خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 43 از 43
    1. Top | #31
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      کلیات مسئله اینه که هرچقدر تجمل بیشتر از هدف دور شدن بهتر .

ایا سال کنکور 93 اینا نبودن رتبه 1 نبود؟ به نظر شخصی خودم فکرتون رو درگیر این که کدوم بهتره و کدوم تاپ ترینه نکنین ، کمال گرایی چرا؟

جز اینکه دور برتون رو شلوغ تر میکنید فایده ای نداره . اغلب نکته ها و سوالات به ظاهر و به دید دانش اموز چالشی تا سالیان سال کنکور دیده نمیشوند . دقت کنید که هر ازمون و کتابی منطبق بر زاویه دید طراح برای کنکور سال قبل نوشته میشه و از خط و خال اون پیروی میکنن . در حالی که کنکور هر سال دیده نشده مثل سال قبلش یه قالب سوالی داشته باشه . همه میگفتن حد و پیوستگی خیلی مهمه چون 98 سوال زیادی داشت . 99 زدن ذوقشون 2 تا سوال دادن . همه میگفتن تصاویر مهم شده تو زیست چون 98 تصویر زیاد داشت . 99 زد زیر ذوقشون و موردی زیاد اومد . همه میگفتن ارایه رو تکنیکی بری در کنکور های جدید به جواب میرسی 99 زد ذوقشون و طوری داد که نمیتونستی جواب بدی . 97 گفتن که از تعریب و حرکت سوال دادن دیگه ممنوعه در کنکور نظام جدید . 98 زد ذوقشون تعریب و حرکه گذاری داد .

من نمیتونم واقعا نظری بدم که همه موافقش باشن اما . به رتبه های برتر بنگرید . حداکثر دو جلد کتاب داشتن اما انقدر خوندن و تمرین داشتن و هایلایت کردن که دیگه به درجه ای رسیدن که نشه غلط داشته باشن . اینقدر شلوغ کاری و منبع بازی و نمیدونم منبع جمعبندی و مکمل و ازمون و ازمون انلاین و پیش ازمون جز اینکه دور برتون رو شلوغ کنه و استرس بده بهتون آیدی نداره و نخواهد داشت . مسئله اینکه میگن ازمون های جامع هر موسسه ای رو دیدن بعد فروردین بزنین جداس ولی الان از بودجه بندی های کمتر از 30 صفحه واقعا مخربه . موفق باشید
      سلام با بخشی از نظرتون موافقم و با بخشی مخالف
      این تاپیک نمونه خوبیه از اینکه بچه ها چقد از اصل مطلب دور شدن و کلی تلاش و هزینه و از همه مهم زمان صرف این فرعیات میکنن
      انگار همه یادشون رفته که هدف یادگیریه نه سنجش
      انگار یادشون رفته که طراح کنکور استانداردهایی برای طرح سوالات داره و نمیتونه وحشی بازی دربیاره مثل این شیادهایی که با ادعای سخت ترین و پرنکته ترین هاشون جیب بچه هارو خالی میکنن
      انگار یادشون رفته که تو هر درس نهایتا پنج تا سوال خیلی سخت داریم و بیشتر سوالا واقعا ساده و متوسط هستن
      یادشون رفته که لازم نیس همه صد بزنن
      هر ساله میلیون ها ساعت زمان صرف همین زیست میشه و هزاران تست براش زده میشه اخرش هم سر جلسه سوالایی که فقط و فقط با نگاه کردن به کتاب درسی راحت میشه جوابشونو بدی میاد
      بررسی کردم و دیدم که ۲۹ سوال زیست ۹۹ رو فقط کافی بود بدونی کتاب چی گفته و حتی تحلیل هم نیاز نداشت این خودش میشه ۶۰ درصد سوالا!!! درحالی که قول میدم میانگین زیست این انجمن و این تاپیک به ۵۰ درصد هم نمیرسه(توی کنکور نه ازمونای مزخرفی که توسط مهندسای تبلیغات برای خالی کردن جیب طراحی میشه)
      کاشکی یکم به اصول کار برگردیم و خودمون رو درگیر این فرعیات نکنیم
      همه میخان خودشونو بسنجن ولی با چه ترازویی؟؟ اگه شما میخاین کنکور قبول شین باید قواعد اون رو اجرا کنین نه این ازمونایی که طراحاش برای معروفیت بیشتر هر کاری میکنن . چون توی هر زمینه ای کسی برای متوسط و معمولی پول نمیده طراحان این مزخرفیجات هم اینو میدونن و با اینکارا میلیاردر شدن
      یکم فکر کنیم کنکور لزوما انقدی که بهمون نشون میدن سخت نیس و فقط علاقه و حوصله برای قبولیش لازمه نه پکیج کوفت و ازمون زهر مار...

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab_r78 نمایش پست ها
      این تاپیک نمونه خوبیه از اینکه بچه ها چقد از اصل مطلب دور شدن و کلی تلاش و هزینه و از همه مهم زمان صرف این فرعیات میکنن
      انگار یادشون رفته که طراح کنکور استانداردهایی برای طرح سوالات داره و نمیتونه وحشی بازی دربیاره مثل این شیادهایی که با ادعای سخت ترین و پرنکته ترین هاشون جیب بچه هارو خالی میکنن
      انگار یادشون رفته که تو هر درس نهایتا پنج تا سوال خیلی سخت داریم و بیشتر سوالا واقعا ساده و متوسط هستن
      هر ساله میلیون ها ساعت زمان صرف همین زیست میشه و هزاران تست براش زده میشه اخرش هم سر جلسه سوالایی که فقط و فقط با نگاه کردن به کتاب درسی راحت میشه جوابشونو بدی میاد
      بررسی کردم و دیدم که ۲۹ سوال زیست ۹۹ رو فقط کافی بود بدونی کتاب چی گفته و حتی تحلیل هم نیاز نداشت این خودش میشه ۶۰ درصد سوالا!!! درحالی که قول میدم میانگین زیست این انجمن و این تاپیک به ۵۰ درصد هم نمیرسه(توی کنکور نه ازمونای مزخرفی که توسط مهندسای تبلیغات برای خالی کردن جیب طراحی میشه)
      همه میخان خودشونو بسنجن ولی با چه ترازویی؟؟ اگه شما میخاین کنکور قبول شین باید قواعد اون رو اجرا کنین نه این ازمونایی که طراحاش برای معروفیت بیشتر هر کاری میکنن . چون توی هر زمینه ای کسی برای متوسط و معمولی پول نمیده طراحان این مزخرفیجات هم اینو میدونن و با اینکارا میلیاردر شدن
      یکم فکر کنیم کنکور لزوما انقدی که بهمون نشون میدن سخت نیس و فقط علاقه و حوصله برای قبولیش لازمه نه پکیج کوفت و ازمون زهر مار...
      بررسی کردین و دیدین 29 سوال زیست 99 و فقط باید کافی بود بدونی کتاب چی گفته و حتی تحلیلم نیاز نداشت؟

یکی دوتا از رتبه برترای امسال و تگ کنین ببینین اونا هم این حرفو تایید میکنن یا نه .
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

3. Top | #33
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام. یه آزمون داره تستر جدا از روپوش سفید که آقای نشتایی طراحشه . اگه کسی داره میشه برام بفرسته ؟

4. Top | #34
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام من پشت کنکوریم پارسالم زیستو 60 زدم و تنها چیزی که وقتی داشتم تستا رو میزدم بهش فکر میکردم این بود که سنجش چقد حر*وم زادست چون بالای 40 سوال رو از دام های رایج توی کتابای کمک درسی دراورده بود ، داداش شما خودت کتاب درسیا رو وردار برو بشین سرجلسه ببین میتونی توی 36 دیقه تایمی که واسه زیست داری چیزیم بزنی یا نه

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Armin- نمایش پست ها
      سلام من پشت کنکوریم پارسالم زیستو 60 زدم و تنها چیزی که وقتی داشتم تستا رو میزدم بهش فکر میکردم این بود که سنجش چقد حر*وم زادست چون بالای 40 سوال رو از دام های رایج توی کتابای کمک درسی دراورده بود ، داداش شما خودت کتاب درسیا رو وردار برو بشین سرجلسه ببین میتونی توی 36 دیقه تایمی که واسه زیست داری چیزیم بزنی یا نه
      من نمیدونم چرا اینقدر همه اصرار دارن بگن کنکور اسونه و با مطالعه کتاب و کمی تسلط میشه زدش . نمیدونم چه افتخار خاصی داره مثلا . کنکور 98 همه اومدن گفتن از کتاب درسیه سوالا . خب عزیز از کتاب درسیه سوالا چرا همه پزشکی قبول نمیشن؟ یعنی از 700 800 هزار نفر یه 10 هزار نفر پیدا نشدن متن کتاب درسیو بخونن؟ کلا عادت همس . ما ترکا یه ضرب المثل داریم میگه که : گجه شهره گدن چوخ اولار . قیشدا بستان اچن ) یعنی سر شب خیلیا میگن قراره بریم شهر . و زمستونم خیلیا میگن میخوایم زمین کشاورزی کشت کنیم . ولی موقع عمل کسی نیس . اینم همینه بنظرم

6. Top | #36
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mobin. نمایش پست ها
      من نمیدونم چرا اینقدر همه اصرار دارن بگن کنکور اسونه و با مطالعه کتاب و کمی تسلط میشه زدش . نمیدونم چه افتخار خاصی داره مثلا . کنکور 98 همه اومدن گفتن از کتاب درسیه سوالا . خب عزیز از کتاب درسیه سوالا چرا همه پزشکی قبول نمیشن؟ یعنی از 700 800 هزار نفر یه 10 هزار نفر پیدا نشدن متن کتاب درسیو بخونن؟ کلا عادت همس . ما ترکا یه ضرب المثل داریم میگه که : گجه شهره گدن چوخ اولار . قیشدا بستان اچن ) یعنی سر شب خیلیا میگن قراره بریم شهر . و زمستونم خیلیا میگن میخوایم زمین کشاورزی کشت کنیم . ولی موقع عمل کسی نیس . اینم همینه بنظرم
      گجه اودونا گدن چوخ اولار ترجمه پارسی: شبا همه میرن هیزم جمع کنن
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      گجه اودونا گدن چوخ اولار ترجمه پارسی: شبا همه میرن هیزم جمع کنن
      با تشکر از شما بخاطر تصحیح ضرب المثل

8. Top | #38
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      بررسی کردین و دیدین 29 سوال زیست 99 و فقط باید کافی بود بدونی کتاب چی گفته و حتی تحلیلم نیاز نداشت؟

یکی دوتا از رتبه برترای امسال و تگ کنین ببینین اونا هم این حرفو تایید میکنن یا نه .
      ایشون بررسی نکرده .
      رضا امیر بررسی کرده و همچین حرفی زده و واقعا هم بله درسته ، 29 تا سوال کنکور با خط کتاب درسی به راحتی قابل پاسخگویی بود .
      ((»

9. Top | #39
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

البته من بررسی نکردم و استاد بزرگم رضا امیر بررسی کرد دوستمون hisen درست میگه ولی من خودمم کنکور خارج رو بررسی کردم و همین برقرار بود
      من فقط و فقط با کتاب درسی توی دوتا کنکور 98 و 99 زیست رو توی 45 دقیقه 80 و 70 زدم (دیگه نمیدونم شما با تست و نکته و درسنامه های کتابا چقد به 50 نزدیک شدی)
      هیچ کدوم از رتبه برترا هم حرفشون اعتباری نداره (بجز درمورد کارایی که برای درس خوندن کردن) کمتر خودتونو درگیر اونا کنین
      درمورد پست بعدتم بگم که کسی نگفته کنکور اسونه من فقط میگم اونقدری که ما پیش خودمون بزرگش کردیم سخت نیس اگه نگاهی به کتابای اناتومی و بیوشیمی و بقیه کتابایی که امیدوارم سال بعد مشغول خوندنش باشین بندازین میبینین که در مقابل اونا درسای ما رسما هیچی نیستن
      ماهیت کنکور همینه که همه قبول نشن ما فقط چیزی رو قبول میشیم که لیاقتشو داریم و براش زحمت (درست) میکشیم

من خودم سومین سالیه که دارم کنکور میدم و واقعا دیدم که دوسال گذشته لیاقت قبول شدنو نداشتم

10. Top | #40
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Armin- نمایش پست ها
      دام های رایج کمک درسی هم بلخره از کتاب درسی درمیان دیگه اونا ماهی رو دستت میدن و تو باید صدها نکته رو حفظ کنی و بری سرجلسه تا ببینی چقدرشو میتونی به یاد بیاری
      من بیشتر کتاب درسی رو میفهمم (ماهی گیری یاد میگیرم) و میرم سرجلسه خودم نکته ی حل سوال رو استدلال میکنم و همین کار باعث شده کنکور 98 هشتاد درصد بزنم و 99 رو هفتاد بزنم (اگه بگم چقدر ریست خوندم هم اصلا باور نمیکنین ) هردو رو هم توی 45 دقیقه زدم. نظام قدیمم بودم که مطالب کتاب راحت سی چهل درصد از نطام جدید که الان دارم میخونم بیشتر بود
      پس وقتی چیزی میگم از رو تجربه میگم خیالت راحت

11. Top | #41
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دام های رایج کمک درسی هم بلخره از کتاب درسی درمیان دیگه اونا ماهی رو دستت میدن و تو باید صدها نکته رو حفظ کنی و بری سرجلسه تا ببینی چقدرشو میتونی به یاد بیاری
      من بیشتر کتاب درسی رو میفهمم (ماهی گیری یاد میگیرم) و میرم سرجلسه خودم نکته ی حل سوال رو استدلال میکنم و همین کار باعث شده کنکور 98 هشتاد درصد بزنم و 99 رو هفتاد بزنم (اگه بگم چقدر ریست خوندم هم اصلا باور نمیکنین ) هردو رو هم توی 45 دقیقه زدم. نظام قدیمم بودم که مطالب کتاب راحت سی چهل درصد از نطام جدید که الان دارم میخونم بیشتر بود
      پس وقتی چیزی میگم از رو تجربه میگم خیالت راحت
      نه منظورمو نگرفتی، اگه به صورت میانگین هر سوال رو 4 گزینه با 4 نکته در نظر بگیریم و شمارشیام چهار موردی حساب کنیم و هر مورد یه نکته پس زیست کنکور99 رو هم رفته تقریبا از 200 نکته تشکیل شده ، حالا حرف من اینه که به نظرم بالای 120 مورد از 200 تا ، مطالبی بودن که کتابای کمک درسی و ازمون ها روشون خیلی خیلی زوم کرده بودن و نور زیادی تابونده بودن بهشون انگار از قبل میدونستن چنین چیزی طرح خواهد شد و حتی انگار خط فکری داده بودن به طراحا واسه بعضی سوالا ، به نظرم همه با هم دستشون توی یه کاسست

12. Top | #42
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      Up

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir__m نمایش پست ها
      Up
      یعنی این up واسه یه عده از صدای شیپور اسرافیل هم سهمگین تره

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 3 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن