خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 27 از 27
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

سوال 2 ریاضی 93
      سوال 3 هنر 94
      همه لغات شون بی ستاره (خارج لغت نامه کتاب) بودن یعنی 1 لغتم ستاره دار نبوده
      کم کم دست طراح ک بسته شه میاد سمت لغات بی ستاره
      2 ساله نظام جدید برگزار میشه
      ولی تو همین 2 سال تمام تیپ بندیارو عوض کردن
      داخل خود تستای لغتم حتی تیپ جدید طرح میکنن
      پس انتظار نداشته باش امسال با پارسال با n سال بعدی قالب و سبک و منبع طرح تست یکی باشه
      اگه میخوای تست لغت از دست ندی بهتره اون بی ستاره های مهم مطالعه بشه
      دادا فارغ از اینا در کل اول باید لغات اخر کتاب درسی رو ملت بخونن بعد وقت کردن لغات مهم درسی رو بخونن بعد اینکه این مثالایی که اوردی خیلی کنکور چموشی بوده که اینو داده اون هم فقط دو سال اتفاق افتاده و شش سال میگذره تازه گفتم لغات اخر نظام جدید خیلی بیشتر از نظام قدیمه و حالا حالا ها طراح رو خسته نمیکنه تا پنج سال اینده .و اینکه داش حالا فرض کن اینی که من میگم اتفاق میوفته کنکور امسال به نظرت املا رو از کدوم کتاب بخونم که بهتر و تخصصی رو املا کار کرده ؟
      ویرایش توسط God_help_me : 17 دی 1399 در ساعت 18:48

2. Top | #17
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_help_me نمایش پست ها
      دادا فارغ از اینا در کل اول باید لغات اخر کتاب درسی رو ملت بخونن بعد وقت کردن لغات مهم درسی رو بخونن بعد اینکه این مثالایی که اوردی خیلی کنکور چموشی بوده که اینو داده اون هم فقط دو سال اتفاق افتاده و شش سال میگذره تازه گفتم لغات اخر نظام جدید خیلی بیشتر از نظام قدیمه و اینکه داش حالا فرض کن اینی که من میگم اتفاق میوفته کنکور امسال به نظرت املا رو از کدوم کتاب بخونم که بهتر و تخصصی رو املا کار کرده ؟
      خیلی سبز

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      دادا فارغ از اینا در کل اول باید لغات اخر کتاب درسی رو ملت بخونن بعد وقت کردن لغات مهم درسی رو بخونن بعد اینکه این مثالایی که اوردی خیلی کنکور چموشی بوده که اینو داده اون هم فقط دو سال اتفاق افتاده و شش سال میگذره تازه گفتم لغات اخر نظام جدید خیلی بیشتر از نظام قدیمه و حالا حالا ها طراح رو خسته نمیکنه تا پنج سال اینده .و اینکه داش حالا فرض کن اینی که من میگم اتفاق میوفته کنکور امسال به نظرت املا رو از کدوم کتاب بخونم که بهتر و تخصصی رو املا کار کرده ؟
      این فایله که فرستادم از سبحانیه طرف به اندازه سن یه کنکوری دبیره کنکوره (علامه حلی) 20 دوره نهایی طرح کرده ، سال 90 بازنگر کنکور بوده طبق نظرش بهتره اول کل لغات ستاره دار و بی ستاره رو بخونی (تا قبل عید) و بعد عید 80 درصد تمرکزت روی ستاره دارا و اونایی باشه که همیشه غلط میزدی تو آزمونا
      نظر من اینه تا قبل عید کامل دو دور همه لغاتو جا بندازی بعدا بری سراغ آزمون جامع و مرور لغات ستاره دار
      املا هم چیزی جدای از لغت نیست تو وقتی یه لغتو میخونی باید به سبک نوشتاریشم توجه داشته باشی ولی یه سری لغات هستن اینا معروفن و همیشه تکرار شدن مثل هم آواها یا اونایی که شبیه به همن که تو یه سری کتابای جمع بندی مثل همون موج آزمون آورده مولف یا توی نتم جزوه هایی هست که هم آوا ها رو گذاشته باشه میتونی پیدا کنی بخونیشون معمولا 1 تستم میدن که خیلی ساده س
      کلا املا 2 3 تیپ تست بیشتر نداره
      1. یا باید املای کلمه خاصو بلد باشی که هم آوا نداره ک باید وقتی معنای واژگان میخونی حواست به املاش هم باشه واسه همین میگم 600 تا واژه انتهای کتاب کار راه بنداز نیست بهتره معنا واژگان بی ستاره های مهم و املاشونم بلد باشی
      2. یا تستو با واژه های معروف (هم آوا شبیه به هم) حل کنی
      3. یا نهایت یه متن بدن بهت بگن چند تا غلط املایی داره هر دو تیپ واژه بالا رو غلط بدن پیدا کنی تستو بزنی (این سخت ترین مدلشه)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

این فایله که فرستادم از سبحانیه طرف به اندازه سن یه کنکوری دبیره کنکوره (علامه حلی) 20 دوره نهایی طرح کرده ، سال 90 بازنگر کنکور بوده طبق نظرش بهتره اول کل لغات ستاره دار و بی ستاره رو بخونی (تا قبل عید) و بعد عید 80 درصد تمرکزت روی ستاره دارا و اونایی باشه که همیشه غلط میزدی تو آزمونا
      نظر من اینه تا قبل عید کامل دو دور همه لغاتو جا بندازی بعدا بری سراغ آزمون جامع و مرور لغات ستاره دار
      املا هم چیزی جدای از لغت نیست تو وقتی یه لغتو میخونی باید به سبک نوشتاریشم توجه داشته باشی ولی یه سری لغات هستن اینا معروفن و همیشه تکرار شدن مثل هم آواها یا اونایی که شبیه به همن که تو یه سری کتابای جمع بندی مثل همون موج آزمون آورده مولف یا توی نتم جزوه هایی هست که هم آوا ها رو گذاشته باشه میتونی پیدا کنی بخونیشون معمولا 1 تستم میدن که خیلی ساده س
      کلا املا 2 3 تیپ تست بیشتر نداره
      1. یا باید املای کلمه خاصو بلد باشی که هم آوا نداره ک باید وقتی معنای واژگان میخونی حواست به املاش هم باشه واسه همین میگم 600 تا واژه انتهای کتاب کار راه بنداز نیست بهتره معنا واژگان بی ستاره های مهم و املاشونم بلد باشی
      2. یا تستو با واژه های معروف (هم آوا شبیه به هم) حل کنی
      3. یا نهایت یه متن بدن بهت بگن چند تا غلط املایی داره هر دو تیپ واژه بالا رو غلط بدن پیدا کنی تستو بزنی (این سخت ترین مدلشه)
      خوب وقتی لغات اخر کتابو میخونی و بعدش از کتاب کمک درسی املاها رو میخونی خوب ناخوداگاه اون لغتای مهمی که بی ستاره هستن رو هم میخونی به نطرم به تجربه بیست ساله نیس من اگه دو سال پیش رو لغتای اخر رو خونده بودم ۳ تست رو رو هوا زده بودم ولی به سخنای همین جماعت گوش دادم و هیچ وقتم نتونستم لغات کتاب کمک درسی رو تموم کنم تا بعدش برم سر لغات اخر کتاب درسی. لامصب لقمه یا هر کتاب کمک درسی دیگه انقدر لغت داره که مطمئنم همه رتبه برترا وسطش ول کردن نزدیکای کنکور چسبیدن به لغات اخر کتاب و املا هم به روش تو هم اوا ها و واژه هایی که غلط اندازه رو خوندن ولی موقع مصاحبه کلاس میزارن میگن ما نشر الگو یا لقمه یا خیلی سبز خوندیم به خدا اگه تموم کرده باشن این کتابا رو. من کل لغات عربی رو تموم کردم تو یه ماه اون هم با صرف روزی یه ربع لغت خوندن پس مشکل از من نیس. به نظرم طراح کنکور هم خیلی باید خر باشه بیاد از بی ستاره ها لغت بده انقد لغت اخر کتاب درسی هس که همونا رو دانش اموز حفظ کنه و یادش بمونه تو کنکور کار شاخی کرده . حاضرم شرط ببندم هیچکس این لغتا رو یادش نمیمونه و همه در اخر اون لغات اخر کتابو میخونن واسه املا هم کلمه های مهم که دیگه تو همه کتابا هس رو میخونن.

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      خوب وقتی لغات اخر کتابو میخونی و بعدش از کتاب کمک درسی املاها رو میخونی خوب ناخوداگاه اون لغتای مهمی که بی ستاره هستن رو هم میخونی به نطرم به تجربه بیست ساله نیس من اگه دو سال پیش رو لغتای اخر رو خونده بودم ۳ تست رو رو هوا زده بودم ولی به سخنای همین جماعت گوش دادم و هیچ وقتم نتونستم لغات کتاب کمک درسی رو تموم کنم تا بعدش برم سر لغات اخر کتاب درسی. لامصب لقمه یا هر کتاب کمک درسی دیگه انقدر لغت داره که مطمئنم همه رتبه برترا وسطش ول کردن نزدیکای کنکور چسبیدن به لغات اخر کتاب و املا هم به روش تو هم اوا ها و واژه هایی که غلط اندازه رو خوندن ولی موقع مصاحبه کلاس میزارن میگن ما نشر الگو یا لقمه یا خیلی سبز خوندیم به خدا اگه تموم کرده باشن این کتابا رو. من کل لغات عربی رو تموم کردم تو یه ماه اون هم با صرف روزی یه ربع لغت خوندن پس مشکل از من نیس. به نظرم طراح کنکور هم خیلی باید خر باشه بیاد از بی ستاره ها لغت بده انقد لغت اخر کتاب درسی هس که همونا رو دانش اموز حفظ کنه و یادش بمونه تو کنکور کار شاخی کرده . حاضرم شرط ببندم هیچکس این لغتا رو یادش نمیمونه و همه در اخر اون لغات اخر کتابو میخونن واسه املا هم کلمه های مهم که دیگه تو همه کتابا هس رو میخونن.
      فک کنم متوجه منظورم نشدی
      املا همون معنای لغته
      وقتی بری سراغ تستای املا متوجه میشی 80 درصد تستای املا باید معنی واژگان بدونی تا حل کنی
      این کتابای کمک درسیم وقتی املا واژگان آوردن معنی همون واژه رو هم جلوش نوشتن
      مثلا
      اهوال = ج هول ، ترس ها
      احوال = ج حال ، سرگذشت

بفرض کلمه حاضر داخل متن درس n دهم تون اومده ولی ستاره دار نیست
      طراح تست املا میده بهت مینویسه حاذر (هم آوای حاضر به معنی پرهیز دهنده)
      الان تو معنی لغتم باید بلد باشی تا لغت متنو ترجمه کنی ببینی حاضر میخوره یا حاذر یا ...

در کل چیزی که داری میگی درسته ولی طراح کنکور آدم درستی نیست و هر کاری میکنه تا نزاره به هدفت که زدن 5 6 تا تست اول کنکوره برسی و داغون بری سر وقت تست هفت
      پس بیتره هر مدلی شده آماده باشی
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 17 دی 1399 در ساعت 19:33

6. Top | #21
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

فک کنم متوجه منظورم نشدی
      املا همون لغته
      وقتی بری سراغ تستای املا متوجه میشی 80 درصد تستای املا باید معنی واژگان بدونی تا حل کنی
      این کتابای کمک درسیم وقتی املا واژگان آوردن معنی همون واژه رو هم جلوش نوشتن
      مثلا
      اهوال = ج هول ، ترس ها
      احوال = ج حال ، سرگذشت

بفرض کلمه حاضر داخل متن درس n دهم تون اومده ولی ستاره دار نیست
      طراح تست املا میده بهت مینویسه حاذر (هم آوای حاضر به معنی پرهیز دهنده)
      الان تو معنی لغتم باید بلد باشی تا لغت متنو ترجمه کنی ببینی حاضر میخوره یا حاذر یا ...

در کل چیزی که داری میگی درسته ولی طراح کنکور آدم درستی نیست و هر کاری میکنه تا نزاره به هدفت که زدن 5 6 تا تست اول کنکوره برسی و داغون بری سر وقت تست هفت
      پس بیتره هر مدلی شده آماده باشی
      منظورم اینه اون بخش املا که میخونی خوب دادا معمیشم میفهمی دیگه جمع بندی حرفام اینه لغات اخر کتاب درسی باید اول خونده بشه نه اخرای کنکور خیلیا درجا میزنن تو کتابی مثل لقمه. لغات اخر کتاب رو بخونی بعدش املا رو از کتاب کمک درسی بخونی که همزمان معنی اون املا رو هم میفهمی حالا چه ستاره دار باشه چه بی ستاره عملا همه تستا رو میزنی بعدشم فوقش قیامت بشه و یه ادم مرگ مغزی طراح باشه فوقش یه سوالو میتونه بپیچونه دیگه انقدرام بی در و پیکر نیس کنکور نهایت یه سوالو از دست میدی ولی باقیش که به املا و لغات اخر کتاب مربوطه و میشه زد که میشه ۵ تست والا من حاضرم یه تست رو قربونی کنم این خزعبلات رو نخونم واسه یه واژه ساده مثل فضل معنی اورده برتری بعد یه جا دیگه برتری رو معنی کرده ده تا لغتم واسه برتری ناموسا هر چی فشه باید به نویسندش گفت دیوانم مگه من که اعصابمو از سر راه نیاوردم . در کل ممنون بابت راهنماییت

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط god_help_me نمایش پست ها
      منظورم اینه اون بخش املا که میخونی خوب دادا معمیشم میفهمی دیگه جمع بندی حرفام اینه لغات اخر کتاب درسی باید اول خونده بشه نه اخرای کنکور خیلیا درجا میزنن تو کتابی مثل لقمه. لغات اخر کتاب رو بخونی بعدش املا رو از کتاب کمک درسی بخونی که همزمان معنی اون املا رو هم میفهمی حالا چه ستاره دار باشه چه بی ستاره عملا همه تستا رو میزنی بعدشم فوقش قیامت بشه و یه ادم مرگ مغزی طراح باشه فوقش یه سوالو میتونه بپیچونه دیگه انقدرام بی در و پیکر نیس کنکور نهایت یه سوالو از دست میدی ولی باقیش که به املا و لغات اخر کتاب مربوطه و میشه زد که میشه ۵ تست والا من حاضرم یه تست رو قربونی کنم این خزعبلات رو نخونم واسه یه واژه ساده مثل فضل معنی اورده برتری بعد یه جا دیگه برتری رو معنی کرده ده تا لغتم واسه برتری ناموسا هر چی فشه باید به نویسندش گفت دیوانم مگه من که اعصابمو از سر راه نیاوردم . در کل ممنون بابت راهنماییت
      اول و اخر باید خوند تهش حالا یه سریا مطالب مهم و کم اهمیتو اول میخونن و بعد مهم ترا رو مرورش میکنن آخر سر یه سریام اول خیالشونو از بابت مهما راحت میکنن بعد میرن سمت کم اهمیتا یا اصلا فقط همون مهما
      اول میخونی 2 3 دورم مرور و آزمون ok

خواهش
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      حفظ لغات عربی از فارسی خیلی راحت تر هست. چون یک معنی براش نوشته. و اکثرشون هم ساده هستن.
      تو فارسی هر لغت چند معنی جلوش نوشته که باید تمام معنی ها یادت بمونه.
      همون لغت آخر کتابو امروز حفظ میکنی دو هفته بعد بعضی از معانی جلوش یادت میره.
      مشکلی هست که همه باهاش درگیر هستن.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      حفظ لغات عربی از فارسی خیلی راحت تر هست. چون یک معنی براش نوشته. و اکثرشون هم ساده هستن.
      تو فارسی هر لغت چند معنی جلوش نوشته که باید تمام معنی ها یادت بمونه.
      همون لغت آخر کتابو امروز حفظ میکنی دو هفته بعد بعضی از معانی جلوش یادت میره.
      مشکلی هست که همه باهاش درگیر هستن.
      خوب داش حرف منم همینه دیگه به جای حفظ لغت مهر و ماه که معلوم نیس تموم کنی نکنی همون لغات اخر کتابو تا دم کنکور مرور کن من که میگم ۳ تست لغت رو میشه زد بعضی هام میگن دو تست فوقش یه تست میسوزه بهتر از اینه که دو سه هزار تا لغت حفظ کنی چیزی هم یادت نمونه املا هم که بحثش جداس

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خوب داش حرف منم همینه دیگه به جای حفظ لغت مهر و ماه که معلوم نیس تموم کنی نکنی همون لغات اخر کتابو تا دم کنکور مرور کن من که میگم ۳ تست لغت رو میشه زد بعضی هام میگن دو تست فوقش یه تست میسوزه بهتر از اینه که دو سه هزار تا لغت حفظ کنی چیزی هم یادت نمونه املا هم که بحثش جداس
      پست قبلی گفتم.
      یا کتاب تصویری که مهدی معرفی کرد. یا لغت آخر کتاب هر کدوم راحتی بخون.
      بعد از چند ماه که به اصل کار مسلط شدی همین کتاب مهرو ماه یا هر کتاب دیگه که کل لغاتو داره به سرعت بخون فقط ببین اگه لعتیو بلد نیستی کنارش علامت بزن. فقط همون علامت زده ها رو کنار لغت کتاب مرور کن.
      اگه مثل هفت خان لغات بی ستاره مشخص هست تو مهرو ماه که کارت راحت تر هست.فقط همونا ته کتاب نیستن.
      به لغات اصلی(همون لغات آخر کتاب که میخوای بخونی) مسلط بشی نگاه کلی انداختن به کتاب مهرو ماه یکی دو روز وقتتو بیشتر نمیگیره.

ویرایش توسط sina_u : 17 دی 1399 در ساعت 21:16

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      پست قبلی گفتم.
      یا کتاب تصویری که مهدی معرفی کرد. یا لغت آخر کتاب هر کدوم راحتی بخون.
      بعد از چند ماه که به اصل کار مسلط شدی همین کتاب مهرو ماه یا هر کتاب دیگه که کل لغاتو داره به سرعت بخون فقط ببین اگه لعتیو بلد نیستی کنارش علامت بزن. فقط همون علامت زده ها رو کنار لغت کتاب مرور کن.
      اگه مثل هفت خان لغات بی ستاره مشخص هست تو مهرو ماه که کارت راحت تر هست.
      به لغات اصلی(همون لغات آخر کتاب که میخوای بخونی) مسلط بشی نگاه کلی انداختن به کتاب مهرو ماه یکی دو روز وقتتو بیشتر نمیگیره.

جریان این کتاب تصویریه چیه لغات ستاره دار رو تصویری کرده یا کل لغات؟ با توجه به اینکه ۳۰۰ صفحس اونطور که شما میگین هر صفحه چهاتر تا تصویره ینی چهارتا لغت که کلش میشه ۱۲۰۰ تا مگه اینکه وسطش تصویر نداشته باشه و مثل کتابای دیگه لغات رو اورده باشه تو کانال ها هم گشتم پی دی اف کامش نبود

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      جریان این کتاب تصویریه چیه لغات ستاره دار رو تصویری کرده یا کل لغات؟ با توجه به اینکه ۳۰۰ صفحس اونطور که شما میگین هر صفحه چهاتر تا تصویره ینی چهارتا لغت که کلش میشه ۱۲۰۰ تا مگه اینکه وسطش تصویر نداشته باشه و مثل کتابای دیگه لغات رو اورده باشه تو کانال ها هم گشتم پی دی اف کامش نبود
      برای لغت شکل کشیده.چیزهای اضافه هم داره مثل ریشه و ....
      لغت ته کتابو بخون تصویریو کنارش یک ربع نگاه بنداز.
      برای کنکور 99 هست توکانالها.خودت یه نگاهی بهش بنداز.
      لغت و املا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن