خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

تا حالا این طور درس خوندین؟

سلام به دوستان عزیز انجمن

من توی یوتیوب میگشتم که بر به این فیلم خوردم

در مورد روش درس خوندنه که کسایی که کتاب می خونن خوابشون می گیره یا حوصله ندارن یا خسته میشن

بیش تر توضیح نمی دم لینک فیلمو می زارم

https://www.youtube.com/watch?v=XWQuExOZ_tw

فقط نظرتون رو بگین ببینم کار سازه یا ن؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام من خیلی وقته، تقریبا یک سال و نیم بیشتر تایم مطالعه مو با گوشی درس میخونم و خب با گوشی خوندن خیلی جذاب تر از کتابه. فقط مشکلش اینه که چشم خسته میشه و کارایی بعد یه مدت پایین میاد دلیلش هم اینه که چون صفحه موبایل جذاب تر از کتابه کل مدت زمان مطالعه چشم روی صفحه موبایل متمرکزه و استراحتی نداره درحالی که اگه با کتاب باشه ما ناخودآگاه چشممون رو یه تایم هایی از صفحه کتاب برمیداریم.
      خلاصه که من تابستون تقریبا بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد مطالعم با موبایل بود (پی دی اف آزمونا رو حل میکردم) الان هم حدود ۶۰ ۷۰ درصد مطالعم که خب اینجوری که تعادل داره خیلی بهتر شده هم برای چشمم و سردردام کمتر شده و هم اینکه تنوع میشه
      البته اینم بگم من موبایلم قلم داره و خب دقیقا همون کاری که باکاغذ و مداد انجام میدم رو روی موبایل پیاده میکنم و چه بسا جذاب تره چون به هرحال میشه رنگ رو عوض کرد و پاک کردنش دیگه دردسر نداره (مثلا تستی که زدمو هربار که بخوام میتونم دوباره حل کنم چون مثل کاغذ نیست که جای مداد روش بمونه)
      من یه آدمیم که از خلاصه و نکته نویسی خیلی بدم میومد ولی خب از وقتی با موبایل کارای درسیمو انجام میدم برای هردرس یه نوت باز کردم و نکاتشو توش تایپ میکنم یا نکاتو روی خود پی دی اف هایلایت میکنم یا تستای قشنگو اسکرین میگیرم و روزای پنج شنبه گالری گوشیمو باز میکنم و نکات و تستای جمع آوری شده رو مرور میکنم (البته اگه تنبلی نکنم)

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      خلاصه ویدئو " آقا کتاب کاغذی رو بزارین کنار و از روی پی دی اف درس بخونید "

دوستان یک نکته میگم و خلاص ، شما متن رو چه روی کاغذ بخونید ، چه روی صفحه موبایل ، چه روی سنگ ،چه روی چرم، چه روی .... ، اصل مطلب اینه که اون متن رو بفهمید و درکش کنید. امتحانش هم ساده است شما یک مقاله مورد علاقه تون رو توی ویکی پدیا بخونید یا توی یک مجله ، اون متن رو کامل میفهمید چون ذهنتون مدام درگیر این مسئله نیست که من حتما باید این متن رو یاد بگیرم.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      واقعا عجیب بود برام
      وجالب

اینم یه روشه دیگه
      ولی من به شخصه تا خط نکشم تو کتاب وحل نکنم رو کاغذ آروم نمیگیرم
      آدم هاے سادہ را دوست دارم...
      بوے ناب آدم میدهند....

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط FatemehS نمایش پست ها
      سلام من خیلی وقته، تقریبا یک سال و نیم بیشتر تایم مطالعه مو با گوشی درس میخونم و خب با گوشی خوندن خیلی جذاب تر از کتابه. فقط مشکلش اینه که چشم خسته میشه و کارایی بعد یه مدت پایین میاد دلیلش هم اینه که چون صفحه موبایل جذاب تر از کتابه کل مدت زمان مطالعه چشم روی صفحه موبایل متمرکزه و استراحتی نداره درحالی که اگه با کتاب باشه ما ناخودآگاه چشممون رو یه تایم هایی از صفحه کتاب برمیداریم.
      خلاصه که من تابستون تقریبا بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد مطالعم با موبایل بود (پی دی اف آزمونا رو حل میکردم) الان هم حدود ۶۰ ۷۰ درصد مطالعم که خب اینجوری که تعادل داره خیلی بهتر شده هم برای چشمم و سردردام کمتر شده و هم اینکه تنوع میشه
      البته اینم بگم من موبایلم قلم داره و خب دقیقا همون کاری که باکاغذ و مداد انجام میدم رو روی موبایل پیاده میکنم و چه بسا جذاب تره چون به هرحال میشه رنگ رو عوض کرد و پاک کردنش دیگه دردسر نداره (مثلا تستی که زدمو هربار که بخوام میتونم دوباره حل کنم چون مثل کاغذ نیست که جای مداد روش بمونه)
      من یه آدمیم که از خلاصه و نکته نویسی خیلی بدم میومد ولی خب از وقتی با موبایل کارای درسیمو انجام میدم برای هردرس یه نوت باز کردم و نکاتشو توش تایپ میکنم یا نکاتو روی خود پی دی اف هایلایت میکنم یا تستای قشنگو اسکرین میگیرم و روزای پنج شنبه گالری گوشیمو باز میکنم و نکات و تستای جمع آوری شده رو مرور میکنم (البته اگه تنبلی نکنم)
      منم صد در صد مطالعم با موبایله...که خیلی امکانات بیشتری داره مثلا شبا نور گوشیتو تنظیم میکنی یا همزمان مانیتور گوشیت رو به چند قسمت تقسیم میکنی و جلد سوال و جواب رو همزمان داری جلوت...فقط کوچیک بودن صفحه ممکنه اذیت کنه بعضیارو من قبلا با تبلت میخوندم که خراب شد و الان مجبورم با گوشی بسازم.
      ولی یه بدی که داره اینه که ممکنه دست به قلم نشی و تو ذهنت حل کنی سوالا رو که میتونه خطرناک باشه.ترجیحا ازمون کاغذی هم بگیرید خوبه که از فاز کنکور و ازمون دور نشید.
      آغوشم بااازه ،مثا دهن مردم .

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مرسی از تجربیات خوبت وافعا منم 1 یا دو روزه با کامپیوتر راحت ترم

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اره واقعا اینم حرفیه

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مرسی از نظرت

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خب درسته شاید شما اصلا نتونی با گوشی بخونی قرار نیست که همه یه جور باشیم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن