خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 15 از 16 نخستنخست ... 5141516 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 211 به 225 از 239
    1. Top | #211
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hannaneh.b نمایش پست ها
      سلام مرسی بابت این برنامه خوب
      سوالی که دارم اینه که اگه نشداون قسمت ازدرسی که مشخص کردین تواون روزمطالعه بشه چیکاربایدبکنم؟مثلانتونستم فصل1سال دهم روتو4ساعت تموم کنم اونوقت همونطورکه ناقص مونده نگه دارم واسه زمانی که اون فصل مرورمیشه وفصل بعدی روشروع کنم؟
      یه سوال دیگه هم اینکه من نمی دونم چجوری می تونم تو5دقیقه20لغت عربی بخونم!یعنی من تو5دقیقه 3-4تالغت می خونم!راه حلی برای این مورددارین؟
      سلام فک کنم دیره ولی الان دیدم پیامتونو
      1- همیشه مهم ترین بخش برنامه ریزی قبل از اجرا اولویت دادن به وظایف بر اساس شرایط خاص خودتونه. این که کدوم بخش دارای اهمیت بیشتر یا بطور کلی سطح دشواری بالاتری نسبت به بقیه بخش هاست رو هر انسانی (نه لزوما مشاور) میتونه با بررسی سوالات کنکور های دو سه سال اخیر نظام جدید متوجه بشه ولی این که برای دانش آموز X کدام مباحث سخت تر آموخته و تثبیت میشن یا در کدام مباحث احتمالا دچار مشکل خواهد شد یا برعکس در چه مباحثی خیلی سریع تر از یک برنامه کلی و نقشه راه از پیش ترسیم شده قابلیت مانور داره رو دقیقا شخص دانش آموز X میتونه که مشخص کنه. پس بهتره با برنامه های از پیش نوشته شده (نه فقط برنامه این تاپیک بلکه هر برنامه ای که سراسر این کره خاکی به شما ارائه شد) بعنوان یک نقشه کلی و صرفا یک نمونه و تمثیل عمومی کمک کننده و جهت دهنده به روند حرکت شما در مسیر باقی تا کنکور رفتار کنید. به این صورت که ابتدا چند هفته ای (حداکثر 15 روز با توجه به محدودیت زمانی و نزدیک بودن کنکور به زمان حال) با اجرای مقداری از بودجه بندی برنامه، درس خواندن خودتون رو استارت بزنید و سعی کنید پارامتر های وابسته به اجرای برنامه (مثل تایم بیداری، تایم خواب، تایم مطالعه و سایر روتین های زندگی شخصی تون) رو در این مدت کوتاه تنظیم (کم و زیاد) و تثبیت و روند مطالعه خودتون رو در قالب اعداد و ارقام در طول این مدت ثبت کنید. طومار حاصله از ثبت روند طی شده در نهایت در پروسه شخصی سازی هر برنامه و بودجه کلی (نه فقط این برنامه بلکه هر بودجه بندی که به شما ارائه کنند) کمک حال شماست. لازمه این کار (شخصی سازی) آشنایی با سرعت پیش روی خودتون و از همه مهم تر حداقل توان اجرایی شماست. در غیر این صورت انجام هر برنامه ای به شکست خواهد انجامید. پس از طی این فرآیند حالا با خیال راحت مطابق سرعت و توان خودتون قسمتی/کل بودجه برنامه رو اجرا کنید. همیشه یادتون باشه مهم نیست شما کل برنامه رو اجرا کنید. مهم اینه شما کل توان تون رو برای اجرای برنامه به شکل درست و اصولی بکار بگیرید. دروس تخصصی رو که باید برسونید ولی اگر فرصت نشد میتونید از عمومی ها بودجه کمتری (یا تنوع کمتری در هر روز) جلو ببرید. ولی نکته مهمی که وجود داره این هست که حداقل ساعت مطالعه قابل قبول برای شروع از الان که به موفقیت ختم بشه 10 الی 12 ساعته که اگر کمتر از این بخونید قطعا در اجرای هر برنامه شروع صفری به مشکل میخورید. چون لازمه جبران و رسیدن به داوطلبان سخت کوشی که از ماه های پیش شروع کردند و الان به تایم 12 ساعت در روز و 400 تست رسیدن این نیست که شما از تایم 4 ساعت شروع کنید و تا یک ماه تازه به 5 ساعت برسید و بعدش کار رو رها کنید و ناامید بشید. مطلقا هیچ منطقی پشت شروع از صفر از 4 ساعت در دی و بهمن و اسفند نیست. باید از هر تایمی که شروع کردین نهایتا بتونید در طی حداکثر 15 روز به 10 ساعت و حتی بیشتر برسونید.

2- فصل هایی که کلا موند در بازه های مرور بخونید؟ نه. چرا؟ چون بازه مرور اسمش روشه "زمان مرور و جمع بندی کلی" در این بازه ها باید بپردازید به مرور فصل هایی که قبلا خوندین، آزمون بزنید، رفع اشکال کنید و بطور کلی مطالب گم شده رو دوباره در ذهن زنده کنید تا بخشی که مطالعه کردین و قبلا وقت گذاشتید سوخت نشه. اما بخش هایی که ناقص مونده رو میتونید در این بازه ها حداقل یک درسنامه بخونید و فقط تست های کنکور چند سال اخیرش رو حل کنید.

3- در مورد آخرین سوال تون، یکی یه حرف قشنگی زد قبلا که خیلی واسم جالب بود، می گفت: یه نفر از نظر ژنتیکی یه طوریه که خوب میفهمه ،سریع میفهمه و میخونه ، یه ساعت که میخونه اندازه سه ساعت یه آدمی هست که ژنتیکش یه طور دیگست، حالا شما بلند شو برو جلوی سازمان سنجش بگو که من ژنتیکم کلا یه‌ جوریه که مطالب و باید سه برابر دیگران بخونم تا اندازه اونا متوجه بشم ، قطعا زنگ میزنن اورژانس تا به وضعیتتون رسیدگی بشه. نه اینکه باور نداشته باشن ، بلکه براشون نامفهومه که چرا این طرف اومده این چیزا رو به من میگه.
      کنکور یه ورق کاغذه که دستگاه تصحیح کننده فقط جوابا رو میشناسه ، تموم شد و رفت . شرایط بدی که حل نمیشه چاره‌ش تحمله ، اگر تحملش کنی دستگاه مصحح کارشو انجام میده ، تحملشم نکنی بازم کارش و انجام میده .
      ماها اون اهمیتی که فک میکنیم برای دیگران داریم رو نداریم. کی میخوایم این و بفهمیم؟؟!!
      حالا این مشکلی که شما گفتید هم به نظرم اولا: مشکل نیست. (مگر این که خیلی سرعت تون پایین باشه و طبیعی نباشه که اینطور نیست) این وسط مشاوران، دلال ها و قاچاقیان علمی و عملی (!) زیادی برای نیازی که مطرح کردین (نیاز به تند خوان شدن!) اومدن و یک سری دوره های فیک، کپی و آشغال تحت عناوین "یک شبه کل کتاب های حهان را بخوان و همه رو شگفت زده کن" ، " دوره الماسی تند خوانی فشرده در 3 ساعت" و .... راه اندازی کردند یا یک سری مشاور معلوم الحال کنکوری و غیر کنکوری یه سری توصیه های کلی و عموما ناکارآمد رو از روی منبع x کپی و توصیه کردن و .... ولی واقعیت اینه که هیچ شخصی غیر از خودت نمیدونه دقیقا مشکل از کجاست که سر یک صفحه زیست 3 ساعت تلف کردی. شاید اصلا تلف نکردی و راهت درست بوده و اون صفحه واقعا مطالب مهمی داشته که در کنکور امسال از همون یک صفحه 3 تست مستقیم مطرح شد و .... پس نگران نباش. ادامه بده به این روند و کم کم خودت مشکل رو ریشه یابی و حل کن. (البته ممکنم هست وسواس مشکل اصلی باشه، در این صورت باید به ذهنت بقبولونی که قرار نیست این اولین و آخرین باری باشه که داری این 20 لغت رو میخونی، ولی اگر با همین سرعت روی لغت ها وقت تلف کنی این آخرین باری میشه که چشمت به این لغت ها میفته و قطعا همگی رو فراموش خواهی کرد، اینطوری شاید ذهنت کوتاه اومد و سریع تر از هر لغتی به لغت بعدی کوچ کرد)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

2. Top | #212
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی ممنونم ازتون که اینقدروقت گذاشتین وکامل توضیح دادین لطف کردین متوجه شدم
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

سلام فک کنم دیره ولی الان دیدم پیامتونو
      1- همیشه مهم ترین بخش برنامه ریزی قبل از اجرا اولویت دادن به وظایف بر اساس شرایط خاص خودتونه. این که کدوم بخش دارای اهمیت بیشتر یا بطور کلی سطح دشواری بالاتری نسبت به بقیه بخش هاست رو هر انسانی (نه لزوما مشاور) میتونه با بررسی سوالات کنکور های دو سه سال اخیر نظام جدید متوجه بشه ولی این که برای دانش آموز X کدام مباحث سخت تر آموخته و تثبیت میشن یا در کدام مباحث احتمالا دچار مشکل خواهد شد یا برعکس در چه مباحثی خیلی سریع تر از یک برنامه کلی و نقشه راه از پیش ترسیم شده قابلیت مانور داره رو دقیقا شخص دانش آموز X میتونه که مشخص کنه. پس بهتره با برنامه های از پیش نوشته شده (نه فقط برنامه این تاپیک بلکه هر برنامه ای که سراسر این کره خاکی به شما ارائه شد) بعنوان یک نقشه کلی و صرفا یک نمونه و تمثیل عمومی کمک کننده و جهت دهنده به روند حرکت شما در مسیر باقی تا کنکور رفتار کنید. به این صورت که ابتدا چند هفته ای (حداکثر 15 روز با توجه به محدودیت زمانی و نزدیک بودن کنکور به زمان حال) با اجرای مقداری از بودجه بندی برنامه، درس خواندن خودتون رو استارت بزنید و سعی کنید پارامتر های وابسته به اجرای برنامه (مثل تایم بیداری، تایم خواب، تایم مطالعه و سایر روتین های زندگی شخصی تون) رو در این مدت کوتاه تنظیم (کم و زیاد) و تثبیت و روند مطالعه خودتون رو در قالب اعداد و ارقام در طول این مدت ثبت کنید. طومار حاصله از ثبت روند طی شده در نهایت در پروسه شخصی سازی هر برنامه و بودجه کلی (نه فقط این برنامه بلکه هر بودجه بندی که به شما ارائه کنند) کمک حال شماست. لازمه این کار (شخصی سازی) آشنایی با سرعت پیش روی خودتون و از همه مهم تر حداقل توان اجرایی شماست. در غیر این صورت انجام هر برنامه ای به شکست خواهد انجامید. پس از طی این فرآیند حالا با خیال راحت مطابق سرعت و توان خودتون قسمتی/کل بودجه برنامه رو اجرا کنید. همیشه یادتون باشه مهم نیست شما کل برنامه رو اجرا کنید. مهم اینه شما کل توان تون رو برای اجرای برنامه به شکل درست و اصولی بکار بگیرید. دروس تخصصی رو که باید برسونید ولی اگر فرصت نشد میتونید از عمومی ها بودجه کمتری (یا تنوع کمتری در هر روز) جلو ببرید. ولی نکته مهمی که وجود داره این هست که حداقل ساعت مطالعه قابل قبول برای شروع از الان که به موفقیت ختم بشه 10 الی 12 ساعته که اگر کمتر از این بخونید قطعا در اجرای هر برنامه شروع صفری به مشکل میخورید. چون لازمه جبران و رسیدن به داوطلبان سخت کوشی که از ماه های پیش شروع کردند و الان به تایم 12 ساعت در روز و 400 تست رسیدن این نیست که شما از تایم 4 ساعت شروع کنید و تا یک ماه تازه به 5 ساعت برسید و بعدش کار رو رها کنید و ناامید بشید. مطلقا هیچ منطقی پشت شروع از صفر از 4 ساعت در دی و بهمن و اسفند نیست. باید از هر تایمی که شروع کردین نهایتا بتونید در طی حداکثر 15 روز به 10 ساعت و حتی بیشتر برسونید.

2- فصل هایی که کلا موند در بازه های مرور بخونید؟ نه. چرا؟ چون بازه مرور اسمش روشه "زمان مرور و جمع بندی کلی" در این بازه ها باید بپردازید به مرور فصل هایی که قبلا خوندین، آزمون بزنید، رفع اشکال کنید و بطور کلی مطالب گم شده رو دوباره در ذهن زنده کنید تا بخشی که مطالعه کردین و قبلا وقت گذاشتید سوخت نشه. اما بخش هایی که ناقص مونده رو میتونید در این بازه ها حداقل یک درسنامه بخونید و فقط تست های کنکور چند سال اخیرش رو حل کنید.

3- در مورد آخرین سوال تون، یکی یه حرف قشنگی زد قبلا که خیلی واسم جالب بود، می گفت: یه نفر از نظر ژنتیکی یه طوریه که خوب میفهمه ،سریع میفهمه و میخونه ، یه ساعت که میخونه اندازه سه ساعت یه آدمی هست که ژنتیکش یه طور دیگست، حالا شما بلند شو برو جلوی سازمان سنجش بگو که من ژنتیکم کلا یه‌ جوریه که مطالب و باید سه برابر دیگران بخونم تا اندازه اونا متوجه بشم ، قطعا زنگ میزنن اورژانس تا به وضعیتتون رسیدگی بشه. نه اینکه باور نداشته باشن ، بلکه براشون نامفهومه که چرا این طرف اومده این چیزا رو به من میگه.
      کنکور یه ورق کاغذه که دستگاه تصحیح کننده فقط جوابا رو میشناسه ، تموم شد و رفت . شرایط بدی که حل نمیشه چاره‌ش تحمله ، اگر تحملش کنی دستگاه مصحح کارشو انجام میده ، تحملشم نکنی بازم کارش و انجام میده .
      ماها اون اهمیتی که فک میکنیم برای دیگران داریم رو نداریم. کی میخوایم این و بفهمیم؟؟!!
      حالا این مشکلی که شما گفتید هم به نظرم اولا: مشکل نیست. (مگر این که خیلی سرعت تون پایین باشه و طبیعی نباشه که اینطور نیست) این وسط مشاوران، دلال ها و قاچاقیان علمی و عملی (!) زیادی برای نیازی که مطرح کردین (نیاز به تند خوان شدن!) اومدن و یک سری دوره های فیک، کپی و آشغال تحت عناوین "یک شبه کل کتاب های حهان را بخوان و همه رو شگفت زده کن" ، " دوره الماسی تند خوانی فشرده در 3 ساعت" و .... راه اندازی کردند یا یک سری مشاور معلوم الحال کنکوری و غیر کنکوری یه سری توصیه های کلی و عموما ناکارآمد رو از روی منبع x کپی و توصیه کردن و .... ولی واقعیت اینه که هیچ شخصی غیر از خودت نمیدونه دقیقا مشکل از کجاست که سر یک صفحه زیست 3 ساعت تلف کردی. شاید اصلا تلف نکردی و راهت درست بوده و اون صفحه واقعا مطالب مهمی داشته که در کنکور امسال از همون یک صفحه 3 تست مستقیم مطرح شد و .... پس نگران نباش. ادامه بده به این روند و کم کم خودت مشکل رو ریشه یابی و حل کن. (البته ممکنم هست وسواس مشکل اصلی باشه، در این صورت باید به ذهنت بقبولونی که قرار نیست این اولین و آخرین باری باشه که داری این 20 لغت رو میخونی، ولی اگر با همین سرعت روی لغت ها وقت تلف کنی این آخرین باری میشه که چشمت به این لغت ها میفته و قطعا همگی رو فراموش خواهی کرد، اینطوری شاید ذهنت کوتاه اومد و سریع تر از هر لغتی به لغت بعدی کوچ کرد)

3. Top | #213
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      Up.

4. Top | #214
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام خسته نباشید امیدوارم حال همتون خوب باشه
      اولین گزارش خودم را میدم درسته که عین اون و کامل نیست ولی خب قطعا گاماس گاماس به اون ساعت مطالعه بالا میرسم
      جمعه ۱ بهمن
      زیست ۱ فصل ۳ گفتار ۱ .۲ _____۳ ساعت + ۵۰ تا تست
      دینی فصل ۱و ۲ ۲ ساعت + ۶۰ تست
      زبان فصل یک ۲۰ تا تست گرامر + ۳۰ تا تست لغت ۱:۳۰

مجموع ۷ ساعت ( همراه با روتین ) + ۱۸۰ تا تست

5. Top | #215
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام خسته نباشید امیدوارم حالتون خوب باشه
      شنبه ۲ بهمن
      زیست دهم فصل سه ادامه ۲ ساعت +۴۰ تا تست
      دینی فصل ۳ ۱ ساعت + ۳۰ تا تست
      فیزیک الکتریسیته ساکن خازن ۴۰ تا تست
      زبان گرامر ۱ ساعت ۴۰ تا تست
      شیمی ۳۰ تا تست + ۱ ساعت

مجموع ۸ ساعت +۲۰۰ تا تست ( همراه با روتین)

6. Top | #216
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان حالتون چطوره ؟
      یکشنبه ۳ بهمن
      زیست ادامه برنامه و مرور فصل یک دهم ۳ ساعت + ۴۰ تست
      دینی خواندن درس ۴ ۱ ساعت
      شیمی دهم حل تست ۱:۳۰ ساعت + ۳۰تا تست
      عربی درس ۲ ترجمه ۵۴ تا تست قواعد ۳۰ تا تست ۱/۵ ساعت

مجموع ۷ ساعت +۱۵۴ تا تست ( بدون روتین)

7. Top | #217
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام خسته نباشید امیدوارم حالتون خوب باشه/
      دوشنبه ۴ بهمن
      زیست تست فصل یک ۱/۵ + ۴۰ تا تست
      دینی درس ۵ + ۴۰ تا تست درس ۴ ۱/۵
      فیزیک ساکن + ۳۰ تا تست + ۱/۵
      شیمی آزمون های قلم چی پارسال ۳۰ تا تست ۱ ساعت
      روتین عمومی ۱ ساعت ۲۵ تا تست
      زبان ۱ ساعت مرور قواعد + ۲۰ تا تست
      مجموع ۸ ساعت +۱۸۵ تا تست

8. Top | #218
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام خسته نباشید امیدوارم حالتون خوب باشه
      سه شنبه 5 بهمن
      دینی 40 تا تست آزمونی (لرنیتو)،+۱/۱۵
      زیست دهم گوارش و فصل یک ۵۰ تا تست ۱/۵ ساعت
      شیمی آزمون کانون ۲۵ تا تست ۰/۳۰
      زیست یازدهم حرکت ۱/۵ ۳۰ تا تست
      زبان تست واژگان ۳۰ تا ۳۰ دقیقه
      ادبیات تست های قرابت درس ۱ تا ۵ ۳۰ تا تست ۱ ساعت
      ریاضی مرور دنباله با ۲۰ تا تست ۳۰ دقیقه
      مجموع ۸ ساعت +۲۲۵ تا تست
      این چند روز برای اینکه بیشتر آزمون میزنم برای قلم چی ساعت مطالعه پایینه فردا و پس فردا چون مرور ساعت مطالعم بالاتر هست
      به امید روزهای خوب

9. Top | #219
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
      چهارشنبه ۶ بهمن
      دینی ۳۰ تا تست + ۱ ساعت
      ریاضی ۶۰ تا تست +۲ساعت
      زیست ۱۰۰ تا تست +۳ساعت
      ادبیات ۳۰ تا تست + ۴۰ دقیقه
      زبان ۶۰ تا تست + ۱/۵ ساعت
      فیزیک ۱/۵ ساعت +۳۰ تا تست
      مجموع ۱۰ ساعت +۳۱۰ تا تست

10. Top | #220
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سلام من فردا البته بهتره بگم امروز 7بهمن میخوام شروع کنم از 100%- کاریم ندارم به اینکه میشه نمیشه یا چی فقط میخوام انجامش بدم

11. Top | #221
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سلام امروز 7بهمن بودو من نشستم یه سری کارارو انجام دادم

از جمله آماده سازی ادوات درس خوندن

ولی بیشتر از همه روی برنامه کار کردم یه برنامه نوشتم که فک کنم اگه انجامش بدم قطعا بدانید و آگاه شوید 100% انسان نیستم اصلا اصلا بهتره بکم زمینی نیستم

حالا هم باکی نیست بخابیمو بلند شیم ببینم چی میشه

K.O.H

12. Top | #222
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      پنجشنبه ۷ بهمن
      زیست ۱/۵ ۴۰ تا تست
      دینی ۱ ساعت + ۳۰ تا تست
      ریاضی ۳۰ دقیقه ۲۵ تا تست
      شیمی ۱۵ تا تست ۳۰ دقیق
      مرور لغات فارسی ۱ ساعت
      مجموع ۴/۵ ساعت + ۱۱۰ تا تست
      متاسفانه امروز صبح ما که از خواب بلند شدیم دیدیم برف میاد ما هم رفتیم بیرون کلی عشق و حال وقتی برگشتم آنقدر خسته بودم که مجبور شدم بر خلاف میلم قهوه بخورم تا نخوابم ولی بدتر زد معده مارو نابود کرد هیچی دیگه تا یکم خوندیم بعد فهمیدم امروز فوتبال داره خیلی جلو خودم گرفتم که نبینم ولی چون صعود ایران معلوم میشد نمیشه. ندید هیچی دیگه الان که اینو دارم می‌نویسم آزمون دارم فردا و دارم به سرعت لغات فارسی میخونم

13. Top | #223
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام امیدوارم حالتون خوب باشه و جمعه خوبی داشته باشید ( البته با کاظم و آزموناش خیلی خوش نمی‌گذره ولی خب چه میشه کرد)
      جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
      آزمون کانون فرهنگی آموزش، قلم چی تقریبا یه سه ساعتی شد
      تحلیل آزمون فقط درس ریاضی و کمی شیمی بقیش فردا ( ۲ ساعت )
      برنامه ریزی و نظارت و کنترل ۱ ساعت و نیم
      زبان لغات انگلیسی درس یک یازدهم +۳۰ تا تست ۱ ساعت
      مجموع ۷/۵ + نامشخص تا تست

هعیییی یادمه هفته پیش این موقع اولین گزارش کارمو دادم
      همینقدر سریع
      شب خوش

14. Top | #224
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگی نرمال باشه
      شنبه ۹ بهمن
      زیست گفتار ۱, فصل پنج بدون تست ۱/۵
      دینی درس ۷ ۱ ساعت
      زبان درس یک ۳۰ تا تست
      شیمی فصل ۳ دوازدهم ۲ ساعت + ۳۰ تا تست

مجموع ۷ ساعت + ۸۰ تا تست با روتین

15. Top | #225
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یکشنبه 10 بهمن
      دینی درس 7 1/5
      زیست خواندن گفتار 2 +25 تا تست 1/5
      شیمی خواندن و پایان بودجه بندی آزمون +40 تا تست +2 ساعت
      زبان واژه یازدهم 30 تا تست +1ساعت
      مجموع 7 ساعت +110 تا تست

صفحه 15 از 16 نخستنخست ... 5141516 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)