خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 35 از 35
    1. Top | #31
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Roya1 نمایش پست ها
      وقت کافی ندارم تقریبا کل تایم صبح به زیست میگذره . چون واسه درسای حفظی ‌روش جی ۵ رو به کار می برم و صبح دو خونه رو مخونم و بعد زیست رو شروع میکنم تا ساعت ۱۲. تایمای دیگه واسه بقیه درسا میگذره و بقیه خونه های جی ۵. نمیرسم تستش رو بزنم و از این بابت ناراضیم از عملکردم
      روش جی پنج چیه دیگ

2. Top | #32
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Roya1 نمایش پست ها
      سلام دوستان. من تازه از اول مهر تصمیم به شرکت در کنکور تجربی رو گرفتم و شروع کردم. رشته دبیرستانم ریاضی بود و اصلا آشنایی با زیست نداشتم. حقیقتش درس ریاضی و شیمی و فیزیک مشکلی ندارم چون ارشد مهندسی شیمی دارم. ولی خوندن زیست خیلی وقتمو میگیره. تازه زیست ده رو تموم کردم اونم فقط یکی دو فصل تونستم تست بزنم. واقعا نا امید شدم. کتاب و ویس های آقای رضا امیر و کتاب الگو رو استفاده میکنم. لطفا راهنماییم کنین چیکار کنم؟ به نظرتون یه سری فصل ها رو نخونم یا فقط کتاب بخونم یا اینکه مفهومی نخونم سریع بخونم و رد بشم یا ... نمیدونم واقعا افسردگی گرفتم و بازده کارم پایینه باعث شده دیگه انگیزه خوندن نداشته باشم
      خب از اول راه رفتید سراغ کتاب سنگینی مثل الگو... انگیزه واستون نمیمونه چه کاریه اخه؟
      با تک پایه های خیلی سبز استارت میزدید بهتر بود

روش خوندن زیست هم میگید طولانیه چون میرید سراغ درسنامه خوندن و فیلم دیدن!
      اول یه دور روزنامه وار بخونید گفتارو... بعد یه پاراگراف جدا کنید و قشنگ بشینید بخونیدش که همه جملاتشو بفهمید! پاراگراف که تموم شد باید بتونید پاراگرافو توضیح بدید!! کتابتو میبندید توضیح میدید! بعد پاراگراف بعدی
      تا وقتی که گفتار تموم بشه!
      وقتی یه گفتارو تموم کردید برید تستای فرد یا زوجشو بزنید! تا بدونید به چه نکاتی باید توجه میکردید... حالا برید یه بار دیگه متن گفتارو بخونید و نکات تستارو دوباره سعی کنید به یاد بیارید!
      و اما بقیه ی تستا که موندن رو باید بزارید پس فردا بزنید!

این روش درست خوندن زیسته!
      وقتی خودتون رو درگیر نکات پیچیده یا درسنامه یا فیلم میکنید زمانگیر میکنید کم کم از تست زدن و خوندن زیست دلزده میشید و نمیتونید بخونیدش!

فیلم دیدن واقعا کمکی به شما نمیکنه... روش خوندن و یاد گرفتن جملات رو باید کم کم یاد بگیرید چون رشته تون ریاضی بوده این کار اولش واستون سخته چون معمولا چیزایی رو یاد گرفتید که مهارتی بودن!
      موفق باشید

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rafolin403 نمایش پست ها
      خب از اول راه رفتید سراغ کتاب سنگینی مثل الگو... انگیزه واستون نمیمونه چه کاریه اخه؟
      با تک پایه های خیلی سبز استارت میزدید بهتر بود

روش خوندن زیست هم میگید طولانیه چون میرید سراغ درسنامه خوندن و فیلم دیدن!
      اول یه دور روزنامه وار بخونید گفتارو... بعد یه پاراگراف جدا کنید و قشنگ بشینید بخونیدش که همه جملاتشو بفهمید! پاراگراف که تموم شد باید بتونید پاراگرافو توضیح بدید!! کتابتو میبندید توضیح میدید! بعد پاراگراف بعدی
      تا وقتی که گفتار تموم بشه!
      وقتی یه گفتارو تموم کردید برید تستای فرد یا زوجشو بزنید! تا بدونید به چه نکاتی باید توجه میکردید... حالا برید یه بار دیگه متن گفتارو بخونید و نکات تستارو دوباره سعی کنید به یاد بیارید!
      و اما بقیه ی تستا که موندن رو باید بزارید پس فردا بزنید!

این روش درست خوندن زیسته!
      وقتی خودتون رو درگیر نکات پیچیده یا درسنامه یا فیلم میکنید زمانگیر میکنید کم کم از تست زدن و خوندن زیست دلزده میشید و نمیتونید بخونیدش!

فیلم دیدن واقعا کمکی به شما نمیکنه... روش خوندن و یاد گرفتن جملات رو باید کم کم یاد بگیرید چون رشته تون ریاضی بوده این کار اولش واستون سخته چون معمولا چیزایی رو یاد گرفتید که مهارتی بودن!
      موفق باشید
      خیلی کامل و جامع و درست فقط چون تغییر رشته ای هستین اگه جایی گنگ بود از درسنامه خوبی استفاده کنید. البته نکته های درسنامه رو حفظ نکنید که نابود میشین. فقط بخش های گنگ و سخت رو نگاه کنید بار اول و دفعات بعد کتاب بخونید. خیلی سبز سال به سال هم خوبه برای شروع همین

4. Top | #34
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ویدیو های استاد موقاری در الا رایگان هستند و علاوه بر کمکی که برای سریع پیش رفتن مباحث زیست شناسی می کنه عامل تغیر روش خوندنت در این درس هم میشه..!

5. Top | #35
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط indomitable نمایش پست ها

روش جی پنج چیه دیگ

یه روش برای تبدیل حافظه کوتاه مدت به بلند مدت. مثلا برای لغت و دروس حفظی یا فرمول ها و خیلی چیزای دیگه که بر اساس منحنی فراموشی طراحی شده و شما در روزهای مشخص مطالب را مرور می کنی تا روندش کامل بشه. اگه سرچ کنی بیشتر آشنا میشی با این تکنیک " جی 5 "

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)