خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 25 از 25
    1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط usfi نمایش پست ها
      عاقا یه سوال : من همیشه تو تحلیل آزمون متوجه میشم خیلی از غلط هام یا نزده هام رو بلدم و مال بی دقتیه وحشتناک بیخودیه و این خیلی خیلی رو درصدم تاثیر میزاره. مثلن ازمون قبل تو شیمی معادله ای مثل
      8n+8=9n رو پیدا کردم n=8 یا پروپین رو 2 کربنه گرفتم و ... یا بیشتر نزده هام رو بلد بودم فقط سر جلسه نتونستم حلشون کنم و بعد آزمون تو ارامش تونستم حل کنم. اولا به نظرت واسه این بی دقتیام چیکار کنم و دوم این که من الان شک کردم نزده هایی که بعد آزمون میتونم راحت حلشون کنم رو حساب سطحی خوندنه یا همون بی دقتی
      این تاپیک رو چندوقت پیش نوشتم ، امیدوارم کمکت کنه = http://forum.konkur.in/thread75309.html
      ویرایش توسط Zero_Horizon : 02 اسفند 1399 در ساعت 01:39

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط usfi نمایش پست ها
      عاقا یه سوال : من همیشه تو تحلیل آزمون متوجه میشم خیلی از غلط هام یا نزده هام رو بلدم و مال بی دقتیه وحشتناک بیخودیه و این خیلی خیلی رو درصدم تاثیر میزاره. مثلن ازمون قبل تو شیمی معادله ای مثل
      8n+8=9n رو پیدا کردم n=8 یا پروپین رو 2 کربنه گرفتم و ... یا بیشتر نزده هام رو بلد بودم فقط سر جلسه نتونستم حلشون کنم و بعد آزمون تو ارامش تونستم حل کنم. اولا به نظرت واسه این بی دقتیام چیکار کنم و دوم این که من الان شک کردم نزده هایی که بعد آزمون میتونم راحت حلشون کنم رو حساب سطحی خوندنه یا همون بی دقتی
      مگه جواب درست معادله ای که نوشتی چند میشه؟ من هم 8 بدست آوردم که !!!

3. Top | #18
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نظر شخصی من اینه:
      شده یه مبحثی رو حتی در حد یک ربع هم شده قبل کنکور سطحی بخونید ولی حذف نکنید چون کنکور معلوم نیست چطور میاد.
      مثال:در کنکور 98 یه سوال فکر کنم اومده بود گفت فلان مولفه واحدش چیه!خب یه همچین سوالی اگر یه درصد امسال هم بیاد و حذف کرده باشی و سر کنکور باهاش مواجه شی روحیتو نابود میکنه.
      حالا خود دانید.

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط granger نمایش پست ها
      مگه جواب درست معادله ای که نوشتی چند میشه؟ من هم 8 بدست آوردم که !!!
      ای وای نه. هشت ان به علاوه یک باید مینوشتم. مورد اصلاح شد. اینم یه بی دقتیه دیگه
      ویرایش توسط Grand_Master : 02 اسفند 1399 در ساعت 12:40

5. Top | #20
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Infinite_Delusion نمایش پست ها
      کم کم تعداد زیادی از بچه ها به این فکر میفتن که قسمت هایی رو حذف کنن...(هرچند شاید الآن یکمی زود باشه برای این کار)
      این حذف کردنه باید براساس چه معیارهایی باشه؟
      اصلن قراره حذف کنیم که چه شود؟ منطق این استراتژی بنظرتون چیه؟
      آیا استراتژی حذف کردن نیاز به نکات تکیملی ای برای جواب دادن داره؟

یک سری از مهم ترین معیارهایی که خود من توی دوران کنکور برای تصمیم گیری برای حذف ، درنظر میگرفتم اینا بودن:
      _عملکردم براساس تحلیل آزمون های گذشته
      _مشخص کردن نقطه قوت و ضعف در مباحث و فصل های مختلف
      _درجه اهمیت فصل ها و سهم اون مبحث در کنکورای گذشته
      _آیا اون فصل در زنجیر ارتباطی زیادی با بقیه فصول قرار داره یا فصلی تقریبن مستقله (ازنظر قابلیت حل تست هاش و ترکیبی بودن)
      _درجه سختی و مقدار زمان و انرژی لازم برای مسلط شدن
      _برسی میزان یادگیری (اگه حتی فصلی خیلی حجیم و سخته اما من خوب یادگرفتمش نباید بخاطر بهونه هایی مثل زمان بر بودن حذف بشه)
      _برسی مقدار زمان حدودی ای که مبحث نیاز داره تا بهش مسلط بشم

خب ، حالا بنظرتون این حذف کردنه منطقش چیه ؟
      اونایی که پشت کنکوری هستن و تجربه نشستن سرجلسه کنکور رو دارن میفهمن چی میخوام بگم ، من دانش آموزی هستم که همه ی فصل ها و مباحث رو بصورت سطحی خوندم و فقط بعضی مباحث رو تونستم به تسلط برسونم ، حالا سرجلسه کنکور نشستم و سوالات جلوم هستن... میشه گفت حدود 100 درصد مباحث رو خوندم ولی موقع حل سوالات یا اصلن متوجه منظور سوال نمیشم یا راه حلی به ذهنم نمیرسه یا دربهترین حالت بین دو سه تا گزینه گیر میفتم ... درنتیجه زمان رو ازدست میدم روحیه ام بهم میریزه و حتی نمیرسم صورت سوال تست هایی که بهشون مسلط هستم رو بخونم
      سطحی خوندن همه چیز و تثبیت نکردنشون باعث توهم یادگیری و بالارفتن تعداد غلط ها سرجلسه میشه

پس بنظر من ما بعضی مباحث و فصول رو حذف میکنیم تا بتونیم روی بقیه بخوبی متمرکز بشیم و کانون توجه رو کنترل کنیم و با تسلط پیدا کردن، ازشون بازخورد مناسبی دریافت کنیم..
      درنتیجه اگه فکر میکنی با حذف یک سری چیزها فرصت اهمال کاری برات مهیا میشه سخت دراشتباهی ، باید بجای پخش کردن انرژی ، متمرکزتر و برنامه ریزی شده تر پیش بری.

خب حالا من اومدم استراتژی حذف رو به درستی انجام دادم ، حالا چه نکات تکمیلی ای وجود دارن که تضمین کننده بازخورد گرقتن هستن؟
      یه مدل فکروخیال میاد سراغ آدم که "بقیه همه چیز رو خوندن ، معلومه من با ناقص خوندن نمیتونم بهتر از اونا باشم" ... باید به این طرز فکر یه "زرششششک" گفت
      .... بطور کلی ، و مخصوصن زمانی که درجه کلی آزمونی سخت هست فقط اون هایی نتیجه میگیرن که بتونن سرجلسه استرس و احساساتشون رو کنترل کنن ... فکر میکنید چند نفر بودن که باوجود داشتن حذفیات اما با رعایت مهارت آزمون تونستن نتایج عالی ای بگیرن؟؟؟
      لطفن مهارت آزمون دادن و توانایی کنترل استرس رو بخوبی تمرین کن ، اگه این نکته رو رعایت نکنی سرجلسه که ببینی چندین سوال رو بلد نیستی و خالی گذاشتی با خاک یکسان خواهی شد.

اگه تجربه یا نظری دراین مورد دارید به اشتراک بذارید.... سوالی هم بود بپرسید ولی نه از من
      خیلی خیلی ممنونم
      فقط زیست رو بخوام شروع کنم
      از کدوم زنجیره بهتره ؟؟

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      در مورد رشته ریاضی کسی نظری نداره؟ به نظرم هندسه پایه باید کمتر بخونیم چون دست ما نیست که یه سوال جواب بدیم دست طراحه که اون سوال بتونیم جواب بدیم

7. Top | #22
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alialborzi نمایش پست ها
      در مورد رشته ریاضی کسی نظری نداره؟ به نظرم هندسه پایه باید کمتر بخونیم چون دست ما نیست که یه سوال جواب بدیم دست طراحه که اون سوال بتونیم جواب بدیم

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      up

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من هر وقت میخام حذف کنم دوتاش میره ولی بین اون دوتا شک میکنم و معمولا هم غلط از اب در بماد چیکار کنم بزنم با ن ؟

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      up

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن