خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات

Post چطوری پیوستگی رو تو درس خوندن حفظ کنم؟

سلام دوستان
      امیدوارم حال دلتون عالی باشه

.
      .
      من اصلا پیوستگی ندارم تو درس خوندن

یه روز 4میخونم یه روز10یه روز 8دو روز صفر
      این واقعا داره بهم ضربه میزنه از طرفی هم وقتی میخوام برنامه بریزم کلا 12ساعتی میریزم وتو کتم نمیره از 7یا8شروع کنم وکم کم زیاد کنم
      چون به این فکر میکنم آذره من بیام 7بخونم؟
      واقعا موندم چیکار کنم
      از طرفی دوس دارم 12بخونم از طرفی هم دو روز میخونم وروز بعدش صفر میشه
      و همین موضوع باعث آشفتگی ذهنیم شده وانگیزمو کم کرد
      .
      .
      ممنون میشم کمکم کنید
      آدم هاے سادہ را دوست دارم...
      بوے ناب آدم میدهند....
      ویرایش توسط darya.aram : 23 آذر 1399 در ساعت 22:15

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      بهترین کار برای شما اینه حداقل دو هفته 9ساعت بخونید!
      بعدش آروم آروم اگر لازم بودش بیاید بالاتر

3. Top | #3
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام.
      منم سال اول یکی از اشتباهاتم این بود جوگیر میشدم میومدم یه برنامه میریختم ۱۴ ساعته، اجراش میکردم ولی بیکیفت خیلی بیکیفت بود.
      منم با خودم میگفتم زمان کمه ،کنکور مهمه باید بیشتر تلاش منم من میخوام رتبه برتر شم،ولی از این غافل یودم که کنکور رو خوب دادن به بیشتر خوندن نیست به درست خوندنه.
      اگه تو نمیتونی ۱۲ ساعت بخونی خب نخون،۱۰ ساعت بخون ولی با کیفیت و ارامش خاطر بخون،
      اگ حواست پرت ساعت میشه اصلا ساعت نگیر تعداد تستات رو بشمر و به مرور تعداد تستات رو ببر بالا اونوقت ساعت مطالعتم میره بالا

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط darya.aram نمایش پست ها
      سلام دوستان

.
      .

این واقعا داره بهم ضربه میزنه از طرفی هم وقتی میخوام برنامه بریزم کلا 12ساعتی میریزم وتو کتم نمیره از 7یا8شروع کنم وکم کم زیاد کنم
      واقعا موندم چیکار کنم
      .
      .
      ممنون میشم کمکم کنید

سلام به کنکوریه موفق آینده

یه سوال ازت دارم

توی برنامه علاوه براینکه مثلن قراره فردا 10 ساعت بخونی که مثلن 2 ساعتش زیسته و غیره , آیا این رو هم مشخص میکنی که فردا قراره برای هردرسی دقیقن چی بخونی چه قدر و کجاها رو پیشروی یا مرور کنی... آیا اصلن مشخص میکنی توی هفته ی پیش رو قراره چقدر از بودجه بندی رو جلو ببری ؟؟؟ .... آیا برای تعداد تست هفتگی یا ساعت مطالعه هفتگی هدف گذاری و یادداشت نویسی انجام میدی ؟؟؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها

سلام به کنکوریه موفق آینده

یه سوال ازت دارم

توی برنامه علاوه براینکه مثلن قراره فردا 10 ساعت بخونی که مثلن 2 ساعتش زیسته و غیره , آیا این رو هم مشخص میکنی که فردا قراره برای هردرسی دقیقن چی بخونی چه قدر و کجاها رو پیشروی یا مرور کنی... آیا اصلن مشخص میکنی توی هفته ی پیش رو قراره چقدر از بودجه بندی رو جلو ببری ؟؟؟ .... آیا برای تعداد تست هفتگی یا ساعت مطالعه هفتگی هدف گذاری و یادداشت نویسی انجام میدی ؟؟؟
      .................................................. .
      نه فقط مشخص میکنم هر درسی چند ساعت بخونم
      تعداد تستای کلی که باید بزنم تقسیم بر تعداد روزایی که وقت دارم میکنم
      مبحثی نه
      بوے ناب آدم میدهند....
      ویرایش توسط darya.aram : 23 آذر 1399 در ساعت 22:46

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان

.
      .

واقعا موندم چیکار کنم
      .
      .
      ممنون میشم کمکم کنید
      اخ اخ بخدا من این مشکلم حل شه دیگه خدایی هیچ مشکلی ندارم.
      کسایی که استانه تحملشون پایینه همش پرش دارن از درس و نمیتونن متمرکز یه جا بشینن.نهاااایت پیوستگی که داشتم یک روز بوده...
      آغوشم بااازه ،مثا دهن مردم .

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خیلی سخت خیلی سخت خیییلی سخت
      میدونی من مخالف چیم؟ مخالف یه فکرم! یه فکر که این حقو میده تحمیلش بکنی بهم.

تو طول روز عرض شب من به دنبال سه بخشم
      که ( آ ) اولش کلاهی رو سرش نباشه
      ( را ) دومش منو وصل کنه به بخش سومش (مش)
      من زنده میشم حتی با حضور ناقصش
      تو یه لکه نور نشونم بده
      تا من دنیایی بسازم با انفجارو تابشش

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      .................................................. .
      نه فقط مشخص میکنم هر درسی چند ساعت بخونم
      تعداد تستای کلی که باید بزنم تقسیم بر تعداد روزایی که وقت دارم میکنم
      خب قبل ازاینکه درمورد نکته ی اصلی ای که میخوام توضیح بدم بگم....اول درمورد این قضیه ی با کم شروع کردن و به تدریج بالا بردن به این معنی نیست که شما بیای یک ماه کم بخونی و هرماه یه ذره اضافه کنی ... درواقع استارت کم رو ( کم هم به معنی پایین تر از 6 ساعت نیست ) بزنی و هرهفته یه تکونی به خودت بدی و بازه های مطالعه ات رو بالا ببری تا به اون بازه مدنظرت برسی.... هیچ کسی نمیتونه همه ی روزا بالای 10 ساعت درس بخونه.... چیزی که نیاز داری رسیدن به یک بازه ی مناسبه تا توی اون بازه بالا پایین بشی و یه میانگین بالای 8 ساعت داشته باشی....درمورد بازه ها و این قضیه ی با کم شروع کردن توی این تاپیک تجربه ی خودم رو گفتم اگه خواستی که نگاه بنداز = https://forum.konkur.in/thread74408.html

خب حالا بریم سراغ بحث اصلی و نکته ای که طبق تجربه ام میخواستم بگم
      جدا از اینکه باید یه سری چیزا رعایت بشه ( مثل همون مشخص کردن بازه ی مطالعه و کنترل کردن فضای مجازی و غیره ) اینکه شما بیای هرجمعه نقشه ی هفته ی آینده رو بکشی بشدت کمک کننده خواهد بود هم توی بالابردن کیفیت و هم توی استمرار مطالعه
      مثلن جمعه میای برای هردرس یه برگه ورمیداری و روزای هفته رو مینویسی ... جلوی هرروز کاری که برای اون درس توی اون روز باید انجام بدی و مقدار پیش روی رو باتوجه به بودجه بندی آزمون و نقاط ضعف و قوت خودت مینویسی وقتی این کار رو انجام دادی برگه ها رو به دیواری یا جای دیگه میچسبونی و درطول هفته و درهرروز بعداز انجام دادن اون کار یه تیک جلوی اون روز میزنی
      اینکه نقشه ی راه و استراتژی هات جلوی چشمت باشه کم کم دستت میاد ایرادات توی برنامه ریزی چیه و این خیلی کمک کننده هست

برای استمرار داشتن دفتربرنامه ریزی و نوشتن ساعت مطالعه روزانه و هفتگی هم کمک کننده هست.... یک کاره دیگه هم که مهمه ثبت تعداد تست هست... تعداد تست روزانه و هفتگی روهم یادداشت کن و سعی کن بازه ی حداقلی رو همیشه رعایت کنی و درکنارش تلاش کن مجموع هفتگی هارو بالا ببری

درمورد نوسان مطالعه
      دوتا موضوع کلی هست که میتونه باعثش بشه
      اول بحث نظم درونی و انگیزه شخص هست
      دوم هم یسری نکات توی سبک زندگی که رعایت کردنش کمک کننده ست

نظم درونی و انگیزه بحثش خیلی طولانی و مفصله

اما مورد دوم ، چندتا نکته که حتما سعی کن بعنوان قانون برای خودت اجرایی شون کنی :
      _اگه بازدهی مطالعه ات صبح ها خوبه ، حتما سعی کن استارت و شروع مطالعه رو صبح زود بزنی و نگه ندار بعد از ساعت هشت
      زود شروع کردن اگه تبدیل به عادتت بشه خیلی روی کمتر کردن نوسان تاثیر میذاره
      _بازه هایی از روز رو که انرژیت خوبه و گیرایی بالاتری داری ، این تایم ها از روز رو همیشه سفت و سخت بخون هیچ وقت توی این بازه های روز اهمال کاری نکن
      _یکی از نکات مهم هم تایم های بین درسی و تفریح ها و فعالیت هایی هست که توی این تایم ها درگیرشون میشی ، توی تایم های بین درسی سراغ آدم ها یا فضاهایی که فرکانس منفی دارن اصلا نرو ، سراغ فعالیت هایی برو که ذهن و انرژیت رو ریکاوری کنن ، مثلا میتونی نیم ساعت دراز بکشی چشات رو ببندی ، یا یه پادکستی که دوسش داری و بهت حس خوبی میده گوش بدی ، یا میتونی یکم ورزش کنی و آهنگ همراهش پلی کنی و...

درکل وقتی سبک زندگیت رو جوری بچینی که محور اصلیش درس باشه و کارا و تفریح های دیگه هم براساس همون درس قرار بگیره دیگه بخوای نخوای درس خوندن عادت همیشگیت میشه و نوسان ها هم به حداقل میرسن

ویرایش توسط Zero_Horizon : 23 آبان 1400 در ساعت 10:41

9. Top | #9
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      خب قبل ازاینکه درمورد نکته ی اصلی ای که میخوام توضیح بدم بگم....اول درمورد این قضیه ی با کم شروع کردن و به تدریج بالا بردن به این معنی نیست که شما بیای یک ماه کم بخونی و هرماه یه ذره اضافه کنی ... درواقع استارت کم رو ( کم هم به معنی پایین تر از 6 ساعت نیست ) بزنی و هرهفته یه تکونی به خودت بدی و بازه های مطالعه ات رو بالا ببری تا به اون بازه مدنظرت برسی.... هیچ کسی نمیتونه همه ی روزا بالای 10 ساعت درس بخونه.... چیزی که نیاز داری رسیدن به یک بازه ی مناسبه تا توی اون بازه بالا پایین بشی و یه میانگین بالای 8 ساعت داشته باشی....درمورد بازه ها و این قضیه ی با کم شروع کردن توی این تاپیک تجربه ی خودم رو گفتم اگه خواستی که نگاه بنداز = https://forum.konkur.in/thread74408.html

جدا از اینکه باید یه سری چیزا رعایت بشه ( مثل همون مشخص کردن بازه ی مطالعه و کنترل کردن فضای مجازی و غیره ) اینکه شما بیای هرجمعه نقشه ی هفته ی آینده رو بکشی بشدت کمک کننده خواهد بود هم توی بالابردن کیفیت و هم توی استمرار مطالعه
      مثلن جمعه میای برای هردرس یه برگه ورمیداری و روزای هفته رو مینویسی ... جلوی هرروز کاری که برای اون درس توی اون روز باید انجام بدی و مقدار پیش روی رو باتوجه به بودجه بندی آزمون و نقاط ضعف و قوت خودت مینویسی وقتی این کار رو انجام دادی برگه ها رو به دیواری یا جای دیگه میچسبونی و درطول هفته و درهرروز بعداز انجام دادن اون کار یه تیک جلوی اون روز میزنی
      اینکه نقشه ی راه و استراتژی هات جلوی چشمت باشه کم کم دستت میاد ایرادات توی برنامه ریزی چیه و این خیلی کمک کننده هست

برای استمرار داشتن دفتربرنامه ریزی و نوشتن ساعت مطالعه روزانه و هفتگی هم کمک کننده هست.... یک کاره دیگه هم که مهمه ثبت تعداد تست هست... تعداد تست روزانه و هفتگی روهم یادداشت کن و سعی کن بازه ی حداقلی رو همیشه رعایت کنی و درکنارش تلاش کن مجموع هفتگی هارو بالا ببری
      .................................................. ......................................
      تاپیکتون رو خوندم خیلی خوب بود
      منم یه حداکثر وحداقل مشخص میکنم وطبق توصیه های شما پیش میرم
      نتیجشو بهتون اطلاع میدم
      ممنون خیلی ممنون
      بوے ناب آدم میدهند....

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      .................................................. ......................................
      تاپیکتون رو خوندم خیلی خوب بود
      منم یه حداکثر وحداقل مشخص میکنم وطبق توصیه های شما پیش میرم
      نتیجشو بهتون اطلاع میدم
      ممنون خیلی ممنون
      موفقیت تک تک تون آرزوی قلبیمه
      ایشالا مسیر درست خودت رو پیدا کنی و ثابت قدم تا آخرین لحظه پاش وایسی
      قدر توجه و تمرکزت رو بدون و با کمرنگ کردن فضای مجازی و انجمن مدیریت توجه خودت رو به اوج برسون تا درگیری ها و آشفتگی های فکری کمتری سراغت بیاد

ویرایش توسط Zero_Horizon : 23 آذر 1399 در ساعت 23:25

11. Top | #11
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      موفقیت تک تک تون آرزوی قلبیمه
      ایشالا مسیر درست خودت رو پیدا کنی و ثابت قدم تا آخرین لحظه پاش وایسی
      قدر توجه و تمرکزت رو بدون و با کمرنگ کردن فضای مجازی و انجمن مدیریت توجه خودت رو به اوج برسون تا درگیری ها و آشفتگی های فکری کمتری سراغت بیاد

........................
      خیلی خیلی ممنونم از شما

بوے ناب آدم میدهند....

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

درمورد نوسان مطالعه
      دوتا موضوع کلی هست که میتونه باعثش بشه
      اول بحث نظم درونی و انگیزه شخص هست
      دوم هم یسری نکات توی سبک زندگی که رعایت کردنش کمک کننده ست

نظم درونی و انگیزه بحثش خیلی طولانی و مفصله

اما مورد دوم ، چندتا نکته که حتما سعی کن بعنوان قانون برای خودت اجرایی شون کنی :
      _اگه بازدهی مطالعه ات صبح ها خوبه ، حتما سعی کن استارت و شروع مطالعه رو صبح زود بزنی و نگه ندار بعد از ساعت هشت
      زود شروع کردن اگه تبدیل به عادتت بشه خیلی روی کمتر کردن نوسان تاثیر میذاره
      _بازه هایی از روز رو که انرژیت خوبه و گیرایی بالاتری داری ، این تایم ها از روز رو همیشه سفت و سخت بخون هیچ وقت توی این بازه های روز اهمال کاری نکن
      _یکی از نکات مهم هم تایم های بین درسی و تفریح ها و فعالیت هایی هست که توی این تایم ها درگیرشون میشی ، توی تایم های بین درسی سراغ آدم ها یا فضاهایی که فرکانس منفی دارن اصلا نرو ، سراغ فعالیت هایی برو که ذهن و انرژیت رو ریکاوری کنن ، مثلا میتونی نیم ساعت دراز بکشی چشات رو ببندی ، یا یه پادکستی که دوسش داری و بهت حس خوبی میده گوش بدی ، یا میتونی یکم ورزش کنی و آهنگ همراهش پلی کنی و...

درکل وقتی سبک زندگیت رو جوری بچینی که محور اصلیش درس باشه و کارا و تفریح های دیگه هم براساس همون درس قرار بگیره دیگه بخوای نخوای درس خوندن عادت همیشگیت میشه و نوسان ها هم به حداقل میرسن

up

13. Top | #13
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلاممم
      اول عذر خواهی کنم ک سوالمو اینجا پرسیدم ندونستم کجا باید بپرسم دیگ ...

من فیزیکم خیلی داغونه ینی چون تغییر نظامیم و سالهاست درس نخوندم هیچیش تو خاطرم نیست ینی فقط فیزیک نیست ها اکثر درسا اینجوریه

کتاب خیلی سبز پایه رو فعلا گرفتم و فصل اندازه گیریو شروع کردم ب خوندن این فصل حفظیاتش خیلی زیاده یا کتاب زیاده گویی کرده دیگه
      کلا میگن فیزیک باید تست بزنید ولی این فصل از ی فصل زیست بدتره
      یا روش خوندن من اشتباهه!!!!
      و اینکه برا خوندن فیزیک اگه بخوام پایه ای بخونم و از صفر تا صد باشه باید ترتیب فصلا چجوری باشه ؟!؟یا فرق خاصی نداره !؟!؟

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط B.R نمایش پست ها
      سلاممم
      اول عذر خواهی کنم ک سوالمو اینجا پرسیدم ندونستم کجا باید بپرسم دیگ ...

من فیزیکم خیلی داغونه ینی چون تغییر نظامیم و سالهاست درس نخوندم هیچیش تو خاطرم نیست ینی فقط فیزیک نیست ها اکثر درسا اینجوریه

کتاب خیلی سبز پایه رو فعلا گرفتم و فصل اندازه گیریو شروع کردم ب خوندن این فصل حفظیاتش خیلی زیاده یا کتاب زیاده گویی کرده دیگه
      کلا میگن فیزیک باید تست بزنید ولی این فصل از ی فصل زیست بدتره
      یا روش خوندن من اشتباهه!!!!
      و اینکه برا خوندن فیزیک اگه بخوام پایه ای بخونم و از صفر تا صد باشه باید ترتیب فصلا چجوری باشه ؟!؟یا فرق خاصی نداره !؟!؟
      اول از همه من بگم اگر مشکل خیلی حادی توی فیزیک داری پیشنهاد میکنم یه کلاس بری حتما. حالا یا از ویدیو ها یا دوره های انلاین استفاده کنی.
      بعد به طور کلی حالا بخوایم بگیم این فصل اندازه گیری خب یجورایی مقدمه فیزیک دبیرستانه و طبیعیه مطالب حفظیش بیشتر از فرمولیش باشه.
      اگر میخوای از دو سه تا صفحه کتاب کمک درسیت عکس بفرست ببینیم تا چه حد داستان سرایی کرده اونطوری بهتر میشه نظر داد
      برای خوندن فیزیک هم با همون ترتیب خود کتاب درسی و هماهنگ با برنانه آزمونا پیش برید اوکیه. نیاز نیست حرکت عجیب غریبی بزنی

15. Top | #15
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirMorningstar نمایش پست ها
      اول از همه من بگم اگر مشکل خیلی حادی توی فیزیک داری پیشنهاد میکنم یه کلاس بری حتما. حالا یا از ویدیو ها یا دوره های انلاین استفاده کنی.
      بعد به طور کلی حالا بخوایم بگیم این فصل اندازه گیری خب یجورایی مقدمه فیزیک دبیرستانه و طبیعیه مطالب حفظیش بیشتر از فرمولیش باشه.
      اگر میخوای از دو سه تا صفحه کتاب کمک درسیت عکس بفرست ببینیم تا چه حد داستان سرایی کرده اونطوری بهتر میشه نظر داد
      برای خوندن فیزیک هم با همون ترتیب خود کتاب درسی و هماهنگ با برنانه آزمونا پیش برید اوکیه. نیاز نیست حرکت عجیب غریبی بزنی
      برنامه ام مطابق ازمون نیست اخه
      کلاس خیلی وقت گیره و من تازه شروع کردم ...
      همه ی مطالب برام تازگی داره و جدیده تا این حدوضعم وخیمه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن