خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Talking بهترین عادتی که میتونید توی خودتون ایجاد کنید

پیرو تاپیک افسانه ای به نام «انگیزه» امروز میخوایم راجب یکی از مهم ترین روش های ایجاد انگیزه درونی صحبت کنیم: جورنالینگ
      خیلی از افراد متخصص توی زمینه پیشرفت شخصی اعتقاد دارن که... بیخیال خودمونی بخوام بگم یه عادت خیلی خوبه که خودم توی سال کنکور داشتم و خواستم با شما هم اشتراک بذارم اگر دوست داشتین استفاده کنید کلا اینکار روزی ده دقیقه ازتون وقت میگیره (5دقیقه بعد بیداری و 5 دقیق قبل خواب)
      اگر بخوام خیلی خودمونی و خلاصه جورنالینگ رو توضیح بدم، میتونم بگم یک چیزی هست بین برنامه ریزی و خاطره نویسی. توی جورنال روزانه ما احساسات و افکار روزانه مون رو ضبط و کنترل میکنیم همچنین برای اهدافمون برنامه ریزی شفاف و قابل اندازه میکنیم. مثلا شما تصمیم میگیری طی این ماه میانگین تعداد تستتون رو 100 تا افزایش بدین ولی خب این یه ایده اس و برای انجامش باید قدم های کوچک و حساب شده بردارین. جورنالینگ به شما کمک میکنه که این قدم های کوچیک رو برنامه ریزی کنید. خوبی جورنالینگ اینه که باعث میشه متوجه بشین هر روزی که میگذره کلی ارزش داره و چقدر میتونید توی یک روز پیشرفت کنید!
      جورنالینگ انواع مختلف و روش های مختلفی داره اما ما تمرکزمون روی نوعی جورنالینگی هست که توی کنکور به درد بخوره و من نمونه جورنالینگی که خودم توی کنکور انجام میدادم رو میخوام ارائه کنم عکس پایین رو ببینید تا کاملا متوجه بشین یه جورنال کنکوری چجوریه:

journal-konkuri.jpg

جورنال مخصوصا وقتایی که ذهنتون پریشونه و کلا حالتون از زندگی بهم میخوره خیلی به درد میخوره! شاید بگین خب مثلا من بنویسم که حالم بده چه فایده ای داره صرفا نوشتنش که حالم رو خوب نمیکنه... درسته اما وقتی شما با آگاهی کامل مینویسید که همچنین احساسی رو دارین ضمیر خودآگاهتون قبول میکنه که همچنین احساسی دارین و سعی نمیکنه از اون احساس فرار کنه... و همچنین این فرصت رو به شما میده که ریشه های این احساس رو بررسی کنید و همچنین فرصت اینکه بررسی کنید چه کار هایی میتونید انجام بدین که دیگه این احساس بد رو نداشته باشین و به سوی روز های بهتر قدم بردارید.

فقط چند تا نکته راجب جورنالینگ بگم بهتون:
      1- هیچ قانونی توی جورنالینگ وجود نداره و این نمونه ای هم که من گذاشتم چیزی بود که برای من کار میکرد شما هم هر روشی که میبینید براتون جواب میده همون روش رو پیش بگیرید
      2- کمال گرا نباشید! یادتون نره شما برای هیچکسی جز خودتون قرار نیست بنویسید! و اصلا اصل جورنالینگم اینه که هر چیزی توی ذهنتون اومد بنویسید
      3- حتما سعی کنید با کاغذ و قلم بنویسید چون خود دست خطتون هم نشون دهنده وضعیت روحیتون هست!
      3.5- سعی کنید یه دفتر برای جورنالینگ بردارید و تاریخ هر روز رو بالای برگه بنویسید به جای اینکه از سررسید استفاده کنید!
      4- سر یه تایم مشخصی جورنال بنویسید؛ بهترین موقع همون 5 دقیقه بعد بیدار شدن 5 دقیقه قبل خوابیدنه
      5- از شکست خوردن تو جورنال نویسی نترسید ممکنه روزایی بیان که حوصله نوشتن نداشته باشین پس فکر نکنید اگر چند روزی ننوشتید دیگه کلا نوشتن به هیچ دردی نمیخوره و کل پروژه شکست خورده

موفق باشیییید
      هر سوالی هم داشتید در خدمتم
      Success is what you make it

Take it how it come

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام ممنون که وقت گذاشتین و اینقدر کامل توضیح دادین...من خودم هرروز روزانه نویسی میکنم و یجورایی خیلی کمک به تخلیه ذهنیم میکنه
      این جورنال نویسی هم یه اراده قویی میخاد ...جالب بود واسم امیدوارم بتونم عملیش کنم...کلا این چیزا واسم جذابه

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نظرتون درمورد نوشتن جورنال تو کانال تلگرامی شخصی خودمون چیه؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mobinax نمایش پست ها
      نظرتون درمورد نوشتن جورنال تو کانال تلگرامی شخصی خودمون چیه؟
      خب توی تلگرام نوشتن ممکنه باعث حواس پرتی بشه و شما حواستون بره به چیزای دیگه مثلا من خودم اگر همچین کاری میکردم بعد خودم ول میشدم تو تلگرام بعد چیز دیگه هم که داره دیجیتال که مینویسید چون ویرایش کردن خیلی راحته آدم وسوسه میشه که مثلا یه قسمت متنو بهتر بنویسه که باعث میشه جورنال خیلی طبیعی نباشه و به قول معروف از دل بر نیاید
      به نظرم بهترین روش همینه که تو خلوت خودتون بشینید و در فضای عرفانی و قلم دستتون بگیرید هر چی تو ذهنتون میگذره بنویسید

Take it how it come

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BRUH نمایش پست ها
      پیرو تاپیک افسانه ای به نام «انگیزه» امروز میخوایم راجب یکی از مهم ترین روش های ایجاد انگیزه درونی صحبت کنیم: جورنالینگ
      خیلی از افراد متخصص توی زمینه پیشرفت شخصی اعتقاد دارن که... بیخیال خودمونی بخوام بگم یه عادت خیلی خوبه که خودم توی سال کنکور داشتم و خواستم با شما هم اشتراک بذارم اگر دوست داشتین استفاده کنید کلا اینکار روزی ده دقیقه ازتون وقت میگیره (5دقیقه بعد بیداری و 5 دقیق قبل خواب)
      اگر بخوام خیلی خودمونی و خلاصه جورنالینگ رو توضیح بدم، میتونم بگم یک چیزی هست بین برنامه ریزی و خاطره نویسی. توی جورنال روزانه ما احساسات و افکار روزانه مون رو ضبط و کنترل میکنیم همچنین برای اهدافمون برنامه ریزی شفاف و قابل اندازه میکنیم. مثلا شما تصمیم میگیری طی این ماه میانگین تعداد تستتون رو 100 تا افزایش بدین ولی خب این یه ایده اس و برای انجامش باید قدم های کوچک و حساب شده بردارین. جورنالینگ به شما کمک میکنه که این قدم های کوچیک رو برنامه ریزی کنید. خوبی جورنالینگ اینه که باعث میشه متوجه بشین هر روزی که میگذره کلی ارزش داره و چقدر میتونید توی یک روز پیشرفت کنید!
      جورنالینگ انواع مختلف و روش های مختلفی داره اما ما تمرکزمون روی نوعی جورنالینگی هست که توی کنکور به درد بخوره و من نمونه جورنالینگی که خودم توی کنکور انجام میدادم رو میخوام ارائه کنم عکس پایین رو ببینید تا کاملا متوجه بشین یه جورنال کنکوری چجوریه:

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Journal konkuri.jpg
مشاهده: 379
حجم: 133.1 کیلو بایت

جورنال مخصوصا وقتایی که ذهنتون پریشونه و کلا حالتون از زندگی بهم میخوره خیلی به درد میخوره! شاید بگین خب مثلا من بنویسم که حالم بده چه فایده ای داره صرفا نوشتنش که حالم رو خوب نمیکنه... درسته اما وقتی شما با آگاهی کامل مینویسید که همچنین احساسی رو دارین ضمیر خودآگاهتون قبول میکنه که همچنین احساسی دارین و سعی نمیکنه از اون احساس فرار کنه... و همچنین این فرصت رو به شما میده که ریشه های این احساس رو بررسی کنید و همچنین فرصت اینکه بررسی کنید چه کار هایی میتونید انجام بدین که دیگه این احساس بد رو نداشته باشین و به سوی روز های بهتر قدم بردارید.

فقط چند تا نکته راجب جورنالینگ بگم بهتون:
      1- هیچ قانونی توی جورنالینگ وجود نداره و این نمونه ای هم که من گذاشتم چیزی بود که برای من کار میکرد شما هم هر روشی که میبینید براتون جواب میده همون روش رو پیش بگیرید
      2- کمال گرا نباشید! یادتون نره شما برای هیچکسی جز خودتون قرار نیست بنویسید! و اصلا اصل جورنالینگم اینه که هر چیزی توی ذهنتون اومد بنویسید
      3- حتما سعی کنید با کاغذ و قلم بنویسید چون خود دست خطتون هم نشون دهنده وضعیت روحیتون هست!
      3.5- سعی کنید یه دفتر برای جورنالینگ بردارید و تاریخ هر روز رو بالای برگه بنویسید به جای اینکه از سررسید استفاده کنید!
      4- سر یه تایم مشخصی جورنال بنویسید؛ بهترین موقع همون 5 دقیقه بعد بیدار شدن 5 دقیقه قبل خوابیدنه
      5- از شکست خوردن تو جورنال نویسی نترسید ممکنه روزایی بیان که حوصله نوشتن نداشته باشین پس فکر نکنید اگر چند روزی ننوشتید دیگه کلا نوشتن به هیچ دردی نمیخوره و کل پروژه شکست خورده

موفق باشیییید
      هر سوالی هم داشتید در خدمتم
      سلام شاید باورت نشه ولی من چن ماهیه اینکارو میکنم ولی مثل شما انقد مرتب و اصولی نیس ، هیچ جا هم راجبش نشنیدم همینطوری یه روز تصمیم گرفتم چرا انقد حرفا و تصمیماتم تو این برگه و برگه و دفتر پراکنده س و بعدش دور انداخته میشه ...یه دفتر ۲۰۰برگ خریدم و شروع کردم به نوشتن
      ولی چون شما اول اصولی و علمی پیش رفتین کاملا منظم عمل کردین... اصن من خدای ایده م تا کنکور تموم نشده بیشتر خودمو کشف کنم نوشابه را باز می کند:/البته یه دلیلشم اینه که اگه زمانی خودمو گم کردم یا سنم بالاتر رفت یادم رفت چه جوری بودم تو این سن یادم بیاد....
      ممنون مفید بود
      ما نبینیم کسی را که نبیند ما را
      مرده دانیم کسی را که نبیند ما را
      ویرایش توسط be_quick : 17 دی 1399 در ساعت 21:52

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      بخاطر کند نویسی همیشه از چیزای نوشتنی متنفر بودم و سردرد میگرفتم و چیزی رو شروع میکردم نوشتن بعد چند روز ول میکردم راه حلی برای این ندارید؟

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام...ببین شاید شروع همین باعث بشه کم کم روون تر بشی تو نوشتن ،اولاش ذهنت ی مقاومتی میکنه بهش اهمیت نده و کارتو بکن شاید همین آغازی بشه واسه تند نوشتنت

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط be_quick نمایش پست ها
      سلام شاید باورت نشه ولی من چن ماهیه اینکارو میکنم ولی مثل شما انقد مرتب و اصولی نیس ، هیچ جا هم راجبش نشنیدم همینطوری یه روز تصمیم گرفتم چرا انقد حرفا و تصمیماتم تو این برگه و برگه و دفتر پراکنده س و بعدش دور انداخته میشه ...یه دفتر ۲۰۰برگ خریدم و شروع کردم به نوشتن
      ولی چون شما اول اصولی و علمی پیش رفتین کاملا منظم عمل کردین... اصن من خدای ایده م تا کنکور تموم نشده بیشتر خودمو کشف کنم نوشابه را باز می کند:/البته یه دلیلشم اینه که اگه زمانی خودمو گم کردم یا سنم بالاتر رفت یادم رفت چه جوری بودم تو این سن یادم بیاد....
      ممنون مفید بود
      دقیقا توی دفتر نوشتن خیلی مهمه چون بهترین قسمت اینکار وقتیه که بعد چند مدت میای جورنال هاتو میخونی و میبینی چقدر تغییر کردی
      و دقیقا جورنال نویسی باعث میشه خودمونو بیشتر کشف کنیم

Take it how it come

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirsh23 نمایش پست ها
      بخاطر کند نویسی همیشه از چیزای نوشتنی متنفر بودم و سردرد میگرفتم و چیزی رو شروع میکردم نوشتن بعد چند روز ول میکردم راه حلی برای این ندارید؟
      همونطوری که golii گفت به نظرم این کار میتونه باعث شه سرعت نوشتن بالا بره چون قرار نیست تمرکز کنیم روی نوشته و هر چی تو ذهنمونه قراره پیاده کنیم

Take it how it come

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      %D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA.jpg
      وقتی با آگاهی کامل از احساسی که داریم مینویسیم، ناخودآگاهمون احساسمون رو قبول می کنه، به رسمیت میشناسه و ازش فرار نمیکنه.
      این قسمتش خیلی خوب بود. چه بسا از این احساسات درس بگیره و براش بشن تجربه. امام علی میفرماین: عقل، به یاد سپردن تجربه هاست. و این نوشتن بهترین نوع به یاد سپردنه. یه چیز دیگه که نوشتن(و گاهی ضبط کردن صدام وقتی دارم با خودم حرف میزنم) رو برای من به شخصه دلچسب میکنه اینه که تو با ثبت درونیاتت، دنیای درون خودت رو بیرونی میکنی، درواقع این نوشتن تجسم آن چیزیه که در درون تو میگذره.دنیایی که بشدت شخصی و مختص به توعه، پناه روزای خوبو و بدته و احساس تنهایی کمتر میکنی. من بعد نوشتن هم آروم تر میشم، هم عاقل تر چون اکثرا اخر همه غرغرام به یه نتیجه گیری منطقی میرسم. راحت تر هم میخوابم. در کل بنویسید، چه در قابل ژورنال، چه خاطره ، چه دلی..

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      چ باحال بود مرسی
      منم مینویسمش
      از فردا
      میخام که تقیر کنم کم کم و گاماس گاماس

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      Up
      مرسی زیرو
      ایده زیبایی بود واسه تخلیه احساسات و درگیری فکری
      از این به بعد انجام میدم‌
      ویرایش توسط Dr future : 20 آبان 1400 در ساعت 10:14

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      up

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن