خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات

جملاتی از کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

سلام به همگی دوستان
      تصمیم گرفتم از امشب هر شب چند جمله یا یه متن کوتاه از کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین بخونم و اینجا هم بزارم.
      امیدوارم مفید باشه و دوست داشته باشید

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ذهن ما از سه قسمت تشکیل شده است:نیمه هشیار,هشیار و کاملا هشیار.
      ذهن نیمه هشیار,قدرت محض بدون جهت است و مانند بخار یا جریان الکتریسیته به خودی خود جهت ندارد بلکه به جهتی می رود که در آن هدایت می شود.هرچه انسان عمیقا احساس یا به وضوح تجسم کند,ذهن نیمه هشیار را تحت تاثیر قرار می دهد و حتی کوچک ترین جزییات آن نیز به وقوع می پیوندد.
      مثلا, خانومی را می شناختم که در کودکی تجسم می کرد بیوه است و همیشه لباس سیاه می پوشید و تور سیاهی بر سر خود می انداخت.مردم فکر می کردند او بسیار زیرک و با مزه است.این دختر در جوانی با مردی ازدواج کرد که بسیار عاشق اش بود.پس از مدت کوتاهی همسرش مرد و او بیوه شد.ناگزیر تا سال های متمادی لباس مشکی پوشید و تور سیاه بر سر گذاشت.تصویر این دختر از خودش به عنوان یک بیوه,ذهن نیمه هشیارش را تحت تاثیر قرار داده بود و هر چند این مصیبت برایش ناگوار بود, ولی گویی زمان آن رسیده بود که تصوراتش تحقق عملی بیابند.
      ذهن هشیار را ذهن جسمانی یا فناپذیر نامیده اند.این همان ذهن بشر است که زندگی را طبق تصور خود می بیند.ذهن هشیار, مرگ, مصیبت, بیماری, فقر و محدودیت هارا می بیند و روی ذهن نیمه هشیار انسان اثر می گذارد.
      ذهن کاملا هشیار(هشیاری برتر), همان طرح الهی است که در وجود هر انسانی وجود دارد و از جمله برترین آرمان ها و عرصه ی الهی به شمار می آیند.این همان طرحی الهی است که افلاطون آن را ((الگوی کامل))نامیده و درون هر انسانی وجود دارد.
      ((این همان جایی است که فقط تو می توانی در آن قرار گیری و هیچ کس دیگری نمی تواند و کاری است که فقط تو می توانی انجام دهی و هیچ کس دیگری قادر به انجام آن نیست.))
      ((فلورانس اسکاول شین))
      ویرایش توسط -Shirin- : 01 بهمن 1399 در ساعت 11:28

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      همیشه نعمت های فراوانی پیش روی انسان است ولی این نعمات تنها از طریق آرزو, اعتقاد یا جاری شدن کلام بر زبان دست یافتنی است.عیسی مسیح با صراحت می گفت:خود فرد باید اولین گام را بردارد.بخواهید تا خواسته ی شما اجابت شود. بجویید تا بیابید, در بزنید که بی شک آن در به روی شما گشوده خواهد شد. ( انجیل متی : 7 :7)
      در کتاب مقدس می خوانیم که: هرچه بطلبید, اجابت شود.
      ذات لایتناهی ( پروردگار ) همیشه آماده است تا آرزو های کوچک یا بزرگ انسان را برآورده کند.هر آرزوی آشکار یا نهانی , یک نیاز و خواسته است . در خیلی از موارد, در زندگی خود از برآورده شدن غیر منتظره ی آرزویی تعجب کرده ایم.مثلا یک بار در عید پاک همان طور که داشتم از پشت ویترین مغازه ی گل فروشی گل های رز زیبا را تماشا می کردم, آرزو کردم ای کاش کسی برایم یک شاخه از آن گل های زیبا را بیاورد و یک لحظه در ذهنم تصور کردم که از آن گل ها برایم فرستاده اند.
      موقع عید پاک, دوستم یک دسته از آن گل های رز زیبا و دوست داشتنی برایم فرستاد.روز بعد از او تشکر کردم و گفتم :این گل های رز زیبا درست همان گل هایی بودند که آرزویشان را داشتم.او گفت : ولی من گل زنبق فرستادم نه گل رز.
      گل فروش در فرستادن سفارش اشتباه کرده بود.اشتباه او ناشی از اعمال قانون الهام من به او بود.من باید صاحب گل رز می شدم.
      هیچ چیز جز شک و تردید و ترس نمی تواند میان انسان و آمال و خواسته های قلبی اش فاصله اندازد.
      وقتی انسان بتواند بدون هیچ تردیدی آرزو کند , بی شک آن آرزو دست یافتنی خواهد شد.
      ((فلورانس اسکاول شین))
      ویرایش توسط -Shirin- : 28 دی 1399 در ساعت 00:46

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      باز یه عده گشاد نشستن تو خونه یه کتاب دادن بیرون کاری نداره که منم بشینم صد جلد نصیحت مینویسم یاد اون یارو افتادم داد میزد باوراتونو باور کنین بعدم پول ملتو هاپولی کرد رفت انگیزشی چه ایرانی باشه وه خارجی مفت نمی ارزه الان کتاب مقدس میگه هر چه بطلبی میده یه مش دروغه همش هیچی نمیده خدا خدا قانوناشو زیر پا نمیزاره قانونای این دنیا مهمتر از تو و امثال منه یه یخ تو خشکی بخار میشه و هیچوقت یخ نمیمونه چیز شکستنی بندازی زمین میشکنه اینا همه قانون طبیعته و هیچ نیرویی نمیتونه عوضش کنه و فقط خود بشره بخواد میشه نخوادم نمیشه نیازی هم به گدایی کردن موفقیت از خدا نیس

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -Shirin- نمایش پست ها
      همیشه نعمت های فراوانی پیش روی انسان است ولی این نعمات تنها از طریق آرزو, اعتقاد یا جاری شدن کلام بر زبان دست یافتنی است.عیسی مسیح با صراحت می گفت:خود فرد باید اولین گام را بردارد.بخواهید تا خواسته ی شما اجابت شود. بجویید تا بیابید, در بزنید که بی شک آن در به روی شما گشوده خواهد شد. ( انجیل متی : 7 :7)
      در کتاب مقدس می خوانیم که: هرچه بطلبید, اجابت شود.
      ذات لایتناهی ( پروردگار ) همیشه آماده است تا آرزو های کوچک یا بزرگ انسان را برآورده کند.هر آرزوی آشکار یا نهانی , یک نیاز و خواسته است . در خیلی از موارد, در زندگی خود از برآورده شدن غیر منتظره ی آرزویی تعجب کرده ایم.مثلا یک بار در عید پاک همان طور که داشتم از پشت ویترین مغازه ی گل فروشی گل های رز زیبا را تماشا می کردم, آرزو کردم ای کاش کسی برایم یک شاخه از آن گل های زیبا را بیاورد و یک لحظه در ذهنم تصور کردم که از آن گل ها برایم فرستاده اند.
      موقع عید پاک, دوستم یک دسته از آن گل های رز زیبا و دوست داشتنی برایم فرستاد.روز بعد از او تشکر کردم و گفتم :این گل های رز زیبا درست همان گل هایی بودند که آرزویشان را داشتم.او گفت : ولی من گل زنبق فرستادم نه گل رز.
      گل فروش در فرستادن سفارش اشتباه کرده بود.اشتباه او ناشی از اعمال قانون الهام من به او بود.من باید صاحب گل رز می شدم.
      هیچ چیز جز شک و تردید و ترس نمی تواند میان انسان و آمال و خواسته های قلبی اش فاصله اندازد.
      وقتی انسان بتواند بدون هیچ تردیدی آرزو کند , بی شک آن آرزو دست یافتنی خواهد شد.
      ((فلورانس اسکاول شین))
      خیلییییی عالیه ادامه بدین لطفا

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      تنها دشمن هر انسانی, ترس است. ترس از فقر , ترس از نافرجامی , ترس از بیماری , ترس از دست دادن و احساس عدم اعتماد به نفس و نگرانی.عیسی مسیح گفت: ای کم ایمانان , چرا می ترسید؟ (انجیل متی : 7 : 7)
      بنابراین می بینیم که باید ایمان و اعتقاد را جانشین ترس کنیم.زیرا ترس ایمان وارونه است.ترس یعنی ایمان به شر , به جای ایمان به خیر.
      هدف از بازی زندگی این است که آدمی هر خیر و صلاحی راببیند و هرچه تصور شر است از ذهن خود بیرون کند.عملی شدن این هدف,تنها با تصور خیر و خوبی در ذهن نیمه هشیار میسر می شود.
      مرد مشهوری که موفقیت های زیادی در زندگی کسب کرده بود, به من گفت که با خواندن مضمون تابلویی در یک اتاق,مسیر زندگی اش عوض شد. زیرا ناگهان همه ترس های درونش از بین رفت.روی تابلو با خط زیبا نوشته شده بود : چرا می ترسی؟ شاید این موضوع هرگز در زندگیت اتفاق نیفتد! این کلمات چنان تاثیر عمیقی بر ذهن نیمه هشیار وی باقی گذارد که اکنون می گوید هیچ چیز جز خیر و خوبی در زندگی اش راه نمی یابد.
      ((فلورانس اسکاول شین))

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      این کلمات را با صدای بلند و با اعتقادی راسخ تکرار کنید: اکنون با بیان این کلام هر صفحه مغایر با حقیقت را در ذهن نیمه هشیار می پالایم و از بین می برم.آن ها غیر حقیقی اند و خودم بیهوده به وجودشان آورده ام.اکنون به برکت وجود خدایی که همواره باقی است, صفحاتی جدید و عالی خود را می سازم .صفحاتی که سلامت , توانگری , مهربانی و ابراز وجودم است.

مرگ و زندگی در قدرت کلام نهفته است.

هر آن چه که هنگام عبادت خدا از او می طلبی باور داشته باش که آن را به دست آورده ای.باید طوری رفتار کنی که گویی آن را قبلا گرفته ای.

انسان باید هنگامی که چیزی را می طلبد و نشانه ای از آن نمی بیند, تدارکات آن را فراهم کند.

تغییر امور با نیروی معنوی برای اشخاص عادی کار ساده ای نیست.افکار منفی پر ازشک و دودلی, از ذهن نیمه هشیار نشات می گیرند و این ها همه لشکر بیگانگان هستند که باید از بین بروند.حال در می یابیم که چرا قبل از طلوع آفتاب هوا انقدر تاریک است.
      اغلب قبل از به دست آوردن موفقیتی بزرگ, افکار موهوم به ذهن انسان خطور می کنند.هرگاه کلامی را تکرار می کنیم که حقیقت معنوی و والایی داشته باشد,در واقع افکار منفی موجود در ذهن نیمه هشیار را از بین می بریم.
      در این زمان باید جملات مثبت و موکد حقیقت معنوی را تکرار کنیم و شادمان و شکرگذار خداوند باشیم که قبلا تقاضای خود را گرفته ایم. (قبل از این که بخوانید پاسخ می دهم. )
      پس , هر موهبت الهی پیشاپیش در انتظار انسان است ولی او باید آن را بشناسد.
      انسان فقط چیزی را به دست می آورد که خود پی می برد که در حال به دست آوردنش است.

انجام هر کار بزرگ و هر موفقیتی با چشم برنداشتن از آن , امکان پذیر می شود و معمولا قبل از موفقیتی بزرگ احساس شکست و دلسردی در انسان به وجود می آید.
      ((فلورانس اسکاول شین))
      ویرایش توسط -Shirin- : 29 دی 1399 در ساعت 20:04

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      هرگز دو قدرت در کنار هم وجود ندارند بلکه فقط یک قدرت وجود دارد و آن هم قدرت خداست.

به شما سفارش می کنم که به یکدیگر محبت کنید در بازی زندگی, محبت و طلب نیکی علیه هر بدی و نیرنگ پیروز می شود.

حسادت, ترس , نفرت و کینه موجب رشد کاذب می شود.به طور کلی, هر مرضی از ذهن نا آرام نشات می گیرد.روزی در کلاسم گفتم : بهتر است از کسی نپرسیم مشکلت چیست بلکه باید از او بپرسیم چه کسی برای تو مشکل ایجاد کرده است.عدم گذشت و بخشیدن کسی موجب مرض می شود , منشا تصلب شرایین یا کار نکردن کبد و کم شدن قوه بینایی و بسیاری از امراض دیگر همین گونه است.

برای کسی که خیر و نیکی برای دیگران می خواهد , آرامش و سلامتی روی زمین همواره با اوست.
      ((فلورانس اسکاول شین))

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -Shirin- نمایش پست ها
      سلام به همگی دوستان
      تصمیم گرفتم از امشب هر شب چند جمله یا یه متن کوتاه از کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین بخونم و اینجا هم بزارم.
      امیدوارم مفید باشه و دوست داشته باشید
      سلام و احترام

خوشحالم که افراد کتاب خون در سایت داریم. بسیار کتاب خوبی هست. من قبلاً مطالعه کرده بودم ولی تا جایی که تحقیق کردم همین یک اثر رو نویسنده داره و ای کاش بیشتر می نوشت.

قسمت هایی که انتخاب کردید قسمت های مورد علاقه منم هست.

جزو کتاب های انگیزشی روانشناسی خوب هست. البته این روزها کتاب های انگیزشی خوبی داریم. من خودم یه خورده تونی رابینز رو بیشتر دوست دارم فقط به این جهت که سخنرانی هاش در یوتیوب هست و راحت تر هستم.

درود به شما.... اگر ادامه بدید من حتما مطالب تون رو دنبال می کنم. مرور خوبی از یک کتاب خوب هست.
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan- نمایش پست ها
      سلام و احترامخوشحالم که افراد کتاب خون در سایت داریم. بسیار کتاب خوبی هست. من قبلاً مطالعه کرده بودم ولی تا جایی که تحقیق کردم همین یک اثر رو نویسنده داره و ای کاش بیشتر می نوشت.قسمت هایی که انتخاب کردید قسمت های مورد علاقه منم هست.جزو کتاب های انگیزشی روانشناسی خوب هست. البته این روزها کتاب های انگیزشی خوبی داریم. من خودم یه خورده تونی رابینز رو بیشتر دوست دارم فقط به این جهت که سخنرانی هاش در یوتیوب هست و راحت تر هستم.درود به شما.... اگر ادامه بدید من حتما مطالب تون رو دنبال می کنم. مرور خوبی از یک کتاب خوب هست.
      سلام ممنون, خیلی خوشحالم که مفید واقع شده.
      ویرایش توسط -Shirin- : 01 بهمن 1399 در ساعت 11:27

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      یه جمله بر اساس این کتاب بگم
      من درسی دارم عالی با تست عالی برای داشگاه عالی

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fariba23 نمایش پست ها
      یه جمله بر اساس این کتاب بگم
      من درسی دارم عالی با تست عالی برای داشگاه عالی
      بلهههه

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      جز خدا قدرتی وجود ندارد پس او برای سعادت و خوشبختی من است و به نظر نمی رسد که خلاف آن باشد.

برای دشمنان خود دعای خیر کنید, تا آن ها را برای خود بی ضرر و خلع سلاح, و تیر های او را به برکت و نعمت تبدیل کنید.

بهترین و لازم ترین کار این است که روز خود را با کلام درست شروع کنیم.مثل این عبارت : تو امروز پیشرفت خواهی کرد, زیرا امروز روز رسیدن به کمال است.ومن برای چنین روزی خدا را شکر می کنم.امروز معجزه هایی پشت سر هم برایت خواهند آمد, وعجایب لحظه ای باز نمی ایستند.
      ((فلورانس اسکاول شین))

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      هیچ اتفاقی بدون حضور یک ناظر روی نمی دهد.انسان در ابتدا موفقیت یا شکست خود را در تصور خود می بیند.آن گاه,شکست یا موفقیت او به وقوع می پیوندد.

ذهن نیمه هشیار که قدرت و انرژی فاقد جهت است, بی هیچ تردید دستورات را اجرا می کند.
      ((فلورانس اسکاول شین))

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      انسان باید لحظه به لحظه وضعیت خود را مرور کند که آیا انگیزه او از هر عمل ترس است یا ایمان.پس امروز برای خود مشخص کنید چه کسی را عبادت می کنید ترس یا ایمان؟در بسیاری از موارد, ترس انسان از شخصیت افراد است پس در این صورت از آن ها دوری نجویید و با اشتیاقی هر چه بیشتر به سوی آن ها بروید که آن ها همان حلقه های طلایی اند در زندگیتان برای رساندن شما به خیر و نیکی.واگر اینطور نباشد به طرزی مناسب از کنار شما حذف می شوند.
      گاهی ترس انسان از بیماری یا میکروب است.در این هنگام انسان باید شجاعانه و با آرامش بر جای خود باشد تا مصون بماند.انسان تنها زمانی می تواند میکروب را به سمت خود بکشد که با میکروب یک صدا شده باشد.البته ترس سبب می شود که انسان تا سطح میکروب پایین بیاید, میکروب بیماری زا از ذهن نفسانی و جسمانی نشات می گیرد.در این صورت در هشیاری برتر یا ذهن نفسانی میکروب وجود ندارد.میکروب حاصل تصورات واهی انسان است.
      وقتی انسان به این نتیجه می رسد که شر هیچ قدرتی ندارد, ((در یک چشم به هم زدن ))رها می شود.عالم مادی محو و عالم چهاربعدی یا دنیای شگفت انگیز ظاهر می شود.. (( و دیدم آسمانی جدید و زمینی جدید, از آسمان اول و زمین اول که گذشتم و پس از آن مرگ و درد و ناراحتی نخواهد بود. زیرا که همه آن ها تمام شدند. ))
      ((فلورانس اسکاول شین))

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن