خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 28
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات

نیازی به خریدن کتابهای جمع بندی (مهر و ماه و خیلی سبز) هست؟

سلام بچه ها
      با وجود کتابهای آزمونی مثل موج آزمونها و فصل آزمون و آزمون پلاس و اینها، به نظرتون نیازی به تهیه ی کتابهای جمع بندی خیلی سبز و مهر و ماه هست؟
      منظورم اون سری کتابهاشونه که درسنامه خلاصه و یه کم تست دارن
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NormaL نمایش پست ها
      سلام بچه ها
      با وجود کتابهای آزمونی مثل موج آزمونها و فصل آزمون و آزمون پلاس و اینها، به نظرتون نیازی به تهیه ی کتابهای جمع بندی خیلی سبز و مهر و ماه هست؟
      اکثر این کتابایی که میگی شبیه همن!! اما حتما کتابی که چند کنکور سال های اخیر توش باشه رو تهیه کن و تستا رو بزن!! کنکور های اخیر از همه مهم ترن.موفق باشی
      من ساختم،آنچه مرا ویران کرد

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نههه اصلا اون کتابا برای کساییه که دیر شروع میکنن و وقت ندارن کامل بخونن
      Success is what you make it

Take it how it come

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام بچه ها
      سلام بنظر من نیازی نیس(حالا باز بستگی ب خودت داره) چون داخل خود موج یا فصل آزمون خلاصه درسنامه هس

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      این صرفا نظر و تجربه بنده هستش
      ببینید خودتونو دیگه تو این زمینه نمیخواد خیلی گیج کنید
      اگر در زمینه درسنامه مشکلی ندارید
      همین کتابای آزمونی میتونن عالی باشن
      حالا دیگه مثلا ممکنه یه سری کتابای خط ویژه عمومی دیگه فوقش نیاز باشه
      بودن یا نبودن
      مسئله اینست...

6. Top | #6
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      بنظر من موج ازمون بهترین کتاب جمع بندیه و درکنارش تستای کنکورو چندین بار تکرار کن

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      به نظر من که این کتابها رو دارم بعضی هاش رو
      اگه مطالب رو خوب خوانده اید . هایلایت کرده اید .یا خلاصه نوشتید و یا نه مطالب درسی حس میکنید به درستی تو ذهنتون نشستن و دسته بندی شدن نیازی نیست به خرید این کتابها و بهتره بیشتر تست بزنید و از همون درسنامه کتاب تست و مرور هایلایت ها و نکاتی که نوشتید استفاده بشه و پاسخن نامه تستها رو هم بخونید چون اگه زیاد تست بزنید یه سری نکات اینقدر تو پاسخنامه براتون تکرار میشه که حفظ میشیدشون همون نکاتی که بار اول میخوندید هیچجوره تو ذهنتون نمیرفت
      ولی اگه احساس میکنید که مطالب نیاز به یه دسته بندی دارن و دوس دارید یه لقمه از پیش گرفته شده باشه که تو زمان کمترنیاز گشنه گیتون () به درسنامه و تیپ تستهای رایج رو تو یه مبحث و یا درس جبران کنه تا هدایت بشید به سوی فصل آزمون و موج آزمون این جاست که کتابهای جمع بندی خودشونو نشون میدن
      ولی تا جایی که بررسی کردم کتابهای موج آزمون خودشون ابتدای هر فصل و مبحث یه خلاصه نکات مفیدی دارن برای جم بندی و مرور نکات و اگه این کتابها رو دارید میتونید از همون خلاصه ها استفاده کنید
      ولی باز هم حرف همیشگی ام : کتابهای جمع بندی شیمی نشر الگو را بخرید

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      از نظر من کلا این دو باهم فرق میکنن چون کتاب های موج آزمون بیشتر برای افرادی هست که یا به منبع دوم تست زنی نیاز دارن چون منبع اول رو تموم کردن یا تست های مبحثی زدن حالا میخوان تست بصورت آزمونی بزنن و کمتر کسی کتاب موج ازمونو برای درسنامه میگیره چون اگه این کتاب ها منابع جمعبندی حساب میشدند خود نشرالگو منبع جمعبندی چاپ نمیکرد یا اسمش بجای موج ازمون، جمعبندی بود و بنظرمن کسی که به تست نیاز داره موج ازمون بگیره و اگه درسنامه میخواد بره سراغ منابع جمعبندی مثل خط ویژه یا خیلی سبز یا مهروماه یا ... حالا شما اگه تو عمومیا نیاز به تست ازمونی دارید سراغ موج ازمون نرید کتاب 36 دوره ی کنکور کنکوریم مهروماه یا دور دنیا بگیرید چون میشه چیزی حدود 3600 تست دیگه اصلا نیازی به هیچ چیزی نداری اکثر تست های کنکور هم تو دروس عمومی تکراری سال های اخیر هستند یا حتی اگر برای دروس عمومی هم میخواستی بگیری اول تست های 36 دوره کنکور عمومی رو مسلط شو بعد برو سراغ موج ازمون چون ادم اصل رو ول نمیکنه بره سراغ فرع اصل هم تست های کنکور هستند ولی اگه توی دروس اختصاصی نیاز به تست ازمونی داشتید میتونید از موج ازمون استفاده کنید که اکثرا به عنوان منبع دوم و تکمیلی استفاده میکنن مخصوصا شیمیش

جمعبندی : در کل کتاب هایی مثل فصل ازمون ، موج ازمون ، ازمون پلاس و ... برای کسی هست نیاز به تست داره حالا این میتونه تست بصورت منبع تکمیلی یا تست پیشرفته یا تست ازمونی باشه ونیاز زیادی به درسنامه نداره ولی اگر کسی یه منبع جمعو جور برای خوندن درس ها میخواد و نیاز به درسنامه داره بره سراغ کتاب های جمعبندی موسسات که یه درسنامه خلاصه و جمعو جور داره و یه سری تست های خوب و نکته دار و اکثرا افرادی که دیر شروع بخوندن کردن(دقیقه نودی هستند ) میرن سراغ کتاب های جمعبندی و افرادی که طی سال خوب خوندن میرن سراغ کتاب های ازمونی

تذکر : برای دروس عمومی قبل از رفتن سراغ کتاب های ازمونی 36 دوره کنکور عمومی رو بزنید بعد اگه وقت شد ویا حال داشتید که بعید میدونم داشته باشید(اصلا نیازی هم نیست مگر اینکه در درسی ضعف داشته باشید ) برید سراغ کتاب های ازمونی برای دروس عمومی و اینکه زدن ازمون در دروس عمومی معجزه میکنه
      ویرایش توسط Ali Darkness : 22 دی 1399 در ساعت 03:30

9. Top | #9
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام مرسی از تگ!
      به نظر من اگه در طی سال خلاصه نویسی کرده باشی نیازی به کتابای جمع بندی نیست.همون خلاصه هاتو میخونی و تستاس سراسری رو میزنی فقط.
      خلاصه های تو مهم تر از کتابای جمع بندی ان،فرض کن این مدت هر چی که یادت میرفت نکته ها و ...همه چیو تو خلاصه ها نوشتی ولی یه ماهه پایانی میای یه کتاب سفید میخری که تازه باید پر نکتش کنی!

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام. به جهت تگ نظرمو میگم
      مگه جمع بندی اینجوری نیست که کتابای خودتو که با ادبیات نویسنده ش آشنایی و احیانا جاهایی رو هایلایت کردی و نکته نوشی با دید اجمالی بخونی؟
      چکاریه یه کتاب جدید با ادبیات جدید رو بخونی. ممکنه جاهایی رو که بلدی رو مجدد چند بار بخونی و جاهایی رو که بلد نیستی رو اصلا طرف تو درسنامه نیاورده باشه
      چه بهتر که کتابای خودتو بخونی و همچنین کتاب تستای خودتو کار کنی (ترجیحا تستایی که علامت دار کردی. تستای کنکورم که قبلا رنده کردی بحثش جداست)
      ویرایش توسط Rubiker : 22 دی 1399 در ساعت 08:44

11. Top | #11
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من برای زبان گرفتم،نکته ای چیزی از داخل تست ها پیدا میکنم داخل جمع‌بندی می‌نویسم.
      برای عربی هم خوبه ولی من چون خلاصه داشتم نخریدم

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام ببینید راستش رو بگم چون خودم تجربشو داشتم تا مثلا اویل خرداد به خودم میگفتم واقعا نیازی نیست و اینا،ولی باید اینو هم در نظر داشته باشید که بخاطر حجم استرسی که از یکی دوماه قبل کنکور به شما وارد میشه شمارو سوق میده به خریدن کتابای جمع بندی و به نظر من هم در بعضی دروس مثلا عربی و انگلیسی و ریاضی و فیزیک(باقی دروس بنظرم اجبار زیادی نیست،زیست کتاب جمع بندی برای درسنامه اش اصلا نخرید!)خریدنش خالی از مباهات نیستش(به هر حال شما فرض کنید مثلا 900 تست ریاضی جمع بندی خیلی سبز داشت،اگر اونا بزنید دیگه لازم نیست استرس اینکه خب من الان چیکار کنم و چجوری تست برای جمع بندی پیدا کنم و اینا ندارید!).
      در کل نظر من اینه که برای ریاضی و فیزیک و عربی و انگلیسی(اگر این دو تا درس متوسط هستید و نیاز به جمع بندی دارید)تهیه در زمان معین (مثلا اردیبهشت)تهیه بفرمایید.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام بچه ها
      سلام ممنونم بابت تگ
      اون کتابای جمع بندی بیشتر برا کسی هست که صفره و میخواد در زمان کوتاهی نتیجه بگیره .
      ولی چیزی که به درد دوران جمع بندی میخوره همون کتابای جامع طول سال که کار کردین و نکاتش رو علامت زدین و کتابای ازمونی هست .
      کتابای ازمونی +تستای علامتدار و خلاصه نویسی خودتون + ازمون جامع .

https://forum.konkur.in/thread72964.html

ویرایش توسط ha.hg : 22 دی 1399 در ساعت 10:34

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بستگی داره به نظرم
      اگه کسی تو درسی احساس میکنه مطالبی که خونده پراکنده خونده و نیاز داره کلا به این که با کتاب جدید مطالب براش دسته بندی و باعث تسلط بشه این کتابا براش‌ میتونه مفید باشه تو اون درس
      اگه هم کسی در طول سال کارایی مثل هایلایت کردن درسنامه و کتاب درسی خلاصه نویسی و علامت دار کردن تستا کرده باشه و فکر میکنه همینا میتونن کار جمعبندی رو براش بکنن بهتره بره سراغ کتابای آزمونی مثل موج آزمون و... که خودش یه نوع جمعیندیه دیگه

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      سلام ببینید راستش رو بگم چون خودم تجربشو داشتم تا مثلا اویل خرداد به خودم میگفتم واقعا نیازی نیست و اینا،ولی باید اینو هم در نظر داشته باشید که بخاطر حجم استرسی که از یکی دوماه قبل کنکور به شما وارد میشه شمارو سوق میده به خریدن کتابای جمع بندی و به نظر من هم در بعضی دروس مثلا عربی و انگلیسی و ریاضی و فیزیک(باقی دروس بنظرم اجبار زیادی نیست،زیست کتاب جمع بندی برای درسنامه اش اصلا نخرید!)خریدنش خالی از مباهات نیستش(به هر حال شما فرض کنید مثلا 900 تست ریاضی جمع بندی خیلی سبز داشت،اگر اونا بزنید دیگه لازم نیست استرس اینکه خب من الان چیکار کنم و چجوری تست برای جمع بندی پیدا کنم و اینا ندارید!).
      در کل نظر من اینه که برای ریاضی و فیزیک و عربی و انگلیسی(اگر این دو تا درس متوسط هستید و نیاز به جمع بندی دارید)تهیه در زمان معین (مثلا اردیبهشت)تهیه بفرمایید.
      برای زیست شناسی سری کتابهای اومده حدود یکی دوهفته ست اسمشون میگ میگ فاگو هست به نظرم خیلی عالی طراحی شدن یه نگاهی بهش بنداز

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن