خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

تموم کردن درسا و تست کنکور رو اخر کار زدن کار خوبیه؟

سلام به نظرتون درسای سه سال رو خوندن و تموم کردن و بعدش مثلا یکی دو ماه مونده به کنکور تست زدن بهتره؟ درواقع علت این استراتژیم اینه وقت کمه و بعضی درسا کلا صفر صفرم مثل زبان و ادبیات و ریاضی و دینی

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیر،
      هدفمون از تست زدن چی هست؟!اصلا کلمه تست زدن غول زننده هست...هدف از زدن تست حل تمرین هست،یعنی از مطالبی که خوندیم میریم تمرین حل میکنیم تا یادگیریمون کامل بشه نه اینکه صرفا یه گزینه در بیاریم و بگیم تست رو زدم
      تست زدن بخشی از فرایند یادگیری هست نمیشه گفت اول میخوام کامل درس هارو بخونم و بعدا تست بزنم،به خصوص در دروس اختصاصی

3. Top | #3
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Covid_19 نمایش پست ها
      سلام به نظرتون درسای سه سال رو خوندن و تموم کردن و بعدش مثلا یکی دو ماه مونده به کنکور تست زدن بهتره؟ درواقع علت این استراتژیم اینه وقت کمه و بعضی درسا کلا صفر صفرم مثل زبان و ادبیات و ریاضی و دینی
      درس بخونی تست نزنی مثه این میمونه که کلا نخونده باشی!

برای دینی اگر خیلی سبز داری توصیه میکنم متن درس رو با دقت بخونی... اخرشم یه نگاه کلی به درسنامه... نصف تستای خیلی سبز ازون درس رو بزنی حالا میدونی کجاهاش مهمه(چون خ سبز حجمش معقوله گفتم)
      حالا دیگه میدونی کجاهای درس مهمه و چجوری ازش تست میدن نکاتو وارد کتاب کن
      حالا میتونی تا اخرش دیگه تست دینی نزنی و فقط کتاب بخونی

برا زبان روزی ۲۰ لغت بخون و ۲۰ تا تست لغت+ یه ریدینگ + یه کلوس
      میبینی چجور معجزه میکنه! تستای غلطتم دائما مرور کن! گرامرم نخونی عب نداره بازم درصد مطلوبی میگیری نهایتا بشی ۵۰-۴۰

ادبیات روزی ۵ آرایه + ۱۰ قرابت + لغت و املا هم یک روز در میون ۲-۳ درس بدون تست تاریخ ادبیاتو جمع کن هر وقت کلِ دهم رو تموم کردی تاریخ ادبیات دهم رو یه جا بخون بعد دوباره برو سراغ یازدهم ۳ درس یازدهم بدون + مرور ۲ درس دهم!(مرور زیاد وقت نمیبره)

برا ریاضی هم یا تست بزن یا بمیر!
      من که میگم بهتره ۲ درس از ریاضی بخونی تا اخرش ولی تستاشو کامل بزنی به جای اینکه همه درسارو بخونی و تستارو بزاری آخر سر بزنی!
      یه روش اینه که فقط این درسارو بخونی:
      عبارت گویا+ معادله درجه ۲+ معادله نامعادله + قدر مطلق+ تابع + نمایی + احتمال+ ترکیبیات + آمار

به ترتیبی که نوشتم باید بخونی تستاشم کامللللللل باید بزنی تا هرکدوم از فصلارو رسیدی بخون هرجاشم نرسیدی عب نداره حداقل خیالت راحته بتونی تست اون فصل رو بزنی!
      بقیشم بیخیال

موفق باشی
      ویرایش توسط Rafolin403 : 05 بهمن 1399 در ساعت 08:19

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      من برعکس این کار رو پیشنهاد میدم مخصوصا برای دوازدهمی ها که بیشتر درگیر کلاس و مدرسه و ... بودن
      به نظرم این موقع از سال حجم زیادی از کار رو باید با تست جلو برد و حتی با تست یاد گرفت به ویژه برای درس های تمرینی مثل: ریاضی فیزیک و مسائل شیمی و عربی و بخش عمده ای از ادبیات بجز املا و لغت و تاریخ .
      برای زیست و دینی ولی دیدم که طرف تا عید (نه تا دو ماه تا کنکور) تست تالیفی نزده ولی درسنامه و کتاب درسی رو بار ها مفهومی مطالعه کرده و تستای کنکور رو کامل مسلط شده و بعد عید حسابی ازمون جامع (نه فصل به فصل) از ازمون های آزمایشی و سنجش و ازمون های تالیفی زده و تونسته ۷۰ بزنه کنکور ۹۹ رو و به نظرم روش خوبیه و جواب میده البته اگه تعدد دفعات مرور بالا باشه.
      در کل این روشی که شما میگید برای زیست و دینی و زبان جواب میده اونم به شرطی ک :
      ۱) تعداد
      مرور ب شدت بالا باشه؛ مثلا ۵ دور زیست رو مفهومی مطالعه کنید تا حدی که خودتون بتونید نکته استخراج کنید از کتاب
      ۲)حتما حتما تست های کنکور های اخیر فصل به فصل و مبحث به مبحث که میخونید خورده و جویده بشن تا حدی ک حفظشون بشید.
      ۳) تایم حداقلی برای زدن ازمون جامع تالیفی (آزمایشی و کتاب های جامع جمع بندی) داشته باشید و بتونید با زدن ازمونای تالیفی مهارت خودتون در ازمون زدن بالا ببرید و تستارو سبک سنگین کنید که سر جلسه کنکور اصلی به مشکل نخورید.
      برای دروس تمرینی ولی این روش به هیچ دردی نمیخوره.
      موفق باشید.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 05 بهمن 1399 در ساعت 08:38

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بچه ها برای تست ریاضی سطح بالا ای کیو پلاس بهتره یا نردبام ؟میشه فرق هاشونم بگین چون نمیدونم کدومو بخرم .من از مهروماه خوشم نمیاد خیلی سبز هم تاحدودی کار کردم ب دلم‌نمیشینه .چه کتابی پیشنهاد میدین واسم ؟

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بچه ها یه سوال هم دارم توی دینی سفیرخرد امسال پاسخ تست ها چاپ شده ؟؟پارسال که من خریدم پاسخنامه تشریحی نداشت .الان این‌موقع سال از چی تست بزنیم خوبه ؟:y

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Parimolaei نمایش پست ها
      بچه ها برای تست ریاضی سطح بالا ای کیو پلاس بهتره یا نردبام ؟میشه فرق هاشونم بگین چون نمیدونم کدومو بخرم .من از مهروماه خوشم نمیاد خیلی سبز هم تاحدودی کار کردم ب دلم‌نمیشینه .چه کتابی پیشنهاد میدین واسم ؟������
      مهروماه رو گفتید خوشم نمیاد ولی واقعا کتاب خوبی هست ، باز همون رو پیشنهاد میدم ، با ترکیبی میگم کار کنید همه نوع تستی رو خواهید توانست حل کنید،
      مهرماه جامع + فصل ازمون +موج ازمون + ۱۰۰ اازمون مهروماه برای ۱۰۰ زدن + کتب سه سطحی ریاضی

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Parimolaei نمایش پست ها
      بچه ها یه سوال هم دارم توی دینی سفیرخرد امسال پاسخ تست ها چاپ شده ؟؟پارسال که من خریدم پاسخنامه تشریحی نداشت .الان این‌موقع سال از چی تست بزنیم خوبه ؟:y
      ببینید ، دوحالت داره یکی وقت خوبی میخواید روش بذارید یکی وقت کم تر
      تو هر دوحالت باید کتاب رو به خوبی مطالعه کنید ، چون رکن اصلی تو درس دینی کتاب درسی هست ،
      اکر وقت خوبی دارید این منابع رو پیشنهاد میدم
      مهروماه جامع سه سطحی های پایه به پایه دینی موج ازمون دینی
      اگر وقت کم تری دارید ، دقیقا همون ترکیب بالا ولی از مهروماه جامع فقط تست های یک گام فراترشو بزنید

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      خیر،
      هدفمون از تست زدن چی هست؟!اصلا کلمه تست زدن غول زننده هست...هدف از زدن تست حل تمرین هست،یعنی از مطالبی که خوندیم میریم تمرین حل میکنیم تا یادگیریمون کامل بشه نه اینکه صرفا یه گزینه در بیاریم و بگیم تست رو زدم
      تست زدن بخشی از فرایند یادگیری هست نمیشه گفت اول میخوام کامل درس هارو بخونم و بعدا تست بزنم،به خصوص در دروس اختصاصی
      اخه الان مثلا بخوای درسی مثل شیمی رو تموم کنی به نطرت وقت هس اصلا تست بزنی

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اخه الان مثلا بخوای درسی مثل شیمی رو تموم کنی به نطرت وقت هس اصلا تست بزنی
      اشتباهت همینجاست که 5 ماه مونده به کنکور با سطح صفر میخوای 3 کتاب رو کامل بخونی،مباحث و فصل هارو الویت بندی کن اونایی که آسون هستن رو اول درست و حسابی و با تست بخون بعدا اگر وقت شد برو سراغ مباحث سخت تر اگرم وقت نشد که هیچ
      بالاتر دوستان اشاره کردن،خوندن بدون تست و تمرین کافی فرقی با نخوندن نداره

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      اشتباهت همینجاست که 5 ماه مونده به کنکور با سطح صفر میخوای 3 کتاب رو کامل بخونی،مباحث و فصل هارو الویت بندی کن اونایی که آسون هستن رو اول درست و حسابی و با تست بخون بعدا اگر وقت شد برو سراغ مباحث سخت تر اگرم وقت نشد که هیچ
      بالاتر دوستان اشاره کردن،خوندن بدون تست و تمرین کافی فرقی با نخوندن نداره
      بدون تست نیس که گفتم اخراش تست بزنم اخه درسی مثل شیمی که کلا ترکیبیه مبحثی نمیشه خوند که الان دیگه سوالا همه ترکیبیه فوقش ۱۰ درصد بزنه ادم کامل نخونه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن