خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 36
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

حرف هایی جهت کمک به شما

سلام دوستان عزیز . تصمیم گرفتم یه سری حرف بگم بهتون که از سر تجربس و دلیلش هم اینه که اینروزا خیلی از دوستانم و حتی سال اولی ها رو میبینم که خسته شدن و بی انگیزه میگذرونن این روزا رو . خواستم یه تلنگری بشه براشون . روی حرفم بیشتر با سال اولیاس چون پشت کنکوریا لمسش کردن این قضیه رو .

خب ببینین الان شما اگر کلا نخوندین امسال و که مخاطب من محسوب نمیشین . روی صحبتم با اوناییه که نسبتا خوب خوندن و تراز متوسط به بالایی هم میگیرن ولی خسته و بی رمق شدن ( چون از تابستون دارن به کوب میخونن و طبیعتا کرونا هم کارتون رو سخت تر کرده چون تفریح و اینچیزا هم نیس ) . بزارید بگم چه اتفاقی میفته اگر با این روند بریم جلو :

1- شما بی انگیزه و بدون پیشرفت رو به جلو میرین . در حد معمولی مثل 4 5 ساعت درس و میخونین و روزا رو میگذرونین . ترازتون در همون سطحه و همونطوری میمونه .

2- میرسیم به دوران جمعبندی . چون خستگی قبلی توی تنتونه بجای اینکه ساعت مطالعه افزایش پیدا کنه میاد کاهش هم میابه

3 - شما در تراز لب مرزی ( ترازی که اگه تو کنکور بهترین توانشو بزاره قبوله ولی اگه یکم کار خراب بشه ( وقت کم بیاره . یا حالش خوب نباشه یا .....) با رتبه لب مرزی قبول نمیشه ) میرین سر جلسه کنکور . و یه چیزایی میزنین . 90 درصد لب مرزی میشین و قراره بمونین پشت چون اون توان و دارین که سال بعد رتبه خوبی بیارین .

اما مشکل اینا نبودن . هدف تاپیک از این قسمت شروع میشه . نتیجه ها میاد و 90 درصد که لب مرزی شدین قراره ناراحت بشین ( کیه که نشه ) اما مساله اینجاس . که اون دوستتون که یه سهمیه 25 از پدر محترم به ارث برده با رتبه ای 10 برابر شما ( اگه فرض کنم بازه ی بین 4000 تا 10000 بیارین طرف با 40000 تا 100000 ) قراره بره دانشگاه

اون لحظه ای که شما دارین به تک تک فامیلای فضول میگین که سال اول بودو تجربه نداشتمو نمیدونم از این جور چیزا . اون دوستتون داره از عمه و خاله و فلان فامیل پیام تبریک میگیره

اون لحظه ای که شما دارین کتابای سال بعدو میخرین واسه ایشون دارن اناتومی هدیه میدن

اون لحظه ای که شما دارین گریه میکنید اون داره به هفته بعد فکر میکنه که قراره تو مدرسه ازش به عنوان رتبه برتر تجلیل بشه

و میتونم این لیستو خیلی بیشتر ادامه بدم که حوصلم نمیکشه .

و بحث اینجاس

که اون صندلی که این بچه ک**ی داره میره بشینه روش هزار بار بیشتر حق شماس . شما میتونین اصن یه چرخی توی انجمنم بزنین . خیلی از پشت کنکوریا که سال دوم موفق شدن که نمونه نزدیکشم بچه های خودمون مثل حمیدرضا و سینا و محمد حسین همشون با رتبه های 3000 و 5000 و همچین چیزی پشت بودن . یعنی اینا باید سال اول میرفتن توی اون دانشگاه . ولی جای اینا کسای دیگه ای رفتن . خودشم همکلاسی من وسط کنکور پا شد کیک ساندیسو خورد و جلسه رو ترک کرد . یعنی حتی زحمت نکشید کامل بشینه سر جلسه . پزشکی ارومیه قبول شد که 2 هفته بعدش بابا جونش انتقالیشو گرفت بیاد تبریز که عزیز جونش دوری از خانواده نکشه ( آخی . الهی )

شل نگیرید و جدی بگیرید . ببینید امتحان مدرسه نیستا که هرکی بالای 18 گرفت قبول بشه . توی کنکور شما 18 بگیری رقیبت 19 بگیره باختی . حیفم اومد نگم اینا رو براتون . چون شاید 10 درصد اگه از نتیجه کنکورم ناراحت باشم 90 درصد بخاطر این نا عدالتیا ناراحتم . نمیخوام شما هم این صحنه هارو ببینید . و باورم کنین که اطرافیانتون نمیدونن سهمیه و اینا چیه . وقتی طرف پزشکی و قبول میشه فکر میکنن اون 2000 اورده شما 8000 . درحالیکه اینطوری نیس و فقط کنکوریا میدونن جریان چیه . بخونین و شل نگیرید که قراره 11 تیر به خودتون افتخار کنین . دوستون دارم . اگه از چیزی ناراحت بودین هم بنویسین که خودتونو خالی کنید و برین بترکونین
      مبین ......
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بسیار زیبا
      اندکی تامل

3. Top | #3
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      درسته گفتی ک با ما پشت کنکوریا نیستی ...
      ولی داداش از ی زمانی ب بعد ی صربه ای خوردم هیچ جوره سرپا نمیشم ک نمیشم .....

4. Top | #4
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      کنکور هیچ رحمی نداره و قرارم نیست عادل باشه ،حتی خدا هم نگفته عدالت در این جهان به طور کامل قراره اجرا شه ،

یک تکنیک تو شطرنج هست بهش میگن اسب دیوانه، اگر مهره ای راه در رو نداره باید بدون فکر بزنه به دل دشمن و قوی ترین مهره حریف رو هم با خودش ببره که خب اغلب اوقات حریف فکر میکنه شما نقشه چیزی داری و بیگدار به اب نمیزنی و مهره ات رو نمیزنه و مهره فرار میکنه.

در کل منظورم اینه که یا باید غصه اسبت رو بخوری یا بلند شی و سرش رو فرو کنی تو دل شاه.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mobin. نمایش پست ها
      سلام دوستان عزیز . تصمیم گرفتم یه سری حرف بگم بهتون که از سر تجربس و دلیلش هم اینه که اینروزا خیلی از دوستانم و حتی سال اولی ها رو میبینم که خسته شدن و بی انگیزه میگذرونن این روزا رو . خواستم یه تلنگری بشه براشون . روی حرفم بیشتر با سال اولیاس چون پشت کنکوریا لمسش کردن این قضیه رو .

خب ببینین الان شما اگر کلا نخوندین امسال و که مخاطب من محسوب نمیشین . روی صحبتم با اوناییه که نسبتا خوب خوندن و تراز متوسط به بالایی هم میگیرن ولی خسته و بی رمق شدن ( چون از تابستون دارن به کوب میخونن و طبیعتا کرونا هم کارتون رو سخت تر کرده چون تفریح و اینچیزا هم نیس ) . بزارید بگم چه اتفاقی میفته اگر با این روند بریم جلو :

1- شما بی انگیزه و بدون پیشرفت رو به جلو میرین . در حد معمولی مثل 4 5 ساعت درس و میخونین و روزا رو میگذرونین . ترازتون در همون سطحه و همونطوری میمونه .

2- میرسیم به دوران جمعبندی . چون خستگی قبلی توی تنتونه بجای اینکه ساعت مطالعه افزایش پیدا کنه میاد کاهش هم میابه

3 - شما در تراز لب مرزی ( ترازی که اگه تو کنکور بهترین توانشو بزاره قبوله ولی اگه یکم کار خراب بشه ( وقت کم بیاره . یا حالش خوب نباشه یا .....) با رتبه لب مرزی قبول نمیشه ) میرین سر جلسه کنکور . و یه چیزایی میزنین . 90 درصد لب مرزی میشین و قراره بمونین پشت چون اون توان و دارین که سال بعد رتبه خوبی بیارین .

اما مشکل اینا نبودن . هدف تاپیک از این قسمت شروع میشه . نتیجه ها میاد و 90 درصد که لب مرزی شدین قراره ناراحت بشین ( کیه که نشه ) اما مساله اینجاس . که اون دوستتون که یه سهمیه 25 از پدر محترم به ارث برده با رتبه ای 10 برابر شما ( اگه فرض کنم بازه ی بین 4000 تا 10000 بیارین طرف با 40000 تا 100000 ) قراره بره دانشگاه

اون لحظه ای که شما دارین به تک تک فامیلای فضول میگین که سال اول بودو تجربه نداشتمو نمیدونم از این جور چیزا . اون دوستتون داره از عمه و خاله و فلان فامیل پیام تبریک میگیره

اون لحظه ای که شما دارین کتابای سال بعدو میخرین واسه ایشون دارن اناتومی هدیه میدن

اون لحظه ای که شما دارین گریه میکنید اون داره به هفته بعد فکر میکنه که قراره تو مدرسه ازش به عنوان رتبه برتر تجلیل بشه

و میتونم این لیستو خیلی بیشتر ادامه بدم که حوصلم نمیکشه .

و بحث اینجاس

که اون صندلی که این بچه ک**ی داره میره بشینه روش هزار بار بیشتر حق شماس . شما میتونین اصن یه چرخی توی انجمنم بزنین . خیلی از پشت کنکوریا که سال دوم موفق شدن که نمونه نزدیکشم بچه های خودمون مثل حمیدرضا و سینا و محمد حسین همشون با رتبه های 3000 و 5000 و همچین چیزی پشت بودن . یعنی اینا باید سال اول میرفتن توی اون دانشگاه . ولی جای اینا کسای دیگه ای رفتن . خودشم همکلاسی من وسط کنکور پا شد کیک ساندیسو خورد و جلسه رو ترک کرد . یعنی حتی زحمت نکشید کامل بشینه سر جلسه . پزشکی ارومیه قبول شد که 2 هفته بعدش بابا جونش انتقالیشو گرفت بیاد تبریز که عزیز جونش دوری از خانواده نکشه ( آخی . الهی )

شل نگیرید و جدی بگیرید . ببینید امتحان مدرسه نیستا که هرکی بالای 18 گرفت قبول بشه . توی کنکور شما 18 بگیری رقیبت 19 بگیره باختی . حیفم اومد نگم اینا رو براتون . چون شاید 10 درصد اگه از نتیجه کنکورم ناراحت باشم 90 درصد بخاطر این نا عدالتیا ناراحتم . نمیخوام شما هم این صحنه هارو ببینید . و باورم کنین که اطرافیانتون نمیدونن سهمیه و اینا چیه . وقتی طرف پزشکی و قبول میشه فکر میکنن اون 2000 اورده شما 8000 . درحالیکه اینطوری نیس و فقط کنکوریا میدونن جریان چیه . بخونین و شل نگیرید که قراره 11 تیر به خودتون افتخار کنین . دوستون دارم . اگه از چیزی ناراحت بودین هم بنویسین که خودتونو خالی کنید و برین بترکونین
      مبین ......
      به نظرم نباید کسی رو قضاوت کنیم
      هر وقت خودمون سهمیه داشتیم و ازش استفاده نکردیم میتونیم بقیه رو هم قضاوت کنیم(هر چند من در اون صورت هم کسی رو قضاوت نمیکنم چون کل دنیا بر اساس بی عدالتی چیده شده . اصلا انسان یعنی این)

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      هر وقت خودمون سهمیه داشتیم و ازش استفاده نکردیم میتونیم بقیه رو هم قضاوت کنیم(هر چند من در اون صورت هم کسی رو قضاوت نمیکنم چون کل دنیا بر اساس بی عدالتی چیده شده . اصلا انسان یعنی این)
      ما نگفتیم که اونا بدن و نباید از سهمیه استفاده کنن . من به سال اولیا میگم وقتی همچین فردی با رتبه هشتاد هزار داره میره جای تو رو بگیره تو نباید به خودت بیای یکم؟

7. Top | #7
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      صرفا خاطره هست.
      یک معلم زیست داشتیم سال دهم( خیلی خوب درس میداد) سال چهار پزشکی بود آزاد .تعریف میکرد که چون یکی از والدین اش هیئت علمی هستند می‌تونست به جای آزاد بره فردوسی ولی نرفت چون ناحقی بود نسبت به اونی که حتی یک رتبه ازش بهتر شده و ... و اینکه حتی حاضر شده به تدریس تا پول دربیاره ؛ یکی پرسید خب والدین بهتون کمک نکردن،گفت چرا پدرم به هر کدوممون به آپارتمان داد و مادرم هم ماشینم رو بهم داد،ما گفتیم پس با تدریس پول آزاد رو میدید؟گفت نه اونم پدرم میده،گفتیم پس غذا تون رو خودتون می‌خرید ؟ گفت نه اونو در کنار خانواده میخوریم ، و من هنوزم نمی‌دونم چرا ایشون میومد برای ما تدریس میکرد ولی خدا حفظش کنه که تو این چند سال (پنج تا معلم زیست دیدم ) بهترین معلم زیستی بود که دیدم.
      ویرایش توسط MMdibi : 18 دی 1399 در ساعت 16:53

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه چیزی بگم دور هم سکته کنیم!! دوستم برگشو سفید داده( دیگه نمیدونم سفید سفید یا یکی دوتا جواب داده)!! رتبش شده ۱۰هزار.سهمیه داشته!
      من ساختم،آنچه مرا ویران کرد

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوست عزیز اینکه یه شخص از حق خودش دفاع بکنه قضاوت نیست ، شما یه نفر ازت دزدی بکنه چیکار میکنی؟ ساکت میشینی و میگی نباید قضاوت بکنم شاید حواسش نبوده دزدی کرده؟ امثال این سهمیه دار ها هم صندلی دانشگاه بقیه رو میدزدن ، اگه این سهمیه ها نبود من الان شاید داشتم پزشکی میخوندم

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بحث راجب همچین مواردی جز اعصاب خوردی و وقت تلف کردن چیزی برای ما نداره
      حتی باعث میشه موقع درس خوندن تمرکز ادم پرت شه سمت این چیزا
      این تاپیکارو بالا نیارین خواهشا

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اسم تاپیکو عوض کنیم بزاریم حرف هایی به ضرر شما
      فکر کنم بیشتر اصل مطلبو بیان کنه

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط VahidT نمایش پست ها
      دوست عزیز اینکه یه شخص از حق خودش دفاع بکنه قضاوت نیست ، شما یه نفر ازت دزدی بکنه چیکار میکنی؟ ساکت میشینی و میگی نباید قضاوت بکنم شاید حواسش نبوده دزدی کرده؟ امثال این سهمیه دار ها هم صندلی دانشگاه بقیه رو میدزدن ، اگه این سهمیه ها نبود من الان شاید داشتم پزشکی میخوندم
      این حرف شما قیاس معالفارق است و رد شده
      اول از همه شما دفاع کردن از حق خودتون رو در سهمیه داشتن دیگران میدانیداما چرا دفاع کردن از حق خودتون رو در تلاش بیشتر نمیدانید؟؟؟ بگذارید یک مثال بزنم . فرض کنید شما وارد یک رقابت تیر اندازی با یک نفر دیگر میشوید که به شما 15 عدد گلوله میدهند و برای نفر بعدی 17 عدد گلوله میدهند و میگویند هر کس 10 گلوله را به هدف بزند برنده است
      شما از 15 گلوله 5 گلوله را هدف میزنید و دیگری از 17 گلوله هر 11 گلوله را به هدف میزند شما 10 گلوله را خطا زده اید و دیگری 6 گلوله را خطا زده است
      اشتباه نکنید شاید بگویی د که نفر دوم 2 گلوله شانس بیشتر از شما داشته ولی این چنین نیست
      شما شما فرصت اینکه 10 گلوله و حتی بیشتر به هدف بزنید را هم داشته اید ولی نزده اید
      پس به جای دو گلوله شانس دنبال 10 گلوله خطا بروید دوست من
      من هم میدانم وجود سهمیه ها بی عدالتی و نادرست است ولی شما فرصت تلاش و قبلی را داته اید کما اینکه خیلی ها هم همان فرصت را داشته اند و موفق شده اند بدون سهمیه
      دوم اینکه در مورد سهمیه ها قانونی ست که از چندین سال قبل وجود داته و بله من هم مخالف وجود چنین سهمیه هایی هستم و عدالت رو مختل میکنند اما اینکه شما عدم قبولی در پزشکی رو به گردن سهمیه ها میندازید این استدلال قوی برای عدم موفیت شما نیست
      سوم در مورد تمثیلی که زدید کاملا اشتباه بود و بهتر بود قبل از مثال زدن یکم تمثیل تون رو با صورت مسئله مقایسه میکردید
      و چهارم باز هم میگویم قضاوت کردن دیگران قبل از اینکه دیگران را به فکر فرو برد شما را ناراحت خواهد کرد پس دست از این کار ها بردارید که تنها ترین کاری که از دست شما و من بر می اید تلاش است و بس
      در ضمن حق خود؟؟ آیا اونایی که سهمیه دارن حقشون نیست که از سهمیه شون استفاده کنن؟؟ وقتی شما این حرف رو میزنید یعنی خودتون این اجازه رو به سهمیه دار ها میدهید که از سهمیه شون استفاده کنن چرا که اونها هم دارن از حق خودشون استفاده میکنن
      دوست من خانه از بنیان خراب است
      ویرایش توسط _Joseph_ : 22 دی 1399 در ساعت 15:17

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مسئله خیلی ساده هست. ما ملت متحدی نیستیم.
      ببینین در آمریکا یک سیاه پوست مجرم در حال دستگیری مرد مردم چیکار کردن.
      تو کشور ما یک بیگناهو پلیس میکشه بهش جایزه میدن و مردم فقط غر میزنن.
      اکثریت مردم ایران مردم چ ناله هستن. شما میتونین بدترین کارها رو با این قشر از مردم انجام بدین تحمل میکنن و منتظر بقیه هستن تا کاری بکنن.
      اون یه عده دیگه مجبور هستن همراه اینا بسوزن.

هر وقت یک دانشجو رو بی دلیل دستگیر کردن شما اعتراض کردین و خودتونو جزئی از یک کل فرض کردین میتونین توقع داشته باشین وقتی سهمیه ناعادلانه قرار میدن بقیه هم صداشون در بیاد و از حق شما دفاع کنن.
      اکثر ایرانی ها فقط زمانی صداشون در میاد که منافع خودشون در خطر باشه. ولی اگه بقیه مورد ظلم قرار بگیرن اهمیتی نمیدن.
      اکثر ایرنی ها میگن بی خیال جامعه من گلیم خودمو از اب بیرون بکشم زرنگی کردم. ممکنه این نوع تفکر برای شخص جواب بده و ممکنه جواب نده. ولی قطعا برای جامعه جواب نمیده.
      ولی جوامع موفق تر تفکر جمع گرایانه دارن و اگه حق کسی ضایع بشه تحمل نمیکنن چون فهمیدن آسیب به اعضای جامعه میتونه سبب آسیب به کل جامعه بشه.
      زمان زیادی مونده ایران یک جامعه در مفهوم واقعی بشه.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moboer نمایش پست ها
      اسم تاپیکو عوض کنیم بزاریم حرف هایی به ضرر شما
      فکر کنم بیشتر اصل مطلبو بیان کنه
      خیلی سعی میکنم مودبانه بگمش . اگه خوشتون نمیاد میتونید دکمه ضرب در بالای صفحه ( Exit ) و خودتونو بزنید

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      مسئله خیلی ساده هست. ما ملت متحدی نیستیم.
      ببینین در آمریکا یک سیاه پوست مجرم در حال دستگیری مرد مردم چیکار کردن.
      تو کشور ما یک بیگناهو پلیس میکشه بهش جایزه میدن و مردم فقط غر میزنن.
      اکثریت مردم ایران مردم چ ناله هستن. شما میتونین بدترین کارها رو با این قشر از مردم انجام بدین تحمل میکنن و منتظر بقیه هستن تا کاری بکنن.
      اون یه عده دیگه مجبور هستن همراه اینا بسوزن.

هر وقت یک دانشجو رو بی دلیل دستگیر کردن شما اعتراض کردین و خودتونو جزئی از یک کل فرض کردین میتونین توقع داشته باشین وقتی سهمیه ناعادلانه قرار میدن بقیه هم صداشون در بیاد و از حق شما دفاع کنن.
      اکثر ایرانی ها فقط زمانی صداشون در میاد که منافع خودشون در خطر باشه. ولی اگه بقیه مورد ظلم قرار بگیرن اهمیتی نمیدن.
      اکثر ایرنی ها میگن بی خیال جامعه من گلیم خودمو از اب بیرون بکشم زرنگی کردم. ممکنه این نوع تفکر برای شخص جواب بده و ممکنه جواب نده. ولی قطعا برای جامعه جواب نمیده.
      ولی جوامع موفق تر تفکر جمع گرایانه دارن و اگه حق کسی ضایع بشه تحمل نمیکنن چون فهمیدن آسیب به اعضای جامعه میتونه سبب آسیب به کل جامعه بشه.
      زمان زیادی مونده ایران یک جامعه در مفهوم واقعی بشه.

شما به شدت در اشتباه هستین
      اتفاقا ایران مردم بسیار فهمیمی دارد که هم از نظر شعور سیاسی و هم از نظر شعور اجتماعی بسیار از سطح دیگر کشور ها بالاتر هستند
      ولی شما باید شرایط کشور رو در نظر بگیرید و بعدا مردم رو مقصر جلوه دهید و این تفکر شما همان هدفی ست که یه عده خاص بدنبالش هستند در مردم بوجود بیاورند و این حس رو القا کنن که مردم ایران یکپارچه نیست و شعور ندارد و .....
      شما در همین ماجرای کرونا ببینید چه بلایی سر سوپر مارکت ها ی امریکا و استرالیا و برخی کشورهایی اروپایی افتاد
      امار خود خبرگزاریهای امریکا از افزایش بی سابقه خرید اسلحه در دوران کرونا خبر میدهد
      دیدید که در همین امریکایی که حرف را میزنید بر سر دستمال توالت سر بچه بردند
      آنها که در رفاه کامل هستند پس چرا این کار هارا میکنند؟؟؟؟
      شما در صورتی میتونید مردم ایران رو با دیگر کشور ها مقایسه کنید که شرایط سیاسی و اقتصادی و منطقه ای ما با دیگر کشور ها یکسان باشد
      و الا که همه چی گل و بلبل باید همه مردم هم گل و بلبل میشوند دیگر
      یقین دارم اگر مردم سوئیس و سوئد و امریکا و ..... که همه فکر میکنید چه قدر با شعور و با فرهنگ هستند رو در شرایط ایران بیاورند و بگویند زندگی کنید همان مردم سوئیس همدیگر را در خیابان میکشند و میخورند عین زامبی
      در ضمن در مورد اعتراض و .... چقدر اعتراض ؟؟چقدر فریاد؟؟؟ تا کی؟؟؟ مگر ابان یادتان رفته؟؟ نصف اعتراض آبان ماه در هر کجای دنیا اتفاق می افتاد کن فیکون میشد
      اما در ایران نتیجه اش چند ده هزار کشته و چند صد هزار زندانی و شکنجه و ... شد
      شمایی که از فهم اجتماعی حرف میزنید خودتون دچار یک پارادوکس بی انتها شده اید ولی خبر ندارید

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)