خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 47
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

منبع پیشنهادی زیست

سلام دوستان خسته درس نباشید.
      من منبع اولی که از ابان کار میکردم و به تازگی تموم کردم زیست جامع خیلی سبز هست که تمام تست هارو تحلیل و کار کردم
      الان نیاز به منبع دوم دارم؛ واسه پایه آزمون پلاس رو دارم . تعریف دوازدهمش رو نشنیدم اگه منبع مناسبی رو میشناسید ممنون میشم معرفی کنید

2. Top | #2
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام شما هم همینطور
      کتاب های زیست خوب بعد از خیلی سبز، میکرو و آی کیو هستند که البته حجم و درجه دشواریشون بیشتر از اونیه که بخواین از الان تا قبل جمع بندی کنکور تمومشون کنید.
      بنظر من کتاب درسی رو بارها مرور کنید و بهمراه سوالات نشان دار همون منبع اولتون و در کنارش اگه خواستین از سوالات آزمون های مای زیست یا زیستاز استفاده کنید.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      برای تست زنی پایه12 میتونی میکرو12 جلد تستشو بگیری که عالیه یا از همین ازمون های ازمایشی کارکن

4. Top | #4
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ازمون گاج

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Panizz نمایش پست ها
      من منبع اولی که از ابان کار میکردم و به تازگی تموم کردم زیست جامع خیلی سبز هست که تمام تست هارو تحلیل و کار کردم
      الان نیاز به منبع دوم دارم؛ واسه پایه آزمون پلاس رو دارم . تعریف دوازدهمش رو نشنیدم اگه منبع مناسبی رو میشناسید ممنون میشم معرفی کنید
      کتاب بنظرم دیگه منبع دوم نزنی مگر اینکه موج آزمون یا فصل آزمونی چیزی باشه . بیشتر آزمون های تک زیست موسسات کار کن . که بنظرم ماز و زیستاز و کمی هم لیموترش قشنگ کاور میکنه مطالب و برات . پروژه زیست ماز هم که اولویته اگه تونستی و رسوندی بزن .
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اگر تموم کردی و میتونی آزمون جامع کار کنی،1000 تست نشر دریافت کتاب خوبی هست.

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آقای کرامت یه زیست جامع دارن از انتشارات منتشران که خیلی خوبه
      2500 تا تست داره و زیاد نیست میتونی کامل تمومش کنی

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dentist_jane نمایش پست ها
      آقای کرامت یه زیست جامع دارن از انتشارات منتشران که خیلی خوبه
      2500 تا تست داره و زیاد نیست میتونی کامل تمومش کنی
      سلام ، با توجه به شناختی که از ایشون داشتم در ازمون های قلم پارسال و سال های قبل ( زمانی که جزو گروه طراح سوال بودن) پی دی اف کتابشون رو از یکی از کانال ها دانلود کردم! متاسفانه علی رغم تست های معقول از تعداد و استانداردی که داره تمام نوع تیپ تست ها الخصوص موردی به نحو احسنت بهش پرداخته نشده و این مورد در خصوص 99 که این تیپ سوالات افزایش یافته بودن بیشتر نمایان میشه ، مورد دوم اینکه سوالات گزینه هایی اغلب از متن کتاب با همان نحوه نوشتار دارند و کسی که فقط حفظ کرده متن رو به خوبی پاسخ میده اما از سال های اخیر توجه داریم که قیود کمرنگ و بیشتر مقهوم است که سنجیده میشه! ، ولی در هر خصوص مولف اقای کرامت جزو اولین ها در پایه طراحی سوال بودن و هستن همچنین از نکته های من دراوردی و الکی واقعا پرهیز جستن که جای تشکر داره ! ( ضمنا اضافه کنم که پی دی اف رو استفاده نکردم و فقط برای خواهرم که دنبال کتاب خوب بودم برسی کردم )

نقل قول نوشته اصلی توسط Panizz نمایش پست ها
      سلام منم مثل شما تقریبا یک ماه پیش بود که چند فصل از دوازدهم و یازدهم مونده بود و به فکر منبع دیگه بودم ! اما با راهنمایی دوستان انجمن و اقای محمدی بدین نتیجه رسیدم که نشاندار هام رو تا حد ممکن یعنی تا دوران جمعبندی به اقلیت برسونم + منابع ازمونی موثق که برگزار میشه رو تحلیل کنم ( همین گاج و گزینه ) و بعد از جمعبندی هزار تست اقای عمارلو رو کارکنم + کنکور ها

اما اگر قصد دارین مبحثی جلو بیاین میتونم موج ازمون رو پیشنهاد بدم که در تغیرات اخیر علاوه بر ازمون های جامع ازمون های فصل به فصل هم اضافه شده ! و یا کتاب فاگو زیست تحت تالیف لیموترش ! ( البته اضافه کنم این کتاب طی صحبت هایی که داشتم در برخی تستها مبهم و غیر استاندارد هست)
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان نظرتون در مورد زیست شناسی سیر تا پیاز چی هست؟ممنون

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      سلام دوستان نظرتون در مورد زیست شناسی سیر تا پیاز چی هست؟ممنون
      کتابی بدرد نخور و...

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان چند تا سوال عمومی و جنرال در مورد زیست و منابعش دارم
      اول از همه:میگویند درسنامه کتاب تست را نخوانید این صحبتی است که از خیلی ها میشود شنید ولی به نظر من برای کسی مثل من (تغییر رشته ای و هیچی ندان زیست) درسنامه اطلاعات جامعی رو نسبت به بحث میده نظر شما چیه؟

دوم: کتاب درسی همه چیز است این صحبت رو خیلی قبول دارم ولی تستهای هستند که خارج از کتاب درسی نکته ای رو میخواهند بیاموزند تکلیف آنها چیست ؟ به در بخور بودنشان از کجا قابل تشخیص است؟

سوم: چرا اینهمه ابهام؟؟ ای خداااااااااچگونه رفع ابهام کنیم؟

چهارم: جزوه نویسی میگویند نکنید ولی من نه تنها جزوه نویسی میکنم بلکه تک به تک اشکال رو هم نقاشی میکنم و یه جورایی بازی میکنم با زیست و سعی میکنم یه چیزایی رو به هم ربطش بدم تات بعد کتاب و درسنامه و تست و نکاتش یه جزوه تر تمیز کامل بنویسیم نظر شما در این موزد چیست؟

پنجم: مگر غیر از این است هر چقدر اطلاعات شما بیشتر شود سواد و قدرت تحلیل شما بر روی گزینه ها بیشتر خواهد شد پس چرا توصیه میشود سمت کتابهای درسنامه توپ دار مثل فاگو زیست نرویم؟؟من یک فصل از فاگو دهم رو خوندم احساس کردم توربو شارژ زدم ولی با اینهمه دیگران توصیه نمیکنن

اما منابعی که میخوام نظرتون رو در موردشون بدونم :
      زیست جامع تخته سیاه تانک
      زیست گیاهی تخته سیاه (موضوعی)
      زیست تصویری خیلی سبز(موضوعی)
      زیست شناسی های نسل جدید نشر الگو
      زیست شناسی های مهرو ماه

ششم: خرید کتابهای موضوعی به نظرتون کار درستی ست ؟مثل عبارتنامه و قیدهای زیست و جیبی های خیلی سبز و تصویری و ...

ممنون میشم وقت گرانبهاتون رو بزارید و به این سوالات حقیر جواب بدید تا به یه اطلاعات درستی پیدا کنم از این زیست که ظاهرش عین هلوست باطنش عین فلفل
      درضمن لطفا با ذهنی باز و دلیل و منطق پاسخ بدهید نه از روی احساس شخصی
      ویرایش توسط _Joseph_ : 28 بهمن 1399 در ساعت 01:29

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام. من در حد سواد و تجربه خودم جواب میدم. واضحه که ممکنه نظرات من بیخود یا غلط باشن!
      اول) خیلی بیخود میکنن. اونی که میگن درسنامه نخونه کسی هست که رفتی سر کلاس یا یادگرفته. درسنامه که میگن نخونید برای بار دوم و سوم و ... است نه بار اول. هرکسی بالاخره باید با یه درسنامه یا معلم شروع کنه ولی همونطور که شما ده بار نمیرید سر یه کلاس، ده بار هم نباید درسنامه رو بخونید و نکات رو به کتاب درسی منتقل کنید دفعات بعد کتابو بخونید. ضمنا قرار نیست هرچی درسنامه گفته یادتون بمونه. قراره یه یادگیری اجمالی از مبحث داشته باشین بقیه چیزها رو حین مرور و تست زدن یاد میگیری.
      دوم) اکثر تست‌هایی که از نظر شما خارج از کتابن از کتاب استنباط شدن یا با مباحث دیگه ترکیب شدن که شاید شما هنوز نخوندین یا فراموش کردین. این مورد به مرور رفع میشه. در کل منبع استاندارد با سطح مناسب بزنی میشه گفت نیازی نیست نگران نکته خارج از کتاب باشی. اگرم بود (که به ندرت هست) یعنی اون نکته تو آزمونا پرسیده شده بلد باشی بهتره
      سوم) راه سریع و آسون پرسیدن از استاد زیست شناسیه. ولی ابهامات زیست اکثرا خود به خود رفع میشن. مثلا دو صفحه میری جلوتر میبینی کتاب درباره اون نکته توضیح داده. یا مثلا هنوز با متن کتاب زیست جور نیستی به مرور بهتر متنو میفهمی ابهاماتت کم میشن. در نهایت با تست زدن و تحلیل خیلی خوب تست اکثر ابهامات از بین میرن. زیست شناسی ابهام داره ولی نه اونقد که فکرشو میکنی. نترس
      چهارم) جزوه میتونی بنویسی ولی بعدا بدردت نمیخوره. نوشتن جزوه لزوما کار غلطی نیست مخصوصا اگه دفعات اولی هست که یه درسو میخونی. کمک میکنه مطالب تو ذهنت بمونه. ولی اگه بعدا بیای بخوای جزوه رو بخونی وقتت تلف میشه. در نهایت همه چیز باید تو خود کتاب نوشته بشه. با مداد بنویس به مرور که سوادت میره بالاتر نکات بدیهی رو حذف کن نکات جدیدتر و بهتر رو اضافه کن
      پنجم) اینو تو مورد اول توضیح دادم فقط حواست باشه بعضی وقتا مولف وراجی کرده (منظورم فاگو نیست فاگو رو بررسی نکردم نمیدونم) و برای زیاد شدن حجم جزوه هر نکته بیخود و خارج از کتابی رو نوشته
      از منابعی که گفتی فقط نسل جدید الگو رو دقیق بررسی کردم و منبع بسیار خوبیه حقیقتا. بچه‌های نظام قدیمی و تغییر نظامی هم تا جایی که دیدم راضی بودن ازش.
      ششم) یه درسنامه کامل بگیری بهتره به نظر من. کتابای موضوعی بیشتر برای اونایی هست که مثلا مباحثو خوب بلده ولی گیاهی رو سر کلاس نبوده یا تنبلی کرده نخونده میخواد درسنامه کامل نخره دیگه. قیدنامه هم به نظرم چیز مسخره‌ای هست و با خود کتاب آدم بهتر یاد میگیره. تصویری هم اگه یه درسنامه خوب استفاده کنی خودش تصاویرو تحلیل کرده دیگه کتاب جدا نمیخواد.

موفق باشی

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ..
      سلام
      1:کتاب درسی رو بخون، بعد برو تستای سراسری رو بزن(مختص همون فصل نه ترکیبیا, تو آبی قلمچی پیداشون میکنی فصل ب فصلو)، اگه از پس تستای کنکور بر نیومدی یه فیلم آموزشی کوتاه ببین، میتونی از فیلمای مبحثی و چن دیقه ایه سایت کانون استفاده کنی، حالا بعد از فیلم یا بعد ازینکه از پس تستای سراسری بر اومدی از آیکیو تستای ایده ای بزن.پیشنهادمم جز سراسری فقط آیکیوئه
      درسنامه به خصوص فاگو نخون، چون فقط نکتست و کارتو سخت میکنه باید بشینی فقط حفظ کنی رونده فرسایشی داره. عملا پروسه یادگیریو کم کرده. خودت زودتر قلم به دس بشی سر تستا زودتر نتیجه میگیری از زیست.
      2:آیکیورو کار کن منبع مطمئنیه(البته که اولویت سراسریه)حتی توی سراسری به نکات جدید میرسی.کلشو باید بخونی دیگه به مرور تشخیص تستام دستت میاد،اگه فرصت نمیکنی تستای علامت دارشو بزن اول.اولاش قشنگ یه دور باید پوس بندازی همه تستارم غلط زدی عیب نداره ناامید نشو جلوتر روال میشی.
      3:این سوال منم هستمنبع معتبر سنجشه که..من کرامت رو قبول دارم تا گاجو خیلی سبزو مازو موزو..میتونی ازش استفاده کنی تو ابهامات
      4:اگه منظورت از جزوه نویسی خلاصه نوسیه که نکن, واقعا زیستو نمیشه خلاصه کرد یه چیزی حجیم تر از کتاب درسی تحویل خودت میدی در آخر، ولی حاشیه نویسیو هستم نکته جدیدی دیدی یادداشت کن یادت نره، درمورد رسم شکلای کتابم من موافقم قشنگ میشینه تو تصورت.
      5:چون درسنامه زود بازدهه اما زودم از خاطر میره. خودت از پس تستا بر میای اگه نیومدی برو سراغ درسنامه(بعد ازینکه کلافه شدی از بلد نبودن)اونم فقط برا مبحثی که بلد نبودی فیلم ببین یا درسنامه بخون نه کل فصل یا کتاب
      6:بد نیستن منم استفاده میکنم بیشتر برای مرور و تنوع

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Toxic5 نمایش پست ها
      ..
      سلام
      1:کتاب درسی رو بخون، بعد برو تستای سراسری رو بزن(مختص همون فصل نه ترکیبیا, تو آبی قلمچی پیداشون میکنی فصل ب فصلو)، اگه از پس تستای کنکور بر نیومدی یه فیلم آموزشی کوتاه ببین، میتونی از فیلمای مبحثی و چن دیقه ایه سایت کانون استفاده کنی، حالا بعد از فیلم یا بعد ازینکه از پس تستای سراسری بر اومدی از آیکیو تستای ایده ای بزن.پیشنهادمم جز سراسری فقط آیکیوئه
      درسنامه به خصوص فاگو نخون، چون فقط نکتست و کارتو سخت میکنه باید بشینی فقط حفظ کنی رونده فرسایشی داره. عملا پروسه یادگیریو کم کرده. خودت زودتر قلم به دس بشی سر تستا زودتر نتیجه میگیری از زیست.
      2:آیکیورو کار کن منبع مطمئنیه(البته که اولویت سراسریه)حتی توی سراسری به نکات جدید میرسی.کلشو باید بخونی دیگه به مرور تشخیص تستام دستت میاد،اگه فرصت نمیکنی تستای علامت دارشو بزن اول.اولاش قشنگ یه دور باید پوس بندازی همه تستارم غلط زدی عیب نداره ناامید نشو جلوتر روال میشی.
      3:این سوال منم هستمنبع معتبر سنجشه که..من کرامت رو قبول دارم تا گاجو خیلی سبزو مازو موزو..میتونی ازش استفاده کنی تو ابهامات
      4:اگه منظورت از جزوه نویسی خلاصه نوسیه که نکن, واقعا زیستو نمیشه خلاصه کرد یه چیزی حجیم تر از کتاب درسی تحویل خودت میدی در آخر، ولی حاشیه نویسیو هستم نکته جدیدی دیدی یادداشت کن یادت نره، درمورد رسم شکلای کتابم من موافقم قشنگ میشینه تو تصورت.
      5:چون درسنامه زود بازدهه اما زودم از خاطر میره. خودت از پس تستا بر میای اگه نیومدی برو سراغ درسنامه(بعد ازینکه کلافه شدی از بلد نبودن)اونم فقط برا مبحثی که بلد نبودی فیلم ببین یا درسنامه بخون نه کل فصل یا کتاب
      6:بد نیستن منم استفاده میکنم بیشتر برای مرور و تنوع
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza9001 نمایش پست ها
      سلام. من در حد سواد و تجربه خودم جواب میدم. واضحه که ممکنه نظرات من بیخود یا غلط باشن!
      اول) خیلی بیخود میکنن. اونی که میگن درسنامه نخونه کسی هست که رفتی سر کلاس یا یادگرفته. درسنامه که میگن نخونید برای بار دوم و سوم و ... است نه بار اول. هرکسی بالاخره باید با یه درسنامه یا معلم شروع کنه ولی همونطور که شما ده بار نمیرید سر یه کلاس، ده بار هم نباید درسنامه رو بخونید و نکات رو به کتاب درسی منتقل کنید دفعات بعد کتابو بخونید. ضمنا قرار نیست هرچی درسنامه گفته یادتون بمونه. قراره یه یادگیری اجمالی از مبحث داشته باشین بقیه چیزها رو حین مرور و تست زدن یاد میگیری.
      دوم) اکثر تست‌هایی که از نظر شما خارج از کتابن از کتاب استنباط شدن یا با مباحث دیگه ترکیب شدن که شاید شما هنوز نخوندین یا فراموش کردین. این مورد به مرور رفع میشه. در کل منبع استاندارد با سطح مناسب بزنی میشه گفت نیازی نیست نگران نکته خارج از کتاب باشی. اگرم بود (که به ندرت هست) یعنی اون نکته تو آزمونا پرسیده شده بلد باشی بهتره
      سوم) راه سریع و آسون پرسیدن از استاد زیست شناسیه. ولی ابهامات زیست اکثرا خود به خود رفع میشن. مثلا دو صفحه میری جلوتر میبینی کتاب درباره اون نکته توضیح داده. یا مثلا هنوز با متن کتاب زیست جور نیستی به مرور بهتر متنو میفهمی ابهاماتت کم میشن. در نهایت با تست زدن و تحلیل خیلی خوب تست اکثر ابهامات از بین میرن. زیست شناسی ابهام داره ولی نه اونقد که فکرشو میکنی. نترس
      چهارم) جزوه میتونی بنویسی ولی بعدا بدردت نمیخوره. نوشتن جزوه لزوما کار غلطی نیست مخصوصا اگه دفعات اولی هست که یه درسو میخونی. کمک میکنه مطالب تو ذهنت بمونه. ولی اگه بعدا بیای بخوای جزوه رو بخونی وقتت تلف میشه. در نهایت همه چیز باید تو خود کتاب نوشته بشه. با مداد بنویس به مرور که سوادت میره بالاتر نکات بدیهی رو حذف کن نکات جدیدتر و بهتر رو اضافه کن
      پنجم) اینو تو مورد اول توضیح دادم فقط حواست باشه بعضی وقتا مولف وراجی کرده (منظورم فاگو نیست فاگو رو بررسی نکردم نمیدونم) و برای زیاد شدن حجم جزوه هر نکته بیخود و خارج از کتابی رو نوشته
      از منابعی که گفتی فقط نسل جدید الگو رو دقیق بررسی کردم و منبع بسیار خوبیه حقیقتا. بچه‌های نظام قدیمی و تغییر نظامی هم تا جایی که دیدم راضی بودن ازش.
      ششم) یه درسنامه کامل بگیری بهتره به نظر من. کتابای موضوعی بیشتر برای اونایی هست که مثلا مباحثو خوب بلده ولی گیاهی رو سر کلاس نبوده یا تنبلی کرده نخونده میخواد درسنامه کامل نخره دیگه. قیدنامه هم به نظرم چیز مسخره‌ای هست و با خود کتاب آدم بهتر یاد میگیره. تصویری هم اگه یه درسنامه خوب استفاده کنی خودش تصاویرو تحلیل کرده دیگه کتاب جدا نمیخواد.

موفق باشی
      خیلی ممنونم از توضیحاتتون
      یه سوال دیگه که الآن میبینم یادم رفته بپرسم
      خوندن کتابهای متعدد و چند منبعی بودن برای زیست یا نه تک منبعی بودن
      در مورد این سوال هنوز هم بین مراجع و علما جنگی برپاست

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      سلام دوستان چند تا سوال عمومی و جنرال در مورد زیست و منابعش دارم
      اول از همه:میگویند درسنامه کتاب تست را نخوانید این صحبتی است که از خیلی ها میشود شنید ولی به نظر من برای کسی مثل من (تغییر رشته ای و هیچی ندان زیست) درسنامه اطلاعات جامعی رو نسبت به بحث میده نظر شما چیه؟

دوم: کتاب درسی همه چیز است این صحبت رو خیلی قبول دارم ولی تستهای هستند که خارج از کتاب درسی نکته ای رو میخواهند بیاموزند تکلیف آنها چیست ؟ به در بخور بودنشان از کجا قابل تشخیص است؟

سوم: چرا اینهمه ابهام؟؟ ای خداااااااااچگونه رفع ابهام کنیم؟

چهارم: جزوه نویسی میگویند نکنید ولی من نه تنها جزوه نویسی میکنم بلکه تک به تک اشکال رو هم نقاشی میکنم و یه جورایی بازی میکنم با زیست و سعی میکنم یه چیزایی رو به هم ربطش بدم تات بعد کتاب و درسنامه و تست و نکاتش یه جزوه تر تمیز کامل بنویسیم نظر شما در این موزد چیست؟

پنجم: مگر غیر از این است هر چقدر اطلاعات شما بیشتر شود سواد و قدرت تحلیل شما بر روی گزینه ها بیشتر خواهد شد پس چرا توصیه میشود سمت کتابهای درسنامه توپ دار مثل فاگو زیست نرویم؟؟من یک فصل از فاگو دهم رو خوندم احساس کردم توربو شارژ زدم ولی با اینهمه دیگران توصیه نمیکنن

اما منابعی که میخوام نظرتون رو در موردشون بدونم :
      زیست جامع تخته سیاه تانک
      زیست گیاهی تخته سیاه (موضوعی)
      زیست تصویری خیلی سبز(موضوعی)
      زیست شناسی های نسل جدید نشر الگو
      زیست شناسی های مهرو ماه

ششم: خرید کتابهای موضوعی به نظرتون کار درستی ست ؟مثل عبارتنامه و قیدهای زیست و جیبی های خیلی سبز و تصویری و ...

ممنون میشم وقت گرانبهاتون رو بزارید و به این سوالات حقیر جواب بدید تا به یه اطلاعات درستی پیدا کنم از این زیست که ظاهرش عین هلوست باطنش عین فلفل
      درضمن لطفا با ذهنی باز و دلیل و منطق پاسخ بدهید نه از روی احساس شخصی

من منابع مورد نظرم رو معرفی میکنم اما تقریبا برای الان نمیشه تمومشون کرد ولی قطعا نتیجه میدن بازم تکرار میکنم به شدت منابع عالی هستن من به شدت روی منابع حساسم و تا ته و توی یه کتاب خوب رو درنیارم قانع نمیشم زیست شناسی خیلی سبز سال به سال واقعا محشرن خصوصا درسنامشون واقعا بی نظیرن از خوندنشون لذت می برم برای محکم کاری هم کنارش آزمون های پروژه سال قبل مای زیستو میزنم یه تستایی داره که مخت سوت میکشه مثلا توی آزمون جامع از شکل های کتاب درسی یه سوالایی گفته بود که میگفتی من صد بارم کتابو میخوندم بازم نمیفهمیدمش درآخر هم یه نکته خیلی مهم باید بگم که در روش خوندن زیست نباید غرق درسنامه شد باید کمی ته و تو مطلب دستت بیاد و بری تو تست اونقدر اشتباه بزنی نکاتتو وارد حاشیه کتاب کنی و حداقل پنج شش دور کتابو با اون نکات بخونی.
      زیست برخلاف شیمی درسنامه زیاد مهم نیست و بیشتر نحوه تفکر چگونگی نگاه به خط جملات کتاب مهمه که آزمونای مای زیست درجه یکن (واقعا نمیدونم چرا همه میگن ماز اما یه نفر مای زیست نرفته حیف ) چون نکات زیست عملا بی انتهان و تو سر جلسه باید توانایی بیرون کشدن نکته رو داشته باشی یعنی نکته ای که هیچ قبلا نخوندی سر جلسه با ترکیب مطالب ذهنت باید از ذهنت استخراج کنی چیزی که شاید سخت به نظر بیاد.
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن