خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 26
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

صفر تا صد مهاجرت و زندگی در خارج از زبان حاجی گنزو ((:

ecb81170d62a8b438899aeec6901ad3c.png

سلام خدمت همه دوستان
      امیدوارم حال همتون خوب باشه
      راستش خیلی وقت پیش باید این تاپیک را میزدم
      ولی خب متاسفانه نه تایمش را داشتم و نه حوصلش
      جا داره اول خودم را معرفی کنم علیرضا هستم
      ملقب به حاجی گنزو اکثرا منو مبشناسید ولی گفتم یه توضیح مختری بدم
      بچه نجف آباد اصفهان هستم و سال ۹۸ کنکور تو رشته میکروبیولوژی قبول شدم و بعد انصراف دادم
      و مهاجرت کردم به روسیه و الان تقریبا یک سالی میشه که از ایران رفتم تو این مدت با خیلی هاتون در ارتباط بودم و همتون کمکم کردین و همیشه بهم دلگرمی میدادین بابت مشکلات و مسائلی که داشتم حالا چه تو چت باکس چه تو گروه های تلگرامی مربوط به انجمن خب قطعا جا داره منم براتون جبران کنم

این تاپیک را صرفا ایجاد کردم که هم یه توضیحی بدم‌ و هم به صورت پرسش و پاسخ باشه درباره مهاجرت و تحصیل توی دانشگاه های روسیه ، اکراین ، مجارستان ، صربستان و ...

یک نکته هم اولین بگم این تاپیک برای من نه فایده ای داره و نه سود و صرفا جنبه کمک داره چون من یه جورایی به بکس انجمن کنکور مدیون هستم

امروز در مورد روسیه توضیح میدم تو هفته های آتی در مورد کشور های دیگه .

اطلاعات کلی را میتونید از اینترنت پیدا کنید اما در مورد چیزایی میخام براتون بنویسم که اکثر موسسه های مهاجرتی بابتش دروغ میگن

1- مراحل ثبت نام
      2- هزینه دانشگاه
      3- هزینه زندگی
      4- هزینه کالج زبان
      5- کار دانشجویی

نکات کلی:

توی کشور روسیه شما میتونید به زبان های روسی ،انگلیسی،آلمانی ،فرانسوی ،چینی و ... درس بخونید .
      اگر رشته تون مرتبط به رشته های دانشگاهی ریاضی و انسانی باشه فرقی نداره که تو کدوم دانشگاه درس بخونید یا به چه زبانی تا مورد تایید ایران باشه
      اما در مورد رشته های پزشکی و دندون و داروسازی قضیه کاملا متفاوته و برای این که مورد تایید ایران باشین باید حتما توی یه سری دانشگاه های خاص و حتما به زبان روسی تحصیل کنید .
      البته تنها راه تایید شدن و این که به ایران برگردین صرفا خوندن دانشگاه های تایید نیست و راه های فرار از این قانون را در ادامه میگم خدمتتون

اگر بخاین به زبان روسی بخونید مثل اکثر کشور ها باید یه دوره کالج (یادگیری زبان) را بگذرونید
      زمان این کالج میتونه از ۶ ماه باشه تا یک سال باشه

وقتی که این دوره را گذروندید باید وارد دانشگاه بشیم که امتحان باید بدین که البته امتحانش انچنان سخت نیست برای همه دانشگاه ولی حتی در صورت قبول نشدن توی دانشگاه با دادن یه هزینه جزئی به خود دانشگاه وارد دانشگاه بشین .

پزشکی در روسیه ۶ساله هست و دندون پزشکی ۵ ساله هست
      دوره تخصص های پزشکی هم ۲ ساله هست

یک‌‌ نکته ای هم که در مورد روسیه وجود داره اینه که با دانشجوی خارجی خیلی مدارا میکنند و میدانند که زبونش خیلی سخته و خیلی کممک میکنند بهشون

هزینه دانشگاه:

دانشگاه های مختلفی سر تا سر روسیه وجود دارند ولی خب رنج قیمت از سالی ۳۰۰۰ دلار داره تا ۱۰۰۰۰ دلار
      این تفاوت قیمت برمیگرده به رنک دانشگاه، شهر و زبان مورد تحصیل

هزینه دانشگاه را میشه تو روسیه تو چند قسط داد و البته یک سری بورس ها وجود داره که در ادامه صحبت میکنم

هزینه زندگی:

همه چیز بستگی به خودتون داره مثلا به شخصه میشناسم کسایی که ماهی ۵۰ دلار خرج میکنند ولی هستند کسایی که ماهی ۱۰۰۰ دلار خرج میکنند و هر شب تو کلوب و اجاره ماشین و ...
      خوابگاه تو روسیه ارزونه ولی خب خونه واقعا گرونه و کار هر کسی نیست گرفتنش
      قیمت خوابگاه هم متغیره ولی خب از ماهی ۱۵ دلار هست تا ۱۰۰۰ دلار .

سعی میکنم هر هفته در مورد کشور های مختلف بنویسم براتون و اگر ددلاین بورسیه ای اعلام شد حتما براتون لینکش را بفرستم و شانستون را امتحان کنید.

۴- هزینه دوره کالج :

این دوره که اصطلاحا تو روسیه بهش میگن پادفک
      خوندن پادفک تو روسیه اجباری نیست ولی خب به شخصه چون روسیه اکثرا انگلیسی بلد نیستند به نظرم بهتره که این دوره را بگذرونید حتی اگر به زبان انگلیسی میخاین تحصیل کنید
      قیمت این دوره از سالی ۱۵۰۰ دلار هست تا ۷۰۰۰ دلار و با توجه به شهر و ... متفاوت هست

۵-کار دانشجویی:

توی روسیه کار برای دانشجو وجود داره
      همه نوع کاری هست و اصلا نیاز به اجازه از دانشگاه و این حرفا نیست برای ۹۰ درصد کارها
      با کار کردن تو روسیه میتوانید خرج خوراک را در بیارین ولی خب در مورد هزینه دانشگاه بستگی به تلاش خودتون داره ولی به شخصه دوستی دارم که شهریه دانشگاهش را خودش میده با کار کردن ، در واقع هر کاری ممکنه ولی خب فقط برمیگرده به توانایی ذهنی و جسمی خودتون.

اصلا ادعایی ندارم و واقعا قصد بدی بابت این تاپیک ندارم و لطفا نظرات منفی ننویسید
      سوالی بود میتوانید هم تو تلگرام یا واتس آپ هم بپرسین

ممنون از همه تون

از Defne@ عزیز هم تشکر بابت ایده تاپیک
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست %D8%B3%D8%B1_%D8%A8%D8%B3%D9%85_%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87_%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%AD%D9%85%D9%86_%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%AD%D9%8A%D9%85.jpg  

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام . شهریه پرداختی دانشگاه بر اساس دلاره یا روبل؟

و اینکه تقریبا شغل دانشجویی جطوریه؟ پاره وقته ؟ یا شانس رسمی شدن هم هست؟ مثلا منشی یه جا یه رسپشن و این چیزا
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام،میشه توضیح بدید که بهترین دانشگاه های روسیه کدوما هستند و اینکه زبان روس رو تا چه حدی باید بلد باشه آدم؟(تا جه مدرکی تا بتونه تحصیل کنه)

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      منم یه دو هفته ایی میشه ترکیه هستم اگ کمکی بود خوشحال میشم بتونم کمکی کنم تو این راه
      قرار نیست با افکار دیگران زندگی کنیم و قرارم نیست به شیوه ای بقیه برامون چیدن هماهنگ بشیم.

خودت برای خودت زندگی کن همونجوری ک دوسش داری همونجور ک لذت میبری و مطمین باش اگه خودت به فکر خودت نباشی هیچ کس بهت خوشبختی رو تعارف نمیکنه پس پاشو .پاشو و رو همونیو بساز ک صرفا خودت باهاش لذت میبری ممنونم رفیق

به قول بزرگی کسی ک دنیا رو جدی گرفته هنوز نفهمیده خبری نیست

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ببخشید در کل سوالاتی داشتم،چون خودم تجربه کمی دارم:
      1-شهرهای روسیه(مسکو و سن پترزبورگ)تفاتشون در چیه؟
      2-دلار رو اونجا تبدیل به روبل یا هر واحد دیگه ای کنیم یا همینجا؟
      3-ماهیانه 4هزار دلار برای تامین مخارج کافی است؟

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      راجبه سوال اول و دومت اطلاعی ندارم
      ولی برای سوال سومت باید بگم که با ماهی چهار هزار دلار شما مخارجشون در ناف نیویورکم تامینه چه برسه به روسیه

7. Top | #7
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بح بح تاپیک بسیار مفیدی بود علیرضا
      دستت درد نکنه : )
      ممنون
      موفق باشی
      25 : 32 : 13 : 00

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      سلام . شهریه پرداختی دانشگاه بر اساس دلاره یا روبل؟

و اینکه تقریبا شغل دانشجویی جطوریه؟ پاره وقته ؟ یا شانس رسمی شدن هم هست؟ مثلا منشی یه جا یه رسپشن و این چیزا
      سلام
      اکثر دانشگاه ها بر اساس روبل هست صرفا یک دانشگاه هست که به یورو میگیره

هم میتونه پاره وقت باشه و هم رسمی
      مثلا به عنوان اپراتور تلفنی به زبان انگلیسی من یکی از دوستام تو مسکو کار میکنه و رسمی هست

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ببینید هیچ جا پایتخت نمیشه
      من خودم بچه یه شهر کوجیکم ولی وقتی مسکو بودم و شهر های دیگه را تجربه کردم فهمیدم تو هر کشوری باید تو پایتختش برا پیشرفت زندگی کرد

مسکو بافت جدید تری داره نسبت به سنت پترزبورگ
      ولی در کل هر دو شهر عالی هستند

اینجا صرافی هست تبدیل نیکنند حتی ریال ایران را هم میشه اینجا تبدیل به روبل کرد یا دلار

داداش چه خبره ۴ هزار تا
      میگم با ماهی ۱۰۰ دلار اگر بساز باشی میشه تو کف مسکو زندگی کرد

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط genzo نمایش پست ها
      ببینید هیچ جا پایتخت نمیشه
      من خودم بچه یه شهر کوجیکم ولی وقتی مسکو بودم و شهر های دیگه را تجربه کردم فهمیدم تو هر کشوری باید تو پایتختش برا پیشرفت زندگی کرد

مسکو بافت جدید تری داره نسبت به سنت پترزبورگ
      ولی در کل هر دو شهر عالی هستند

اینجا صرافی هست تبدیل نیکنند حتی ریال ایران را هم میشه اینجا تبدیل به روبل کرد یا دلار

داداش چه خبره ۴ هزار تا
      میگم با ماهی ۱۰۰ دلار اگر بساز باشی میشه تو کف مسکو زندگی کرد

یه آشنا میشناسم رفته اونجا،میگه با خودم بالای5هزار تا هر ماه میبرم،گفتم شاید این مقدار (4هزار تا)کم باشه!

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یه آشنا میشناسم رفته اونجا،میگه با خودم بالای5هزار تا هر ماه میبرم،گفتم شاید این مقدار (4هزار تا)کم باشه!
      زیاد گفته قطعا

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط genzo نمایش پست ها
      زیاد گفته قطعا
      قطعا خيلي هم زياد گفته الان بچه هاي كه آلمان درس ميخونن ميگن مثلا ما درامدمون ماهي 2000 يورو هست راحت زندگي ميكنيم تازه زيادم هست گاهي برا مجردها .فك ميكنم تو اروپا هزينه زندگي بسته به كشور و نحوه زندگي چيزي بين 1200 تا 2500 دلار باشه .با اطمينان ميگم با ماهي 5000 دلار شما هر جاي دنيا لاكچري زندگي خواهيد كرد
      تا توانی در جهان همراه اهل درد باش
      یا نبر نامی زمردی یا حقیقت مردباش

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      4000 دلار؟؟؟؟؟؟؟ برادر من‌ میدونی به تومان چند میشه؟؟؟ ماهی صد میلیون تومن!!!!!!!
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

کاش مستی داشت هر حرامی چون شراب
      آن زمان معلوم میشد در جهان هوشیار کیست

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من گفتم 4000دلار،بخاطر اینکه یکی از آشناهام گفته بودش من 5هزار تا میبرم وگرنه خودم هیچ اطلاعی از قیمت های اون ور آب ندارم حقیقتش!
      راستی هزینه اجاره خونه و همه چی زیر این مقداره؟!(آخه اون کسی که این حرفو زد محاله دروغ گفته باشه بخاطر همین میخوام بدونم با این پول چیکار میشه کرد یا کجاهای سطح شهر اقامت کرد.

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من گفتم 4000دلار،بخاطر اینکه یکی از آشناهام گفته بودش من 5هزار تا میبرم وگرنه خودم هیچ اطلاعی از قیمت های اون ور آب ندارم حقیقتش!
      راستی هزینه اجاره خونه و همه چی زیر این مقداره؟!(آخه اون کسی که این حرفو زد محاله دروغ گفته باشه بخاطر همین میخوام بدونم با این پول چیکار میشه کرد یا کجاهای سطح شهر اقامت کرد.
      اول به كشور بستگي داره مثلا به طور متوسط انگلستان كشور گرونتري هست تا دانمارك بعد شهر به شهرم فرق داره مثلا تو آلمان هزينه زندگي تو مونيخ و هامبورگ يا يه روستا خيلي متفاوته .تو يوتيوب سرچ بزني برا بعضي كشورها وشهرها ويديو جديد ميتوني پيدا كني كه همه چي رو توضيح ميدن مثل اجاره خونه ،غذا ،رفت و آمد و... اما 4000 دلار هيچ جا نيست هزينه ماهانه زندگي دانشجويي حدودا كمتر از نصف اينه معمولا .
      سبك زندگي هم مهمه شايد اين دوست شما خونه خيلي بزرگ گرفته و رستوران و تفريح و ... هم زياد داره برا همون هزينش از رنج بيشتره اين رنج كه من گفتم برا زندگي معمولي يه دانشجو گفتم
      تا توانی در جهان همراه اهل درد باش
      یا نبر نامی زمردی یا حقیقت مردباش
      ویرایش توسط prince : 25 آذر 1399 در ساعت 18:43

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن