خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 83

موضوع: پلیس زن

1. Top | #31
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ببخشید که این موضوع به دل شما ننشست
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

جمع کنین بابا بحث ررِِِِ . کم دم از ناموس و پهلوان بازی بزنین ، خانوماهم کم فمینیسیتی بازی دربیارین
      نشستین واس خودتون مقاله توضیح المسائل نوشتین الحق و النصاف به غیر از اینکه اعصابتون و فکرتون رو به هم زد چیز دیگه داشت ؟ اصلا نتیجش چی؟ کم تو فضای مجازی اروغ بزنیم ! واقعا میگم الان اینقدر جر بحث نتیجش چیشد؟ مملکت عوض شد یا شما به خواستتون رسیدین؟ چرا مثلا دوست داریم حالا هرچیزی شده تعصباتمون رو به زور به یکی ملزم کنیم؟ نخود نخود هرکه رود خانه خود . ادمینای گوگولی لطفا این چار پنج پست رو + مال من بحذفید . تشکر

ضمنا دوست عزیز فردی مرکوری هیتلر( درود ممد ار بر او باد ) نقطه عطف تاریخ بود مثل نقطه عطف تاریخ که قورمه سبزی کشف شد
      ...

2. Top | #32
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Egotist نمایش پست ها
      سلامگزینه های رو میز شما نیروانتظامی ، ارتش و سپاه میتونه باشه . که 2 حالت هستیا درجه داری و یا از طریق دانشکده افسری که آزمون دارهدر هر حالت یکسری شرایط دارن مثل محدودیت سنی و اسلام و حتی تشیع و معدل و قد و وزن .درجه داری بدون آزمون هست و اصلا توصیه نمیشه . اگر سنت هنوز خیلی بالا نرفته و با این سبک فضاها مشکل نداری من دانشکده افسری ارتش یا سپاه پیشنهاد میکنمیکسری سرچ بکنین تو نت هست شرایطشنوبت های ثبت نامشون هم از حوالی دی شروع میشه!و در آخر نا گفته نمونه که
      فایل پیوست 95507
      دانشگاه افسری ارتش،بانو نمیپذیره شمام ما پلیس نشده مارو ب فحش بستیا
      ویرایش توسط indomitable : 11 آذر 1399 در ساعت 21:08

3. Top | #33
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط B_m10m_O نمایش پست ها

1) وقتی توی بحثی مشارکت ندارین، دلیلی هم نداره که نگران اعصاب و ذهن افراد درگیر اون بحث باشین؛ مادرمون که نیستید : ) )
      2) نتیجه؟ مگه هدف از بحث کردن، به نتیجه رسیدن یا قانع کردن طرف مقابله؟ بحث و گفتگو، خودش به خودی خود اصالت داره و ارزشش وابسته به نتیجه ی احتمالی حاصل از اون نیست؛ چرا که همون روشن شدن مفاهیم و به محک نقد و بحث زدن عقایدمون، باعث پالایش و به پرسش کشیدنشون میشه و ما رو از جزم گرایی خام دور می کنه. در یک کلمه: هر پرسش راهی می گشاید.
      3) اگه قرار باشه چیزی مملکت رو عوض کنه، کشوندن چنین بحث هایی در مورد «حق» و «حقوق» انسانی به سطح جامعه است. فراگیر کردنش و نهادینه شدنش. بزرگ ترین مشکل و سخت ترین مانع در راه تجدد ایران، جا نیفتادن مفهوم مدرن «حق» (چه در قانون و چه در اذهان عامه) بوده و هست.
      4) به بحث گذاشتن عقاید مختلف و سنجش اون ها به معنی «زور چپون کردن» تعصبات و عقاید نیست! بلکه برعکس، همین حرف شما علیه بحث و گفتگوئه که جنبه «زور چپون کردن» نظم موجود با ممانعت از پا گرفتن هر بحثی رو داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط mlt نمایش پست ها
      ببخشید که این موضوع به دل شما ننشست

سلام با عرض معذرت چیزایی رو که نوشتین نخوندم اصلا .
      چون چه شما بگی و اصلا انجمن 700 تا پست ایجاد کنی اخرش چی میشه؟ اصلا تاثیری تو زندگی شما داره؟ اصلا قدرتی الان داریم که ناله میکنیم و چیز ناله میکنیم و به دنبال اینیم که شرایط بر وفق مراد باشه؟ اصلا تمام اکانت ها و اعضا موافق تئوری ها و نظرات شما ! جز یه حساب های کاربری مجازی که قانعشون کردین چی ایدتون میشه؟

تو این ایران همه ناله میکنن ، مرده یکی بیاد شرایط رو درست کنه ، وگرنه بیشتر از همه شوفر های تاکسی بلدن جمله قشنگ و فلسفی بسرایند . /
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

4. Top | #34
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

1) وقتی توی بحثی مشارکت ندارین، دلیلی هم نداره که نگران اعصاب و ذهن افراد درگیر اون بحث باشین؛ مادرمون که نیستید : ) )
      2) نتیجه؟ مگه هدف از بحث کردن، به نتیجه رسیدن یا قانع کردن طرف مقابله؟ بحث و گفتگو، خودش به خودی خود اصالت داره و ارزشش وابسته به نتیجه ی احتمالی حاصل از اون نیست؛ چرا که همون روشن شدن مفاهیم و به محک نقد و بحث زدن عقایدمون، باعث پالایش و به پرسش کشیدنشون میشه و ما رو از جزم گرایی خام دور می کنه. در یک کلمه: هر پرسش راهی می گشاید.
      3) اگه قرار باشه چیزی مملکت رو عوض کنه، کشوندن چنین بحث هایی در مورد «حق» و «حقوق» انسانی به سطح جامعه است. فراگیر کردنش و نهادینه شدنش. بزرگ ترین مشکل و سخت ترین مانع در راه تجدد ایران، جا نیفتادن مفهوم مدرن «حق» (چه در قانون و چه در اذهان عامه) بوده و هست.
      4) به بحث گذاشتن عقاید مختلف و سنجش اون ها به معنی «زور چپون کردن» تعصبات و عقاید نیست! بلکه برعکس، همین حرف شما علیه بحث و گفتگوئه که جنبه «زور چپون کردن» نظم موجود با ممانعت از پا گرفتن هر بحثی رو داره.

من جواب باقی دوستان مخالف نظرم رو نمیدم،چون میدونم اونا بر پایه احساسات تصمیم گیری میکنند،ولی چون میدونم شما با این طرز نوشتاریتون آدم بافهم و کمالات هستید و گفتمان مرا میفهمید و سواد کافی در زمینه سیاست رو دارید پاسخ شما را میدهم:
      ببینید در ارتش های های امروزی ما دو نوع تمدن داریم که هر کدوم رو نقش افرینی زن ها در آن تمدن را بازگو می کنم:
      تمدن های شرقی:از تمدن های شرقی اگر جنگی رخ بده،به احتمال بالای اکثریت آنها زن رو وارد جنگ نمی کنند)که با توجه به اندک سواد من چند کشور احتمال داره اینکارو بکنن:
      کره شمالی:یه کشور کاملا امپریالیستی هستش که در سربازی هم زن های اونا مشارکت دارند(با اینکه بعیده بازم در جنگ های خودشون از زن در تیپ های زمینی استفاده کنند،ولی مطمئنا در ارتششون تعداد کثیری زن دارند!
      چین:بر پایه کمونیستی (البته آبکی شده اش و بیشتر طرفای لنینیستی میخوره)،این ارتششون هم زن دارند،ولی تا الان بنده ندیدم در رژه های خودشون در نیروهای زمینی ارتش زن هم وارد کنند(گفتم زمینی،مطمئنا در نیروهای دریایی و هوایی خیلی تعداد زن ها بیشتر هستش تا زمینی!)
      روسیه(شوروی سابق):اگر همون شوروی بود،مطمئنا زنان رو هم وارد بازی میکرد(خودتون میدونید دیگه دیدگاه کمونیستی چجوریه هستش)،ولی الاندیگه چون شوروی منحل شده،بعید به نظر میرسه مثل همون دیدگاه شوروی زن رو وارد جنگ کنند(البته ممکنه در اواخر جنگ و رو به شکست بودند،اینکارو بکنند)
      و اما تمدن های غربی:
      آمریکا و اتحادیه ناتو(به غیر از یکی):در ارتش خودشون زن هم دارند،ولی در هیچ جنگی که تا الان رخ داده مثلا بین آمریکا و ویتنام و فیلیپین و جنگ جهانی دوم ... هیچ منبعی نگفته که ارتش آمریکا زن رو وارد بازی کرده باشه(و همچنین 50 درصد نیروهای زن آمریکایی در دریا مستقر هستند که این خودش نمیایانگر اینه که از زن در وهله آخر استفاده میشه(مثل هر کشوری دیگه)
      کره جنوبی و ژاپن:این دو تا کشور از نظر من اصلا تا 10 سال دیگه نمیشه ازشون به عنوان تمدن شرقی یاد کردش(به علت هجمه فرهنگی)،ولی در این دو کشور که ژاپن که هیچی!چون ارتش خاصی نداره و به آمریکا وابسته اس(شاید تک و توک کماندوهای زن تربیت کنه!)،ولی در کره جنوبی به شخصه حتی اگر سریال هاشون رو نگاه کنید،میبینید در ارتششون به خصوص نیروی هوایی زن رو دخیل کرده اند
      خب پس تا اینجا دیدیم سهم زن و مرد در هیچ ارتشی برابر نیست و هر کشوری جنگیدن مردارو(هم از لحاظ دیدگاه غیر نظامی و هم قدرت بدنی) دخیل نکرده که میمونه یک کشور خاص که زن رو خیلی جدی وارد عرصه جنگ میکنه و اون کسی نیست جز رژیم صهونیستی!فقط همین کشوره که سهم زن و مرد در جنگ کاملا برابره!
      بازم میگم،بنده در اینجا قصد بحث و جدل سیاسی رو ندارم،فقط چون دیدم شمارو رو میشه با پایه منطق و ارائه اسناد به گفتگو نشست و نه بر پایه احساسات شخصی و پاره از اخبار(طرف میگه هیتلر ایراد تاریخ بوده،خب دوست گرامی چرا وقتی اندکی کتاب و تاریخ مطالعه نمیکنید این حرفارو میزنید؟!)تصمیم میگیرند،با اون دوستان هر چی هم حرف بزنه آدم فایده ای نداره!
      پ ن: این طرز حرف زدنتون و این همه سواد اجتماعی و سیاسی منو یاد یکی انداخته،ببخشید شما رشتتون رو هم مرتبط با سیاسته؟
      ویرایش توسط mohammad1381 : 12 آذر 1399 در ساعت 04:49

5. Top | #35
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      با سلام از کافی نت بپرسین اونا از فراخوان ها خبر دارن حتماااا حتمااااا و اینکه بدونین حقوق درجه داری با افسری فرق میکنه
      افسری مثلرتربیت معلم۴ سال دانشکده جزسوابق
      حساب میشه و خب دیگه همش باید چادر سرتون باشه و اینکه مثلا درجه داری دیر تر از افسری تعویض درجه دارن و در اخر هم بازنشسته بشین با کسی که اندازه شما خدمت کرده دانشکده ای بوده هم اختلاف درجهدارین و هم اختلاف حقوق و اینکه بهتون پاسپورت نمیدن تا بازنشسته شین مگر برای سفر هار زیارتی و خب دیگه یه جور عقد محسوب میشه
      و باید بتونین کنترل کنید اعصاب و روانتون رو
      خدمات اجتماعی خوبی دارن اما خب.......
      امیدوارم موفق باشین
      25 : 32 : 13 : 00

6. Top | #36
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط samin.key نمایش پست ها
      اولا زن ناموس هیچکس نیست و تصمیمات و جسم و روح خودش در اختیار خودشه و به خودش مربوطه همونطور که یک مرد ناموس کسی نیست
      دوما کدوم دشمن و جنگ دقیقا!!! ؟؟؟ ...هه .... نکنه اون ۱۵۰۰ نفر از هموطنامون رو میگید که با سرکوب و کشتن تو آبان خونین ساکت شدن ؟ یاشایدم منظورتون از دشمن هواپیما مسافر بری اوکراینی بود درسته ؟ ارتش و سپاه خیلی هنر کنن گل به خودی نزنن بقیش پیشکش ....اصلا دلواپس نباشید یه زن که هیچی خیلیا شهید شدن و کسی ککش هم نگزید
      پ . ن : از شما تعجب میکنم جناب با خوندن اون همه کتاب سیاسی و علمی داشتن همچین تحلیلاتی یکم مضحک و خنده داره
      پ.ن ۲: دوست نداشتم این حرفا رو اینجا بزنم و میدونم ممکنه برام تبعات داشته باشه ولی هر چی باشه بهتر از اینه که بشینی و خیلی راحت هر چیزی بشنوی دم نزنی
      در ضمن،سمین خانم که به مهدی خانم!میگید ممد آر بیشعور و احمقه،این طرز حرف زدن زشت نیست،واقعا برای تربیتتون متاسفم!

7. Top | #37
      rz1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      با ذکر صلوات محمدي تاپيک را ببنديد

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام منم به شدت به خدمت در یگان های ویزه نوپو یا واحد ضد تروریسم وزارت اطلاعات که از قضا از طریق کنکور ومصاحبه دانشجو میگیره علاقه مندم منتها یکی از چشام 7 دهم و نمیشه متاسفانه برم کلا هم مشاغل نظامی محدودیت زیادی دارند خیلی از مایی که از بیرون مینگریم قشنگه اما وقتی بری توش میبینی همچین اش دهن سوزی نیست

9. Top | #39
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد زد نمایش پست ها
      سلام منم به شدت به خدمت در یگان های ویزه نوپو یا واحد ضد تروریسم وزارت اطلاعات که از قضا از طریق کنکور ومصاحبه دانشجو میگیره علاقه مندم منتها یکی از چشام 7 دهم و نمیشه متاسفانه برم کلا هم مشاغل نظامی محدودیت زیادی دارند خیلی از مایی که از بیرون مینگریم قشنگه اما وقتی بری توش میبینی همچین اش دهن سوزی نیست
      یعنی منک چشمم یکیش یکه و یکیشم یکو ۷۵ صدم نمیتونم برم؟

اخه پارتیمون کلفته

10. Top | #40
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من نگفتم ایشون بی شعور و احمقه گفتم ایشون شعور کافی ندارن و کم شعوری (که دقیقا همین واژه رو گفتم و چیز عجیبیم نیست چون همه ما درجه هایی از شعور رو نداریم که خود من هم شاملش میشم ) ابدا فحش نیست از دید من نادانی (احمقی ....که البته من همچین واژه ای رو نگفتم ) هم همچنین یه خصیصه هست که نیاز به درمان داره .... شما و ایشون میتونید با مطالعه کتاب بی شعوری پی به این نکته ببرید ..... و از دوستمم خواهش کردم با این افراد که در مقابل فهم انقدر مقاومت میکنن هم کلام نشه چون این موضوع رو خودم آغاز کردم و دوست ندارم به دوستام اهانت بشه
      .... و یک نکته خیلی اساسی دیگه که حتما باید کتاب مذکور رو شما مطالعه کنید اینه که یاد بگیرید پیام های بازدید کننده شخصین و حرفای این و اون رو خوندن کار جالبی نیست ....البته که من با واژه مهدی خانوم با تربیت شما هم آشناییت پیدا کردم ....
      گر چه بنده وکیل و وسیع حاج ممد نیستم و ایشون حق دارند خودشون تصمیم بگیرند،ولی از یه چزی خوشم اومد،اینکه میگید سطح شعور من و ایشون از شما پایینتره،آبجی،من نمیخوام حرف بزنم ولی خدایی الان سطح معلومات و شعور شما بالاتره؟!
      و در ضمن من مهدی خانوم گفتم چون توی یه تاپیک دیگه قضیه ای پیش اومده بودش که بهتره بازگو نکنم!

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      من جواب باقی دوستان مخالف نظرم رو نمیدم،چون میدونم اونا بر پایه احساسات تصمیم گیری میکنند،ولی چون میدونم شما با این طرز نوشتاریتون آدم بافهم و کمالات هستید و گفتمان مرا میفهمید و سواد کافی در زمینه سیاست رو دارید پاسخ شما را میدهم:
      ببینید در ارتش های های امروزی ما دو نوع تمدن داریم که هر کدوم رو نقش افرینی زن ها در آن تمدن را بازگو می کنم:
      تمدن های شرقی:از تمدن های شرقی اگر جنگی رخ بده،به احتمال بالای اکثریت آنها زن رو وارد جنگ نمی کنند)که با توجه به اندک سواد من چند کشور احتمال داره اینکارو بکنن:
      کره شمالی:یه کشور کاملا امپریالیستی هستش که در سربازی هم زن های اونا مشارکت دارند(با اینکه بعیده بازم در جنگ های خودشون از زن در تیپ های زمینی استفاده کنند،ولی مطمئنا در ارتششون تعداد کثیری زن دارند!
      چین:بر پایه کمونیستی (البته آبکی شده اش و بیشتر طرفای لنینیستی میخوره)،این ارتششون هم زن دارند،ولی تا الان بنده ندیدم در رژه های خودشون در نیروهای زمینی ارتش زن هم وارد کنند(گفتم زمینی،مطمئنا در نیروهای دریایی و هوایی خیلی تعداد زن ها بیشتر هستش تا زمینی!)
      روسیه(شوروی سابق):اگر همون شوروی بود،مطمئنا زنان رو هم وارد بازی میکرد(خودتون میدونید دیگه دیدگاه کمونیستی چجوریه هستش)،ولی الاندیگه چون شوروی منحل شده،بعید به نظر میرسه مثل همون دیدگاه شوروی زن رو وارد جنگ کنند(البته ممکنه در اواخر جنگ و رو به شکست بودند،اینکارو بکنند)
      و اما تمدن های غربی:
      آمریکا و اتحادیه ناتو(به غیر از یکی):در ارتش خودشون زن هم دارند،ولی در هیچ جنگی که تا الان رخ داده مثلا بین آمریکا و ویتنام و فیلیپین و جنگ جهانی دوم ... هیچ منبعی نگفته که ارتش آمریکا زن رو وارد بازی کرده باشه(و همچنین 50 درصد نیروهای زن آمریکایی در دریا مستقر هستند که این خودش نمیایانگر اینه که از زن در وهله آخر استفاده میشه(مثل هر کشوری دیگه)
      کره جنوبی و ژاپن:این دو تا کشور از نظر من اصلا تا 10 سال دیگه نمیشه ازشون به عنوان تمدن شرقی یاد کردش(به علت هجمه فرهنگی)،ولی در این دو کشور که ژاپن که هیچی!چون ارتش خاصی نداره و به آمریکا وابسته اس(شاید تک و توک کماندوهای زن تربیت کنه!)،ولی در کره جنوبی به شخصه حتی اگر سریال هاشون رو نگاه کنید،میبینید در ارتششون به خصوص نیروی هوایی زن رو دخیل کرده اند
      خب پس تا اینجا دیدیم سهم زن و مرد در هیچ ارتشی برابر نیست و هر کشوری جنگیدن مردارو(هم از لحاظ دیدگاه غیر نظامی و هم قدرت بدنی) دخیل نکرده که میمونه یک کشور خاص که زن رو خیلی جدی وارد عرصه جنگ میکنه و اون کسی نیست جز رژیم صهونیستی!فقط همین کشوره که سهم زن و مرد در جنگ کاملا برابره!
      بازم میگم،بنده در اینجا قصد بحث و جدل سیاسی رو ندارم،فقط چون دیدم شمارو رو میشه با پایه منطق و ارائه اسناد به گفتگو نشست و نه بر پایه احساسات شخصی و پاره از اخبار(طرف میگه هیتلر ایراد تاریخ بوده،خب دوست گرامی چرا وقتی اندکی کتاب و تاریخ مطالعه نمیکنید این حرفارو میزنید؟!)تصمیم میگیرند،با اون دوستان هر چی هم حرف بزنه آدم فایده ای نداره!
      پ ن: این طرز حرف زدنتون و این همه سواد اجتماعی و سیاسی منو یاد یکی انداخته،ببخشید شما رشتتون رو هم مرتبط با سیاسته؟
      درود : )

با توجه به روند جهانی سازی و گلوبالیزاسیون، من خیلی این تقسیم بندی های شرقی و غربی رو نمی پسندم. اما به هرحال؛
      البته یه چیزی ... کره شمالی یه قدرت امپریالیستی نیست. اتفاقا یه کشور ضد امپریالیسمه. ولی کره شمالی و چین (که کمونیسم مائوئیستیه نه لنینیستی) هم «ایده» اصلی حکومتشون از غرب گرفته شده. چه سوسیالیسم چه لیبرالیسم و چه محافظه کاری (و اساسا مفاهیم مدرن سیاسی) توی غرب مدرن تکوین پیدا کردن و بعد به سایر جاهای دنیا منتشر شدن (همون روند جهانی سازی که گفتم).
      نحله های چپ هم (حتی در نوع کره شمالی و شوروی اش) ابتدا در غرب در برابر محافظه کاری مسلط پدید اومدن که به شدت به سنت مسیحی و حق مالکیت و ... پایبند بود؛ به همین دلیل چپ ها در مخالفت با اون ها به سمت حقوق برابر و ... پیش رفتن و این شکل رو پذیرفتن.
      البته الان اینا بحث های تاریخیه و الان این مسئله ها تا حد زیادی حل شده و مسائل جدیدی پدید اومده.
      بحث اصلی برابری سهم نبود. همین الان هم تو جاهای مختلف، معمولا مردان بیشتری درگیر هستن تا زنان. بحث سر «فرصت برابر» بود. یعنی منظور اصلی این بود که «زن امروزی» امکان شرکت در ارتش رو هم (مثل بسیاری از مشاغل دیگه) داره و محدودیت قانونی ای در برابرش وجود نداره. حالا این که خود زنان چقدر به این سمت میرن و چه سهمی دارن، بحث دیگه اییه.
      قوانین جایی مثل اسرائیل هم فرق ماهوی بزرگی با بقیه کشورهای غربی نداره. فقط تو اسرائیل ( به علت شرایط ویژه و حساس این کشور محاصره بین دشمنان ) خدمت سربازی زنان هم اجباریه. وگرنه حضورشون تو ارتش هم مثل بقیه کشورها، به اختیار خود شخصه.

پ.ن 1: ژاپن ارتش مستقل و قدرتمندی هم داره.
      پ.ن2: نیروی دریایی قدرتمند ترین بخش ارتش آمریکاست و توی جنگ های خیلی زیادی درگیر بوده (آخریش جنگ خلیج فارس و لیبی ویا حمله موشکی به سوریه در دوران ترامپ!) هرچند زنان تو نیروی هوایی و بقیه بخش ها هم هستن.
      پ.ن3: نه رشته ام ربطی به سیاست یا علوم انسانی نداره.

هرگز فراموش نکن که «چه‌کسی» هستی؛ چون"دنیا" فراموش نمی‌کنه. /

«رندی» دیدم نشسته بر خنگ زمین
      نه کفر و نه اسلام، نه دنیا و نه دین
      نه حق، نه حقیقت، نه شریعت نه یقین
      اندر دو جهان که را بود زهره این

12. Top | #42
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

درود : )

با توجه به روند جهانی سازی و گلوبالیزاسیون، من خیلی این تقسیم بندی های شرقی و غربی رو نمی پسندم. اما به هرحال؛
      البته یه چیزی ... کره شمالی یه قدرت امپریالیستی نیست. اتفاقا یه کشور ضد امپریالیسمه. ولی کره شمالی و چین (که کمونیسم مائوئیستیه نه لنینیستی) هم «ایده» اصلی حکومتشون از غرب گرفته شده. چه سوسیالیسم چه لیبرالیسم و چه محافظه کاری (و اساسا مفاهیم مدرن سیاسی) توی غرب مدرن تکوین پیدا کردن و بعد به سایر جاهای دنیا منتشر شدن (همون روند جهانی سازی که گفتم).
      نحله های چپ هم (حتی در نوع کره شمالی و شوروی اش) ابتدا در غرب در برابر محافظه کاری مسلط پدید اومدن که به شدت به سنت مسیحی و حق مالکیت و ... پایبند بود؛ به همین دلیل چپ ها در مخالفت با اون ها به سمت حقوق برابر و ... پیش رفتن و این شکل رو پذیرفتن.
      البته الان اینا بحث های تاریخیه و الان این مسئله ها تا حد زیادی حل شده و مسائل جدیدی پدید اومده.
      بحث اصلی برابری سهم نبود. همین الان هم تو جاهای مختلف، معمولا مردان بیشتری درگیر هستن تا زنان. بحث سر «فرصت برابر» بود. یعنی منظور اصلی این بود که «زن امروزی» امکان شرکت در ارتش رو هم (مثل بسیاری از مشاغل دیگه) داره و محدودیت قانونی ای در برابرش وجود نداره. حالا این که خود زنان چقدر به این سمت میرن و چه سهمی دارن، بحث دیگه اییه.
      قوانین جایی مثل اسرائیل هم فرق ماهوی بزرگی با بقیه کشورهای غربی نداره. فقط تو اسرائیل ( به علت شرایط ویژه و حساس این کشور محاصره بین دشمنان ) خدمت سربازی زنان هم اجباریه. وگرنه حضورشون تو ارتش هم مثل بقیه کشورها، به اختیار خود شخصه.

پ.ن 1: ژاپن ارتش مستقل و قدرتمندی هم داره.
      پ.ن2: نیروی دریایی قدرتمند ترین بخش ارتش آمریکاست و توی جنگ های خیلی زیادی درگیر بوده (آخریش جنگ خلیج فارس و لیبی ویا حمله موشکی به سوریه در دوران ترامپ!) هرچند زنان تو نیروی هوایی و بقیه بخش ها هم هستن.
      پ.ن3: نه رشته ام ربطی به سیاست یا علوم انسانی نداره.

واقعا گفتگو با شما لذت بخشه،ولی باید چند نکته رو عرض کنم:
      1_چین تا طرفای 1996 دیدگاه مائوئیستی بودش والان تغییر دیدگاه داده و بیشتر هم از نظر من و هم کارشناسان سیاسی مطرح شرق کاملا داره به سمت دیدگاه لنینیستی میره(بخاطر همینه امسال صندوق بین الملی پول گفته چین داره از خیلی از کشور ها نه تنها جلو زه،بلکه داره فاصله تولید ناخالص داخلیش رو هم زیادتر میکنه(یکی از مرفه ترین کشورهای جهان برای طبق کارگر هم همین کشور هستش و دیگاه لیبرالیسم اصلا مفهومی در این کشور نداره!)
      2-ژاپن پس از شکست در برابر آمریکا،درون یکی از خود ناو های آمریکایی(الان حضور ذهن ندارم)قانون اساسی توسط دو مرد و یه زن آمریکایی برای این کشور نوشته شده و در اون به صراحت گفته شده ژاپن حق داشتن ارتشی به قدرتمندی حضورش در جنگ جهانی دوم رو نداره و الانم بعد از گذشت چندین سال،تازه چند تیپ کماندویی تشکیل داده(ارتش خودکفا به هیچ وجه نداره)
      3-نیروی دریایی آمریکا بله قوی هستش،ولی اگر دقت کرده باشید در جنگ جهانی دوم و به خصوص جنگ ویتنام با اینکه ناوهای جنگی آمریکایی در حال جنگ بودند،زنان نظامی در آنها حضوری نداشتند.
      4-دیدگاه صهونیسم کاملا متفاوت نسبت به باقی کشور ها هستش(البته بخاطر تنخ هستش!)

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      واقعا گفتگو با شما لذت بخشه،ولی باید چند نکته رو عرض کنم:
      1_چین تا طرفای 1996 دیدگاه مائوئیستی بودش والان تغییر دیدگاه داده و بیشتر هم از نظر من و هم کارشناسان سیاسی مطرح شرق کاملا داره به سمت دیدگاه لنینیستی میره(بخاطر همینه امسال صندوق بین الملی پول گفته چین داره از خیلی از کشور ها نه تنها جلو زه،بلکه داره فاصله تولید ناخالص داخلیش رو هم زیادتر میکنه(یکی از مرفه ترین کشورهای جهان برای طبق کارگر هم همین کشور هستش و دیگاه لیبرالیسم اصلا مفهومی در این کشور نداره!)
      2-ژاپن پس از شکست در برابر آمریکا،درون یکی از خود ناو های آمریکایی(الان حضور ذهن ندارم)قانون اساسی توسط دو مرد و یه زن آمریکایی برای این کشور نوشته شده و در اون به صراحت گفته شده ژاپن حق داشتن ارتشی به قدرتمندی حضورش در جنگ جهانی دوم رو نداره و الانم بعد از گذشت چندین سال،تازه چند تیپ کماندویی تشکیل داده(ارتش خودکفا به هیچ وجه نداره)
      3-نیروی دریایی آمریکا بله قوی هستش،ولی اگر دقت کرده باشید در جنگ جهانی دوم و به خصوص جنگ ویتنام با اینکه ناوهای جنگی آمریکایی در حال جنگ بودند،زنان نظامی در آنها حضوری نداشتند.
      4-دیدگاه صهونیسم کاملا متفاوت نسبت به باقی کشور ها هستش(البته بخاطر تنخ هستش!)
      لطف دارین؛ هم چنین : )

1) آره چین بعد از مرگ مائو و به قدرت رسیدن دنگ شیائوپینگ و حذف طیف نزدیک به همسر مائو، درهای کشور رو به روی اقتصاد باز کرد. ولی خب همچنان یه زندان بزرگ مرفهه : )
      2) این تصوریه که درایران وجود داره که آلمان و ژاپن دیگه ارتش ندارن. این دقیق نیست. ژاپن تسلیم بی قید و شرط رو امضا کرد. چندین سال تحت سرپرستی آمریکا (فک کنم ژنرال مک آرتور اگه درست یادم باشه) بود. ولی خب الان تقریبا یه کشور مستقله. درست مثل آلمان. اینا با آمریکا توی یه جبهه هستن اما ارتش قدرتمند و مستقل (در عین همکاری چندجانبه) دارن.
      خصوصا الان و برای مقابله با خطر روزافزون چین، ارتش ژاپن بسیار قدرتمندتر شده و همین چند ماه پیش سفارش ده ها فروند f-35 رو داد. هدف آمریکا تشکیل جبهه ای واحد از استرالیا و نیوزلند و ژاپن و کره و هند در برابر نفوذ چینه. مسلما نمیاد ژاپن رو تضعیف کنه. ژاپن امروز یک کشور سراپا غربیه و دیگه خبری از جنگ سالاران فاشیست جنگ جهانی دوم نیست.
      3) آره درسته. تو جنگ جهانی دوم فقط شوروی به طور گسترده از زنان استفاده کرد. اون موقع فرق داشت. الان فرق داره.

هرگز فراموش نکن که «چه‌کسی» هستی؛ چون"دنیا" فراموش نمی‌کنه. /

«رندی» دیدم نشسته بر خنگ زمین
      نه کفر و نه اسلام، نه دنیا و نه دین
      نه حق، نه حقیقت، نه شریعت نه یقین
      اندر دو جهان که را بود زهره این

14. Top | #44
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

.
      پوکر واقعا مگه میزارین پنج شیش تا زن بگیریم اخه؟ ادم یدونه رو میگیره میشه بچه گربه خونه! کی گفته الان 3 تا 4 تا میگیرن زن اون قدیم بود بابا ، پسرای الان کمر واسشون نمونده

در ضمن زنان دارای نعمت زیبایی هستن که ما نداریم ( دینی دهم درس 10)
      گرچه داشتون یه پا برد پیته

باشه

15. Top | #45
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      من نگفتم ایشون بی شعور و احمقه گفتم ایشون شعور کافی ندارن و کم شعوری (که دقیقا همین واژه رو گفتم و چیز عجیبیم نیست چون همه ما درجه هایی از شعور رو نداریم که خود من هم شاملش میشم ) ابدا فحش نیست از دید من نادانی (احمقی ....که البته من همچین واژه ای رو نگفتم ) هم همچنین یه خصیصه هست که نیاز به درمان داره .... شما و ایشون میتونید با مطالعه کتاب بی شعوری پی به این نکته ببرید ..... و از دوستمم خواهش کردم با این افراد که در مقابل فهم انقدر مقاومت میکنن هم کلام نشه چون این موضوع رو خودم آغاز کردم و دوست ندارم به دوستام اهانت بشه
      .... و یک نکته خیلی اساسی دیگه که حتما باید کتاب مذکور رو شما مطالعه کنید اینه که یاد بگیرید پیام های بازدید کننده شخصین و حرفای این و اون رو خوندن کار جالبی نیست ....البته که من با واژه مهدی خانوم با تربیت شما هم آشناییت پیدا کردم ....
      خب اره سگ هاپ هاپش رو میکنه قافله به راهش ادامه میده ! تا دلت بخواد فوش پیش کشم کن / موفق باشید
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ویرایش توسط Mohamad_R : 12 آذر 1399 در ساعت 17:16

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن