خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 64
    1. Top | #31
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط strang نمایش پست ها
      سلام به همگی دوستان
      تصمیم گرفتم امروز بیام انجمن شجاعتمو جمع کنم
      و یه سوال بپرسم

از شما کسی دچار پانیک اتک میشه
      چطور تونستین حلش بکنید

من سالها افسردگی داشتم و خودمو به اون راه میزدم و بی توجه بهش بودم یه حسی از درون نمیذاشت فرو بپاشم شده بود چند بار حالم خیلی بد باشه ولی این بار خیلی بدتر شدم یه سه هفته ای میشه کاملا تو اتاقم یه روزایی کاملا میخوابم یه موقعهاییم دو روز بیدارم بیرون نمیتونم برم حمام میرم حمله بهم دست میده بیشتر شبا با پتو میرم پشت بوم انگار تو خونه نمیتونم نفس بکشم لطفا لطفا اگر تجربه ای دارید کمک کنید
      اوضاع خوبی ندارم و مشاورم نمیتونم برم
      خانواده ام خبر ندارن
      سالهاست نمیدونن
      فکر میکنن اینها رفتارهامه حوصله ندارم باهاشون حرف بزنم همش خوابم کم اشتها شدم همش یه طرف اینکه دیگه هیچ حسی ندارم حالم رو خرابتر میکنه اگه کسی کنارم گریه کنه هم هیچ حسی ندارم چند روز پیش مامانم میگفت اگه من بمیرم یه زنگ میزنی میگی متاسفم
      چون تو این چند سال خیلی ازشون فاصله گرفتم بعد از یه اتفاق تو خانواده که من خاک برسر تنها کسیم که ازش خبر داشت و افسردگیم تو بلوغ تو مدرسه که تا اخر پیش دانشگاهیم بولیای مدرسه ول کن نبودن دروغ چرا... دوبارم میخواستم خودکشی کنم ولی الان هیچ حسی دیگه ندارم یه زمانی خیلییی گریه میکردم الان دیگه گریه ام نمیتونم بکنم خستم خیلی خسته
      دوست دارم ادامه بدم چند تاکنکور خراب کردم چندسال تو اتاق بودم و همه فکر میکردن درس میخونم
      امیدوارم این اولین بار و اخرین باری باشه که اینا رو گفتم
      دمتون گرم که خوندید
      سلام. شما نیاز به روانپزشک دارین. اگه از دست من هم کاری برمیاد پیام بدید.

2. Top | #32
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مرسی از همتون تمام لحظه هایی که گذاشتید و واسم تایپک کردید ارزشمندند
      امیدوارم مثل سرما خوردگی باشه
      ان شالله کنکور امسالو از دست ندم
      یعنی با دارو حل میشه ؟؟پس باید برم روانپزشک اخه یه حس دفاعی دارم که نمیزاره ب هیچکس بگم انگار یه چیزی جلوت سده نمیتونم یه کلمه از احساسم بگم کاش میشد برای اونم بنویسم مغزم تلاطمه رو یه چیز نمیتونم تمرکز کنم
      مث سرماخوردگی نیس ممکنه چند سیکل باشه و تو سیکل های بعدی یقه تو دوباره بگیره. افسردگی خود به خود درست نمیشه. هر چند ممکنه افسردگی باشه یا نباشه. در ضمن انواع افسردگی وجود داره....

3. Top | #33
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون از لطفتون
      راستش از طرف یکی از بچه های انجمن با یکی صحبت میکنم نه راستش خوب نشدم ،فعلا میخوام روزانه یه چند تا صفحه ای بخونم

4. Top | #34
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون از لطفتون
      راستش از طرف یکی از بچه های انجمن با یکی صحبت میکنم نه راستش خوب نشدم ،فعلا میخوام روزانه یه چند تا صفحه ای بخونم
      دوست عزیز توی انجمن هیچکی نمیتونه به شما کمک کنه. بحث panin attack یه بحث تخصصی پزشکیه و حتما باید به پزشک مراجعه کنید. پیشنهاد میکنم از پکیج های دکتر هلاکویی استفاده کنی شبها قبل خواب که گوش کنید خیلی کمک کننده خواهد بود براتون.
      آغوشم بااازه ،مثا دهن مردم .

5. Top | #35
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      شما زودتر باید به یه روانپزشک مراجعه کنید ...هر چه زودتر بهتر...

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز. من هم سال قبل به بیماری پانیک مبتلا بودم. دلیلش هم استرس ها و فشار های روانی زیادی بود که روم بود هر چند که مشکلات زیادی دارم از بچگی تا الان که خیلی تاثیرات روحی بدی روم گذاشته ‌. ولی دلیل اصلیش استرس بیش از حد بود که واسه کنکور داشتم . اونقدر حالم بد میشد در طی حملات که فک کردم مشکل قلبی دارم . ولی با یه تحقیق متوجه شدم که به پانیک مبتلا شدم شاید بعد از حمله چهارم بود . بعدش تصمیم گرفتم که خودم رو درمان کنم . استرس رو کم کردم و هر موقع که دیدم حمله پانیکی داره بهم دست میده می گفتم که فقط ۲۰ ثانیه فرصت داری که بری و تا ۲۰ میشمردم بعدش حمله خود به خود رفع میشد. این تکنیک ۲۰ ثانیه رو توی اینترنت دیدم و واقعا موثر بود برام . من حتی به تپش قلب های خیلی بدی هم دچار شدم . تقریبا ۲ هفته پیش هم شب با تپش قلب شدید از خواب پریدم و باز بعد از یکسال که حمله نداشتم ‌، حمله بهم دست داد و دیدم نفسم داره میگیره از جام بلند شدم و باز گفتم فقط ۲۰ ثانیه فرصت داری و یه لیوان آب خوردم و حمله رفع شد . می خوام بهت بگم که حتی پیش روانشناس یا روانپزشک هم بدی این خودتی که فقط می تونی به خودت کمک کنی . مشکلات ارزش اینو ندارن که سلامتیمون رو به خاطرشان به خطر بندازیم. من چون در مراحل ابتدایی پلتیک بودم خیلی زود تونستم خودم رو درمان کنم ولی شما اگه می بینی داره پیشرفت میکنه به روانشناس خوب مراجعه کن . برات آرزوی سلامتی و موفقیت میکنم .

7. Top | #37
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون از لطفتون
      لطفا مشکلات خود را گوگل نفرمایید!
      اینا علایم پانیک اتک نیس. نیاز به بررسی بیشتر هست.

8. Top | #38
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh jhnp نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز. من هم سال قبل به بیماری پانیک مبتلا بودم. دلیلش هم استرس ها و فشار های روانی زیادی بود که روم بود هر چند که مشکلات زیادی دارم از بچگی تا الان که خیلی تاثیرات روحی بدی روم گذاشته ‌. ولی دلیل اصلیش استرس بیش از حد بود که واسه کنکور داشتم . اونقدر حالم بد میشد در طی حملات که فک کردم مشکل قلبی دارم . ولی با یه تحقیق متوجه شدم که به پانیک مبتلا شدم شاید بعد از حمله چهارم بود . بعدش تصمیم گرفتم که خودم رو درمان کنم . استرس رو کم کردم و هر موقع که دیدم حمله پانیکی داره بهم دست میده می گفتم که فقط ۲۰ ثانیه فرصت داری که بری و تا ۲۰ میشمردم بعدش حمله خود به خود رفع میشد. این تکنیک ۲۰ ثانیه رو توی اینترنت دیدم و واقعا موثر بود برام . من حتی به تپش قلب های خیلی بدی هم دچار شدم . تقریبا ۲ هفته پیش هم شب با تپش قلب شدید از خواب پریدم و باز بعد از یکسال که حمله نداشتم ‌، حمله بهم دست داد و دیدم نفسم داره میگیره از جام بلند شدم و باز گفتم فقط ۲۰ ثانیه فرصت داری و یه لیوان آب خوردم و حمله رفع شد . می خوام بهت بگم که حتی پیش روانشناس یا روانپزشک هم بدی این خودتی که فقط می تونی به خودت کمک کنی . مشکلات ارزش اینو ندارن که سلامتیمون رو به خاطرشان به خطر بندازیم. من چون در مراحل ابتدایی پلتیک بودم خیلی زود تونستم خودم رو درمان کنم ولی شما اگه می بینی داره پیشرفت میکنه به روانشناس خوب مراجعه کن . برات آرزوی سلامتی و موفقیت میکنم .
      این علایم پانیک اتکه نه اون چیزی که دوستمون تو پست اول نوشته.
      لطفا علایم خود را گوگل نکنید!

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام به همگی دوستان
      تصمیم گرفتم امروز بیام انجمن شجاعتمو جمع کنم
      و یه سوال بپرسم

از شما کسی دچار پانیک اتک میشه
      چطور تونستین حلش بکنید

من سالها افسردگی داشتم و خودمو به اون راه میزدم و بی توجه بهش بودم یه حسی از درون نمیذاشت فرو بپاشم شده بود چند بار حالم خیلی بد باشه ولی این بار خیلی بدتر شدم یه سه هفته ای میشه کاملا تو اتاقم یه روزایی کاملا میخوابم یه موقعهاییم دو روز بیدارم بیرون نمیتونم برم حمام میرم حمله بهم دست میده بیشتر شبا با پتو میرم پشت بوم انگار تو خونه نمیتونم نفس بکشم لطفا لطفا اگر تجربه ای دارید کمک کنید
      اوضاع خوبی ندارم و مشاورم نمیتونم برم
      خانواده ام خبر ندارن
      سالهاست نمیدونن
      فکر میکنن اینها رفتارهامه حوصله ندارم باهاشون حرف بزنم همش خوابم کم اشتها شدم همش یه طرف اینکه دیگه هیچ حسی ندارم حالم رو خرابتر میکنه اگه کسی کنارم گریه کنه هم هیچ حسی ندارم چند روز پیش مامانم میگفت اگه من بمیرم یه زنگ میزنی میگی متاسفم
      چون تو این چند سال خیلی ازشون فاصله گرفتم بعد از یه اتفاق تو خانواده که من خاک برسر تنها کسیم که ازش خبر داشت و افسردگیم تو بلوغ تو مدرسه که تا اخر پیش دانشگاهیم بولیای مدرسه ول کن نبودن دروغ چرا... دوبارم میخواستم خودکشی کنم ولی الان هیچ حسی دیگه ندارم یه زمانی خیلییی گریه میکردم الان دیگه گریه ام نمیتونم بکنم خستم خیلی خسته
      دوست دارم ادامه بدم چند تاکنکور خراب کردم چندسال تو اتاق بودم و همه فکر میکردن درس میخونم
      امیدوارم این اولین بار و اخرین باری باشه که اینا رو گفتم
      دمتون گرم که خوندید
      هدفم زیر سوال بردن شخصی نیست، ولی وقتی مشکل حادی داری، نباید از افرادی که نه دانش و نه تجربشو دارن سوال کنی
      همه اینجا قصدشون کمک کردنه ولی این حرفا کاریو از پیش نمیبره، اگه میخوای مشکلت رفع شه حتما با دکتر صحبت کن چون در غیر این صورت، حرفای بقیه گمراهت میکنه

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moboer نمایش پست ها
      هدفم زیر سوال بردن شخصی نیست، ولی وقتی مشکل حادی داری، نباید از افرادی که نه دانش و نه تجربشو دارن سوال کنی
      همه اینجا قصدشون کمک کردنه ولی این حرفا کاریو از پیش نمیبره، اگه میخوای مشکلت رفع شه حتما با دکتر صحبت کن چون در غیر این صورت، حرفای بقیه گمراهت میکنه
      حرفتون کاملا درسته . ایشون علائم حادی دارن و باید حتما به پزشک مراجعه کنند . ولی خودشون توی پست اول گفتن که نمی تونن برن پیش مشاور . در حالی که واقعا نیاز دارن برن. ما هم همه قصد کمک داریم ولی این کمک ها کاریو از پیش نمی بره.

11. Top | #41
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      از همه تون واقعا مچکرم به خاطر نظراتون میدونم خیلی شاید احمقانه و ناشی گرایانه باشه که از تو اینترنت یا به قول شما گوگل کمک میگیرم ولی با توجه به شرایط خونواده ام نمیتونم پیش مشاور برم شاید از هرطرفی نگاه کنی مسخرست این وضع ولی اینم یه دلیل این تجربست

۳صفحه بافت
      ۶صفحه کتاب دلایلی برای زنده ماندن

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nazanin.mrd نمایش پست ها
      ترکیب افسردگی با کنکور سمی ترین چیزیه که تجربه اش میکنم.نزدیک به ۵ ساله ک افسردگی دارم و تابه حال چندین بار تا یک قدمی خودکشی رفتم و برگشتم .چندین بار به خانواده اعلام کردم که من افسردگی دارم اما نمیدونم چرا خانواده های ایرانی درمقابل پذیرش این موضوع مقاومت میکنن و حقیقتا از توان یه فرد افسرده خارجه که بخواد با خانواده درمورد این موضوع جدل کنه پس بیخیال میشه.منم بیخیال شدم هرروز بیشتر تو این بیماری غرق شدم.اولین کنکورم سال ۹۵ بود که چندین ماه قبل کنکورم افسردگیم شروع شده بود کنکور ک خراب کردم افسردگیم بیشتر شد زیربار حرف های بقیه و خانواده بودم ک تصمیم گرفتم پشت کنکوری بشم چون واقعا بچه درس خون و زرنگی بودم معدل نهاییم ۱۹.۸۴ بود نمیتونستم هررشته ای برم. افسردگیم نمیزاشت صبح ها از خواب بیدارشم و درس بخونم اصلا انرژی نداشتم احساس لذت درونم مرده بود. افسردگی ۵ سال از زندگی و جوونیمو ازم گرفت من هرسال باهمین وضع چون خانوادم فکرمیکردن دارم درس میخونم سرجلسه کنکور حاضرمیشدم و ساعت ۹ برمیگشتم خونه. اینا رو گفتم ک بدونی شرایط تو رو کامل درک میکنم. تو یه مقاله خوندم ک ۵۰ درصد افسردگی ها به مرور زمان رفع میشن اما ۵۰ درصد بقیه نیاز به مراجعه پیش روانشناس و روانپزشک دارن .اگه میتونی به پزشک مراجعه کن و خودتو نجات بده.افسردگی من مثل ۵۰درصد اول بود ویه مدته کمترشده البته خودمم دارم سعی میکنم باهاش مقابله کنم. صبح ها نسبت ب گذشته زودتربیدار میشم درس خوندنمو برای کنکور شروع کردم که خیلی خیلی سخته . ببین خودت میتونی کاری برای خودت بکنی یا نه مثلا سبک زندگیتوتغییر بدی و... اگه نه ازکسی کمک بگیر .افسردگی بدترین تجربه زندگیمه ۲۲سالمه و خیلی از زندگی عقبم شاید مسخره باشه اما من هنوز موبایل ندارم چون ازخانوادم خواسته بودم هروقت رفتم دانشگاه برام بخرن هنوزم ک دانشگاه نرفتم همه مسخرم میکنن .
      به خانواده اعلام کردی؟ خانواده ایرانی؟ نه واقعا انتظار داشتی خانواده ایرانی مشکل روحیتو درک کنن؟ ( داخل پرانتز . من با 1 درصد از والدین که قبل به دنیا اوردن فرزند کامل جوانبشو بررسی میکنن و مطالعه فراوانی میکنن و خیلی آگاهی زیادی دارن کاری ندارم . روی صحبت با عموم والدینه که بخاطر دو تا ضرب المثل هر که دندان دهد نان دهد و هر درختی باید میوه ای داشته باشه شما رو بدنیا اورده و از این کار خود بسیار خرسند میباشند هستش ) از نظر خانواده ایرانی اگر شما غذایی برای خوردن داشته باشی و مورد مزاحمت جنسی قرار نگیری یعنی بصورت کامل تربیت شدی و هیچ کسی بهتر از شما تربیت نشده . مشکلات روحی و نمیدونم اظطراب و اینجور چیزا که سهله . حتی اهمیتی نمیدن که بفهمن چرا بچه ناراحتو دپرسه . حالا میگذریم . به قول دوستان اینجا شاید کسی نتونه کمکت کنه . توصیه میکنم با یه مشاور خوب یا روانپزشک مشورت کنی و زندگیو سخت نگیری . مرسی که خوندیش
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

13. Top | #43
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      منم یه سری مشکلات مثل تو داشتم که با رفتن پیش روانپزشک حل شد. به خانوادم نگفتم که رفتم و یه مدت دارو مصرف کردم ولی چون حوصله نداشتم یه روز بفهمن و بگن چرا نگفتی خودم به مامانم گفتم. الان دیگه درکم می کنه. من اختلال شخصیت مرزی دارم و یه جورایی حسی که میگی رو درک می کنم هرچند تا حالا پانیک اتک نداشتم، اما اضطرابی که یهو میاد سراغم مثل یه پانیک اتک خفیف می مونه. الان حالم بهتر شده، قبلا انگیزه ام کمتر بود و بی حوصله بودم ولی الان انگیزه بیشتری برای خوندن دارم و آرامشمم بیشتره. بهت پیشنهاد می کنم حتما پیش روانپزشک بری و خانوادتم در جریان بذاری تا درکت کنن.

14. Top | #44
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      از همه تون واقعا مچکرم به خاطر نظراتون میدونم خیلی شاید احمقانه و ناشی گرایانه باشه که از تو اینترنت یا به قول شما گوگل کمک میگیرم ولی با توجه به شرایط خونواده ام نمیتونم پیش مشاور برم شاید از هرطرفی نگاه کنی مسخرست این وضع ولی اینم یه دلیل این تجربست

۳صفحه بافت
      ببین به من اعتماد کن تو باید بطور جدی یه ورزش رو دنبال کنی... یه ورزش که جونت رو از بدنت دراره.مطمئن باش هم استرست کم میشه هم افسردگیت کم میشه. واقعا حرف درستی بود که میگفتن ذهن سالم در بدن سالم.یه باشگاه ثبت نام کن روزی دوساعت خیلی جدی و محکم ورزش کن و این افکار نازک و ضعیف رو از بین ببر . اینکه یک جا بشینی و کتاب های کنکورم جلوت و به اینده هم فکر کنی،انتظار داری روحیه هم داشته باشی؟اینا فیل رو از پا در میاره چه برسه به یه جوون بیست ساله.
      تا وقتی خودت رو در شرایط جدید قرار ندی و جور دیگه زندگی نکنی شرایط همینه.
      در رابطه با مشاور هم کاملا درک میکنم که ممکنه خانواده همکاری نکنن ، اما من بهت پیشنهاد میدم از پکیج های روانشناسی که توی اینترنت و تلگرام هست کمک استفاده کنی چون خییییییییلی کمک کنندس و دیدت رو به زدگی تغییر میده.من خودم یک سالی میشه هر شب قبل خواب یک وویس از دکتر هلاکویی گوش میدم و واقعا منو ارتقا داده. توی تلگرام بزنی دکتر هلاکویی وویس هاش میاد میتونی رایگان استفاده کنی.
      خوب میشی چون چار ای نداری
      آغوشم بااازه ،مثا دهن مردم .
      ویرایش توسط DrDark13 : 07 دی 1399 در ساعت 18:59

15. Top | #45
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات

۳صفحه بافت
      ببین دوست عزیرم من هم مثل شما در یک زمانی شدیدا درگیر مشکلات روحی روانی بودم و همچنان هم دارو مصرف میکنم و روانپزشک و ... هم رفتم و مفید بوده .
      الان هم نمیخوام هی بگم برو پزشک حضوری و اینا .
      فقط اگر مشکل داری برای ملاقات حضوری با یک روانپزشک از سایت های دارای خدمات سلامت مثل زوپ و مدافون و اسنپ دکتر و دکتر ساینا و .... استفاده کن .
      اونجا پزشک ها و روانپزشک های خبره ای دارند که میتونید با هزینه کمتر و از همه بهتر بدون رفت و آمد آنلاین مشکلتون رو بگید و کاملا پیگیر بشید .
      پیشنهاد من زوپ هست .
      این تجربه هم حاصل این بود که در دوران کرونا نیاز داشتم به دلیلی برم دکتر اما از این سایت ها استفاده کردم با هزینه کمتر و نتیجه خوبی هم گرفتم . ( توی نت بگردی کد تخفیف هم دارن )
      حتما امتحان کنیا !

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن