خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

Question پشت کنکوری و مشکلاتم با سروصدای خونه

سلام دوستان من تازه عضو این انجمن شدم پس اگه اشتباهی کردم پیشاپیش عذر میخوام و لطفا بهم بگید تا درستش کنم ممنون راستش من۱۴۰۰میشه کنکور سومم و یه خواهر کوچیک کلاس اولی دارم صبح ها تا ظهر بین خواهرم و مادرم داد و بیداده تا خواهرم مشقاشو بنویسه بعد از ظهرم که مادرم میره سرکار کلاس آنلاین خواهرمه و من مجبورم باهاش بشینم سر کلاسش (حدودا سه ساعته) شبم که میشه شبم که میشه غذا گرم کردن و چایی و......به عهده منه و چون پدر و مادرم تازه از سرکار میان و خسته ان بگمم نمیکنم دعوا میشه از یه بزرگترم خواستم باهاشون صحبت کنه وضع بدتر شد نه کتابخونه بازه نه خونه کسی دیگ میتونم برم.نمیدونم دیگه چیکار کنم؟ممنون میشم کمکم کنید..

2. Top | #2
      imf
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام ، امیدوارم حاله دلت خووووب باشه : )
      ببین این مشکلات واسه همه هست، حالا به هر نحوی...
      مگه کلا اینکارا چقدر از تایمتو میگیره؟
      بعد ببین با روانشناس میتونی صحبت کنی تا یه راه حل اساسی بهت پیشنهاد بده و مشکلتو ریشه ای حلش کنی؟! چون اینجا هرکسی با توجه به تجربیات و طرز فکره خودش شاید راه حل بده بهت و شاید این راه حل ها به درد شما نخوره و بیاد رسما همه چیو خراب کنه!
      من خودم کلا هیچی برام مهم نیست، یعنی یه جوریم هستم که کسی نمیتونه بهم بگه اینکارو کن اونکارو نکن
      برخوردی که بقیه باهات دارن (خانوادت) تا حدوده زیادی برمیگرده به رفتاره خودت! البته این نظره منه.
      شما اگر از همون اول مینشستی درست باهاشون صحبت میکردی ک من نمیتونم و وقت ندارم فلان کارارو تو خونه انجام بدم یا اصلا اینکارا وظیفه من نیستن، شاید اونا هم از همون اول درک میکردن و توقع به وجود نمیومد!

باز به نظرم با یه روانشناس صحبت کنید بهتره تا راه حل اساسی بهتون بدن...

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      صبح ها که مادرت خونه هست از گوشگیر استفاده کن...دوباره شب هم از گوشگیر استفاده کن

4. Top | #4
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط imf نمایش پست ها
      سلام ، امیدوارم حاله دلت خووووب باشه : )
      ببین این مشکلات واسه همه هست، حالا به هر نحوی...
      مگه کلا اینکارا چقدر از تایمتو میگیره؟
      بعد ببین با روانشناس میتونی صحبت کنی تا یه راه حل اساسی بهت پیشنهاد بده و مشکلتو ریشه ای حلش کنی؟! چون اینجا هرکسی با توجه به تجربیات و طرز فکره خودش شاید راه حل بده بهت و شاید این راه حل ها به درد شما نخوره و بیاد رسما همه چیو خراب کنه!
      من خودم کلا هیچی برام مهم نیست، یعنی یه جوریم هستم که کسی نمیتونه بهم بگه اینکارو کن اونکارو نکن
      برخوردی که بقیه باهات دارن (خانوادت) تا حدوده زیادی برمیگرده به رفتاره خودت! البته این نظره منه.
      شما اگر از همون اول مینشستی درست باهاشون صحبت میکردی ک من نمیتونم و وقت ندارم فلان کارارو تو خونه انجام بدم یا اصلا اینکارا وظیفه من نیستن، شاید اونا هم از همون اول درک میکردن و توقع به وجود نمیومد!

باز به نظرم با یه روانشناس صحبت کنید بهتره تا راه حل اساسی بهتون بدن...
      خیلی ممنونم بابت راهنمایی تون.راستش با مشاور هم صحبت کردم ولی متاسفانه وضع تغییری نکرد.
      واینم درست میفرمایید من خیلی ضعیف نفسم و یه جورایی همه میتونن بهم زور بگن باید روی این بعد از شخصیتم کار کنم.متشکرم
      خود را به زندگی سپرده ام.
      فقط شروع به تلاش کرده ام.
      همین.

5. Top | #5
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط narjes78 نمایش پست ها
      صبح ها که مادرت خونه هست از گوشگیر استفاده کن...دوباره شب هم از گوشگیر استفاده کن
      خیلی ممنونم از راهنمایی تون فقط یه سوال این گوش گیری که میفرمایید از کجا میتونم تهیه اش کنم؟
      بعد واقعا صدا رو میگیره؟؟
      همین.

6. Top | #6
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنونم از کمکتون
      همین.
      ویرایش توسط Little_girl : 11 دی 1399 در ساعت 16:06

7. Top | #7
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنونم از راهنماییتون
      فقط این گوشگیری که فرمودید رو از کجا میتونم تهیه کنم و واقعا صدا رو میگیره؟
      همین.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام . گوش‌گیر گوش‌های من رو اذیت می‌کرد و خیلی موثر نبود برای من ؛ با موزیک (بی‌کلام یا باکلام) هم نمی‌تونستم تمرکز کنم . راهی که برای من جواب داد صدای سوختن چوب و کلا صداهای طبیعی بود . صداهای طبیعی برخلاف موسیقی تمرکزم رو بهم نمیزنن . من صدای سوختن چوب و بارش باران رو امتحان کردم و جواب داد . زمانی که خونه سر و صدا هست این صداها رو پلی می‌کنم و شروع می‌کنم درس خوندن .
      stars can't shine without darkness

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کل کتاباتو پرت کن وسط خونه کنارش یه فندک بزار بگو یا ساکت میشین یا آتیش بزنین بره دفترچه سربازیم برام بگیرین

10. Top | #10
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabamessi نمایش پست ها
      کل کتاباتو پرت کن وسط خونه کنارش یه فندک بزار بگو یا ساکت میشین یا آتیش بزنین بره دفترچه سربازیم برام بگیرین
      دخترمااا
      همین.

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببین منم با مامانم خیلی دعوا دارم.معمولا تو اتاقم و بیرون نمیرم که همو ببینیم بحثمون شه.برای صبح که مامانت هست که گوش گیر استفاده کن.من خودم از این گوشگیرا شنا دارم.برای شبم گرم کردن غذا که طول نمیکشه منو بگو که باید درستش کنم.کارا شبو نیم ساعت فوقش یه ساعت بی سروصدا انجامشون بده تا بحثی چیزی پیش نیاد یه وقت چون بعدش ذهنت درگیر میشه و نمیتونی بخونی.به این فک کن که خیلیا چند ساعت کار بیرون انجام میدن باز میان خونه درسشونو میخونن و خیلیاشونم موفق شدن و میشن

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saba_sm نمایش پست ها
      خیلی ممنونم از راهنماییتون
      فقط این گوشگیری که فرمودید رو از کجا میتونم تهیه کنم و واقعا صدا رو میگیره؟
      از
      دیجی کالا بخر

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabamessi نمایش پست ها
      چقد خفن و لاتی

15. Top | #15
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saba_sm نمایش پست ها
      سلام دوستان من تازه عضو این انجمن شدم پس اگه اشتباهی کردم پیشاپیش عذر میخوام و لطفا بهم بگید تا درستش کنم ممنون راستش من۱۴۰۰میشه کنکور سومم و یه خواهر کوچیک کلاس اولی دارم صبح ها تا ظهر بین خواهرم و مادرم داد و بیداده تا خواهرم مشقاشو بنویسه بعد از ظهرم که مادرم میره سرکار کلاس آنلاین خواهرمه و من مجبورم باهاش بشینم سر کلاسش (حدودا سه ساعته) شبم که میشه شبم که میشه غذا گرم کردن و چایی و......به عهده منه و چون پدر و مادرم تازه از سرکار میان و خسته ان بگمم نمیکنم دعوا میشه از یه بزرگترم خواستم باهاشون صحبت کنه وضع بدتر شد نه کتابخونه بازه نه خونه کسی دیگ میتونم برم.نمیدونم دیگه چیکار کنم؟ممنون میشم کمکم کنید..
      فکر کنم یجور دارید بهونه میگیرید راستش همممه ی کنکوریا انتظار دارن بقیه به سازشون برقصن و خب همیشه همه ی خانواده ها نمیتونن با این موضوع خوب کنار بیان!

مثلا من آشپزی میکنم جارو میکنم ظرف میشورم، لباس میندازم رو بند و...
      همه ی این کارامم فقط توی ربع ساعت استراحت بین درسام انجام میدم!
      تی وی همیشه تو خونه روشنه حتی شبا موقع خواب(من زودتر میرم بخوابم خیلی وقتا با صدای تی وی نمیتونم بخوابم حتی)
      صداشم بلنده در طول روز... نمیشه کاریش کرد کنار اومدم باهاش دیگه!
      نهایت کاری که تونستم انجام بدم اینه که صبحا ساعت ۴ صبح از خواب پاشم تا زودتر درس بخونم
      و اخر شبم از خستگی زیاد بیهوش میشم تاحدی که دیگه صدای تی وی روم تاثیری نداره!

به نظر من بهترین راه حلش اینه که کنار بیاین با شرایطتون!
      به هرحال شرایط هرکسی خاصِ خودشه و خب مطمئن باشید بدتر از شما و بهتر از شما هم هست
      تا وقتی خودتون رو با کسانی که دائما تو خونه مادر پدرشون هواشونو دارن و براشون شرایطو مهیا میکنن مقایسه میکنید، احساس نارضایتی میکنید!

از اونجایی که سال سومتون هست به احتمال زیاد خانوادتون خسته شدن و دیگه نمیتونن مثه قبل همکاری کنن...!

کنار ییاین با شرایط

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن