خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 34
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

ادامه تاپیک چیکار کنیم از بهمن میخوایم شروع کنیم،با راهکارهای مجرب افراد سالهای گذشته

سلام بروبکس خوشگل
      من یه تاپیک زدم در مورد شروع از بهمن و صفر مطلق،بچه ها اومدن گفتن که حاجی اینکه فقط انگیزشی بود و توخالی
      اگه مرد میدونی بیا بزن لنگش کن و راهکاری برنامه ای چیزی که مجرب و تجربه شده باشه ارائه بده تا ما رو هم از این سردرگمی خلاص کنی
      چیکار کنیم که اگه از بهمن شروع کردیم موفق بشیم،بیا و دقیق اینا رو مو به مو توضیح بده و فقط طبل توخالی نباش که بیای الکی زر مفت بزنی و ما گوشمون از این انگیزشی منگیزشیا پره...
      خیل خب
      منم تصمیم گرفتم که یه زمانی بذارم و بیام دقیقا توضیح بدم که باید چیکار کنید و دقیقا چه برنامه هایی رو پیاده کنید
      چون خانه از پای بست ویران است اول به چندتا نکته اشاره میکنم بعد از اون چندتا راهکار برای مشکلات و بعدشم چطوری درس بخونیم و چیا رو بخونیم و چیکار کنیم که اگه از بهمن یا حتی اسفند شروع کردیم بازی رو ببریم و کنکور بی پ د ر رو بشونیم سر جاش
      خب
      اولین نکته ای که وجود داره بحث ساعت مطالعه و کیفیت اونه،تو اون تاپیک گفتم دیر اومدی نخواه زود بری
      از بهمن اومدی شروع کنی دیگه ۶ ساعت و ۷ ساعتو بذار دم کوزه
      حاجی اگه میخوای واقعا بازی رو ببری
      بزن بترکونش،به قول دوستان خوبیِ این ماه های نزدیک کنکور مثه بازی تو خونه حریفه،هر بردش ۲ امتیاز داره
      یعنی چی
      هر ساعتی که بخونی معادل ۴ ساعت ماه های دور از کنکوره
      خب حالا تویی که میزان مطالعه کل ترم تحصیلیت به ۷ ساعت نمیرسه،تو دیگه یهو نیا واسه من ۱۲ ساعت بخون چون مخت میره تو بیهوشی با مقیاس کمای گلاسکوی ۳!!!!
      تو باید آروم آروم شروع کنی
      اول از ۵ساعت استارت بزن ولی حاجی شرافتا ۵ ساعتو بشین پای درس،دیگه عشقو عاشقی و عمه چی گفت و زن عمو چه تیکه ای انداخت و احمد چیکار شد و تقی کجا رفت رو ول کن
      بگومن میشینم و یک زمان منطقی رو برای حجم منطقی در نظر بگیر و بشین بخون و تا به اون هدف تعیین شده نرسیدی از جات پا نشو
      اینطوری خودت رو قانع میکنی که بشینی پای درس و یه مدت که بگذره بدنت عادت میکنه و خودتم یه دفعه ای علاقه مند میشی
      نگید نه که حداقل پنج شیشتا از دانش آموزای فوق تنبل درس نخونم همینطوری المپیاد زیست قبول شدن،بشینید پای درس بعد یه هفته یه دفعه حس انیشتین پیدا میکنید و علاقه مند!!به علاوه اگر دوستانی هستن که کمال‌گرایی و حساسیت دارن تو درس خوندن با همین روش تعیین زمان اونم برطرف میشه میره پی کارش
      فقط ممکنه از اون زمان بیشتر یا کمتر شما اون هدف رو تموم کنید که اونم ایرادی نداره،مراد فقط نشوندن شما پای درس هست
      خب برای شروع اول چندتا فصل رو تعیین کنید برای این هفته
      مثال میزنم،زیست شناسی دیروز امروز فردا و ۲ گفتار از گوارش
      شیمی نصف فصل اول دهم
      دینی دهم ۲ درس اول
      و...
      اینطوری هدف تعیین کنید و بعد واقعا و ناموسی بشینید انجام بدید
      آها،یه نکته،سنگ بزرگ نشونه ر ی د ن ه
      اول از کم شروع کن خود بخود به درس علاقه مند میشی،درسا رو با نیت این بخون که سال بعد همین موقع لنگ رو لنگ گذاشتی داری با خیال راحت جومونگتو نگاه میکنی.
      به جون خودم همین چندماهه تموم میشه راحت میشی،هی نگو حالا سال بعد ال میکنم و بل میکنم
      نه سال بعد کی میدونه چیا پیش میاد
      اگرم مغزت قبول نمیکنه بگو باشه حاجی سال بعد ولی الانم با دل و جون میخونم که پایه ای بشه برا سال بعد،ولی در واقع تو ذهنت به مغزه میگی برو گمشو: همین امسال کارو تموم میکنم،ولی بذارید اون کارو بدون استرس انجام بده و به روش نیارید که چه نقشه ای دارید!
      مورد بعدی اینکه هیچ وقت برنامه هایی که ساعت تعیین کردن و یه مشت مشاور مسخره چیدن که خود یارو مثلا آبیاری گل های قالی دانشگاه چلغوز آباد سفلی خونده،حالا اومده به تو کمک کنه که تو شیش ماه چطوری این بازی رو ببری،هیچ وقت از این برنامه ها استفاده نکنید
      بچه ها، مثال میزنم خداییش درسی مثه شیمی دهم رو واسه امتحان مدرسه چند روزه خوندی؟۲ روزوقت داشتی خوندی رفتی امتحانو قبول شدی دیگه،حالا هم همینه چرا سال کنکور این مشاورا میان نحوه درس خوندن یاد ما بدن خدا میدونه،حاجی ما خودمون شونزده هفده ساله داریم درس میخونیم تو حالا اومدی امسال یاد بدی ما چطوری بخونیم؟
      این حرفا فقط و فقط شما رو اینطوری و اونا رو با پول شما اینطوری میکنه
      پس مراد فقط درس خوندن با کیفیت هست حالا به هر طریقی
      موضوع بعد افزایش ساعت مطالعاتی هست،خب من یه تکنیک بهتون میگم که خودم نتیجه گرفتم پومودورو
      شما یک واحد پومودورو که میدونید میتونید توی اون زمان پای کتاب بشینید و از جاتون جم نخورید (مگر ج ی ش داشته باشید!!)رو واسه خودتون تعیین کنید
      (من ۲ ساعت رو تعیین کردم)
      بعد بگید ۲ ساعت فقططططط درس میخونم و بعدش میرم ۱۵ دقیقه ببینم مثلا اصغر یا تقی یا نقی چی گفتن
      با این تکنیک چندتا پومودورو رو در روز تعیین کنید مثلا شیش تا
      و بگید من باید ۶ تا پومودورو رو انجام بدم
      که درهفته مثلا ۴۰ تا تعیین کنید که خودش میشه ۸۰ ساعت مطالعه و ای ول اگه کسی اینطوری درس بخونه واقعا ای ول داره
      مورد بعدی بحث مرور هست،دوست من رتبه ۵۱ تجربی سال ۹۰ و فلان هست که نمیخوام بگم ۹۰ و چند و اینکه اسم دوستم کی بوده و اینا چون کلا از شناخته شدن و اینا تنفر دارم(خصوصا که میدونم چندتا از شاگردام و دوستام اینجا فعالن)
      خلاصه این بنده خدا میگفت ویدا،درسو که همه میخونن ولی برد با کسیه که مرور کنه،و مرور نه یکی دوبار بلکه حساب شده و زیااااد
      من از مرور ابینگهاوس استفاده میکنم هم تو دانشگاه هم همه جا
      اینطوریه که وقتی یه فصل رو تموم کردم میرم زنگ تفریح پومودوروییمو انجام میدم دوباره که برگشتم همون فصل که تمام کردم مرور میکنم
      همون شبش مرور میکنم
      فرداش مرورمیکنم
      پس فرداش مرور میکنم
      یه هفته بعدش مرور میکنم
      یه ماه بعدش مرور میکنم
      و برای همه اینا تاریخ میزنم که یادم نره
      نکته اینجاست که اگرشما یک فصلو تیکه تیکه خوندید زمانی که فصل کامل تمام شد بابد مرورای ابینگ رو شروع کنید نه اینکه برای هر تیکه یه مرور چون از یه جایی به بعد حجم درسایی که خوندید زیاد میشه
      بعد دوستان میپرسن که حاجی خانوم،دِهَ تو این همه میخونی که همه ی وقتت رو مرور میکنی و من میگم نه دادا هر بار که مرور میکنی دفعه بعدی کمتر مرور میکنی مثلا سری چهارم که یه هفته بعد خوندن میشه کلا اگه ۲۰ دقیقه وقتت رو بگیره
      یا مثلا میتونید با تکنیک "ضریب ۵ زوج و فرد"تست بزنید که مرور رو با تست انجام بدید مخصوصا تو ریاضی و فیزیک
      یک فصل رو اول بخونید درسنامه و همه چی
      بعد اول تستای زوج رو جر واجر کنید توی چند وعده مطالعاتی
      بعد تستای فرد
      وقتی زوج و فردا تموم شد
      مرور ابینگهاوس رو شروع کنید برای ضرایب ۵،اینطوری که سوالات ۵ و ۱۰ و ۱۵ و ۲۰ و... رو حل کنید،رفع اشکال کنید و ...
      دقت کنید بچه ها،برای زیست شناسی اول رو کتب درسی مسلط بشید وقتی ۳ تا کتاب توی مشتتون بود بعد برید سراغ تستای سراسری یا استاندارد مثه گزینه ۲
      اگرم خواستید فصل به فصل تست بزنید خیلی عالیه،ولی میخوام خودتون به درجه ای برسید که نکته ترکیبی دربیاریم اینطوری توی ذهنتون موندگار
      برای ریاضی فیزیک
      اول درسنامه رو بترکونید بعد برید کم کم تست بزنید نه یهو ۵۰۰ تا تست!!!!!۳۰ تا بزن هربار ولی یاد بگیر
      نکته بعدی بحث برنامه ریزی هست
      بچه ها
      فرض کنید شما با پومودوروهای تعیین شده مجموعا میخواید ۹۰ ساعت در هفته بخونید
      از این ۹۰ ساعت نصفش رو اول جدا کنید که میشه ۴۵،از این ۴۵ ساعت ۶۰ درصد زیست و ۴۰ درصدش رو شیمی بخونید
      از اون ۴۵ باقی مونده ۵۰ درصد ریاضی فیزیک و ۵۰ درصد عمومی بخونید
      نکته بعدی اینکه با چه برنامه ای پیش بریم
      بچه ها من خودم برنامه های کوتاه مدتِ هدف دار رو میپسندم اگر میتونید راهبردی کانون رو شخصی سازی کنید
      اگرم نه،مثلا آزمون ۲۷ فروردین که جمع بندی پایه هست رو هدف قرار بدید و عین قرقی بشتابید به سویش
      یعنی پومودورو ها رو تا آزمون ۲۷ فروردین هدف دار کنید و پومودورو هایی هم برای جبران عقب ماندگی در نظر بگیرید.
      آخ دهنم کف کرد
      فک کنم همه چی رو توضیح دادم
      راستی
      بچه ها موبایلم خواستید برید اشکال نداره،موزیک گوش بدید بیاید انجمن چت کنید ولی فقط در زمان غیر پومودورویی
      اگر بتونید استارت کار رو از ۶ صبح بزنید عالی میشه
      صبح درس خوندن خیلی بهتره
      ۶ تا ۹ صبح کارایی رو میتونید انجام بدید که ۱۲ ظهری تا ۶ عصر میتونی انجام بدی!خیلی بازدهی داره
      چاکریم
      با آرزوی موفقیت
      ویدا
      ویرایش توسط vida76 : 24 دی 1399 در ساعت 15:28

2. Top | #2
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vida76 نمایش پست ها
      سلام بروبکس خوشگل
      من یه تاپیک زدم در مورد شروع از بهمن و صفر مطلق،بچه ها اومدن گفتن که حاجی اینکه فقط انگیزشی بود و توخالی
      اگه مرد میدونی بیا بزن لنگش کن و راهکاری برنامه ای چیزی که مجرب و تجربه شده باشه ارائه بده تا ما رو هم از این سردرگمی خلاص کنی
      چیکار کنیم که اگه از بهمن شروع کردیم موفق بشیم،بیا و دقیق اینا رو مو به مو توضیح بده و فقط طبل توخالی نباش که بیای الکی زر مفت بزنی و ما گوشمون از این انگیزشی منگیزشیا پره...
      خیل خب
      منم تصمیم گرفتم که یه زمانی بذارم و بیام دقیقا توضیح بدم که باید چیکار کنید و دقیقا چه برنامه هایی رو پیاده کنید
      چون خانه از پای بست ویران است اول به چندتا نکته اشاره میکنم بعد از اون چندتا راهکار برای مشکلات و بعدشم چطوری درس بخونیم و چیا رو بخونیم و چیکار کنیم که اگه از بهمن یا حتی اسفند شروع کردیم بازی رو ببریم و کنکور بی پ د ر رو بشونیم سر جاش
      خب
      اولین نکته ای که وجود داره بحث ساعت مطالعه و کیفیت اونه،تو اون تاپیک گفتم دیر اومدی نخواه زود بری
      از بهمن اومدی شروع کنی دیگه ۶ ساعت و ۷ ساعتو بذار دم کوزه
      حاجی اگه میخوای واقعا بازی رو ببری
      بزن بترکونش،به قول دوستان خوبیِ این ماه های نزدیک کنکور مثه بازی تو خونه حریفه،هر بردش ۲ امتیاز داره
      یعنی چی
      هر ساعتی که بخونی معادل ۴ ساعت ماه های دور از کنکوره
      خب حالا تویی که میزان مطالعه کل ترم تحصیلیت به ۷ ساعت نمیرسه،تو دیگه یهو نیا واسه من ۱۲ ساعت بخون چون مخت میره تو بیهوشی با مقیاس کمای گلاسکوی ۳!!!!
      تو باید آروم آروم شروع کنی
      اول از ۵ساعت استارت بزن ولی حاجی شرافتا ۵ ساعتو بشین پای درس،دیگه عشقو عاشقی و عمه چی گفت و زن عمو چه تیکه ای انداخت و احمد چیکار شد و تقی کجا رفت رو ول کن
      بگومن میشینم و یک زمان منطقی رو برای حجم منطقی در نظر بگیر و بشین بخون و تا به اون هدف تعیین شده نرسیدی از جات پا نشو
      اینطوری خودت رو قانع میکنی که بشینی پای درس و یه مدت که بگذره بدنت عادت میکنه و خودتم یه دفعه ای علاقه مند میشی
      نگید نه که حداقل پنج شیشتا از دانش آموزای فوق تنبل درس نخونم همینطوری المپیاد زیست قبول شدن،بشینید پای درس بعد یه هفته یه دفعه حس انیشتین پیدا میکنید و علاقه مند!!به علاوه اگر دوستانی هستن که کمال‌گرایی و حساسیت دارن تو درس خوندن با همین روش تعیین زمان اونم برطرف میشه میره پی کارش
      فقط ممکنه از اون زمان بیشتر یا کمتر شما اون هدف رو تموم کنید که اونم ایرادی نداره،مراد فقط نشوندن شما پای درس هست
      خب برای شروع اول چندتا فصل رو تعیین کنید برای این هفته
      مثال میزنم،زیست شناسی دیروز امروز فردا و ۲ گفتار از گوارش
      شیمی نصف فصل اول دهم
      دینی دهم ۲ درس اول
      و...
      اینطوری هدف تعیین کنید و بعد واقعا و ناموسی بشینید انجام بدید
      آها،یه نکته،سنگ بزرگ نشونه ر ی د ن ه
      اول از کم شروع کن خود بخود به درس علاقه مند میشی،درسا رو با نیت این بخون که سال بعد همین موقع لنگ رو لنگ گذاشتی داری با خیال راحت جومونگتو نگاه میکنی.
      به جون خودم همین چندماهه تموم میشه راحت میشی،هی نگو حالا سال بعد ال میکنم و بل میکنم
      نه سال بعد کی میدونه چیا پیش میاد
      اگرم مغزت قبول نمیکنه بگو باشه حاجی سال بعد ولی الانم با دل و جون میخونم که پایه ای بشه برا سال بعد،ولی در واقع تو ذهنت به مغزه میگی برو گمشو: همین امسال کارو تموم میکنم،ولی بذارید اون کارو بدون استرس انجام بده و به روش نیارید که چه نقشه ای دارید!
      مورد بعدی اینکه هیچ وقت برنامه هایی که ساعت تعیین کردن و یه مشت مشاور مسخره چیدن که خود یارو مثلا آبیاری گل های قالی دانشگاه چلغوز آباد سفلی خونده،حالا اومده به تو کمک کنه که تو شیش ماه چطوری این بازی رو ببری،هیچ وقت از این برنامه ها استفاده نکنید
      بچه ها، مثال میزنم خداییش درسی مثه شیمی دهم رو واسه امتحان مدرسه چند روزه خوندی؟۲ روزوقت داشتی خوندی رفتی امتحانو قبول شدی دیگه،حالا هم همینه چرا سال کنکور این مشاورا میان نحوه درس خوندن یاد ما بدن خدا میدونه،حاجی ما خودمون شونزده هفده ساله داریم درس میخونیم تو حالا اومدی امسال یاد بدی ما چطوری بخونیم؟
      این حرفا فقط و فقط شما رو اینطوری و اونا رو با پول شما اینطوری میکنه
      پس مراد فقط درس خوندن با کیفیت هست حالا به هر طریقی
      موضوع بعد افزایش ساعت مطالعاتی هست،خب من یه تکنیک بهتون میگم که خودم نتیجه گرفتم پومودورو
      شما یک واحد پومودورو که میدونید میتونید توی اون زمان پای کتاب بشینید و از جاتون جم نخورید (مگر ج ی ش داشته باشید!!)رو واسه خودتون تعیین کنید
      (من ۲ ساعت رو تعیین کردم)
      بعد بگید ۲ ساعت فقططططط درس میخونم و بعدش میرم ۱۵ دقیقه ببینم مثلا اصغر یا تقی یا نقی چی گفتن
      با این تکنیک چندتا پومودورو رو در روز تعیین کنید مثلا شیش تا
      و بگید من باید ۶ تا پومودورو رو انجام بدم
      که درهفته مثلا ۴۰ تا تعیین کنید که خودش میشه ۸۰ ساعت مطالعه و ای ول اگه کسی اینطوری درس بخونه واقعا ای ول داره
      مورد بعدی بحث مرور هست،دوست من رتبه ۵۱ تجربی سال ۹۰ و فلان هست که نمیخوام بگم ۹۰ و چند و اینکه اسم دوستم کی بوده و اینا چون کلا از شناخته شدن و اینا تنفر دارم(خصوصا که میدونم چندتا از شاگردام و دوستام اینجا فعالن)
      خلاصه این بنده خدا میگفت ویدا،درسو که همه میخونن ولی برد با کسیه که مرور کنه،و مرور نه یکی دوبار بلکه حساب شده و زیااااد
      من از مرور ابینگهاوس استفاده میکنم هم تو دانشگاه هم همه جا
      اینطوریه که وقتی یه فصل رو تموم کردم میرم زنگ تفریح پومودوروییمو انجام میدم دوباره که برگشتم همون فصل که تمام کردم مرور میکنم
      همون شبش مرور میکنم
      فرداش مرورمیکنم
      پس فرداش مرور میکنم
      یه هفته بعدش مرور میکنم
      یه ماه بعدش مرور میکنم
      و برای همه اینا تاریخ میزنم که یادم نره
      نکته اینجاست که اگرشما یک فصلو تیکه تیکه خوندید زمانی که فصل کامل تمام شد بابد مرورای ابینگ رو شروع کنید نه اینکه برای هر تیکه یه مرور چون از یه جایی به بعد حجم درسایی که خوندید زیاد میشه
      بعد دوستان میپرسن که حاجی خانوم،دِهَ تو این همه میخونی که همه ی وقتت رو مرور میکنی و من میگم نه دادا هر بار که مرور میکنی دفعه بعدی کمتر مرور میکنی مثلا سری چهارم که یه هفته بعد خوندن میشه کلا اگه ۲۰ دقیقه وقتت رو بگیره
      یا مثلا میتونید با تکنیک "ضریب ۵ زوج و فرد"تست بزنید که مرور رو با تست انجام بدید مخصوصا تو ریاضی و فیزیک
      یک فصل رو اول بخونید درسنامه و همه چی
      بعد اول تستای زوج رو جر واجر کنید توی چند وعده مطالعاتی
      بعد تستای فرد
      وقتی زوج و فردا تموم شد
      مرور ابینگهاوس رو شروع کنید برای ضرایب ۵،اینطوری که سوالات ۵ و ۱۰ و ۱۵ و ۲۰ و... رو حل کنید،رفع اشکال کنید و ...
      دقت کنید بچه ها،برای زیست شناسی اول رو کتب درسی مسلط بشید وقتی ۳ تا کتاب توی مشتتون بود بعد برید سراغ تستای سراسری یا استاندارد مثه گزینه ۲
      اگرم خواستید فصل به فصل تست بزنید خیلی عالیه،ولی میخوام خودتون به درجه ای برسید که نکته ترکیبی دربیاریم اینطوری توی ذهنتون موندگار
      برای ریاضی فیزیک
      اول درسنامه رو بترکونید بعد برید کم کم تست بزنید نه یهو ۵۰۰ تا تست!!!!!۳۰ تا بزن هربار ولی یاد بگیر
      نکته بعدی بحث برنامه ریزی هست
      بچه ها
      فرض کنید شما با پومودوروهای تعیین شده مجموعا میخواید ۹۰ ساعت در هفته بخونید
      از این ۹۰ ساعت نصفش رو اول جدا کنید که میشه ۴۵،از این ۴۵ ساعت ۶۰ درصد زیست و ۴۰ درصدش رو شیمی بخونید
      از اون ۴۵ باقی مونده ۵۰ درصد ریاضی فیزیک و ۵۰ درصد عمومی بخونید
      نکته بعدی اینکه با چه برنامه ای پیش بریم
      بچه ها من خودم برنامه های کوتاه مدتِ هدف دار رو میپسندم اگر میتونید راهبردی کانون رو شخصی سازی کنید
      اگرم نه،مثلا آزمون ۲۷ فروردین که جمع بندی پایه هست رو هدف قرار بدید و عین قرقی بشتابید به سویش
      یعنی پومودورو ها رو تا آزمون ۲۷ فروردین هدف دار کنید و پومودورو هایی هم برای جبران عقب ماندگی در نظر بگیرید.
      آخ دهنم کف کرد
      فک کنم همه چی رو توضیح دادم
      راستی
      بچه ها موبایلم خواستید برید اشکال نداره،موزیک گوش بدید بیاید انجمن چت کنید ولی فقط در زمان غیر پومودورویی
      اگر بتونید استارت کار رو از ۶ صبح بزنید عالی میشه
      صبح درس خوندن خیلی بهتره
      ۶ تا ۹ صبح کارایی رو میتونید انجام بدید که ۱۲ ظهری تا ۶ عصر میتونی انجام بدی!خیلی بازدهی داره
      چاکریم
      با آرزوی موفقیت
      ویدا
      ه

سلام

شما ساال۹۵اولین کنکورتونو دادین الانم کنکوری هستین؟

این. برنامتون. برلی رتبه چنده حدودی؟واینکه حذفی هم داره یاهمه روبایدخوند؟
      یک متجردمتجددمتحجرافسرده افسون زده انسان نمادربلادرویا/وحش/نجم

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام جان و جهان
      بله من فارغ التحصیل ۹۵ ام و دانشجوی بیوتکنولوژی
      الانم بیوتکنولوژی تمومه این ترم دوباره میریم که پدر جد کنکور رو واسه بار دوم بیاریم جلو چشمش
      این برنامه برای رشته های تاپه دیگه مثه پزشکی مهندسیای خفن خفن و...
      بله حذفیم داره
      قرار نیست سر جلسه کنکور به همه سوالا جواب بدیم!باید با استراتژی بری جلو دیگه
      حذفیات هم میتونه چند فصل از ریاضیات یا فیزیک باشه
      نه جفتشون
      چون هنوز خیلی وقت هست
      یکیشون رو یه ذره قربانی میکنیم مثلا فیزیک
      که اونم به نظرم قابل جبران و میتونی بخونی
      شما توی ۵ تا پومودورو یا ۶ تا یه فصل فیزیک درسنامه رو بخون و تستای زوجو بزن،بعد کتاب درسی رو هم قورت بده
      بقیه تستا رو میذاری تو ابینگهاوس کم کم میزنی
      و میری برای فصل جدید!
      کل فیزیک بیچاره ۱۱ فصله و چقدرم حذفیات داره نسبت به نظام ماها!
      هنوز وقت زیاده،اره اگه ۴ ماه وقت میداشتیم میگفتم حذف کن
      و یه چیزی هم فراموش نشه
      اگه وقتم نداشتی تست بزنی ریاضی فیزیک
      فقط بخون و بعدش برو تمام سراسریا رو برای ریاضی فیزیک پاره پاره کن،مطمئن باش زیر ۵۰ هیچ کدومو نمیزنی

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نمیدونم چرا با اوناییکه میگن ما صفر مطلقیم نمیتونم ارتباط برقرار کنم
      12 سال درس خوندی عمو صفر مطلق چرا؟؟؟ 12 سال درس خوندی و موفق شدی این سال هم مثل سالهای قبل بخون بره دیگه فقط باید امسال هر روزت شب امتحانی باشی همین و بس
      البته با استارتر نبودم مخاطب حرفهام افرادی هستن احساس صفر بودن و بربرنامه بودن و .... میکنن انگار 11 سال مریخ تشریف داشتن سال 12 ام میاورندشون زمین و میگن بیایید کنکور بدید

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام ویدا خانم . ممنون از مطالبی که قرار دادید . فقط قسمتی که گفتید مثلا واسه هدف کوتاه مدت برنامه قلم چی رو هدف قرار بدید آیا الزاما باید چنین کاری کنیم ؟ من از اواخر بهمن میتونم شروع کنم خواستم ۱۶ هفته بذارم واسه خوندن مطالب که ۸ هفته نیمه اول دوازدهم و کل دهم و ۸ هفته دوم نیمه دوم دوازدهم و کل یازدهم بعدش هم که هر چی زمان داشتم احتمالا ۳ یا ۴ هفته می مونه واسه جمع بندی . به نظر شما این کار من اشتباهه و آیا حتما باید یه برنامه گزینه ۲ یا قلمچی هدفمان باشه ؟

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh jhnp نمایش پست ها
      سلام ویدا خانم . ممنون از مطالبی که قرار دادید . فقط قسمتی که گفتید مثلا واسه هدف کوتاه مدت برنامه قلم چی رو هدف قرار بدید آیا الزاما باید چنین کاری کنیم ؟ من از اواخر بهمن میتونم شروع کنم خواستم ۱۶ هفته بذارم واسه خوندن مطالب که ۸ هفته نیمه اول دوازدهم و کل دهم و ۸ هفته دوم نیمه دوم دوازدهم و کل یازدهم بعدش هم که هر چی زمان داشتم احتمالا ۳ یا ۴ هفته می مونه واسه جمع بندی . به نظر شما این کار من اشتباهه و آیا حتما باید یه برنامه گزینه ۲ یا قلمچی هدفمان باشه ؟
      سلام عزیزم فاطمه جون
      خیلی خوبه که برنامه شخصی برای خودت میریزی،ولی حتما ۴ تا آزمون آخر سنجش رو شرکت کن و برنامه رو یه جوری بریز که به آزمون جامع پایه سنجش ۲۷ ام فروردین برسی یا اینکه به آزمون بعدیش برسی،یه جوری باشه یه آزمونی هم این وسط بدی که بفهمی کجای کارت میلنگه
      برو به همه بگو به مامانت به بابات به همه بگو الا یا ایها الناس من میخوام آزمون ۲۷ ام رو شرکت کنم
      و مامان و بابا شما باید در این مورد روی من سختگیری کنید و نتیجه رو طلب کنید
      این مثه یه نیروی محرکه میشه برات
      که بشینی صبح و شب درس بخونی
      من میگم با آزمون جلو برو و اگه برنامه خودت رو داری که نور علی نوره و خیلی خوبه
      یه برنامه منطقی خوب بریز و همونو هر روز انجام بده و روی انجامش اصرار داشته باش
      نه لزوما کانون رو نمیگم،خودتم میتونی برنامه بریزی،فقط الان وقت لفت دادن نیست،برنامه ی الان باید خیلی استراتژیک و باحال باشه،اگرم میتونی آخر بهمن شروع کنی باشه ولی تا آخر بهمن سعی کن شکسته بسته یه سری فصلا رو جمع کنی مثلا به متن زیست مسلط بشی و لغات زبان بلد باشی یا از اینجور کارای ریز میز باحال
      اگرم میتونی زودتر شروع کن
      موفق باشی عزیزم

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من واسه درسایی که مشکل دارم فیلم میبینم ( واسه من خوبن خیلی تاثیر گذاشتن روی فهم و درکم ممکنه خیلیا حال نکنن ) بعد من اون اولا کل فیلمای مثلا فصل دینامیک رو میدیدم بعد ۴ساعت تست میذاشتمو میبستم. گفتن که اشتباهه نکن
      اومدم یه روز درمیون کردم.مثلا امروز دوساعت فیلمو میبینم روز بعد تست و مرور اون قسمت رو دارم
      ولی حس میکنم خیلی کند پیش میره؛ کدومش بهتره نمیدونم
      اها این موضوع رو هم اضافه کنم با اجازتون
      که کل آزمون هارو گذاشتم واسه فروردین بزنم و تحلیل‌کنم و تا اون موقع همینجوری از کتاب تستا میزنم و تحلیل میکنم..اینم نظرات خیلی متفاوته از چند دوست عزیز عمین انحمن پرسیدم و گفتن که غلطه.. ولی راستش من تایم اینکه بخوام آزمونو بگنجونم ندارم
      ویرایش توسط Panizz : 24 دی 1399 در ساعت 18:31

8. Top | #8
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      صفر مثل من که ریاضی دوازدهم با 15تونستم پاس کنم ولی درحال حاضر نمیدونم مشتق چیه
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      نمیدونم چرا با اوناییکه میگن ما صفر مطلقیم نمیتونم ارتباط برقرار کنم
      12 سال درس خوندی عمو صفر مطلق چرا؟؟؟ 12 سال درس خوندی و موفق شدی این سال هم مثل سالهای قبل بخون بره دیگه فقط باید امسال هر روزت شب امتحانی باشی همین و بس
      البته با استارتر نبودم مخاطب حرفهام افرادی هستن احساس صفر بودن و بربرنامه بودن و .... میکنن انگار 11 سال مریخ تشریف داشتن سال 12 ام میاورندشون زمین و میگن بیایید کنکور بدید
      ...

9. Top | #9
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      شما وقتی خودتون رتبه برتر نیستید و تجربه درستی ندارین ، چطوری نسخه برای همه میپیچید؟
      کار رو بسپارید به کاردون .........

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mlt نمایش پست ها
      صفر مثل من که ریاضی دوازدهم با 15تونستم پاس کنم ولی درحال حاضر نمیدونم مشتق چیه
      همین که اسم مشتق رو میدونی یعنی صفر نیستی

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hisen نمایش پست ها
      شما وقتی خودتون رتبه برتر نیستید و تجربه درستی ندارین ، چطوری نسخه برای همه میپیچید؟
      کار رو بسپارید به کاردون .........
      سلام
      خیلی ممنون از نظرتون،بله من ادم کم تجربه ای هستم
      در مورد کنکور و این چیزا چون خیلی با دانش آموزان سر و کار داشتم و این سالها تدریس میکردم به نظر میاد اندکی صاحب نظر باشم!!!
      در هر حال من نسخه نپیچیدم،ولی کسی رو مجبور به کاری نکردم،و منظور شما رو از کاردان نمیدونم جانا
      (المپیادی و درس خون بودم و کل مدت تحصیلم دانش آموز سمپاد بودم)دوستانم همه رتبه برتر بودن و همه جور آدمی رو توی دانش آموزام و این سالا دیدم،الانم در گروه بیوتکنولوژی دانشگاه همواره نفر اول هستم
      منظور شما از تجربه چیه؟
      حقیر چند ساله فقط تدریس میکنم
      فکر میکنم بعد از این همه سال اندک تجربه ای داشته باشم که اونو به اشتراک بگذارم
      در ضمن چیز بدی نگفتم و چیز عجیبی قید نکردم که جای بحثی باشه بزرگوار
      چند روش ساده رو که خودم و دانش آموزان نتیجه گرفتیم، برای بچه ها توضیح دادم
      وقتی ما مطلبی میخونیم بهتره اول تامل کنیم،اگر چیز بدی باشه میتونیم جبهه بگیریم
      نوشته های من حاصل تجربیات شخصی من در این سالها و مواجه شدن با آدم های رنگارنگ هست
      در هر حال شما استفاده نکنید که خدایی نکرده خسرانی به شما وارد نشه
      صلاح کار خویش خسروان دانند
      ممنون از نظرت جان و جهان
      در مورد بیوتکنولوژی هم یه سرچی بفرمایید در اینترنت
      موفق باشی

12. Top | #12
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vida76 نمایش پست ها
      سلام
      خیلی ممنون از نظرتون،بله من ادم کم تجربه ای هستم
      در مورد کنکور و این چیزا چون خیلی با دانش آموزان سر و کار داشتم و این سالها تدریس میکردم به نظر میاد اندکی صاحب نظر باشم!!!
      در هر حال من نسخه نپیچیدم،ولی کسی رو مجبور به کاری نکردم،و منظور شما رو از کاردان نمیدونم جانا
      (المپیادی و درس خون بودم و کل مدت تحصیلم دانش آموز سمپاد بودم)دوستانم همه رتبه برتر بودن و همه جور آدمی رو توی دانش آموزام و این سالا دیدم،الانم در گروه بیوتکنولوژی دانشگاه همواره نفر اول هستم
      منظور شما از تجربه چیه؟
      حقیر چند ساله فقط تدریس میکنم
      فکر میکنم بعد از این همه سال اندک تجربه ای داشته باشم که اونو به اشتراک بگذارم
      در ضمن چیز بدی نگفتم و چیز عجیبی قید نکردم که جای بحثی باشه بزرگوار
      چند روش ساده رو که خودم و دانش آموزان نتیجه گرفتیم، برای بچه ها توضیح دادم
      وقتی ما مطلبی میخونیم بهتره اول تامل کنیم،اگر چیز بدی باشه میتونیم جبهه بگیریم
      نوشته های من حاصل تجربیات شخصی من در این سالها و مواجه شدن با آدم های رنگارنگ هست
      در هر حال شما استفاده نکنید که خدایی نکرده خسرانی به شما وارد نشه
      صلاح کار خویش خسروان دانند
      ممنون از نظرت جان و جهان
      در مورد بیوتکنولوژی هم یه سرچی بفرمایید در اینترنت
      موفق باشی
      سرکار خانم من الان نمیدونم شما اصلا خانم هستید یا آقا .
      چه برسه به اینکه متوجه بشم بیوتک میخونید یا پشت کنکوری هستید . راستی نگفتید بیوتک کدام دانشگاه هستید؟ بیوتک دانشگاه تهران رتبه شاخی میخواد صرفا .
      سمپادی بودن ، المپیادی بودن ، تدریس کردن ، دوستان رتبه برتر داشتن !!
      این ها برای مشاوره دادن و نسخه پیچیدن دلایل خوبی نیستند .
      ضمنا از دانشجو بیوتک بعید هست انقدر از الفاظ نامناسب استفاده کنه .

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Panizz نمایش پست ها
      من واسه درسایی که مشکل دارم فیلم میبینم ( واسه من خوبن خیلی تاثیر گذاشتن روی فهم و درکم ممکنه خیلیا حال نکنن ) بعد من اون اولا کل فیلمای مثلا فصل دینامیک رو میدیدم بعد ۴ساعت تست میذاشتمو میبستم. گفتن که اشتباهه نکن
      اومدم یه روز درمیون کردم.مثلا امروز دوساعت فیلمو میبینم روز بعد تست و مرور اون قسمت رو دارم
      ولی حس میکنم خیلی کند پیش میره؛ کدومش بهتره نمیدونم
      اها این موضوع رو هم اضافه کنم با اجازتون
      که کل آزمون هارو گذاشتم واسه فروردین بزنم و تحلیل‌کنم و تا اون موقع همینجوری از کتاب تستا میزنم و تحلیل میکنم..اینم نظرات خیلی متفاوته از چند دوست عزیز عمین انحمن پرسیدم و گفتن که غلطه.. ولی راستش من تایم اینکه بخوام آزمونو بگنجونم ندارم
      جان من
      اگر از من میپرسی که میگم نمیدونم خودت ببین چطوری هستی
      چون نظر منو خواستی
      ولی سعی کن با آسایش خاطر بخونی و هی حس نکنی باید سریع درسو پهن نکرده جمع کنی
      از همین روشی هم که گفتم میتونی استفاده کنی برای فیزیک و ریاضی مرور با نمودار ابینگ
      یعنی یهو نشین تست بزن یه عالمه
      پیوسته و آهسته خیلی بهتره،برای همین بچه های انجمن هم بهت گفتن خوب نیست
      بعد آزمون رو هم نمیدونم،ببین آزمون زدن یه مهارته که یهو بدست نمیاد
      یعنی اینکه تو سر جلسه آزمون چه استراتژی رو پیاده کنی،کدوم درسو اول بزنی چقدر وقت بذاری چیکار کنی
      اگه حالت بد سد،اگه سر درد بودی اگه اگه... اینکه ری اکشنت چی باشه
      سعی کن مهارت آزمون زدن رو یاد بگیری،اینکه چه استراتژی رو در مواجه شدن با تیپای مختلف سوالا پیاده کنی و ...
      موفق باشی

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

چه برسه به اینکه متوجه بشم بیوتک میخونید یا پشت کنکوری هستید . راستی نگفتید بیوتک کدام دانشگاه هستید؟ بیوتک دانشگاه تهران رتبه شاخی میخواد صرفا .
      من نمیدونم شما چرا اینطوری صحبت می‌کنید چرا اینقدر عصبانی هستید
      من تاپیکی زدم،تبادل نظری کردیم با دیگران تموم شد و رفت
      کدوم الفاظ نامناسب
      من تیپ جوونم همینطوری با دوستام حرف میزنم اینجا هم همسن و سالای خودمن
      نه بیوتک مشهد میخونم
      و ضمنا همه اونهایی که گفتید دلیلی برای مشاوره دادن نیست درسته،منم مشاوره به کسی نمیدم!!!!!
      کلا آقا ما چندتا روش بیان کردیم دیگه اینقدر شلوغ کردن نداره
      اگه خاطر شما مکدر شد که من عذر خواهی میکنم
      یا علی

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

حتی خود افشار میگه پشت کنکوریا میتونن اندازه مشاور راهنمایی کنن..کوه تجربن ...
      ایشون نیومده مشاوره طولانی مدت و خصوصی بده صرفا خلاصه ای از تجربیاتو خودشو به اشتراک گذاشته
      مثلا همون پومودورو رو من چن روزیه باهاش اشنا شدم با اینکه خدای تحقیق و مقاله م ... و صرفا خودم کشفش کردم بعد علمیشو پیدا کردم... اگه زودتر میفهمیدم خیلی بهتر راه میفتادم...
      بجز اون قسمت که گفتن کلهم درسنامه بخونین و بعد کلا تستاشو بزنین بقیه موارد اوکی بود و علمی...

ی بارم نشد تو این فروم ایراد الکی گرفته نشه
      با مکتبستان دانشجوی رشته پزشکی مشاوره داشتم ۱ ماه مخمو سوراخ کرد هی میگفت به قانون جذب اعتقاد داشته باش :/
      میگفتم اون تراز لامصبو چجوری ببرم بالا میگفت میره بالا فقط اعتماد داشته باش به خدا ... :/ و همینطور دوستاش همینقدر جذاب مشاوره میدادن بعدش فهمید که ترازام ثابت مونده جوابمو نمیداد سین میکرد و در دسترس بود ولی هیچی ...:/
      درسته همه رتبه برترا این شکلی نیستن ولی خب الآن کنکوریا خیلی تیز شدن خوب میفهمن کی داره غیر منطقی حرف میزنه یا تبلیغ میکنه اوایل دهه ی ۹۰که نیس عزیز ... محتوای کانالای تلگرامی و اینستا واسه کنکور تا حدود ۸۰٪ مشابهن...
      ما نبینیم کسی را که نبیند ما را
      مرده دانیم کسی را که نبیند ما را
      ویرایش توسط be_quick : 24 دی 1399 در ساعت 20:18

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن