خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

Daghon
      نمایش مشخصات

افسردگی و کنکور

سلام.خودتون یا اشنا ها کسی بوده که افسردگی گرفته باشه؟چجوری درمان شده چقدر طول کشیده؟دارو خورده روانشناس رفته یا چی؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من راجع به سوالتون اطلاعی ندارم اومدم یه چیزو بهتون بگم،
      شادی در مشغول بودن است.

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Devilll نمایش پست ها
      سلام.خودتون یا اشنا ها کسی بوده که افسردگی گرفته باشه؟چجوری درمان شده چقدر طول کشیده؟دارو خورده روانشناس رفته یا چی؟
      سلام اگه شرایطشو داری قبل اینکه زیاد بشه برو پیش روانپزشک اون میگه که چیکار باید بکنی. چون این بیماری ها یجورین رفته رفته بیشتر میشن اگه هم نمیتونی توی یوتیوب و کست باکس سرچ کنی مطالب زیاده

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

Daghon
      نمایش مشخصات
      روانپزشک رفتم دارو هم خوردم جواب نداد.روانشناسم میرم جواب نگرفتم.نمیدونم با این وضع اصن خوب میشم یا نه

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مطمین باشید که خوب میشیم منم امسال خواهرم کنکور داشت قبلش افسرده شده بود همین که رتبه دورقمی شد اصلا دیگه ندونست چطور افسردگیش تموم شد . فقط یه قرص به نام سرترالین مصرف کرد

6. Top | #6
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      ببين نه روانشناس نه روانپزشك و مشاور
      هيشكي نميتونه كمكت كنه
      من همون موقع هم افسردگي داشتم
      الانم دارم
      بهترين راه اينه كه اون چيزايي ك ذهنت و مشغول ميكنه رو بنويس
      بعد دونه دونه فك كن ببين اخه ارزشش و داره ناراحت شي؟!
      بيش از٨٥٪؜ نگرانيا هيچوقت اتفاق نميفتن
      ببين چي حالت و خوب ميكنه
      دركنار درست اون و هم اضافه كن
      صبح زود بيدار شدن و ورزش و حموم صبحگاهي فوق العاده س
      مديتيشن هم درحد ١٠ ديقه عاليه
      بيشتر افكار منفي و ناراحتي ها شب ميان سراغ ادم
      چون مغز بايد بين ١٢ تا ٣ شب خواب باشه
      اگه بيدار باشه شروع ميكنه به منفي بافي و فكراي ناجور
      اگه نياز داشتي ب حرف زدن برو روانشناس (بقيه ادما براشون مهم نيس؛ روانشناسم پولش و ميگيره) و خودت و ب دارو اينا عادت نده

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      روانپزشک رفتم دارو هم خوردم جواب نداد.روانشناسم میرم جواب نگرفتم.نمیدونم با این وضع اصن خوب میشم یا نه
      راجع به این موضوع من خیلی شنیدم و درگیرشم شدم اگه افسردگیت خیلی حاده یعنی حتی انجام کارهای روزانه هم برات سخته راهش روانپزشک یا حداقل روانشناسه خوبه چون علنا هیچ کاری نمیتونی انجام بدی و اینکه روان درمانی باید در کنار دارو درمانی باشه مورد اخرم اینکه من از خیلیا که سراغ دارو درمانی رفتن پرسیدم و گفتن دارو های افسردگی سریع اثر نمیذارن طولانی مدته شاید توی یک سال جواب نده ولی یکم بحث سلامتته و کل زندگیت نمیشه صرفا با نظرات عمل کرد چون ممکنه یکی یه چی بگه که اونم نتونی بکنی و بیشتر داغون بشی یه کتاب هست به اسم دلایلی برای زنده ماندن که اقای مت هیگ نوشته من کاراشو دنبال میکنم نویسنده معروفیه تجربیات خودشو از زمانی که افسردگی شدید داشته نوشته و خیلی میتونه کمکت کنه تونستی تهیه کن زیادم قطور نیست و کم حجم هست
      ویرایش توسط Amirsh23 : 16 دی 1399 در ساعت 18:55

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

Daghon
      نمایش مشخصات
      داروی افسردگی ادمو داغون میکنه.من خوردم یه ماه اثر گذاشت بعد کلا اثرش از بین رفت بیشتر عوارضم گذاشت الان دو ماهه دارو نمیخورم هنوزم دست و پام میلرزه از قبلم داغون ترم الان.داداشمم همینو وقتی میخواستم دارو خوردنو شروع کنم بهم گفت.الان میگم کاش حتی یه دونه از اون قرصا نمیخوردم.حتما میخونم اون کتابو.

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      داروی افسردگی ادمو داغون میکنه.من خوردم یه ماه اثر گذاشت بعد کلا اثرش از بین رفت بیشتر عوارضم گذاشت الان دو ماهه دارو نمیخورم هنوزم دست و پام میلرزه از قبلم داغون ترم الان.داداشمم همینو وقتی میخواستم دارو خوردنو شروع کنم بهم گفت.الان میگم کاش حتی یه دونه از اون قرصا نمیخوردم.حتما میخونم اون کتابو.
      اره متاسفانه منم تجربیات یکی رو میخوندم تنو بدنم میلرزید اصلا دیگه فکرشم نکردم ولی گفتم افرادی هستن که حتی دستشویی رفتن هم براشون سخته میدونی یعنی فوق حاد یا از شدت افسردگی با ویلچر جابه جا میشن چنین افرادی راهی ندارن و مجبورن دارو رو با تمام عوارض بپذیرن الان مثلا برای من خلاف چیزی که اقا علی گفت شبا چون خسته میشدم دیگه نمیتونستم فکرشو بکنم ولی روزا همش درگیر بودم برا همون گفتم روانپزشکو که شاید برای شما هم یه مدل دیگه باشه و ایشون حداقل 3 4 تا مریض دیده و تجربش بیشتره .ولی گاهی وقتا ما فکر میکنیم برای ما بده شاید الان برای تو جوری باشه که دارو نیاز نباشه و روانپزشکت خوب نبوده دارو نوشته. در کل مشکلی هست که خیلیا باهاش درگیرن( فکر نکن دو سه نفر مبتلا هستن یکیشم تویی )و نمیدونن وقتی وارد یه فضای پرفشار مثل کنکور میشن درجش بیشتر میشه و کنترلش از دستشون خارج میشه و تازه میفهمن افسردگیه گرفتن.
      ویرایش توسط Amirsh23 : 16 دی 1399 در ساعت 19:19

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منم قرص سرترالین مصرف میکردم اما خوب شدم

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یه چیزی یادم اومد بهتون بگم
      چنتا کتاب هست اگه اهل کتاب خوندین خیییییییلی کمک کنندس
      دختر تحصیلکرده(بخونی باورت نمیشه زندگی این ادمو)
      هنر ظریف رهایی از دغدغه
      انسان در جستجوی معنا
      سیلی واقعیت
      روان درمانی اگزیستانسیال(عالیه،محشره) پادکستشم هست به اسم رواق، ساده تر توضیح داده
      درباره معنی زندگی
      دلایلی برای زنده ماندن
      و در نهایت، شخصی هست به اسم دکتر شکوری که نجاتم داد، خالصانه ترین جمله ایه که میتونم بگم. توی برنامه کتاب باز میان هرهفته، یه قسمتشو از اپارات یا هرجا نگاه کن خوشت اومد ادامه بده. اینم از لینک https://www.aparat.com/v/M3OxD/%DA%A...AF%DB%8C%D9%86

12. Top | #12
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      به یه روانپزشک مطمئن و کاربلد مراجعه کن حتما. اون حتما میدونه نیاز به دارو داری یاخیر،اگه

به یه روانپزشک کاربلد و ماهر مراجعه کن اون بهت میگه باید دارو بخوری یا نه . تمام دارو ها عوارض دارن اما این نوع دارو ها رو خودسر نباید قطع کنی.

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کتاب از حال بد به احساس خوب از دیوید دی برنز رو بخون
      این تکنیکی که میگم رو هروز انجام بده:یه دفتر بزار کنار واسه این تکنیک.از وسط یه خط بکش عمودی طرف راست افکار غیر منطقیو منفی رو بنویس طرف چپ پاسخ منطقی
      درواقع یه طرف از چیزای منفی ای که ذهنت رو مشغول کرده مینویسی به اندازه چند خط یا حتی یه جمله و در مقابل پاسخ منطقی میدی به خودت !خیلی جوابه این روش!
      مدیتیشن و ورزش برات از نون شب واجب تره.
      یوگاهم خیلی جوابه!(توی یوتیوب کلی ویدیو هست )
      سعی کن خودت رو مشغول کنی که افکار منفی هجوم نیارن بهت.
      بهتره تا جایی که میتونی تحرک داشته باشی.مرتب بودن و تمیزی محیط دورت هم بهش توجه کن.چیزایی که باعث شروع این حالت شده رو حذف کن.زیاد توی گوشی نباش و اینستا گردی نکن چون ذهنت رو خسته میکنه و دوپامین زیادی توی بدنت ترشح میکنه که باعث میشه حالت بدتر شه.
      فیلم ببین.کم کم پیاده روی رو شروع کن از هفته ای دوبار 10دقیقه شروع کن کم کم زیادش کن.
      و درنهایت فکر نکن غیر نرمالی .به افسردگیت اجازه بده خودش رو ابراز کنه و باهاش مهربون باش✨

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن