خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

Lightbulb پارتیشن بندی ذهن و مدیتیشن ذهنی...🤔

واسه هممون احتمالا پیش اومده که حس کنیم ذهنمون سنگین شده یا اطلاعات مختلف دارن توش قاطی میشن. مثلا موقع خواب (به ویژه خواب ظهر) حس میکنیم که داریم یه مسئله رو حل میکنم یا توی مطالب داریم تناقضات رو پیدا میکنیم و سعی در حل کردنشون داریم...
      مثلا من گاهی میشه که توی خواب دارم سوالای شیمی و فیزیک رو قاطی میکنم و یه تیپ جدید میسازم یا توی ناخوداگاه دارم دنبال استراتژی برای حل ارایه ها میگردم.
      و حس میکنم که لازمه ذهنم یه دسته بندی و پارتیشن بندی داشته باشه که اولا قیمه هارو نریزم تو ماستا و الکی تناقض واسه خودم نسازم و دوما ذهنمو سبک کنم،اشغالاشو دور بندازم و بازدهیمو ببرم بالاتر .
      ما ها غالبا موقع درس خوندن، کتابو باز میکنیم و شروع میکنیم به انتقال اطلاعات به ذهنمون بدون این که بدونیم دارن کجا میرن و صرفا تل انبار میکنیم مطالبو بدون دسته بندی و نظم خاصی... و یا بعد خوندن شیمی یه کم عربی میزنیم تنگش با چاشنی فیزیک و یکم سس دینی و سالاد ادبیات بعنوان دسر میدیم به خورد مغز ... اون جاست که ادم میگه من که همش دارم درس میخونم، پس چرا فرمول به این سادگی رو فراموش کردم سر جلسه یا ضرب دو رقمی رو نتونستم حل کنم؟؟؟؟
      به نظرم یه جای کار میلنگه ولی اگه بشه درستش کرد تو همه زندگی کمک کنندس...
      حرف من اینه چطور میشه موقع دریافت اطلاعات اونو سر جاش توی قسمت مربوط به خودش نشوند تا هم دسترسی بهش اسون باشه و هم سرعت انتقال از ذهن به ورقه بالاتر بره ...
      از یه روان شناس شنیدم که ،ماها باید واسه ذهنمون یه دربان بزاریم ،که وایسه جلو در و اطلاعات ورودی رو براشون تصمیم بگیره که وارد بشم یا نه ،اینطوری خیلی ازاتفاقاتو مسایل روزمره نمیتونن فکرمونو مشغول کنن و انرژی مونو هدر بدن واسه یه چیز بی ارزش و اونموقع میبینیم که یه ذهن سبک بار و سنگین وزن تر داریم که راحت میتونه روی مسائل اصلی تمرکز کنه ...
      ممنون میشم تجربیات و نظراتتون رو بگید.
      آغوشم بااازه ،مثا دهن مردم .

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      در رابطه با مدیتیشن ذهنی هم یکسری تمرینات هست که کمک میکنه اطلاعات رو با تسلط سرجای خودشون بزاری و اصطلاحا مطالب رو بصورت فعال و قابل استفاده نگه داری کنیم...
      ساده ترین راهش همین توضیح دادن به خودته جوی اینه یا تدریس کردن به بقیه... اون جا که میای یه مطلبو توضیح بدی ، میبینی که کجای مطلب ناقصه یا خودت خوب یاد نگرفتی...
      روش مورد علاقه خودم نقشه راه داشتنه... این که توی کاغذ بنویسی این تیپ سوالاتو این مدلی باید بهش نگاه کرد و این تیپ سوال باید دور دوم حل بشه و ... که این روش نسبتا سریع تره از بقیه...
      خلاصه باید یه ارامش و اعتماد به نفس به ذهن داد که وقتی سوالو میبینه ،هول نشه و بتونه مطلب رو سریع پیدا کنه و حل کنه...
      همین اعتماد به نفس حل سوال خودش خیلی مهمه، اهمیتشم وقتی معلوم میشه که توی خونه سوالای ایکیو و ماز و ... رو حل میکنیم اما موقع حل یه سوال پیزوری تو ازمون میمونیم...

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تاپیک ما خار داره کسی نمیاد توش؟؟؟
      هعیی
      الان اگه میگفتم از یک تیر شروع کنیم پزشکی هاروارد میاریم ،حادثه منا میشد اینجا ....
      ویرایش توسط DrDark13 : 30 بهمن 1399 در ساعت 12:31

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط harley نمایش پست ها
      یه قلعه بساز تو ذهنت با یه کتابخونه ی بزرگ بعد قفسه هاشو درست کن و هر چیزی که میخونی و یاد میگیری رو جمع کن و بعد برو مرتب بچینش تو قفسه ها.همین.واسه اینکار حافظه تصویری و تخیلت فک کنم باید قوی باشه.(این کارو شرلوک و صاحب اپل دور میکردن واسه ی نگهداشتن اطلاعات.خب هم آسونه هم امن.همه جا هم پیشته.خیلیم باحاله)
      چه جالب چند سال پیش متوجه این موضوع شدم بدون اینکه کسی بگه و هروقت احساس میکردم ذهنم بهم ریخته اس انجام میدادم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط harley نمایش پست ها
      بعضیا این اطلاعات و رو وسایلی که توی یه مکان مشخصی که اونجا رو خیلی خوب میشناسن هم پیاده میکنن.قضیه بر میگرده به حفظ کردن متن یه سخنرانی توسط یه مرد یونانی ریشه اش برمیگرده به یونان (البته اگر اشتباه نکنم).من زیاد حافظه ام خوب نیست وگرنه یه چند تا چیز دیگه هم هست اونا رو یادم نمیاد دقیق از کجا خوندم و نمی‌دونم واقعا راسته یا نه ولی همینم کار راه میندازه.بعد یه سوال واسه ات تا چه حد جواب میداد؟منظورم اینه که سرعتت تو به خاطر آوردن مطالب خوب بود؟و تا کی تو ذهنت میموند؟
      بعضیاشون موقتی ان و باید به طور مرتب انجامشون بدمم مثلا برا مرتب شدن ذهنم مجبورم هر روز کارایی که باید انجام بدم رو تجزیه تحلیل کنم تا دسته بندی بشن اما برای مطالب درسی همین که یک بار مطالب رو تو ذهنم مرتب کردم همون طور میمونن معمولا یاد آوری این مطالب هم راحت تره راستش با این روش که مطالب رو با کمک وسایل یک محیط به حافظه سپرد راحت نبودم و نتونستم استفاده کنم فکر کنم فقط به درد حفظ کردن رمز یا مطالب خیلی سخت میخوره
      ضمنا من adhdدارم و شاید تو نتیجه ای که به دست اوردم تاثیر داشته باشه

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nerd_Girl نمایش پست ها
      بعضیاشون موقتی ان و باید به طور مرتب انجامشون بدمم مثلا برا مرتب شدن ذهنم مجبورم هر روز کارایی که باید انجام بدم رو تجزیه تحلیل کنم تا دسته بندی بشن اما برای مطالب درسی همین که یک بار مطالب رو تو ذهنم مرتب کردم همون طور میمونن معمولا یاد آوری این مطالب هم راحت تره راستش با این روش که مطالب رو با کمک وسایل یک محیط به حافظه سپرد راحت نبودم و نتونستم استفاده کنم فکر کنم فقط به درد حفظ کردن رمز یا مطالب خیلی سخت میخوره
      ضمنا من adhdدارم و شاید تو نتیجه ای که به دست اوردم تاثیر داشته باشه
      احیانا تیپ شخصیتیت intj یا همچین چیزی نیست؟؟؟

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dark_ap نمایش پست ها
      احیانا تیپ شخصیتیت intj یا همچین چیزی نیست؟؟؟
      اتفاقا intj هستم چه طور ؟

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من این همه دارم میگم این کارا و افکارا یه ربطی به تیپ شخصیتی داره شما بگید نه اینا حاشیس...
      حدااقل با ده نفر حرف زدم اخرش پرسیدم تیپتون چیه یا گفتن intj یا intp
      ایا ایمان نمی اورید؟
      ویرایش توسط DrDark13 : 30 بهمن 1399 در ساعت 20:13

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اصلا همین که شما دو نفر فقط اومدید تو این تاپیک فهمیدم intj اید.....
      به سرم زده بعد کنکور یه تحقیق درست حسابی بکنم دربارش ببینم حکمتش چیه لا اقل کمکی بشه واسه بعدیا ...
      ویرایش توسط DrDark13 : 30 بهمن 1399 در ساعت 20:14

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن