خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 35
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اگه پولشو داری کلاس عظیمی تاملند ثبت نام کن ۴۰ جلسه ۳ ساعت و نیمه حدودن طول میکشه تدریسش نیاز به تعریف نداره
      ( گیاهی پارسالشو تو کانالا بگردی میتونی پیدا کنی فک کنم جلسه ۱۷ ۱۸ تا ۲۳ بود میتونی مقایسه کنی با بقیه)
      اگه پولشو نداری اول درسنامه بخون ببین اصلن فصل درباره چیه بعد برو سمت کتاب درسی نکات شکل از درسنامه تست وارد کتاب کنار شکلا کن با هر تست برگرد به متن کتاب

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.من برای زیست اون قسمتهایی ک میخوام بخونمو ویس های رضاامیر گوش میدم بعد متن کتاب درسی خوب میخونم و مسلط میشم وبعد تست میزنم و نکات پاسخنامه میخونم و لازم باشه یادداشت میکنم خیلی راضیم . اصلا درسنامه نمیخونم .قبلا درسنامه میخوندم خیلی وقتگیربود نتیجه خوبی هم نداشت برام چون جواب تست ها تو درسنامه هست وقتی درسنامه میخونی تست میزنی اکثرا درست جواب میدی. من از این روش نتیجه گرفتم رضاامیر واقعا مفهومی توضیح میده من راضیم. من قبلا کلاس پ فرهادیان میرفتم و به معنی واقعی کلمه از زیست متنفرشده بودم .

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز من زیست پارسال نظام قدیم بودم زیست رو 61 زدم الان نظام جدید رو می خونم باز کلی وقتمو میگیره کلا برای زیست دنبال سریع خوندن و... نباشین باید وقت بزاری و وقت گیره اما بعد یک مدت که راه افتادی و اگه درست خونده باشی و مداوم جز درس های نقطه قوتتون میشه پس نگران نباشین و ادامه بدین با حوصله

4. Top | #19
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Roya1 نمایش پست ها
      متاسفانه نمیتونم و احساس میکنم وقتمو بیشتر میگیره

شاید برای شمایی که اومدین تازه در این عرصه یکم اود باشه . ولی بدبختانه تجربیا هر روز 2 الی 3 ساعت زیست میخونن تا یه درصد معقولی بتونن بزنن توجه کنید که تجربی ها ، کسایی که 3 ساله دارن زیست میخونن

طبیعتا برای شمایی که تازه وارد رشته تجربی شدین یکم نامعقول وقتتون رو خواهد گرفت . با گفته رضا 2018 موافقم کلاس زیست برین . نتونستین خیلی سبز سال به سال یا فار کار کنین . همه تجربیا متفق القول موافقیم که برای درصد بالا باید درسنامه نخوند و تست زد ولی دیگه برای شما که هنوز اصلا تصویر ذهنی از مباحث رو ندارین بهتره درسنامه بخونین و بعد تست بزنین ! کاری که میتونین بکنید اینه مبحثی بخونین . گیاهی جدا ، جانوری جدا و ژنتیک جدا . با ازمون هم پیش نرید
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

5. Top | #20
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

شاید برای شمایی که اومدین تازه در این عرصه یکم اود باشه . ولی بدبختانه تجربیا هر روز 2 الی 3 ساعت زیست میخونن تا یه درصد معقولی بتونن بزنن توجه کنید که تجربی ها ، کسایی که 3 ساله دارن زیست میخونن

طبیعتا برای شمایی که تازه وارد رشته تجربی شدین یکم نامعقول وقتتون رو خواهد گرفت . با گفته رضا 2018 موافقم کلاس زیست برین . نتونستین خیلی سبز سال به سال یا فار کار کنین . همه تجربیا متفق القول موافقیم که برای درصد بالا باید درسنامه نخوند و تست زد ولی دیگه برای شما که هنوز اصلا تصویر ذهنی از مباحث رو ندارین بهتره درسنامه بخونین و بعد تست بزنین ! کاری که میتونین بکنید اینه مبحثی بخونین . گیاهی جدا ، جانوری جدا و ژنتیک جدا . با ازمون هم پیش نرید
      منم این مشکلو دارم داداش
      بنظرت میتونم کلاس ثبت نام کنم ؟؟؟
      میتونم برسم ب برنامه کلاسیشون

6. Top | #21
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      تنها راهتون کلاس رفتنه،چون شما نمیتونید در عرض 7 ماه باقیمانده اونم با دوری این چند ساله از زیست فوت و فنش دستتون بیاد(درسنامه هم برای شما مناسب نیستش،فقط یه درسنامه اونم فاگو!که خیلی وقتگیره و کلاس به نظرم بهتره)

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      سلام دوستان. من تازه از اول مهر تصمیم به شرکت در کنکور تجربی رو گرفتم و شروع کردم. رشته دبیرستانم ریاضی بود و اصلا آشنایی با زیست نداشتم. حقیقتش درس ریاضی و شیمی و فیزیک مشکلی ندارم چون ارشد مهندسی شیمی دارم. ولی خوندن زیست خیلی وقتمو میگیره. تازه زیست ده رو تموم کردم اونم فقط یکی دو فصل تونستم تست بزنم. واقعا نا امید شدم. کتاب و ویس های آقای رضا امیر و کتاب الگو رو استفاده میکنم. لطفا راهنماییم کنین چیکار کنم؟ به نظرتون یه سری فصل ها رو نخونم یا فقط کتاب بخونم یا اینکه مفهومی نخونم سریع بخونم و رد بشم یا ... نمیدونم واقعا افسردگی گرفتم و بازده کارم پایینه باعث شده دیگه انگیزه خوندن نداشته باشم
      ببین دوست عزیز قطعا واسه شما که تغییر رشته ای هستید و اشنایی نداشتید از قبل با زیست، زمان میبره قلقش بیاد دستتون و اصلا ناامید و بی انگیزه نشو ومصمم باش رو این درس تا بتونی به مرور پایه خودتو قوی کنی و تقویت کنی زیستتو هرروز زیست رو تو برنامه بزار و بخون، استفاده از فیلم یا وویس برای تفهیم مطالب خیلی خوبه ..کتاب درسی رو زیاد بخونید و مدام تست بزنید که مطالبو توی تست بیشتر یاد بگیرید این خیلی کمک میکنه بهتون . زمان هم بقدر کافی هست پس میرسی تمام مطالبو بخونی با صبر و حوصله ای ک بخرج میدی واسش

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من جای شما باشم اگه بر می گشتم به این نقطه ای که الان شما توش هستی، اول فقط متن کتاب رو حفظ می کردم. مثل دینی. مثل قرآن. به جای هر نوع تست و درسنامه و وویس و ... اصل کار رو بچسبین. سه تا کتاب زیست کل متنش رو حفظ کنین. ممکنه با این کار سوالای چرند قلم چی و الگو و هزار تا تست تالیفی دیگه رو نشه جواب داد. ولی آخرش شما قراره تست سراسری حل کنی. اینم یکی از رتبه برترای امسال گفت بچه ها مصاحبه ش رو گذاشتن. نمی دونم کدوم تاپیک بود. بچه هایی که تجربی بودن همشون امتحان تشریحی رو رد کردن و مطالب رو یه بار حفظ کردن. شما باید تک تک جمله های کتابو توی ذهنتون داشته باشین و موقع تست زدن کتابو تو ذهنتون ورق بزنین.

9. Top | #24
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط B.R نمایش پست ها
      منم این مشکلو دارم داداش
      بنظرت میتونم کلاس ثبت نام کنم ؟؟؟
      میتونم برسم ب برنامه کلاسیشون

بیاین یکم روراست باشیم و مثل مشاورا چشممون رو نبندیم بگیم حتما میشه !

رسیدن و شدن ها یه شرط داره : ببینید کلاس های الان که برگزار میشه تقریبا هر اپیزود 4 ساعت هست در تاملند با 3 تا 10 دیقه انتراکت . اگه استراحت هارو بزنین جلو میشه 3.30 ! همچنین سرعت پخش ویدئو ! سرهت پخش اگه x1.5 باشه . کل تایم کلاس میشه 2 ساعت و خورده ای!

ولی خوشحال نشین تا اینجا که بیاین یعنی کلاس هارو ببنید هم سطح با یه دانش اموز متوسط تجربی میشین ! یعنی کسی که فقط دروس رو بلده ولی تمرین نداشته !

میرسین به منبع تستی اگه بزاریم برای هر فصل 150 تا تست بزنید و هر تست 2 دقیقه طول بکشه ( که قطعا زیاد تر هم طول میکشه) داریم : 150*25*2 = 125 ساعت ! فقط برای رسیدن به تسلط و تمام کردن پروسه اموزش .

اگه 125 ساعت رو ما بیایم بگیم باید از دیماه تا فروردین تموم کنیم یعنی در 4 ماه یا بهتر بگم 16 هفته

یعنی در هر هفته باید تقریبا 8 ساعت تست زنی ( اونم با شرط بر اینکه ایده ال برای هر تست 2 دقیقه تایم بزارین ) + جلسات اموزش کلاس

تعداد جلسات کلاس هم تقریبا بین 40 تا 50 جلسست که میگریم میانگین 45 و اینم یه تقریب ماهانه بزنیم میشه هر هفته 3 تا جلسه

به طور کلی شما باید در هر هفته 10 ساعت ( 8 ساعت تست + 2 ساعت فیلم ) ببینید اون هم بطور ایده ال این عدد بدست امده . مثلا هیچ وقت نه من نه شما و نه رتبه 1 کنکور 1400 برای تست های اموزشی و صرفا اموزش مبحثی مثل فتوسنتز اولا 2 دقیقه نمیتونه تایم بزاره و دوما 150 تست کافی نیست .

باگ دیگه در این بحث این هستش که فردی که میخواد برسه به مباحث مبجبور میشه فوکوس زیادی زیست داشته باشه و بدبختانه دروسی مثل دینی یا حالا ریاضی و فیزیک نفله میشن این وسط ! و خیلی باید با احتیاط عمل کرد .

ضمنا BR من شما رو بنظرم میشناسم هی زور زدم یادم نیومد یه کمکی بکن تو تلگرام گروه چت باکس بودیم باهم ولی یادم نیس کی هستی؟ ( مریم _ مصی_ یاس؟)
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنونم از همه دوستان و راهنمایی هاتون.متوجه شدم که مدت زمانی که میذارم حدود ۴ساعت زیاد نیس و طبیعیه واسه من.حتما راهکارهاتون رو به کار می برم . امیدوارم موفق باشین همگی

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ممنونم از همه دوستان و راهنمایی هاتون.متوجه شدم که مدت زمانی که میذارم حدود ۴ساعت زیاد نیس و طبیعیه واسه من.حتما راهکارهاتون رو به کار می برم . امیدوارم موفق باشین همگی
      4ساعت زیست!
      ببینید خواهر من یه جای کار میلنگه ها وگرنه 4ساعت حتی واسه کسی که هیچی نمیدونه تو 7 ماه میتونه المپیاد شرکت کنه!
      حتما ببینید اشکال کارتون در چیه،شما صفر هم باشید نهایتش باید 3ساعت روزی بخونید 4 ساعت یعنی یه جای کار ایراد داره(حتی اگر فیلم هم ببینید هم باید کمتر از 4ساعت روزی باشه!)

12. Top | #27
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خب دقیقا مشکل من همین بود که اسم تاپیک رو هم زدم خیلی وقتمو میگیره. این ۴ ساعت با مرور مطالب قبل شروع میشه بعد درسنامه الگو بعد نگاه سریع به کتاب و بعضی جاها رو ویس رضا امیر رو هم گوش میدم البته دور تند. یعنی توی این تایم مفهومی میخونم و به خاطر کتاب الگو ناچارا ترکیبی. توی درک هم مشکلی نداشتم تا الان اگر نامفهوم بوده یکی دو جا، اونم با ویس حل شده. ولی نمیدونم من دارم زیادی مته به خشخاش میذارم و نه. همین مسئله تایم زیاد واسم مسئله ساز شده

13. Top | #28
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

بیاین یکم روراست باشیم و مثل مشاورا چشممون رو نبندیم بگیم حتما میشه !

رسیدن و شدن ها یه شرط داره : ببینید کلاس های الان که برگزار میشه تقریبا هر اپیزود 4 ساعت هست در تاملند با 3 تا 10 دیقه انتراکت . اگه استراحت هارو بزنین جلو میشه 3.30 ! همچنین سرعت پخش ویدئو ! سرهت پخش اگه x1.5 باشه . کل تایم کلاس میشه 2 ساعت و خورده ای!

ولی خوشحال نشین تا اینجا که بیاین یعنی کلاس هارو ببنید هم سطح با یه دانش اموز متوسط تجربی میشین ! یعنی کسی که فقط دروس رو بلده ولی تمرین نداشته !

میرسین به منبع تستی اگه بزاریم برای هر فصل 150 تا تست بزنید و هر تست 2 دقیقه طول بکشه ( که قطعا زیاد تر هم طول میکشه) داریم : 150*25*2 = 125 ساعت ! فقط برای رسیدن به تسلط و تمام کردن پروسه اموزش .

اگه 125 ساعت رو ما بیایم بگیم باید از دیماه تا فروردین تموم کنیم یعنی در 4 ماه یا بهتر بگم 16 هفته

یعنی در هر هفته باید تقریبا 8 ساعت تست زنی ( اونم با شرط بر اینکه ایده ال برای هر تست 2 دقیقه تایم بزارین ) + جلسات اموزش کلاس

تعداد جلسات کلاس هم تقریبا بین 40 تا 50 جلسست که میگریم میانگین 45 و اینم یه تقریب ماهانه بزنیم میشه هر هفته 3 تا جلسه

به طور کلی شما باید در هر هفته 10 ساعت ( 8 ساعت تست + 2 ساعت فیلم ) ببینید اون هم بطور ایده ال این عدد بدست امده . مثلا هیچ وقت نه من نه شما و نه رتبه 1 کنکور 1400 برای تست های اموزشی و صرفا اموزش مبحثی مثل فتوسنتز اولا 2 دقیقه نمیتونه تایم بزاره و دوما 150 تست کافی نیست .

باگ دیگه در این بحث این هستش که فردی که میخواد برسه به مباحث مبجبور میشه فوکوس زیادی زیست داشته باشه و بدبختانه دروسی مثل دینی یا حالا ریاضی و فیزیک نفله میشن این وسط ! و خیلی باید با احتیاط عمل کرد .

ضمنا BR من شما رو بنظرم میشناسم هی زور زدم یادم نیومد یه کمکی بکن تو تلگرام گروه چت باکس بودیم باهم ولی یادم نیس کی هستی؟ ( مریم _ مصی_ یاس؟)
      با روزی میانگین چند ساعت زیست میتونم برسم ب ی تسلط ؟
      الان روزی ۲ و نیم میخونم
      ولی متاسفانه کند خوانم هستم

14. Top | #29
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط B.R نمایش پست ها
      با روزی میانگین چند ساعت زیست میتونم برسم ب ی تسلط ؟
      الان روزی ۲ و نیم میخونم
      ولی متاسفانه کند خوانم هستم

نمیتونم بگم راستیتش . ولی 2 ساعت دیگه روتینشه
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تنها چیزی که میتونه کمکت کنه کلاس زیست تا بتونی طرز خوندن زیستو یاد بگیری با درسنامه فقط داری یسری مطالبو بدون اینکه مفهومو بفهمی حفظ میکنیو در نهایت وقتی باز میخوای مرور کنی میبینی هیچی یادت نیست و باید دوباره از اول بشینی حفظ کنی چون تغییر رشته ایی هستی و ۷ ماه بیشترم وقت نداری نیاز به کسی که داری که مفهومو برات جا بندازه و تو نمی تونی نصف وقتتو به زیست اختصاص بدی و درسای دیگه رو فدای زیست کنی باید با یه ساعت مطالعه معقول و پیوسته بخونیش

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)