خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 22
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات

خستگی در دوران کنکور

سلام
      این تایپک بهونه ای برای درس نخوندن نیست.من فقط خسته ام
      من از مهر از چهار ساعت شروع کردم و حالا به هفت ساعت رسیدم.البته بهتره بگم رسیده بودم...
      راستش اینطوریم نبود دقیقا هر روز بخونم ولی هرجوری که بود دهمم رو یه دور خوندم و فردا هم که اولین ازمون یازدهمه(گاج) .
      تو این مدت خیلی چیزای جدید یادگرفتم که بخشیشم مدیون بچه های اینجا هستم.مثلا نحوه تحلیل ازمون و...
      ولی میدونید چیه؟شاید مسخره ام کنید ولی خسته شدم
      علت خستگیمم اینه که هیچی عوض نشده چرا باید با میانگین تراز 4500 امیدی برا ادامه داشته باشم؟من اونقدر بی عرضه ام که حتی نتونستم برسونمش به پنج هزار و رتبه امسالم که افتضااااااح بود (راستش پارسال یکسری اتفاقای خیلی بد افتاد که احتمالا بی تاثیر نباشه اما بازم اینا اون رتبه وحشتناک رو توجیه نمیکنن)
      هیچی عوض نشده
      هنوزم که هنوزه تو خونمون مدام دعواست
      هنوزم که هنوزم قرصام عوارض دارن
      چرا دیگه باید ادامه بدم؟اصلا هنوز امیدی هست؟
      .
      .
      .
      .
      .
      من واقعا معذرت میخوام .فقط اومدم اینجا برای خلاص شدن از خستگی راهکار بگیرم نمیدونم یهو چی شد این همه غر زدم و چرت و پرت نوشتم
      فقط خواهش میکنم مسخره نکنید سرزنش نکنید چون حالم به اندازه کافی بد هست
      فقط بهم راهکار بدید؟موقعی که خسته میشید چیکار میکنید؟
      چه کارایی میشه کرد؟
      مرسی...
      ویرایش توسط _Aramesh_ : 27 آذر 1399 در ساعت 15:30

2. Top | #2
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط it.roze نمایش پست ها
      سلام
      من از مهر از چهار ساعت شروع کردم و حالا به هفت ساعت رسیدم.البته بهتره بگم رسیده بودم...
      راستش اینطوریم نبود دقیقا هر روز بخونم ولی هرجوری که بود دهمم رو یه دور خوندم و فردا هم که اولین ازمون یازدهمه(گاج) .
      تو این مدت خیلی چیزای جدید یادگرفتم که بخشیشم مدیون بچه های اینجا هستم.مثلا نحوه تحلیل ازمون و...
      علت خستگیمم اینه که هیچی عوض نشده چرا باید با میانگین تراز 4500 امیدی برا ادامه داشته باشم؟من اونقدر بی عرضه ام که حتی نتونستم برسونمش به 5000
      و البته بماند که رتبه امسالم چقدررررر افتضاح بود(راستش عکر میکنم اینکه پارسال مدرسمون دبیر نداشت و دو هفته مونده به کنکور بابام مشکوک به کرونا شد بی تاثیر نباشه اما بازم اینا اون رتبه وحشتناک رو توجیه نمیکنن)
      هیچی عوض نشده
      .
      .
      .
      .
      .
      من واقعا معذرت میخوام .فقط اومدم اینجا برای خلاص شدن از خستگی راهکار بگیرم نمیدونم یهو چی شد این همه غر زدم و چرت و پرت نوشتم
      چه کارایی میشه کرد؟
      مرسی...
      یه جمله هست من خیلی بهش اعتقاد دارم و به نظرم فوق العاده ست...
      اگه فکر میکنی میتونی پس حق با توئه و اگه فکر میکنی نمیتونی بازم حق با توئه
      کاری ندارم به اینکه ناامیدی ولی خب که چی مثلا اصلا بر فرض محال امسالو نتونستی که چی؟ میخوای دست بکشی؟ ببین رفیق اگه قراره دست بکشی. اگه آرزوهاتو دوست نداری به نظرم کلا بیخیال رقابت در هر عرصه ای تو زندگیت بشو نه تنها کنکور اگرم واقعا با جون دل میخوایش پاشو واسش تلاش کن یه تلاش جدی نه الکی

3. Top | #3
      imf
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام. امیدوارم حاله دله همه خوب باشه...
      فکر کنم همه به یه نحوی دارن یه سری سختی ها رو تجربه میکنن! فقط دوزشون باهم فرق داره!
      خب من وقتی حالم خوب نیست میخوابم، مینویسم تا ذهنم خالی بشه، موسیقی گوش میدم، پیاده روی میکنم.... میتونی با روانشناس هم در مورد این خستگی ها و مشکلات صحبت کنی.
      خب منم رتبه پارسالم خوب نشد. اوایل خیلی خوب میخوندم اما اتفاقایی برام افتادن که حالمو گرفتن و تا همین روزا هم وقتی بهشون فکر میکنم حالم خراب میشه و انرژی زیادی ازم میگیره.
      ببین راه حله تماااام این مشکلات ففط خودتی. کسی دلش برات نمیسوزه. خدایی خودتی ک باید خودتو نجات بدی. کسیکه نمیاد دستتو بگیره بگه خب بیا کمکت میکنم! خودت هوای خودتو داشته باش.
      رتبه پارسالت خراب شده که شده. خب حالا که چی؟
      ترازت چهار هزاره که هست! خب حالا که چی؟
      یعنی چی اصلا اینا؟
      بگو فدای سرم اصلا. نمیشه که خودتو داغون کنی. اصلا تو از کجا میدونی یه ماه دیگه چی پیش میاد؟ شاید همین فردا، شاید همین یه دقیقه دیگه ورق برگشت!
      منم اینروزا خوب نمیخونم. ضعفه شدیدی دارم. هم جسمی هم روحی دارم ضربه میخورم. به خودم میگم نکنه راهم اشتباهه، نکنه نشه، نکنه نتیجه نده تلاشم و و و
      خب ولی وقتی منطقی فکر میکنم میبینم خب واقعا اصلا خودمو درگیره چیزایی که میکنم که دسته من هم شاید نباشه!
      به خودم میگم ببین تو بخون به نتیجه هم فکر نکن.

یه کلیپی بود، انگیزشی! (ببین من بااین کلیپای انگیزشی خیلی اوکی نیستم اما اینجاشو خیلی دوست داشتم.) میگفت : زندگیه تو، زندگیه خودته. اجازه نده زندگیتو ازت بگیرن.

تو هم اجازه نده این افکار و این حاله خراب و و و زندگیتو ازت بگیرن.

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      علت خستگیمم اینه که هیچی عوض نشده چرا باید با میانگین تراز 4500 امیدی برا ادامه داشته باشم؟من اونقدر بی عرضه ام که حتی نتونستم برسونمش به پنج هزار و رتبه امسالم که افتضااااااح بود (راستش پارسال یکسری اتفاقای خیلی بد افتاد که احتمالا بی تاثیر نباشه اما بازم اینا اون رتبه وحشتناک رو توجیه نمیکنن)
      هیچی عوض نشده
      .
      .
      .
      .
      .
      چه کارایی میشه کرد؟
      مرسی...
      سلام.
      ببینید این که ترازتون پایینه ولی کلی چیز جدید یاد گرفتید دلایل زیاد قطعا داره.که خودتون باید پیداشون کنید.هیچ چیز بی دلیل نیست
      اشکالات ممکنه در
      نحوه مطالعه
      عدم تمرکز کافی
      عدم مرور کافی و درست دروس
      تست کافی نزدن
      مطالعه سطحی
      درست اجرا نکردن مهارت ازمون دادن
      و....
      همین الان یه برگه بیارید
      کارنامه دو تا ازمون اخرتون رو بدارید جلوتون
      کدوم درس کم خوندید؟کدوم درس خوندید ولی نتیحه نگرفتید؟مشکلتون کجاش بوده مثلا شیمی شمارشی ها رو اشکال داستید؟محاسباتیا وقت گیر بوده؟یاچی؟

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      سلام
      هیچی عوض نشده
      .
      .
      .
      .
      .
      چه کارایی میشه کرد؟
      مرسی...
      سلام

تبریک میگم.... شما یک نسخه ی کپی از zero هستید
      شرایط تون مثل خودمه..
      منم با ترازای 4 هزار شروع کردم ... خستگی های بعداز نتیجه نگرفتن رو تا استخونام درک کردم ... شرایط بد و استرس توی خونه رو تجربه کردم

درمورد اینکه چجوری تونستم میانگین ترازم رو تا 7 هزار برسونم قبلن توی تاپیک zero نامه نوشته بودم... اینجا هم مینویسم ایشالا کمک کننده باشه

__________________________________________________ __________________________________________________ __

.....چجوری سد تراز های 5500 و 6000 و 7000 رو شکستم....

((این بخش به منظور کمک برای شناختن عواملی هست که از پیشرفت شما توی آزمونای آزمایشی جلوگیری میکنه...با بهتر شناختن این موارد باید برای برطف کردنشون برنامه ریزی کنید))

چندین ماه و بعضی اوقات یک سال هم شد که نتوستم ترازم رو از محدوده ای که توش گیر کرده بود خارج کنم....توی این بخش فقط تجربه هام رو میگم که چی شد از تراز 4800 به 7600 رسیدم....توی هر مورد یه سری اشتباهاتی که داشتم نوشته شده که رفع کردن اون اشتباهات باعث شد اون سد شکسته بشه :

عوامل موندن پشت سد 5500 = نداشتن استمرار در مطالعه....کیفیت مطالعه ی پایین (یعنی مثلن اگه 5 ساعت میخوندم اندازه 3 ساعت مفید بود)....نداشتن خودباوری و اعتماد به نفس

عوامل موندن پشت سد 6000 = ترجیح دادن مطالعه به تست زدن و کم کاری در حل تست....سرعت پایین در حل سوالات...انجام ندادن تحلیل آزمون...فرار کردن از نقاط ضعف و بی اهمیتی بهشون....عدم تثبیت نقاط قوت....ضعف در کنترل زمان

عوامل موندن پشت سد 7000 = ضعف در مهارت های آزمون دادن....عدم انجام آزمون شبیه سازی شده در خانه....عدم برنامه ریزی صحیح برای مرور کردن مطالب قبل از آزمون....مشخص نکردن محدوده های مطالعه ی روزانه و فقط توجه کردن روی کمیت مطالعه...عدم داشتن استراتژی برای جلسه ی آزمون یا ضعف در تصمیم گیری در زمان مواجه شدن با شرایط غیرعادی و غافلگیرکننده....کم توجهی به دروس عمومی و برطرف نکردن ضعف ها در عمومیا.

اینا مهم ترین مواردی بودن که با رفع کردشون و همچنین با داشتن صبر و تسلیم نشدن دربرابر شکست های پی درپی تونستن ترازم رو از 4800 به 7600 برسونن....ممکنه این موارد برای هرکسی متفاوت باشه.

__________________________________________________ ________________________________

خستگی

من موقعی که خسته میشدم و دیگه امیدی برای ادامه دادن نداشتم و از شکست خوردن حالم بهم میخورد
      فقط به چرا ها فکر میکردم ...
      چرا من نباید موفق بشم ؟
      چرا من نمیتونم مثل بقیه ترازای بالا بیارم ؟
      چرا بقیه میتونن و من نمیتونم ؟
      چرا باید اینقدر بازنده باشم ؟
      چرا الآن مثل جنازه افتادم زمین و نای نفس کشیدن هم ندارم ؟

خلاصه این سوالا و چراها توی ذهنم تکرار میشد و فقط محکم تر میکوبیدم توی سینه و سرم... قسم میخوردم... اشک میریختم... نه نه نه نه !!!! ... من باید بتونم.... باید ادامه بدم... لعنت میفرستادم....به خودم به شکست هام ... قسم میخوردم انقدر شکست بخورم و بلند شم که بالاخره پیروزی خودش رو نشونم بده

اینقدر دیوانه وار ادامه بده که مثل وحشی ها فقط به امید شکست خوردن و بیشتر تلاش کردن نفس بکشی
      شکست بخور..... تصحیح کن.... پیشرفت کن....شکست بخور....بیشتر تلاش کن
      شکست بخور.... درست تر تلاش کن
      شکست بخور.... ادامه بده

این داستان من بود....منی که حتی هفته های آخر کنکور هم شکست خوردم و از تراز 7 هزار رسیدم به 5 هزار ولی امیدوارم رفتم سرجلسه کنکور تا انتقام بگیرم تا بازم شکست بخورم تا بازم بلند شم.... دلیل شکست ها و تلاش درست تر و بیشتر بعداز هر شکست عاملی بود که من رو به هدفم رسوند

موفق باشی

ویرایش توسط Zero_Horizon : 27 آذر 1399 در ساعت 17:55

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      الان که اینو خوندم یاد پارسال خودم افتادم دقیقا همین حسا بود ولی خوندم کج دار و مریض تا رسیدم ب تابستون آزمون جامع میزدم و درصدای پایین و دیگ از خودم متنفر بودم باخودم فکر میکردم چرا اصلا کنکور دادم من حتما خنگم آخرین ضربه رو بهماین داستانای تعویق زد و یه هفته قبل کنکور کاملا نابود شدم به زور خودمو سرپا کردم فقط به این خاطر که کنار دوستم باشم اون از جا زدن من حالش بد نشه رفتم سرجلسه سوالا غیر استاندارد من بخاطر همین افکار میدونستم ک نمیتونم بازم ادامه دادم چون شب قبلش دوستم بهم گفت سوالا هرجوری ک بود تاآخرین لحظه ی کنکور بجنگ بعد کنکورم همینجوری فکر میکردم و میخواستم هررشته ای که اوردم برم
      نتااایج ک اومد هنگ کردممم برخلاف آزمونای آزمایشی کنکورمو خوب داده بودم درصدام خوب بود ولی همین افکار باعث و شرایط حوزه و اذیتای مراقب باعث شد من یادم بره فیزیکو وارد پاسخنامه کنم و رشته ی مورد علاقمو از دست دادم تا یه هفته شوک بودم ولی حداقل فایده ای ک برام داشت این بود ک فهمیدم من میتونم
      الان دارم میخونم تغییر نظامی ام درسا جدیده و من لنگ میزنم اما باعلاقه ادامه میدم و میدونم هر نمیتونمی ک بگم فقط زاده ی ذهنمه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببخشید اگ زیاد شد و غلط داره
      ولی اگ فقط تلاش کنی و بدونی حتی یک خط خوندنت بی تاثیر نیس توی نتیجه ی کنکورت بهت قول میدم پشیمون نشی

8. Top | #8
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      عزیز من به عنوان عضو حقیری از انجمن و نمونه بارز یه شکست خورده که رتبه ۵ رقمی داشتم ،فقط مدام یه جمله رو تکرار میکنم ،و اون اینه که تو تلاشتو بکن تا اخرین نفست باقیشو بسپار دست خدا

9. Top | #9
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام
      من خودم هر وقت خسته میشم این بخش از داستان مربوطه را میخوانم،خیلی انگیزه بخش است.photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0-%DB%B1%DB%B2-%DB%B1%DB%B7_%DB%B1%DB%B7-%DB%B2%DB%B9-%DB%B5%DB%B6.jpgphoto_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0-%DB%B1%DB%B2-%DB%B1%DB%B7_%DB%B1%DB%B7-%DB%B2%DB%B9-%DB%B5%DB%B4.jpgباید تصور کنی که کنکور همان کفشها هست (البته در داستان پسره به کفشها از طریق مسابقه نرسید !باباش براش خرید)

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      دیگه دوتا از بهترینا اومدن نظر دادن . کربلایی زیرو و خانم واندرلند . بهتره سکوت کنم
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ممکنه این حرفی که بزنم خوشتون نیاد ولی مطمئن باشید مشکل شما نحوه درس خوندن و اینا نیستش،مشکل شما احتمالا خانواده تون یا عوامل بیرونی هستش!
      دنبال دوا و نحوه خوندن برای تراز و اینا نباشید که بازم همون آش و همون کاسه،باید اون مشکلی که ذهن شمارو درگیر کرده(شاید پیش خودتون بگید من مشکل خاصی ندارم،ولی بدونید مشکلتون هون چیزهایی هستش که باعث شدش قرص و دارو بخورید)
      موفق باشید(ببینید من خواستم خیلی رک و بی پروا گفته باشم و قصد هیچ نیتی رو ندارم)

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      وقتی خسته شدی کافیه ی اهنگ پرانرژی بزاری و به لحظه ی اعلام نتایج و اومدن رتبه دو یا سه رقمی فک کنی
      (گاهی وقتا تو این فک درحدی غرق میشم ک شروع میکنم به قهقهه زدن)
      میتونی ی انیمه یا فیلم ژانر مورد علاقتو ببینی
      یه دوست خوب مث @Mohammad_R که بهت انگیزه بده
      بیای انجمن و گزارش کارای بچه هارو ببینی(بزرگترین انگیزه واسم همینه)
      ویرایش توسط Dr.Na : 28 آذر 1399 در ساعت 16:17

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.Na نمایش پست ها
      وقتی خسته شدی کافیه ی اهنگ پرانرژی بزاری و به لحظه ی اعلام نتایج و اومدن رتبه دو یا سه رقمی فک کنی
      (گاهی وقتا تو این فک درحدی غرق میشم ک شروع میکنم به قهقهه زدن)
      میتونی ی انیمه یا فیلم ژانر مورد علاقتو ببینی
      یه دوست خوب که بهت انگیزه بده
      بیای انجمن و گزارش کارای بچه هارو ببینی(بزرگترین انگیزه واسم همینه)

یا با ممد ار هم صحبت شی . دوتا چیز بگه بخندی
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

یا با ممد ار هم صحبت شی . دوتا چیز بگه بخندی
      همون مورد دوست خوب تویی دای

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.Na نمایش پست ها
      همون مورد دوست خوب تویی دای

نه باید اسمم بیاد .
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن