سلام ، انشاله حال همه تون خوب باشه عذر میخوام اگر اینجا سوالم رو میپرسم و اینکه موضوع من شاید مربوط به اینجا نباشه اما جایی رو پیدا نکردم واقعا نیاز به کمک دارم و و واقعا نا امید به اینجا سر زدم من یه مقدار شرایطم با شما دوستان فرق داره من میخوام برای آزمون استخدامی فراگیر که دولت برگزار میکنه شرکت کنم و من دو دوره در این آزمون ها سال های قبل شرکت کردم با توجه به اینکه واقعا به این شغل نیاز دارم اما قبول نشدم دوره های قبلی چون مدت خیلی زیاده دور بودم از درس ، اصلا دورس هایی مثل ادبیات و معارف و ... برام خیلی سخت شده انگار اصلا نمینتونم مثل شما با که برنامه ریزی میخونید نمیتونم خودمو سازگار کنم مثلا چند روز خوندم اما ناامید شدم و نتونستم نمیدونم تا چه حد از این آزمون ها خبر دارین کسی از آشنایان شما این آرمون رو دادن یا نه این آزمون های استخدامی شامل هفت درس عمومی هست 1- زبان و ادبیات فارسی 2- ریاضی و آمار مقدماتی 3- دین و زندگی و معارف اسلامی 4- فناوری اطلاعات، مهارت های هفتگانه (icdl) 5- اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و سیاسی 6- هوش و توانمندی های عمومی 7- زبان انگلیسی عمومی و شامل یکسری دورس تخصصی که مربوط به رشته تخصصی هست و من رشته ام فنی و مهندسی هست اما دلیلی اینکه که اومدم اینجا اینکه واقعا میخوام در این آزمون قبول بشم و ممنون میشم راهنماییم کنید برای افرادی مثل من که از درس دور بودن و برای منابع عمومی درس های زبان انگلیسی و ادبیات و معارف چه کتابهایی مفیده این آزمون ها مثلا برای ادبیات دیدم یکسری مثلا آرایه های ادبی مهر و ماه یکسری نشر الکو و یکسری خط ویژه گاج که برای این آزمون ها مناسبه و خلاصه وار گفته و .. گفتن میخونن و برای دین زندگی گاج و .... و همینطور برای بقیه دوروس به نظر شما من باید تصویری دوباره آزموش ببینم چه کتابهایی جه آموزش هایی رو به صورت تصویری رو میدونید که در حد این آزمون ها باشه به صورت جمع و جور وتوضیح بده و پوشش بده من چطوری باید شروع به خوندن کنم که پیوسته باشه و دیگه ناامید نشم چه راهی و چه روشی و برنامه ریزی رو به من پیشنهاد می کنید. ممنون میشم راهنمایی کنید که هم مشکل بی انگیزه بودنم رو حل کنم بخاطر اینکه این آزمون ها بخاطر رشته ام تک ظرفیتی هستن و باعث میشه میگم قبول نمیشم و جلوی خوندن رو میگیره و این چرخه هر سال تکرار میشه و واقعا دلسرد شدم و خسته هستم از این موضوع و هم بهترین منابع دروس عمومی که دقیقا میدونین وآشنایی دارین با نوع درسنامه و تستشون که روان توضیح داده و برای این آزمون ها هستن و من رو ترغیب کنه به خوندن معرفی کنید ببخشید اگر نوشته هام طولانی شده ممنونم