خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 36 از 36
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خب کاملا مشخصه که شما اصلا توی فاز کنکور نیستید و اگر هم باشید در حد شنیده ها از دیگرانه(اول هم بگم من خودم سهمیه ندارم تا این شائبه ایجاد نشه که فکر کنید چون خودم سهمیه دارم اینارو میگم)
      یه بار برای همیشه بگم که سهمیه های 5 درصد و 25 درصد روی رتبه تاثیر مستقیم نمیزارن یعنی رتبه شما هرچی که باشه همونه و سهمیه رتبه شما رو کاهش نمیده. نکته مهم اینه که توی انتخاب رشته اگه شخصی که سهمیه داره 70 درصد تراز شخص دیگه رو کسب کنه اولویت با اونیه که سهمیه داره
      برای مثال اگر در یک کنکور خیالی که فقط ۱۰۰ تا سوال ریاضی داشته باشه اگر شخصی که سهمیه نداره به همه سوالات پاسخ صحیح بده و شخصی هم که سهمیه داره فقط ۷۰ تا سوال رو پاسخ بده اولویت با اون شخص هست

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kamran7 نمایش پست ها
      خب کاملا مشخصه که شما اصلا توی فاز کنکور نیستید و اگر هم باشید در حد شنیده ها از دیگرانه(اول هم بگم من خودم سهمیه ندارم تا این شائبه ایجاد نشه که فکر کنید چون خودم سهمیه دارم اینارو میگم)
      یه بار برای همیشه بگم که سهمیه های 5 درصد و 25 درصد روی رتبه تاثیر مستقیم نمیزارن یعنی رتبه شما هرچی که باشه همونه و سهمیه رتبه شما رو کاهش نمیده. نکته مهم اینه که توی انتخاب رشته اگه شخصی که سهمیه داره 70 درصد تراز شخص دیگه رو کسب کنه اولویت با اونیه که سهمیه داره
      برای مثال اگر در یک کنکور خیالی که فقط ۱۰۰ تا سوال ریاضی داشته باشه اگر شخصی که سهمیه نداره به همه سوالات پاسخ صحیح بده و شخصی هم که سهمیه داره فقط ۷۰ تا سوال رو پاسخ بده اولویت با اون شخص هست
      رتبه من همونه ولی اون طرف 25 درصد از صندلی های دانشگاه های این مملکت رو اشغال نکرده؟

لطفا این سفسطه ماله کشان سهمیه رو نگید که سهمیه ای ها جداگانه سنجیده میشن و ... ! بالاخره ۲۵ درصد صندلی‌ها مال این جماعت خونین رنگ هست که عملا یک صفر از رتبه منطقشون برداشته شده

بازم میگم که نگید جداگانه سنجیده میشن، اون ۲۵ درصد صندلی از بیت المال عمومی مملکت یعنی پول من ، شما و بقیه ست

[FONT=Arial]
      سهمیه ناعادلانه ترین قانون در آموزش و پرورش هست

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من کاملا با شما موافقم که سهمیه ها بدترین نوع ناعدالتی در این کشور هستن چون شایسته سالاری رو از بین بردن
      اما تمام حرف من اینه که خودم خیلیارو دیدم که هیچ اطلاعی از سهمیه ها ندارن و میگن فلانی رتبه n بوده با سهمیه رتبش شده n منهای 30 هزار
      و دلایل شکست خودشون رو گردن زمین و زمان و سهمیه ها میندازن
      ویرایش توسط Kamran7 : 23 اردیبهشت 1401 در ساعت 12:54

4. Top | #34
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      کاری به بی عدالتی یا ناعدالتی سهمیه ها ندارم.
      فقط موضوعی که واسم جالبه اینه که اونایی که سهمیه ندارن میگن سهمیه نا عدالتیه ، اونایی که سهمیه دارن میگن سهمیه عین عدالت هستش | که خوب البته طبیعیه. ( انگوری که دستمون بهش نمیرسه ترشه )
      الان برای مثال منطقه یکی ها با سهمیه مناطق مخالفن | چون اگه این سهمیه نباشه تا حدی وضیعت براشون بهتر میشه ، اما منی که اختلاف فاحش و عجیب غریب سطح آموزشی مناطق مختلف رو دیدم و خودمم داخل رادار منطقه یک نیستم باهاش موافقم. اما از طرفی چون سهمیه مثلا 25 درصد و ایثارگران و از اینجور چیزا ندارم ، باهاش مخالفم.
      پس بیخود سر اینجور چیزا فکرتون رو مشغول نکنید. اونی که تلاشش رو میکنه بالاخره به نتیجه اش میرسه.
      ویرایش توسط Hadi.Z : 23 اردیبهشت 1401 در ساعت 13:17

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi.Z نمایش پست ها
      کاری به بی عدالتی یا ناعدالتی سهمیه ها ندارم.
      فقط موضوعی که واسم جالبه اینه که اونایی که سهمیه ندارن میگن سهمیه نا عدالتیه ، اونایی که سهمیه دارن میگن سهمیه عین عدالت هستش | که خوب البته طبیعیه. ( انگوری که دستمون بهش نمیرسه ترشه )
      الان برای مثال منطقه یکی ها با سهمیه مناطق مخالفن | چون اگه این سهمیه نباشه تا حدی وضیعت براشون بهتر میشه ، اما منی که اختلاف فاحش و عجیب غریب سطح آموزشی مناطق مختلف رو دیدم و خودمم داخل رادار منطقه یک نیستم باهاش موافقم. اما از طرفی چون سهمیه مثلا 25 درصد و ایثارگران و از اینجور چیزا ندارم ، باهاش مخالفم.
      پس بیخود سر اینجور چیزا فکرتون رو مشغول نکنید. اونی که تلاشش رو میکنه بالاخره به نتیجه اش میرسه.
      این قیاس مع الفارق هست که شما سهمیه مناطق رو با سهمیه 25 درصد ایثارگران مقایسه کنی (البته اینو هم رد نمیکنم که هرکسی فطرتا به فکر منافع خودشه و انگوری که دستمون بهش نمی‌رسه ترشه )

سهمیه مناطق دلیل منطقی و عقلانی داره که خودت هم اشاره کردی: اختلاف سطح آموزشی مناطق مختلف

برای ایثارگران هم چنین دلیلی وجود داره؟!

6. Top | #36
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ۵۰ روز دیگه کنکوره
      خدایی دارید بحث سهمیه میکنین؟؟!!
      ول کنید این حاشیه های تموم نشدنی رو...

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)