Top | #45
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      UP

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن