خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Question درست درس خواندن برای کنکور 😓

سلام دوستان
      همین الان بگم که این تاپیک اولین تاپیک منه و اگر مجبور نبودم اینم نمی‌زدم اما واقعا به یه سری اطلاعات نیاز دارم تا به یه ثبات ذهنی برسم.اهل حاشیه درست کردنم نیستم نه حداقل الان که می‌خوام سومین کنکورمو بدم
      دوستان من خیلی شنیدم اونایی که رشته‌های تاپ قبول شدن میگن رمز موفقیت در کنکور زیاد درس خوندن نیست، درست خوندن و زیاد خوندنه. خب این جمله باعث میشه من همش به خودم و نوع مطالعم شک کنم (هرچند میدونم اصلی ترین عامل عدم موفقیتم سالای قبل مطالعه کم و استمرار نداشتن بود) ولی اینجا این سوال ایجاد میشه درست خوندن ینی چیزی فراتر از خوندن و تست زدن؟؟؟ این خیلی معضل بدی شده برام به طوری ک این روزا با اینکه هفت هشت ساعت میخونم ولی همش این سوال ک «آیا دارم درست میخونم» تو ذهنم رژه میره و اعصابمو بهم میریزه
      اصلا این درست خوندنی ک دوستان رتبه برتر میگن رو درک نمیکنم...(لطفاً یک لحظه قبل اینکه قضاوتم کنین سعی کنین آشفتگی ذهنیمو درک کنین چون من امسال حاضرم هرکار بکنم تا از سد این کنکور بگذرم پس دنبال بهونه نیستم) سعی میکنم بخونم ولی باز انگار از یه جایی مطمئن نیستم از همین درست خوندن یا نخوندنه...کسی میدونه تعریفش چیه؟؟؟
      به امید روزی ک رتبه بیارم و رک و پوست کنده هرچی ک باعث موفقیتم شده رو بگم

2. Top | #2
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز.ببینید برای فهمیدن میزان کیفیت مطالعه اتون میتونید هرچند وقت یکبار از خودتون آزمون بگیرید که ببینید آیا اون خروجی دلخواه رو از درس خوندنتون دارید یا نه
      دقیقا من هم این چندوقت با این موضوع درگیر بودم مخصوصا برای درس ریاضی
      ببین وقتی میتونی تشخیص بدی که آیا این میزان مطالعه ای که داشتی با کیفیت بوده یا نه؟که نتیجه خوبی از اون مطالعه بگیری یعنی بازدهی بالایی داشته باشی حالا من چطور به این نتیجه رسیدم؟ من خیلی وقت پیش از خودم ازمون زیست گرفتم و دیدم با وجود اینکه هم خوب خونده بودم هم تست زده بودم همش 33 درصد زدم و فاجعه تر از اون آزمون ریاضی بود که کلاااا نتونستم چیزی بزنم:/ برای همین دقیقا این سوال شما رو از خودم پرسیدم که منکه دلرم هفت ساعت در روز رو میخونم پس مشکل کار کجاست؟متوجه شدم اشتباه در نحوه برنامه ریزی و درنتیجه نحوه درس خوندنم بوده تازه وقتیم بهش پی بردم که یکی از مصاحبه های همینجا رو خوندم گفته بود:من شنبه فرضا دوساعت یک فصل زیست رو میخونم روز بعد ازش تست میزنم برای ریاضی هم دقیقا همینجور یک روز یک مبحث رو از رو درسنامه میخونم خوب تمرین حل میکنم بعد که جا افتاد دو روز بعد شروع میکنم تست میزنم.
      من از اینجا متوجه شدم ای داد بیداد این یه ماهی که باهاش نیم سال اول دوازدهم رو جمع کردم کلا داشتم اشتباااه میخوندم من میومدم مثلا امروز یه گفتار زیست رو میخوندم همون موقع هم تستاشو میزدم بعد واگذارش میکردم به خدا روز بعد میرفتم سراغ گفتار بعد و... بعد مبحث قبل از ذهنم پاک میشد که هیچ وقت کمتری برای خوندن و تست زدن داشتم ریاضی هم همینطور اول درسنامه رو خلاصه وار میخوندم بعد یهو میرفتم سراغ تستها میدیدم به زور جواب میدم اعصابم خورد میشد خخخ
      خلاصه اینکه ببخشید اگه پر حرفی کردم اینارو از عمد نوشتم که اگه کسی مثل من داره مرتکب این اشتباه میشه متوجه بشع
      منم الان کلی دارم حسرت دی ماهی رو میخورم که با برنامه ریزی اشتباه حرومش کردم

3. Top | #3
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      در نهایت پیشنهاد من اینه که شما بدون هیچ استرسی سعی کن با تمرکز بالا فرثا برنامه این هفته اتو به سرانجام برسونی بعد از خودت یه امتحان یا ازمون بگیر ببین به دلت هست یا نه
      امیدوارم امسال کنکورت رو عالی بدی

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط it.roze نمایش پست ها
      در نهایت پیشنهاد من اینه که شما بدون هیچ استرسی سعی کن با تمرکز بالا فرثا برنامه این هفته اتو به سرانجام برسونی بعد از خودت یه امتحان یا ازمون بگیر ببین به دلت هست یا نه
      امیدوارم امسال کنکورت رو عالی بدی
      راستش من اصلا امسال سراغ ازمون گرفتن نرفتم و همشو برا بعد عید گذاشته بودم ک مثلا تا اون موقع درسارو یه دور تست زده باشم بعد شروع کنم ازمون
      ولی شاید باید این رویه رو عوض کنم ...
      ممنون ک وقت گذاشتی
      موفق باشی

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Asan.kpoper نمایش پست ها
      راستش من اصلا امسال سراغ ازمون گرفتن نرفتم و همشو برا بعد عید گذاشته بودم ک مثلا تا اون موقع درسارو یه دور تست زده باشم بعد شروع کنم ازمون
      ممنون ک وقت گذاشتی
      موفق باشی
      اصلا این رویه رو پیش نگیر که بدبخت میشی.

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Asan.kpoper نمایش پست ها
      ممنون ک وقت گذاشتی
      موفق باشی
      اصلا و ابدا همچین کاری نکن!

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط poker_ch نمایش پست ها

اصلا و ابدا همچین کاری نکن!
      چراا؟خب مگه آزمون دادن واسه دیدن تیپای بیشتر سوالا و جو آزمون نیست؟ الان که غیرحضوریه چرا واجبه؟
      تست های سنجشی رو‌که خودمون خونه با درصد میزنیم

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Panizz نمایش پست ها
      چراا؟خب مگه آزمون دادن واسه دیدن تیپای بیشتر سوالا و جو آزمون نیست؟ الان که غیرحضوریه چرا واجبه؟
      تست های سنجشی رو‌که خودمون خونه با درصد میزنیم
      خیر منظورم روش ایشون بود... گفتن تمام آزمون ها رو گذاشتن بعد از عید!
      همچین کاری اشتباهه... حتما باید طی این دوران هم از خودشون آزمون بگیرن و دائم سطح خودشون رو بررسی کنن

آزمون آزمایشی از واجبات کنکوره... چه حضوری، چه غیر حضوری!
      نکته ها و تیپ سوالات مختلفی توی آزمون ها پیدا میشه که توی هیچ درسنامه ای نمیشه پیدا کرد! همچنین یه دید درستی به خودمون از وضعیتمون توی درس ها میده

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن