خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

از تجربی به انسانی:)

سلام به همگی
      امیدوارم جای درستی تایپک رو ایجاد کرده باشم
      سال 99 اولین کنکورم بود و الان پشت کنکوری هستم و قصد دارم کنکور انسانی بدم (چون فهمیدم علایقم توی این رشته وجود دارن)
      و چند تا سوال داشتم که نمیدونستم کجا مطرح کنم! حتی نمیدونم ایجاد این تایپک ممکنه بهم کمک کنه یا نه (با توجه به حجم بچه های تجربی توی انجمن)
      اولی ش اینه: سوابق تحصیلی!
      میگن سی درصد تاثیر داره درسته؟؟ یعنی الان من که نمرات دروسی مثل جامعه شناسی، اقتصاد و ... رو ندارم خیلی به ضررم تموم میشه؟ من دنبال درصد های بالا هستم، خیلی ممکنه روی رتبه و ترازم تاثیر بذاره؟ برم دیپلم انسانی بگیرم؟
      سوال بعدی م راجع به منابع ادبیات هست!
      من یه پسر دایی دارم که نظام قدیم بود، چند تا کتاب ازش دارم که نمیدونم مال نظام قدیم هستن یا جدید برای چاپ سال 96_97 ، کتاب های قرابت معنایی و ارایه نشر الگو و کتاب های ارایه و زبان فارسی خیلی سبز (هفت خانش) میشه از این منابع استفاده کرد؟ من هیچ حمایتی از جانب خانواده ندارم و کتاب هام رو هم بعد دو ماه کار اینترنتی کردن با چنگ و دندون خریدم این کتاب ها به درد میخورن یا حتما باید چاپ جدید بگیرم؟ میخوام تا جای ممکن از همین منابع استفاده کنم میشه یا خیلی تغییر کرده؟ برای مرور و جمع بندی چطور؟ یه سری ها میگن خط ویژه و تیز شیم و موج آزمون باید گرفت برای جمع بندی، ضروریه؟
      مورد بعدی اینه که بنده هیچ ذهنیتی از رشته انسانی ندارم و مطالب و کانال های در این مورد هم به طور قابل توجهی کمتر از رشته های دیگه هستن، من نمیدونم که باید سه پایه رو با هم جلو ببرم یا اول مثلا دهم رو تموم کنم بعد برم سراغ یازدهم و به همین صورت.
      پایه ریاضی و عربی و زبانم خیلی خوبه، حافظه خیلی خوبی هم دارم، موقع تست زدن وقت اضافه هم میارم، به نظرتون میشه تو این شیش ماه باقی مونده به رتبه زیر پونصد انسانی امیدوار بود؟
      ممنون از همگی

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      up

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      رشته انسانی که ریاضی و آمار داره(خیلی با ریاضی تجبی فرق داره!)
      سوابق تحصیلی برای امسال اهمیتی نداره(سال بعد معلوم نیست پس بهتره همین امسال تمومش کنید)
      درضمن،علاقه شما به کدام رشته است(فرهنگیان یا حقوق یا...)؟
      در مورد کتاب هم خب،اونا درس هاشون با ما متفاوته(مثلا برا فارسی فک کنم عروض و قافیه و کلی کتاب های پربارتر دیگه دارند)و احتمالا باید تهیه کنید.
      من واقعا نمیدونم سطح شما در همه چی چگونه است(خب بعضی ذاتا مثلا سیاست و مدنی و تاریخ و جعرافی و اینا قوی هستند و خب به طبع کارشون خیلی راحتتره(شما اهل این جور چیزها مثل اخبار و کتاب غیر درسی و امثالش بودید آیا؟)
      در کل من تجربی هستم و سواد آنچنانی در مورد این رشته ندارم،ولی برا کسی که اهل موارد بالایی باشه معمولا با این رشته خیلی راحت به کنار میاد!
      موفق باشید

4. Top | #4
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ASIEH_K نمایش پست ها
      up
      منم میخاستم انسانی برم. ولی فهمیدم. علاقه ام به تجربی حتی باوجوددرس های سختش

من ازچن تامشاورپرسیدن گفتن میشه رسید ولی. باید ساعت مطالعه بالایی داشته باشین
      واینکه دست دوم کتابایه انسانی ازتجربی کمترهه
      به نطرمن پایه پایه بخونین بهترهه

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ASIEH_K نمایش پست ها
      up
      سلام
      برادر من دهم انسانی یه اطلاعات جزیی فکر کنم بتونم بدم بهت
      توی انسانی باید قدرت درک و تحلیل بالایی داشته باشی
      یاید به درک درستی از کتاب برسی (مثل دروس اقتصاد روان شناسی جامعه شناسی منطق و .. )
      تاریخ و جغرافیا رو صرفا باید حفظ کنی و تست بزنی (کار عجیب قریب نمی خواد)
      ریاضی دهمش که گلابیه (معادله درجه دو - تابع در حد آسون - آمار و یه فصل دیگه که حفظیه بیشتر)
      قشنگ ریاضی رو میتونی درصد خیلی بالا بیاری
      کتاب علوم فنون هم مباحثی مثل تاریخ ادبیات و ارایه های تخصصی تر مثل انواع سجع و عروض و قافیه و ... داره که با تست زنی راه میوفتی
      کلا رشته اسونیه اگه علاقه داشته باشی و براش وقت بزاری
      انشاالله موفق باشی و 7-8 ماه دیگه مصاحبه ات رو توی انجمن بخونیم

درمورد منابع راستش اطلاعی ندارم

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      رشته انسانی که ریاضی و آمار داره(خیلی با ریاضی تجبی فرق داره!)
      سوابق تحصیلی برای امسال اهمیتی نداره(سال بعد معلوم نیست پس بهتره همین امسال تمومش کنید)
      درضمن،علاقه شما به کدام رشته است(فرهنگیان یا حقوق یا...)؟
      در مورد کتاب هم خب،اونا درس هاشون با ما متفاوته(مثلا برا فارسی فک کنم عروض و قافیه و کلی کتاب های پربارتر دیگه دارند)و احتمالا باید تهیه کنید.
      من واقعا نمیدونم سطح شما در همه چی چگونه است(خب بعضی ذاتا مثلا سیاست و مدنی و تاریخ و جعرافی و اینا قوی هستند و خب به طبع کارشون خیلی راحتتره(شما اهل این جور چیزها مثل اخبار و کتاب غیر درسی و امثالش بودید آیا؟)
      در کل من تجربی هستم و سواد آنچنانی در مورد این رشته ندارم،ولی برا کسی که اهل موارد بالایی باشه معمولا با این رشته خیلی راحت به کنار میاد!
      موفق باشید
      بله شنیدم سال دیگه شصت درصد تاثیر سوابق تحصیلی داره
      حفظیاتم خوبه ولی تو دروس مفهومی بهترم
      راستش من هر کتابی گیرم بیاد میخونم فرقی هم نداره تو چه موضوعی، بیکار باشم دایره‌المعارف هم میخونم
      ممنونم ازتون

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط wonshower نمایش پست ها
      منم میخاستم انسانی برم. ولی فهمیدم. علاقه ام به تجربی حتی باوجوددرس های سختش

من ازچن تامشاورپرسیدن گفتن میشه رسید ولی. باید ساعت مطالعه بالایی داشته باشین
      واینکه دست دوم کتابایه انسانی ازتجربی کمترهه
      به نطرمن پایه پایه بخونین بهترهه
      من از اول میخواستم برم انسانی نذاشتن هر چند تو تجربی هم موفق بودم و دوستش دارم خصوصا عاشق زیستم
      الان دارم دروس انسانی رو میبینم میفهمم که از اول باید میومدم این رشته
      منم از یه مشاور پرسیدم گفت پایه به پایه
      ممنون ازتون

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط happy-moon نمایش پست ها
      سلام
      برادر من دهم انسانی یه اطلاعات جزیی فکر کنم بتونم بدم بهت
      توی انسانی باید قدرت درک و تحلیل بالایی داشته باشی
      یاید به درک درستی از کتاب برسی (مثل دروس اقتصاد روان شناسی جامعه شناسی منطق و .. )
      تاریخ و جغرافیا رو صرفا باید حفظ کنی و تست بزنی (کار عجیب قریب نمی خواد)
      ریاضی دهمش که گلابیه (معادله درجه دو - تابع در حد آسون - آمار و یه فصل دیگه که حفظیه بیشتر)
      قشنگ ریاضی رو میتونی درصد خیلی بالا بیاری
      کتاب علوم فنون هم مباحثی مثل تاریخ ادبیات و ارایه های تخصصی تر مثل انواع سجع و عروض و قافیه و ... داره که با تست زنی راه میوفتی
      کلا رشته اسونیه اگه علاقه داشته باشی و براش وقت بزاری
      انشاالله موفق باشی و 7-8 ماه دیگه مصاحبه ات رو توی انجمن بخونیم

درمورد منابع راستش اطلاعی ندارم
      منم با یکی از فامیل هامون صحبت کردم همینو گفت. گفت اگه بتونی دروسش رو درک کنی خیلی شیرینه خصوصا روانشناسی و جامعه شناسی چون مسائلی رو در خودشون گنجوندن که در زندگی روزمره باهاشون سر و کار داریم
      آره ریاضی شون خیلی گلابیه
      من خودم چند ساله دستی به قلم دارم و هر چی مینویسم کلی ارایه پیچ میکنم فکر میکنم بتونم باهاش خوب کنار بیام
      مرسی ازتون انشالله

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن