خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 24 از 24
    1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YasharUR نمایش پست ها

دقیقا یه ضریب طوری تو ساعت مطالعه نزدیک امتحان ضرب میشه .مثلا میشه ی ساعتش رو یک و نیم همون نیم سال اول لحاظ کرد
      با این توضیح که کسی که از تابستون شروع کرده فارغ از بحث انگیزه خسته طوره و بخواد هم نمیتونه اندازه کسی که الان شروع کرده پر کنه
      مثل دوییدن دیگه .بولت 6 ساعت جلوتر شروع کنه دووییدن طرف تازه بعد 6 ساعت شروع کنه تو ی تایم 1 ساعت بعدی بیشتر میدوعه /حالا یحتمل ک نه مطمعنا نمیتونه از پشت بگیرتش ولی یه بخش قابل توجه رو میشه جبران کرد
      دقیقا
      حتی مورد داشتیم کسایی که از الان خوندن ولی چون انرژی شون بیشتر بوده و انقدر روی انگیزه شون کار کردن که ترمز بریده تونستن پیش برن و ترکوندن

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه دیدین یه مبحث رو تا الان هر چی خوندین نمی تونین روش مسلط بشین، بی خیالش بشین. من هیچ وقت فیزیک 3 و مخصوصا جاری رو خوب یاد نگرفتم. ولی دلم نمیومد ولشون کنم (می گفتم اگه تست آسون ازش بیاد چی؟ ولی خوب دیدیم 99 داستان چی بود). آخرش هم 99 هیچ تستی نزدم از فیزیک 3. در حالی کلی وقت برای مرور نصفه و نیمه و تست زدن ازش می کردم. یعنی می تونستم این وقت بیهوده رو بذارم برای تسلط بیشتر برای بخشایی از فیزیک که تسلطم بیشتره.

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه سخنور خیلی معروفی تو آمریکا هست متاسفانه حضور ذهن ندارم اسمش چی بود، اما زندگی نامشو ک یبار خونده بودم، دوران بچگیش و نوجوانیش تو فقر بزرگ شده بود. الان یکی از معروف ترین سخنور های دنیاست. حالا میدونین چی جالب میکنه ماجرارو؟ که این اقا درامدش از سخنای انگیزشیه و فقط بلده صحبت های انگیزشی کنه و به بقیه انگیزه بده در صورتی ک خودش جز سخنوری کار دیگه ای بلد نیست! یعنی طرف نونش از همین تشویق کردن دیگران به انجام کار، در میاد
      الان فضای کنکورم همینه. یه عده ادم هی میان انگیزه میدن میگن اره فلان ساعت بخون تو میتونی تو ادم قوی ای هستی و.... و نونشون از همین حرفا تامین میشه. چهارتا حرفی ک بهتون میزنن میرین مشاور میگیرین منبع عوض میکنین میگین اره من میتونم ولی وقتی دوباره شکست میخورین دست از همه چی برمیدارین
      کسی دنبال قبولی باشه، حتی دو ماه قبل کنکور هم میشینه شروع میکنه به خوندن حالا میشه یا نمیشه رو خودش تعیین میکنه ن دیگران...

انگیزه با حرف نیست، یه بار به این موضوع دقت کنین، چرا وقتی حرف انگیزشی میشنوین یا یجا میخونین، فقط همون لحظه بهتون حس هجیان میده؟ چرا اون حس تا یه روز، دو روز، یا یه ماه ادامه پیدا نمیکنه و مثل روز اول نیست؟ مشکل دقیقا همینه. تا وقتی ما برای انجام یه کاری دنبال تشویق دیگران باشیم، نباید انتظار موفقیتو داشته باشیم. تا وقتی چشمون رو دهن بقیه باشه ک ببینیم اونا چی میگن، همین آشه و همین کاسه.
      ویرایش توسط moboer : 25 بهمن 1399 در ساعت 17:34

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoeinSanjary نمایش پست ها
      اگه دیدین یه مبحث رو تا الان هر چی خوندین نمی تونین روش مسلط بشین، بی خیالش بشین. من هیچ وقت فیزیک 3 و مخصوصا جاری رو خوب یاد نگرفتم. ولی دلم نمیومد ولشون کنم (می گفتم اگه تست آسون ازش بیاد چی؟ ولی خوب دیدیم 99 داستان چی بود). آخرش هم 99 هیچ تستی نزدم از فیزیک 3. در حالی کلی وقت برای مرور نصفه و نیمه و تست زدن ازش می کردم. یعنی می تونستم این وقت بیهوده رو بذارم برای تسلط بیشتر برای بخشایی از فیزیک که تسلطم بیشتره.
      جز به انحراف کشوندن ماها، هیچ سود دیگه ای نداره این حرف
      وقتی علم کافی ندارین لطفا هر چرتو پرتیو نیاین نگین
      شما رفتین یه مبحثو حذف کردین ک نیومد. الان یه دانش اموز میاد همین کارو میکنه میره مهم ترین بحثو حذف میکنه میگه چون نمیفهمم باید حذفش کنم
      همچین ادمای بی سوادی مثل شما هستن ک راه درست دانش اموزارو به انحراف میکشونین

هرکی دانشجوی پزشکیه قرار نیست هر اظهار نظری ک دلش خواست انجام بده
      علم مشاوره ای رو هرکسی نداره. نمیدونم کی میخواد جا بیوفته هرکی ک پزشکی قبول شده،علامه دهر نیست تا هرچی میگن همه باور میکنن
      ویرایش توسط moboer : 25 بهمن 1399 در ساعت 17:39

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moboer نمایش پست ها
      یه سخنور خیلی معروفی تو آمریکا هست متاسفانه حضور ذهن ندارم اسمش چی بود، اما زندگی نامشو ک یبار خونده بودم، دوران بچگیش و نوجوانیش تو فقر بزرگ شده بود. الان یکی از معروف ترین سخنور های دنیاست. حالا میدونین چی جالب میکنه ماجرارو؟ که این اقا درامدش از سخنای انگیزشیه و فقط بلده صحبت های انگیزشی کنه و به بقیه انگیزه بده در صورتی ک خودش جز سخنوری کار دیگه ای بلد نیست! یعنی طرف نونش از همین تشویق کردن دیگران به انجام کار، در میاد
      الان فضای کنکورم همینه. یه عده ادم هی میان انگیزه میدن میگن اره فلان ساعت بخون تو میتونی تو ادم قوی ای هستی و.... و نونشون از همین حرفا تامین میشه. چهارتا حرفی ک بهتون میزنن میرین مشاور میگیرین منبع عوض میکنین میگین اره من میتونم ولی وقتی دوباره شکست میخورین دست از همه چی برمیدارین
      کسی دنبال قبولی باشه، حتی دو ماه قبل کنکور هم میشینه شروع میکنه به خوندن حالا میشه یا نمیشه رو خودش تعیین میکنه ن دیگران...

انگیزه با حرف نیست، یه بار به این موضوع دقت کنین، چرا وقتی حرف انگیزشی میشنوین یا یجا میخونین، فقط همون لحظه بهتون حس هجیان میده؟ چرا اون حس تا یه روز، دو روز، یا یه ماه ادامه پیدا نمیکنه و مثل روز اول نیست؟ مشکل دقیقا همینه. تا وقتی ما برای انجام یه کاری دنبال تشویق دیگران باشیم، نباید انتظار موفقیتو داشته باشیم. تا وقتی چشمون رو دهن بقیه باشه ک ببینیم اونا چی میگن، همین آشه و همین کاسه.
      حرفت در این مورد درسته با یسری تفاسیری که بهش من اضافه میکنم در مورد متنی که نوشتم
      اینکه اگه ادم اگه دلیل درست و درمون نداشته باشه هی بهش بگن بخون یا بگن میتونی یا بگن تو خوبی و فلان و بهمان نمیخونه .اگه ببندنش به میز هم باز هم نمیخونه .
      چیزی که کسی که پشت کنکور مونده از یک بار تا چند بار تجربه کرده .که مطمعنا با لحنی ک تو صحبتت داشتی و با سخنی که مشخصا از دلت برآمده تا بر دل بشیند خودت هم تجربه کردی
      باید بدونی چی میخوای .حالا این دونستن یا ناخوداگاه و بر اساس مسیر و روال و روتین ثابتی ک خانواده و فضا و فرهنگش برات چیده است یا نه خانواده چیزی بارش نیست یا هست نمیتونه بهت منتقل کنه و باس خودت بفهمی که جریان از چه قراره و فردا روزی با خودت چند چندی
      در مورد متنی که من گذاشتم و نقل قول هایی که تو همون صفحه اول میتونی ببینی هدف من بیشتر دادن یه گرای کلی بود .نه اینکه بگم قشنگم و گل من فلانی تو میتونی .تو متن اول هم گفتم یسری از رتبه ها رو نمیشه از الان اورد هرکی باشی هرطور بخونی نمیشه قفله قفل .باید هم باشه و فرقی باشه بین کسی که مینیمم از تیر شروع کرده با کسی که از اسفند تازه گرم میشه
      صرفا میخواستم اون گرا رو بدم .گرایی که شاید یه عده زیادی و این شرایط ک میخوان هم بخونن بخاطر استرس و عذاب وجدان و ذالک دید ندارن .نمیتونن ببینن
      گرای اینکه بابا جان .نخوندی اوکی
      از الان فلان ساعت داری فلان کارا رو میتونی بکنی .اینکه میخوای بکنی یا نه میتونی بکنی یا نه خود دانی
      بنا به قانون احتمال و قوانین درس خوندن و روتین های کنکور کسی که از الان شروع میکنه شانس موفیقتش کمتر از شانس شکستشه .چرا؟چون کسی که زودتر شروع کرده برعکس این جریان براش صادقه
      احتمال موفقیت هم روز به روز ساعت به ساعت از الان به بعد میاد پایین .ولی خب کسی که از یه جا به بعد میدونه چی میخواد و باس چیکار کنه از مثلا به قول تو دوماه مونده هم شروع میکنه و برا خودش هی بالا و پایین نمیکنه که تهش چی
      .

you can't kill spirit even if you try too​

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moboer نمایش پست ها
      جز به انحراف کشوندن ماها، هیچ سود دیگه ای نداره این حرف
      وقتی علم کافی ندارین لطفا هر چرتو پرتیو نیاین نگین
      شما رفتین یه مبحثو حذف کردین ک نیومد. الان یه دانش اموز میاد همین کارو میکنه میره مهم ترین بحثو حذف میکنه میگه چون نمیفهمم باید حذفش کنم
      همچین ادمای بی سوادی مثل شما هستن ک راه درست دانش اموزارو به انحراف میکشونین

هرکی دانشجوی پزشکیه قرار نیست هر اظهار نظری ک دلش خواست انجام بده
      علم مشاوره ای رو هرکسی نداره. نمیدونم کی میخواد جا بیوفته هرکی ک پزشکی قبول شده،علامه دهر نیست تا هرچی میگن همه باور میکنن
      من نمی فهمم چقدر یه دانش می تونه شلغم باشه؟ تو با این عقلت بدون کنکور هم جایی نمی تونی قبول بشی. دانش آموز نفهم، من گفتم کل فیزیک 3. از فیزیک 3 سوال نیومد ؟ گفتم وقتی یه آدم نفهمی مثل تو وقتی عقلش نمی رسه یه چیزی رو بفهمه زور اضافی نزنه که یادش بگیره. بره چیزایی که بهتر بلده رو مسلط بشه. اگه این حرف دانشجوی پزشکی نباشه ، دانش آموزی که نصف عمرش رو پشت کنکور مونده به طور کلی باید دهان مبارکشو ببنده و بشینه درسشو بخونه. نه این که بیاد اینجا به بقیه بگه چی کار کنن.

7. Top | #22
      Eve
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تو هر تاپیکی که میرم آخرش میبینم دعوا شده
      کی میخواین بزرگ شین؟
      .Well, here I am
      ?What are your other two wishes

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ianai نمایش پست ها
      تو هر تاپیکی که میرم آخرش میبینم دعوا شده
      کی میخواین بزرگ شین؟
      کلا هر چه قدر به کنکور نزدیک میشیم وضع بدتر میشه
      یکی که تا الان نخونده ولی هنوز به خودش امید میده ک هر وقت شروع کنه میتونه بهترین نتیجه روبگیره میاد اینجا و همش میگه اره میشه و اینا و کسیم گف نمیشه میپره بهش[چون میخواد خودشو دلداری بده بابت تنبلیاش]
      کسیم که اونم خوب نخونده و کلا ناامیده و نمیخواد شروع کنه فقط دوست داره همه بگن نمیشه که راحت تر درسو بیخیال شه اونم میاد میپره به اون یکی که چرت نگو تموم شد همه چی
      این وسط یه عده که قبول میشن اونایی هستن که میشینن درسشونو میخونن بدون اینکه فک کنن میشه یا نمیشه

اخه گیرم نشد حداقل از وضع الانت که بهتر میشه

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خب
      دم برارم یاشار گرم بابت تایپکی ک زده
      و رفقایی ک بعدش اومدن دیگه همه چی رو گفتن
      یادش بخیر که نه ، ولی خب دوران عجیبی بود ، سه سال گذشت ازش
      به نظرم سعی کنین یه مبحثی رو که میخونین، عالی بخونین
      همینجوری سرسری ازش نگذرین که دهنتون تو کنکور سرویسه
      چرا؟
      چون شما با توجه به استرس طبیعی ای ک موقع کنکور دارین یه سری چیزا رو فراموش میکنین یا دیر به ذهنتون میاد و هر چی این تسلط کمتر باشه ، تایمتون بیشتر هدر میره و همچنین استرستون بیشتر میشه
      پس عالی بخونین
      انقدر هم دنبال حرف این و اون نباشین و فقط برای دل خودتون درس بخونین ، سر کنکور هم ترس خراب کردن و این چرت و پرتا رو نداشته باشین که بلایی که سر من اومد ، سرتون نیاد

بالاتر دوستمون در مورد مطالب انگیزشی یه چیزایی گفته که تا حدودی درسته
      شما باید یه چیزی رو انقدری دوس داشته باشین ک فکر رسیدن بهش ، بهتون انگیزه بده و نیاز به حرفای قشنگ بقیه نداشته باشین و به معنای واقعی کلمه با تصور خودتون تو اون شرایطی که دارین برای رسیدن بهش تلاش میکنین ، روحتون ارضا شه ، وگرنه تا حدود زیادی دارین وقتتون رو تلف میکنین
      شما میخواین تا کنکور وقت بذارین و سختی 2000 ساعت مطالعه رو بکشین برای چیزی که بهش علاقه ندارین؟؟؟
      حرفای انگیزشی یه داغی لحظه ای بهتون میده و جسم داغ هم سرد میشه ، به جاش سعی کنین خودتونو بپزین که جسم پخته رو هر کاریش که بکنی ، خام نمیشه

قبلا دو سه تا تاپیک نوشتم که فک کنم یکی دو تاش به درد الانتون بخوره ، اگر اشتباه نکنم ، باشد که رستگار شوید و دوران کنکور من
      اگه دوس داشتین میتونین بخونینش شاید کمکتون کرد
      دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
      دانی که پس از از عمر چه ماند باقی
      مهر است و محبت است و باقی همه هیچ

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن