خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

فیزیک رو با مطالب کم بستن خوبه یا کامل؟

دوستان فیزیک رو در این تایم باقی مونده کامل میشه خوند کسی که حرکت شناسی رو تا شتابش خونده و هنو اولای راهه به نظرتون کامل بخونم یا نمیرسم تموم کنم ؟ فعلا فهمش برام گنگ نیس با توجه به تدرس خوب ولی استرسم اینه نکنه نتونم تموم کنم امیدوارم یکی راهنمایی کنه ؟ بعد یه سوالم دارم من کتاب درسی فیزیک رو نمیخونم ینی دیگه وقتشو ندارم نیازه؟
      اگه کسی فیزیک رو فول بلده مطالب رو از اسون به سخت بگه و اینکه فیزیک رو میشه مبحثی خوند یا مثل شیمی ترکیبیه؟
      ویرایش توسط God_help_me : 18 دی 1399 در ساعت 14:48

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_help_me نمایش پست ها
      دوستان فیزیک رو در این تایم باقی مونده کامل میشه خوند کسی که حرکت شناسی رو تا شتابش خونده و هنو اولای راهه به نظرتون کامل بخونم یا نمیرسم تموم کنم ؟ فعلا فهمش برام گنگ نیس با توجه به تدرس خوب ولی استرسم اینه نکنه نتونم تموم کنم امیدوارم یکی راهنمایی کنه ؟ بعد یه سوالم دارم من کتاب درسی فیزیک رو نمیخونم ینی دیگه وقتشو ندارم نیازه؟
      جمعبندی بخون هم تست کنکورو پوشش میده که خیلی مهم هست چون اکثر سوالها روال تکراری دارن و سوالهای متفرقه کمتر داره.
      هر جا فکر میکنی ضعیفی برو کتاب اصلی رو بخون و از همون قسمت تست بیشتر بزن.
      اگه جمعبندی بخونی میرسی کامل بخونی.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      جمع بندی واسه فیزیک از لحاظ کامل تر بودن و پوشش بیشتر ، خط ویژه بهتره یا جمع بندی مهروماه و خیلی سبز؟

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      جمعبندی بخون هم تست کنکورو پوشش میده که خیلی مهم هست چون اکثر سوالها روال تکراری دارن و سوالهای متفرقه کمتر داره.
      هر جا فکر میکنی ضعیفی برو کتاب اصلی رو بخون و از همون قسمت تست بیشتر بزن.
      اگه جمعبندی بخونی میرسی کامل بخونی.
      داش رفتم دیدم قلمچی زدن ۹۰ درصد سخت تر بوده سوالا تا یه حال ندیده بودم درسی توی کنکور ۹۰ درصد سختر از انتظار باشه اصلا پشمام ریخت گفتم نکنه این همه زور بزنم برا فیزیک حرکت شناسی اخرم نتونم ۳ تستشو بزنم بعد اینکه دادا من چون از ذهبی میبینم عادت به کتاب ندارم پارسال حرکت شناسی رو از گاج خوندم فک میکردم میفهمم ولی الان که با ذهبی میخونم فیزیک رو مفهومی تر یاد میگیرم تو جواب بخس دوم سوالمو بده اگه میدونی

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم مشکل شمارو دارم با ذهبی میخونم ولی تازه ثبت نام کردم نوسان و کارو انرژی ک تاره شروع کرده رو دارم انلاین باهاش پیش میرم ولی نمیدونم 26 جلسه اینا افلاین های دوازدهم هست فقط و 15 جلسه اینام افلاین های پایه حساب کردم تا عیدم نمیتونم تموم کنم اصلا موندم چیکار کنم

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh,m نمایش پست ها
      منم مشکل شمارو دارم با ذهبی میخونم ولی تازه ثبت نام کردم نوسان و کارو انرژی ک تاره شروع کرده رو دارم انلاین باهاش پیش میرم ولی نمیدونم 26 جلسه اینا افلاین های دوازدهم هست فقط و 15 جلسه اینام افلاین های پایه حساب کردم تا عیدم نمیتونم تموم کنم اصلا موندم چیکار کنم
      هدفت چیه دقیق میخوای همه رو تموم کنی یا چی؟

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      داش رفتم دیدم قلمچی زدن ۹۰ درصد سخت تر بوده سوالا تا یه حال ندیده بودم درسی توی کنکور ۹۰ درصد سختر از انتظار باشه اصلا پشمام ریخت گفتم نکنه این همه زور بزنم برا فیزیک حرکت شناسی اخرم نتونم ۳ تستشو بزنم بعد اینکه دادا من چون از ذهبی میبینم عادت به کتاب ندارم پارسال حرکت شناسی رو از گاج خوندم فک میکردم میفهمم ولی الان که با ذهبی میخونم فیزیک رو مفهومی تر یاد میگیرم تو جواب بخس دوم سوالمو بده اگه میدونی
      وقتی میخوان تست فیزیکو در این مبحث سخت کنن از یکسری مباحث ریاضی کمک میگیرن تا سخت بشه.
      ریاضیو گذاشتی کنار این مشکل برات پیش اومده.
      برای فصل حرکت باید معادله درجه دوم و یکسری مشتق ها و شیب و حداقل مفهوم انتگرال و ... رو بدونی وگرنه گیر میفتی.
      تو حرکت دایره ای باید مثلثات بدونی و ...

ریاضی پیش زمینه فیزیک هست ولی فیزیک پیش زمینه ریاضی نیست.
      توصیه ام این هست بحث معادله درجه دوم و شیب و مشتقو از مباحث ریاضی خوب یاد بگیر.
      حتی اگه نمیخوای ریاضی بخونی حداقل یک جمعبندی ریاضی بگیر روزی نیم ساعت قسمت درسیشو بخون ضرر نمیکنی.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هدفت چیه دقیق میخوای همه رو تموم کنی یا چی؟
      میخوام 12ام رو کامل ببینم چون لامصب اون 2 فصل اول سوالاش با بقیه فصلا خیلی قاطی میشن ولی پایه یکی دو فصل رو شاید حذف کنم دیگه نبینم

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      وقتی میخوان تست فیزیکو در این مبحث سخت کنن از یکسری مباحث ریاضی کمک میگیرن تا سخت بشه.
      ریاضیو گذاشتی کنار این مشکل برات پیش اومده.
      برای فصل حرکت باید معادله درجه دوم و یکسری مشتق ها و شیب و حداقل مفهوم انتگرال و ... رو بدونی وگرنه گیر میفتی.
      تو حرکت دایره ای باید مثلثات بدونی و ...

ریاضی پیش زمینه فیزیک هست ولی فیزیک پیش زمینه ریاضی نیست.
      توصیه ام این هست بحث معادله درجه دوم و شیب و مشتقو از مباحث ریاضی خوب یاد بگیر.
      حتی اگه نمیخوای ریاضی بخونی حداقل یک جمعبندی ریاضی بگیر روزی نیم ساعت قسمت درسیشو بخون ضرر نمیکنی.
      ریاضی رو حذف کردم ولی اون قسمتایی که با فیزیک مرتبطه پیدا میکنم میخونم منظورم از سختی دیگه هممون میدونیم حرکت شناسی سخت ترین بخش فیزیکه

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اگه کسی فیزیک رو فول بلده مطالب رو از اسون به سخت بگه و اینکه فیزیک رو میشه مبحثی خوند یا مثل شیمی ترکیبیه؟
      مباحث کارو انرژی با اکثر فصلها ترکیب میشه.
      تو کتاب 11 و 12 فصلهای بالاتر با فصلهای قبل تر قابل ترکیب هست. پس بهتره به ترتیب بخونی.
      ببین تو این فرصت باقیمونده جمعبندی بگیر همه فصلها رو بخون هر فصلی خواستی از کتاب اصلیت تست بیشتر بزن.
      چون کنکور یکسری سوالها ساده تا متوسط هستن که میتونی بزنی.
      سوالی هم که خیلی سخت باشه با پایه ضعیف ریاضیت احتمالا نمیزنی.
      پس اون درصد ساده و متوسطو بگیر.

سادگی و سختیش بستگی به علاقه ات به اون مبحث فیزیک داره. هر کدوم علاقه بیشتری داشته باشی برات ساده تر هست.

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کلا باید همه ی مباحث رو خوند تا بتونی تو کنکور سوالای آسون رو بزنی...وقتی چند مبحث خاص انتخاب میکنی از کجا میدونی که میتونی حتما بزنی.. شاید ازش سوال سخت یا ترکیبی بدن

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به نظرم الان باید دنبال این باشی سوالای متنوع کار کنی با ایده های جدید، تا سوالای تکراری با ایده های تکراری
      چون سوالایی ک معمولا تکراریه و حرفی برای گفتن نداره، صرفا برای افزایش سرعت تست زنی شاید مفید باشه، ولی برای شما به نظرم سه سطحی فیزیک قلمچی میتونه مفید باشه، چون سوالارو از اسون به سخت چیده و چه سوال ساده و چه سختش، کلی ایده دارن، چیدمانش هم جوریه ک وقتی میخوای تستارو بزنی میفهمی ک ایا تو اون مبحث در حد ضعیف، متوسط یا قوی هستی

و اگه تو مبحثی ضعیف بودی اون موقع باید بری تست تکراری بزنی تا برات جا بیوفته، ولی اگه ندونی چه قسمت قوی هستی و چه قسمت ضعیفی، اون موقع هرچی تست بزنی بی فایدس، چون نقاط ضعفتو نمیتونی شناسایی کنی
      ویرایش توسط moboer : 18 دی 1399 در ساعت 20:24

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moboer نمایش پست ها
      به نظرم الان باید دنبال این باشی سوالای متنوع کار کنی با ایده های جدید، تا سوالای تکراری با ایده های تکراری
      چون سوالایی ک معمولا تکراریه و حرفی برای گفتن نداره، صرفا برای افزایش سرعت تست زنی شاید مفید باشه، ولی برای شما به نظرم سه سطحی فیزیک قلمچی میتونه مفید باشه، چون سوالارو از اسون به سخت چیده و چه سوال ساده و چه سختش، کلی ایده دارن، چیدمانش هم جوریه ک وقتی میخوای تستارو بزنی میفهمی ک ایا تو اون مبحث در حد ضعیف، متوسط یا قوی هستی

و اگه تو مبحثی ضعیف بودی اون موقع باید بری تست تکراری بزنی تا برات جا بیوفته، ولی اگه ندونی چه قسمت قوی هستی و چه قسمت ضعیفی، اون موقع هرچی تست بزنی بی فایدس، چون نقاط ضعفتو نمیتونی شناسایی کنی
      سه سطحی شاید تستای خوبی داشته باشه ولی پاسخنامه اش آشغالی بیش نیست

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط narjes78 نمایش پست ها
      سه سطحی شاید تستای خوبی داشته باشه ولی پاسخنامه اش آشغالی بیش نیست
      منم اول اینجوری فکر میکردم! ولی بیشتر ک دقت کردم متوجه شدم قلمچی پاسخ نامه ی همون ازمونارو میاره با یه سری تغییرات میزاره تو سه سطحی، برای همین پاسخ نامش با کتاب تست هایی ک درس نامخ دارن فرق میکنه. کتاب تست هایی ک درس نامه دارن، میان نکته تو درس نامه میگن و بعد ک تست طرح میکنن، نکات اضافه رو تو پاسخ نامه مینویسن برای همین اکثر پاسخ نامه کتابای جامع، معمولا خیلی با کیفیته ولی کتاب سه سطحی قصدش این نیست بیاد بهت اموزش بده، فقط دنبال اینه بگه این سوالو باید با کنار هم گذاشتن چهارتا فرمول حل کنی. واسه همین سه سطحیو به عنوان کتاب مکمل در کنار منبع اصلی استفاده میکنن

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      برادر شما کلا ب خودت سختی نمیدی همه چیو حذف میکنی ک. گاد چجوری شما رو هلپ کنه؟

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن