خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 35
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

راهنماییم کنین زیست خیلی وقتمو میگیره

سلام دوستان. من تازه از اول مهر تصمیم به شرکت در کنکور تجربی رو گرفتم و شروع کردم. رشته دبیرستانم ریاضی بود و اصلا آشنایی با زیست نداشتم. حقیقتش درس ریاضی و شیمی و فیزیک مشکلی ندارم چون ارشد مهندسی شیمی دارم. ولی خوندن زیست خیلی وقتمو میگیره. تازه زیست ده رو تموم کردم اونم فقط یکی دو فصل تونستم تست بزنم. واقعا نا امید شدم. کتاب و ویس های آقای رضا امیر و کتاب الگو رو استفاده میکنم. لطفا راهنماییم کنین چیکار کنم؟ به نظرتون یه سری فصل ها رو نخونم یا فقط کتاب بخونم یا اینکه مفهومی نخونم سریع بخونم و رد بشم یا ... نمیدونم واقعا افسردگی گرفتم و بازده کارم پایینه باعث شده دیگه انگیزه خوندن نداشته باشم

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام،بنظر من اگر میتونی یک کلاس ثبت نام کن.

3. Top | #3
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط roya1 نمایش پست ها
      سلام دوستان. من تازه از اول مهر تصمیم به شرکت در کنکور تجربی رو گرفتم و شروع کردم. رشته دبیرستانم ریاضی بود و اصلا آشنایی با زیست نداشتم. حقیقتش درس ریاضی و شیمی و فیزیک مشکلی ندارم چون ارشد مهندسی شیمی دارم. ولی خوندن زیست خیلی وقتمو میگیره. تازه زیست ده رو تموم کردم اونم فقط یکی دو فصل تونستم تست بزنم. واقعا نا امید شدم. کتاب و ویس های آقای رضا امیر و کتاب الگو رو استفاده میکنم. لطفا راهنماییم کنین چیکار کنم؟ به نظرتون یه سری فصل ها رو نخونم یا فقط کتاب بخونم یا اینکه مفهومی نخونم سریع بخونم و رد بشم یا ... نمیدونم واقعا افسردگی گرفتم و بازده کارم پایینه باعث شده دیگه انگیزه خوندن نداشته باشم
      سلام و وقت بخیر .
      برای زیست بهترین روش مطالعه که به تازگی کشف کردم و سرعت و نتیجه هم داره رو خدمتتون میگم .
      ببینید اول باید زیست شناسی نسل جدید نشر الگو رو دریافت کنید . توجه کنید نسل جدید نه کتاب های سه بعدی !
      این کتاب های نسل جدید یکسری بارکد تدریس ( qm ) دارند که مولفش آقای هاشمی میاد کامل کامل کامل به صورت کاملا مفهومی و نکته دار تدریس میکنند اون مبحث رو ( بارکد منظورم یکسری از این بارکد هایی است که وقتی اسکن میکنید وارد لینک تدریس میشه ) . به صورت وویس هست . بعضی وقتا تدریس ها ویدیویی و البته مثل اینکه به زودی تمامی این بارکد ها احتمالا ویدیویی خواهند شد . یعنی شما با توجه به تدریس این بارکد ها فهم و نکات قضیه رو خیلی خوب تا حدی میگیرید . فقط حواستون باشه که نکات و تدریس و موارد مهم رو در همون کتابتون حاشیه نویسی کنید . مثلا زیر قید ها و کلمات و نکات مهم و ... خط بکشید و ... . بعدش باید چیکار کنید؟ وارد کتاب درسی میشین . اول روزنامه وار متن کتاب و اون نکاتی که نوشتید از تدریس رو میخونید و تصاویر رو بررسی میکنید و ... . بعد از مطالعه روزنامه وار که باید هر صفحه 4 دقیقه طول بکشه حداکثر وارد خوندن عمقی میشید و با نگاه عمیق تر و حداکثر 7 دقیقه هر صفحه رو مطالعه میکنید . حالا وقت تست زدن هست . وارد تست های همون نسل جدید بشین و نکات قابل توجه تست ها رو حاشیه نویسی کنید . وقتی تست های آموزشی تموم شد برای شما 3 تا ازمونک در اخر فصل قرار داده شده است . خب اینجا بیایید دوباره یکی دو باری کتاب درسی رو خوب بخونید . اون نکات حاشیه نویسی شده و همه چی رو بررسی کنید و به شکل زماندار اون 3 تا آزمونک رو در بازه های زمانی مختلف بزنید .
      این شیوه مرحله تفهیم مباحث رو با وویس ها و تدریس تسریع میکنه و با این شیوه به شخصه زیست رو همیشه بالای 80 میزنم . یک نکته مهم اینکه اگر تونستید و وقت داشتید به جز نشر الگو ، بعد از اتمام فصل ، خیلی سبز هم کار کنید . با وویس های آقای رضا امیر هم موافق نیستم زیاد ....

4. Top | #4
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Roya1 نمایش پست ها
      زیست ضریب دار سنگین در کنکور تجربی هست .
      شما که در 3 درس دیگه نسبتا ماهر تر هستید باید از وقتشون کمی بگیرید و به زیست بدین .
      اصلا به فکر حذف نباشید . (((( زیست ترکیبیه )))) حذف بیچاره میکنه .
      راستی یه توصیه دیگه بهتون بکنم .
      به نظرم بعد از این مراحل آموزش و یادگیری که بهتون گفتم اول تست های خیلی سبز رو بزنید کامل به جای نشر الگو . یعنی حتی از تدریس های الگو استفاده کنید اما تستش رو نزنید . اول خیلی سبز بزنید بعد اگر وقت داشتید برید سراغ الگو . الگو یکم زیادی ترکیبیه و در بازه های جمع بندی یا وقت های اضافه خیلی پاسخگو هست .

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      متاسفانه نمیتونم و احساس میکنم وقتمو بیشتر میگیره

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام.میتونید از فیلم های زیست آقای موقاری تو سایت آلا استفاده کنید یا این که زیست راه ابریشم آلا رو تهیه کنید.شاید لازم باشه زمان بیشتری رو این دو گزینه بزارید ولی به نظرم دیگه اصولی پیش میرید.

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنونم از پاسختون. من هم دقیقا همون سری نسل جدید الگو رو دارم با درسنامه های درختی و QR code . مشکلم با درک و فهم مطالب نیست مشکلم زمان بر بودن و وقت گیریه. سعی میکنم روش شما رو امتحان کنم ببینم چطور پیش میرم. وقتی اواخر آذر تازه زیست ده رو تموم کردم میترسم واسه کنکور تمومش نکنم. ممنون

8. Top | #8
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -Shirin- نمایش پست ها
      سلام.میتونید از فیلم های زیست آقای موقاری تو سایت آلا استفاده کنید یا این که زیست راه ابریشم آلا رو تهیه کنید.شاید لازم باشه زمان بیشتری رو این دو گزینه بزارید ولی به نظرم دیگه اصولی پیش میرید.
      به نظرم زیاد تدریسشون جالب نیست .
      اولا خیلی کند پیشروی میکنند .
      ثانیا تسلط خوبی برای بیان برخی مباحث ندارند .
      ثالثا تدریسشون سطح پایین و متناسب با کنکور 99 نیست .
      رابعا بعضا مطالب اضافی خارج از کتاب میگن که باعث اتلاف وقت و حوصله میشه .
      خامسا که خیلی مهم هست روی متن کتاب درسی تمرکز زیادی ندارند !!!!!!!!!!!!!
      سادسا بعضی وقت ها سلیقه رو وارد عمل میکنند و مطلبی میگن که میتونه شما رو در آزمون یا کنکور به اشتباه بندازه .

9. Top | #9
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      ممنونم از پاسختون. من هم دقیقا همون سری نسل جدید الگو رو دارم با درسنامه های درختی و QR code . مشکلم با درک و فهم مطالب نیست مشکلم زمان بر بودن و وقت گیریه. سعی میکنم روش شما رو امتحان کنم ببینم چطور پیش میرم. وقتی اواخر آذر تازه زیست ده رو تموم کردم میترسم واسه کنکور تمومش نکنم. ممنون
      شک نکنید این روش جواب میده !
      وویس ها خیلی طولانی نیستند و سعی کردند در زمان کوتاه کار رو به عمل بیارن .
      بعد به نظرتون چرا نتونستید تست بزنید زیاد؟ چقدر دقیقا روزانه وقت میذارید برای زیست ؟

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hisen نمایش پست ها

زیست ضریب دار سنگین در کنکور تجربی هست .
      شما که در 3 درس دیگه نسبتا ماهر تر هستید باید از وقتشون کمی بگیرید و به زیست بدین .
      اصلا به فکر حذف نباشید . (((( زیست ترکیبیه )))) حذف بیچاره میکنه .
      راستی یه توصیه دیگه بهتون بکنم .
      به نظرم بعد از این مراحل آموزش و یادگیری که بهتون گفتم اول تست های خیلی سبز رو بزنید کامل به جای نشر الگو . یعنی حتی از تدریس های الگو استفاده کنید اما تستش رو نزنید . اول خیلی سبز بزنید بعد اگر وقت داشتید برید سراغ الگو . الگو یکم زیادی ترکیبیه و در بازه های جمع بندی یا وقت های اضافه خیلی پاسخگو هست .
      دقیقا به خاطر همین ترکیبی بودن روش حذف راغب نیستم. من تست دیگه ای به جز الگو نزدم ولی اینجا خوندم که میگن تستاش یکم زیادی به مطالب حاشیه ای پرداخته.

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات

به نظرم زیاد تدریسشون جالب نیست .
      اولا خیلی کند پیشروی میکنند .
      ثانیا تسلط خوبی برای بیان برخی مباحث ندارند .
      ثالثا تدریسشون سطح پایین و متناسب با کنکور 99 نیست .
      رابعا بعضا مطالب اضافی خارج از کتاب میگن که باعث اتلاف وقت و حوصله میشه .
      خامسا که خیلی مهم هست روی متن کتاب درسی تمرکز زیادی ندارند !!!!!!!!!!!!!
      سادسا بعضی وقت ها سلیقه رو وارد عمل میکنند و مطلبی میگن که میتونه شما رو در آزمون یا کنکور به اشتباه بندازه .
      شما هم نظر خودتون رو دارید.من پیشنهاد دادم که ایشون میتونن از این گزینه هم استفاده کنن.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شک نکنید این روش جواب میده !
      وویس ها خیلی طولانی نیستند و سعی کردند در زمان کوتاه کار رو به عمل بیارن .
      بعد به نظرتون چرا نتونستید تست بزنید زیاد؟ چقدر دقیقا روزانه وقت میذارید برای زیست ؟
      وقت کافی ندارم تقریبا کل تایم صبح به زیست میگذره . چون واسه درسای حفظی ‌روش جی ۵ رو به کار می برم و صبح دو خونه رو مخونم و بعد زیست رو شروع میکنم تا ساعت ۱۲. تایمای دیگه واسه بقیه درسا میگذره و بقیه خونه های جی ۵. نمیرسم تستش رو بزنم و از این بابت ناراضیم از عملکردم

13. Top | #13
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      دقیقا به خاطر همین ترکیبی بودن روش حذف راغب نیستم. من تست دیگه ای به جز الگو نزدم ولی اینجا خوندم که میگن تستاش یکم زیادی به مطالب حاشیه ای پرداخته.
      خب تست ترکیبی خوبه .
      اما به شرطی که شما در اون مبحث تست مجزا و تفکیک شده زده باشید تا تسلط روی تک مبحث بره بالا . کتاب های خیلی سبز و میکرو یک برکتی که دارند اینه که مجزاست ترکیبی و تک مبحث . این باعث افزایش تسلط روی تک مبحث میشه . من خودم باشم اول خیلی سبز رو کار میکنم و بیشتر در فاز های جمع بندی آزمون ها به خصوص بعد عید وارد کار تخصصی تست های نشرالگو میشم یا وقت بیشتری میذارم و الگو و خیلی سبز رو کنار هم کار میکنم . البته واقعا تدریس های بارکدی الگو رو از دست ندین

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنونم از راهنماییت خیلی لطف کردی

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام.پیشنهاد میکنم فیلم ببینید برای زیست .فیلم های اقای موقاری الا مناسبه براتون رایگان هم هستش.وویس های رضا امیر هم فکر نکنم برای سطح شما مناسب باشه...پ.ن: این اقای رضا امیر فردی بسیار مزخرف تشریف دارند.پارسال یک سوال زیست رو براشون ارسال کردم و گفتم فلان و فلان کتاب تناقض دارند و به امید جواب ایشون وایسادم...جواب دادن برو از همونایی که کتاب خریدی سوالتو بپرس!!!!!
      آغوشم بااازه ،مثا دهن مردم .
      ویرایش توسط DrDark13 : 19 آذر 1399 در ساعت 23:02

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)