خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 44
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Smile پزشکی یا مهندسی؟

سلام بچه ها من پشت کنکوریم میخوام واسه کنکور ریاضی بخونم کنارش کنکور زبانم میدم ولی با خودم فکر کردم یکم گفتم پزشکی الان شغل پردرامد و خوبیه بنظرتون میتونم تو این 4 ماه و نیم پزشکی بیامر اگه بخونمو تلاش کنم؟ خواهشا رک و راست باشید نیاید الکی فقط امید بدید چون ریاضی راحت مهندسی میشه اورد چون داوطلب زیاد نداره ولی تجربی هممون میدونیم خان هشتمه و تا الان بنده هیچی نخوندم میرسم جدی و با تلاش بخونم پزشکی بیارم؟ یا واس همون مهندسی بخونم؟ مهندسی ام دوست دارم ولی شغلش تو ایران ثبات نداره ممنون میشم راهنماییم کنید که میشه درام پزشکی از الان یا نه؟
      ویرایش توسط KARIMASADI : 19 دی 1399 در ساعت 16:16

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      4ماه ونیم نه 5 ماه ونیم
      واینکه شما میتونید قبول بشید یا نه به ارداه خودتون بستگی داره و به نظر من کسی نمیتونه جواب اینو بده
      و اگه میترسین که زمان کم باشه که زمان باقی مانده واسه تموم کردن دروس کافیه وحتی زمان واسه جمع بندی ومرور هم هس
      دینی :34 درسه اگه یک درمیان دینی بخونیم تو 68 ما میگیریم 70 روز تمامه
      عربی :19 درسه که من گفتم هر درس رو به دو بخش تقسیم کردم و38 بخش شد که اگه اینم یک در میان بخونیم 76 روزه ما میگیریم 80 روزه تمام
      فارسی: اکثرن مبحثی میخونن که شامل لغت واملا ارایه ادبی دستور زبان وقرابت که اگه شما هر روز لغات یک درسو بخونید 50 روزه لغات تمومه واسه قرابت دو کار میتونید انجام بدید به نظر من اول قرابت ومفاهیم 3 کتاب درسی بخونید وتمام کنید در کنار لغات بعد شروع کنید تست قرابت بزنید وتحلیل کنید
      ارایه ادبی ودستور زبانم تا عید تموم میشن
      زبان :من خودم درس زبان ضعیفم وفقط تا عید واژه میخونم بعدش گرامر وکلوز تست
      دروس تخصصی
      زیست: زیست 70 گفتاره که اگر روزی یک گفتار تموم کنید 70 روزه تمومه حالا ما 30 روزم میگیریم مرور مطالب خوانده شده 100 روزه تمومه
      شیمی :10 فصل که من خودم هر فصل به 7 قسمت تقسیم کردم شما اگه نمیتونید میتونید به ده بخش تقسیم کنید و100 روزه شیمی تمومه
      فیزیک :11 فصل واسه هر فصل ده روزم وقت بزارید 110 روزه تمومه که تا جایی که میدونم خیلی فصلا کمتر از 10 روز جمع میشمن مثل قصل اندازه گیری
      ریاضی: و ریاضی به نظر من زمانبر ترین درسه که میتونید مبحث هندسه رو حذف کنید و اگه دیدید وقت هست مینونید بخونید ریاضی رو به نظر من تا اخر اردیبهشت اگه همه مباحثشو بخونید میتونید با تست کافی ومرور تموم کنید
      و اینم بدونید مشکل من وشما هیچ وقت زمان نبوده ونیست باور مونه
      ویه نصیحت سعی کنید تا جای ممکن به انجمن نیان

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط KARIMASADI نمایش پست ها
      سلام بچه ها من پشت کنکوریم میخوام واسه کنکور ریاضی بخونم کنارش کنکور زبانم میدم ولی با خودم فکر کردم یکم گفتم پزشکی الان شغل پردرامد و خوبیه بنظرتون میتونم تو این 4 ماه و نیم پزشکی بیامر اگه بخونمو تلاش کنم؟ خواهشا رک و راست باشید نیاید الکی فقط امید بدید چون ریاضی راحت مهندسی میشه اورد چون داوطلب زیاد نداره ولی تجربی هممون میدونیم خان هشتمه و تا الان بنده هیچی نخوندم میرسم جدی و با تلاش بخونم پزشکی بیارم؟ یا واس همون مهندسی بخونم؟ مهندسی ام دوست دارم ولی شغلش تو ایران ثبات نداره ممنون میشم راهنماییم کنید که میشه درام پزشکی از الان یا نه؟
      اگر تا الان دروس تخصصی ریاضیو خوب خونده بودی میتونستی ولی چون میگی هیچی نخوندی با پایه ی صفر نمیشه پزشکی آورد مخصوصا که زیست هم اصلا ندیدی و تا روش خوندنش دستت بیاد زمان میبره ولی شاید پیراها رو بتونی بیاری اگه خوب و محکم بخونی
      ولی ریاضی هم دانشگاه های خوبش اگه بیاری من قول بهت میدم بیکار نمیمونی
      تو مهندسیا اگر خارج از دانشگاه کار کنی کار هست ولی صرفا با مدرک مهندسی خالی کار نیست
      LEFT
      4/19/2021

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Yasna14 نمایش پست ها
      4ماه ونیم نه 5 ماه ونیم
      واینکه شما میتونید قبول بشید یا نه به ارداه خودتون بستگی داره و به نظر من کسی نمیتونه جواب اینو بده
      و اگه میترسین که زمان کم باشه که زمان باقی مانده واسه تموم کردن دروس کافیه وحتی زمان واسه جمع بندی ومرور هم هس
      دینی :34 درسه اگه یک درمیان دینی بخونیم تو 68 ما میگیریم 70 روز تمامه
      عربی :19 درسه که من گفتم هر درس رو به دو بخش تقسیم کردم و38 بخش شد که اگه اینم یک در میان بخونیم 76 روزه ما میگیریم 80 روزه تمام
      فارسی: اکثرن مبحثی میخونن که شامل لغت واملا ارایه ادبی دستور زبان وقرابت که اگه شما هر روز لغات یک درسو بخونید 50 روزه لغات تمومه واسه قرابت دو کار میتونید انجام بدید به نظر من اول قرابت ومفاهیم 3 کتاب درسی بخونید وتمام کنید در کنار لغات بعد شروع کنید تست قرابت بزنید وتحلیل کنید
      ارایه ادبی ودستور زبانم تا عید تموم میشن
      زبان :من خودم درس زبان ضعیفم وفقط تا عید واژه میخونم بعدش گرامر وکلوز تست
      دروس تخصصی
      زیست: زیست 70 گفتاره که اگر روزی یک گفتار تموم کنید 70 روزه تمومه حالا ما 30 روزم میگیریم مرور مطالب خوانده شده 100 روزه تمومه
      شیمی :10 فصل که من خودم هر فصل به 7 قسمت تقسیم کردم شما اگه نمیتونید میتونید به ده بخش تقسیم کنید و100 روزه شیمی تمومه
      فیزیک :11 فصل واسه هر فصل ده روزم وقت بزارید 110 روزه تمومه که تا جایی که میدونم خیلی فصلا کمتر از 10 روز جمع میشمن مثل قصل اندازه گیری
      ریاضی: و ریاضی به نظر من زمانبر ترین درسه که میتونید مبحث هندسه رو حذف کنید و اگه دیدید وقت هست مینونید بخونید ریاضی رو به نظر من تا اخر اردیبهشت اگه همه مباحثشو بخونید میتونید با تست کافی ومرور تموم کنید
      و اینم بدونید مشکل من وشما هیچ وقت زمان نبوده ونیست باور مونه
      ویه نصیحت سعی کنید تا جای ممکن به انجمن نیان
      درسته ولی من الان نمیدونم واس شیمی و زیست از چه منابعی استفاده کنم چون تو 99 سطح سوالا بالا بوده کتابا تغییر کردنه و ادبیات فیلم اموزشیم ببینم؟ بنظرت؟

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها

اگر تا الان دروس تخصصی ریاضیو خوب خونده بودی میتونستی ولی چون میگی هیچی نخوندی با پایه ی صفر نمیشه پزشکی آورد مخصوصا که زیست هم اصلا ندیدی و تا روش خوندنش دستت بیاد زمان میبره ولی شاید پیراها رو بتونی بیاری اگه خوب و محکم بخونی
      ولی ریاضی هم دانشگاه های خوبش اگه بیاری من قول بهت میدم بیکار نمیمونی
      تو مهندسیا اگر خارج از دانشگاه کار کنی کار هست ولی صرفا با مدرک مهندسی خالی کار نیست
      زیست که بلدم یازدهمو فولم ولی دیپلم تجربیم من بخاطر علاقه خواستم مهندسی کنکور بدم ریاضیم تابع و نسبت های مثلثاتی کلا یه چیزایی میدونم که سریع یاد میگیرم کار کنم با یه کتاب یا دبیر خوب

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      بگیر بخون،یا قبولی یا نه!

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      درسته ولی من الان نمیدونم واس شیمی و زیست از چه منابعی استفاده کنم چون تو 99 سطح سوالا بالا بوده کتابا تغییر کردنه و ادبیات فیلم اموزشیم ببینم؟ بنظرت؟
      درباره منابع که واقعن سلیقه ای هستش مثلن ممکنه
      من با یه کتاب راحت باشم شما با یه کتاب دیگه منبع اول خودتون به خودتون بستگی داره ولی به عنوان منبع دوم وواسه جمعع بندی میتونید موج ازمون شیمی وزیست استفاده کنید که سطحش بالاس
      کتابا تغییراتی داشتن که میتونید تغیراتشو خودتون تو کتاب بنوسید اونقدر زیاد تغییر نداشته
      ادبیات واسه مبحث لغت و املا قرابت وارایه ادبی نیازی به فیلم اموزشی نیس ولی اگر دستور زبان لنگ میزنید میتونید از دستور زبان شاهین زاد استفاده کنید که 12 جلسه اس که میتونید ببینید هر جلسه اشم حدودا 30 دقیقه اس
      من تنها درسی که فیلم نگاه میکنم ریاضی که اونم با اقای ثابتی الا پیش میرم ودستور زبان شاهین زاد تمام ....و دروس دیگه احتیاجی به فیلم ندارن

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      بگیر بخون،یا قبولی یا نه!
      این که نشد حرف بشینم بخونم پزشکی نیارم خوب حسرت میخورم میتونستم مهندسی درام و پرستاری و معلمی هیچی جز پزشکی ارزش مهندسی نداره

9. Top | #9
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      این که نشد حرف بشینم بخونم پزشکی نیارم خوب حسرت میخورم میتونستم مهندسی درام و پرستاری و معلمی هیچی جز پزشکی ارزش مهندسی نداره
      احتمالش کم هست به نظرم .

ویرایش توسط Hisen : 19 دی 1399 در ساعت 16:25

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ببینید هیچکی نمیتونه تضمین کنه که اگه شمااز الان بخواید باتمام توانتون شروع به خوندن کنید و پزشکی بیارید
      هیچکیم نمیتونه تضمین کنه شما اگه از الان شروع به خوندن کنید پزشکی نیارید
      بستگی به تلاش خودتون داره هرچه تلاش بیشتر رتبه بهتر وهیچکس به طور قاطعانه نمیتونه جوابتونو بده که ایا پزشکی میارید یا نه
      شما بسم الله بگو تلاشتونم کنید ومطمعن باشید که اون بالایی هم واسش بهتون هس
      وبهتره واسه هیچ رشته ارزش تعیین نکنیم
      من خودم ارزوم پرستاریه
      ویرایش توسط Yasna14 : 19 دی 1399 در ساعت 16:29

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      هزار تا نمونه هس که تونستند تو زمان کم پزشکی بیارند ولی کار هر کسی نیس

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      پزشکی و نمیدونم (اگه زیستتون خوب باشه شاید)
      ولی مهندسی به شدت به دانشگاه بستگی داره (کلا 5 تا دانشگاه خوب داریم تقریبا) اگه به اون خوبا قبول بشی راه خودت رو پیدا میکنی تو دانشگاه و یا اپلای میکنی یا اینکه تو ایران اگه شانس اوردی و بچه باهوشی بودی به یه در امدی میرسی که کافی باشه
      ولی در کل خودت الان وضع ریاضی رو میدونی دیگه به طور مثال اگه بگم دور و بر و همکلاسی های خودم رو بهت میگم
      یه دوستم لیسانس مهندسی شیمی اصفهان رو گرفته بیکاره و خدمت سربازی هم از اونطرف داره بهش فشار میاره
      یکی دیگه لیسانس مهندسی شیمی مراغه داره بیکاره و داره تو یکی از کارخونه های شهرمون کارگری میکنه روز مزد
      یکی دیگه مهندسی کامپیوتر تبریز گرفته یدونه مغازه کپی و پرینت و اعلامیه فوت و ... میزنه
      یکی از دوستان رفتن عمران شهید مدنی الان تازه داره پیش یه کابینت کار اشپزخونه شاگردی میکنه
      یکی دیگر رفت مهندسی مکانیک امیر کبیر الان داره کنکور تدریس میکنه
      یکی دیگه رفت مهندسی کامپیوتر امیر کبیر الان یکی از دولوپر های سایت ادرس هست که پول خوبی هم میگیره
      یکی دیگه معماری خوند الان داره تو کار فرش تبریز تجارت میکنه
      یکی هم رفت عمران تبریز و الان مغازه باز کرده نقشه کشی میکنه
      لتفاقا یکی دیگر از دوستای خودم هم سال 95کنکور تجربی بود اومد ریاضی کنکور داد قبول شد شبانه دانشگاه تبریز رشته مکانیک بعدش دید ریاضی مهندسی مکانیک براش سنگینه و نمیتونه بخونه تو دانشگاه تغییر رشته داد به معماری و الان پیش باباش داره میچرخه
      در کل تصمیم با خودته اگه علاقه داری و یه ایده خاصی تو سرته برو مهندسی و اپلایس کن البته اگه شرایطش رو داری اگه نه که خودت یکم منطقی باش
      علاقه خیلی خوبه ولی یه دلیلی پیدا کن برای چیزی که میخوای بکنی
      و در اخر حرفهای من و امثال من رو فقط در قالب یک نظر و دیدگاه بهش نگاه کن نه یک مسیر حرکت و شیرازه تصمیم گیریت
      ویرایش توسط _Joseph_ : 19 دی 1399 در ساعت 16:51

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این تصور اشتباهی هست که تو رشته مهندسی حتما باید همون اول بهترین دانشگاه قبول بشی تا پذیرش بگیری وگرنه بدبختی.
      اگه دانشگاه خوب هم قبول نشی میتونی بخونی و کار یاد بگیری و ارشد دانشگاه خوبی قبول بشی و فعالیت های جانبی داشته باشی و پذیرش بگیری. اکثر بچه ها هم از همین طریق میرن.
      اگه قصدت رفتن هست پزشکی رشته اشتباهی هست.

خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      زیست که بلدم یازدهمو فولم ولی دیپلم تجربیم من بخاطر علاقه خواستم مهندسی کنکور بدم ریاضیم تابع و نسبت های مثلثاتی کلا یه چیزایی میدونم که سریع یاد میگیرم کار کنم با یه کتاب یا دبیر خوب
      خب بشین بخون
      نمیشه گفت 100 درصد میتونی ولی ناممکن نیست
      شما اگه از 1 تیر هم شروع کنی بازم صد در صد سال آینده ش که پزشک نیستی فقط تلاش
      علاقه ت هم اگه مهندسی خاصی هست برو و به خاطر پول نرو دنبال پزشکی چون علاقه نداشته باشی کم میاری دانشگاه
      LEFT
      4/19/2021

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      پزشکی و نمیدونم (اگه زیستتون خوب باشه شاید)
      ولی مهندسی به شدت به دانشگاه بستگی داره (کلا 5 تا دانشگاه خوب داریم تقریبا) اگه به اون خوبا قبول بشی راه خودت رو پیدا میکنی تو دانشگاه و یا اپلای میکنی یا اینکه تو ایران اگه شانس اوردی و بچه باهوشی بودی به یه در امدی میرسی که کافی باشه
      ولی در کل خودت الان وضع ریاضی رو میدونی دیگه به طور مثال اگه بگم دور و بر و همکلاسی های خودم رو بهت میگم
      یه دوستم لیسانس مهندسی شیمی اصفهان رو گرفته بیکاره و خدمت سربازی هم از اونطرف داره بهش فشار میاره
      یکی دیگه لیسانس مهندسی شیمی مراغه داره بیکاره و داره تو یکی از کارخونه های شهرمون کارگری میکنه روز مزد
      یکی دیگه مهندسی کامپیوتر تبریز گرفته یدونه مغازه کپی و پرینت و اعلامیه فوت و ... میزنه
      یکی از دوستان رفتن عمران شهید مدنی الان تازه داره پیش یه کابینت کار اشپزخونه شاگردی میکنه
      یکی دیگر رفت مهندسی مکانیک امیر کبیر الان داره کنکور تدریس میکنه
      یکی دیگه رفت مهندسی کامپیوتر امیر کبیر الان یکی از دولوپر های سایت ادرس هست که پول خوبی هم میگیره
      یکی دیگه معماری خوند الان داره تو کار فرش تبریز تجارت میکنه
      یکی هم رفت عمران تبریز و الان مغازه باز کرده نقشه کشی میکنه
      لتفاقا یکی دیگر از دوستای خودم هم سال 95کنکور تجربی بود اومد ریاضی کنکور داد قبول شد شبانه دانشگاه تبریز رشته مکانیک بعدش دید ریاضی مهندسی مکانیک براش سنگینه و نمیتونه بخونه تو دانشگاه تغییر رشته داد به معماری و الان پیش باباش داره میچرخه
      در کل تصمیم با خودته اگه علاقه داری و یه ایده خاصی تو سرته برو مهندسی و اپلایس کن البته اگه شرایطش رو داری اگه نه که خودت یکم منطقی باش
      علاقه خیلی خوبه ولی یه دلیلی پیدا کن برای چیزی که میخوای بکنی
      و در اخر حرفهای من و امثال من رو فقط در قالب یک نظر و دیدگاه بهش نگاه کن نه یک مسیر حرکت و شیرازه تصمیم گیریت
      حرفت درسته تنها دلیلیم که واس مهندسی یا رشته زبان نمیخونم یا اطمینان خاطر نمیکنم نبود شغل و کم بودم یا کم درامد بودنشه و تو ایران جز پزشکی و پرستاری رشته ای اطمینان خاطر نیست براش من دکتر زبان دیدم تهش معلم شده مهندس هوافضا دیدم معلم کنکوری شده همشم میگن الکی به خودت بستگی داره اگه اینطوره چرا هیچکدومشون با توجه به مدرکشون سرکار نیستن؟ چیز عجیبیه به والله تو این چیزا که میای هی گیج تر میشی منم ببخشید اینو میگم مثل 90 درصد احمق نیستم که میخونن الکی واس پزشکی فکر میکنن در میان مسخره بازی تهشم به یه معلمی راضی میشن نه من بخوام از الان شروغ کنم شما که تو 5و نیم ماه ببندم شماهم باید کمکم کنید و بگید چه منابعی سبک و خوبن و مفید و روونه درسنامشون میری یه کتاب بخونی کمک درسی 50 درصدش چرته کلاسا انلاینم که بزور تست حل میکنن بیشترشون فقط مافیان میمونه ادم

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)