خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

🔥دو سوال شیمی و دو ابهام قابل تامل #1400

سلام . به دوتا سوال از منابع مختلف ( ازمون سنجش 7 اذر و مهروماه) برخورد کردم !

1- ازمون سنجش

screenshot-2020-11-30-002843.png

در این ازمون شاهد سوال استوکیومتری بدون دادن جرم مولی عناصر کربن ، هیدروژن و اکسیژن هستیم ( نکته " گرچه هار کنکوری که شیمی کار کنه جرم مولی اکثر ترکیبات و عناصر رو در حافظه دارد! ولی غیر اون) واقعا این هم چلنج امسال هست که اینطور سوال شیمی ببینیم ؟

2- سوال هایپر ازمون شیمی مهروماه
      screenshot-2020-11-30-003123.png

در کتاب شیمی نظام جدید عملا از خنثی شدن و استوکیومتری های مستقیم اسید های ضعیف صحبت نشده ، چون اموزشی در این مورد نداشتیم! سوالات به غیر از ثابت تعادل و درجه یونش ، اسید های قوی دچار پرسش میشوند! اما اینجا اورده ! سوال من اینه ایا باید این رو هم استاندارد بگیریم یا نه !

تشکر از دوستان و استاتیدی که نظرشون رو به اشتراک میزارن . نظر خود شما چیه؟
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ویرایش توسط Mohamad_R : 10 آذر 1399 در ساعت 03:07

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      1- نمیدونم منطقی نیست به نظرم اشتباه تایپیه

2- والا به نظرم یادگیریشون ضرر نداره(هرچند به شخصه زورم میاد بخونم)
      اما خدا رو چه دیدی! شاید توی کنکور اومد!
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      سلام . به دوتا سوال از منابع مختلف ( ازمون سنجش 7 اذر و مهروماه) برخورد کردم !

1- ازمون سنجش

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot 2020-11-30 002843.png
مشاهده: 159
حجم: 42.1 کیلو بایت

در این ازمون شاهد سوال استوکیومتری بدون دادن جرم مولی عناصر کربن ، هیدروژن و اکسیژن هستیم ( نکته " گرچه هار کنکوری که شیمی کار کنه جرم مولی اکثر ترکیبات و عناصر رو در حافظه دارد! ولی غیر اون) واقعا این هم چلنج امسال هست که اینطور سوال شیمی ببینیم ؟

2- سوال هایپر ازمون شیمی مهروماه

نام: Screenshot 2020-11-30 003123.png
مشاهده: 156
حجم: 68.8 کیلو بایت

در کتاب شیمی نظام جدید عملا از خنثی شدن و استوکیومتری های مستقیم اسید های ضعیف صحبت نشده ، چون اموزشی در این مورد نداشتیم! سوالات به غیر از ثابت تعادل و درجه یونش ، اسید های قوی دچار پرسش میشوند! اما اینجا اورده ! سوال من اینه ایا باید این رو هم استاندارد بگیریم یا نه !

تشکر از دوستان و استاتیدی که نظرشون رو به اشتراک میزارن . نظر خود شما چیه؟
      سوال اول ک احتمالا غلط تایپی هست این دیگه اخر یزید بازیه ک بخوان جرم مولی اینارو ندن چون حتی اگه همرو هم حفظ باشی ممکنه سر جلسه یادت بره و نیاز به حساب کتاب پیدا کنی
      سوال دوم ... رفیق این آقای انوشه با اینکه دبیر بدی نیست ولی کلا تنها به چیزی ک توجه نداره حذفیاته ... کتاب جامعش برداشته از تمام حذفیات کتاب درسی سوال داده البته چاپ سال پیشش از مسایل ویتامین ها و مسایل صابون گرفته تا سلول دانز ک اسمش از کتاب حذف شده تقریبا
      چرا برای شیمی از کتابای مبتکران یا خیلی سبز استفاده نمیکنی ؟ برای سطح بالاترم ایکیو اونی ک پویا الفتی اینا نوشته بودن این جدیده نمیدونم کیه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مورد اول رو جدی نگیر سنجش منظوری نداشته همییشه سوتی میده
      مورد دومم چیش خارج از کتاب درسیه؟ خنثی شدن اسید قوی و ضعیف که فرقی نداره. مول اسید. رو بدست میاری میذاری تو واکنش دیگه

5. Top | #5
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سلام در مورد جرم مولی نمیدونم اما به نظرم یادگیری ختثی شدن اسید ضعیف اصلا یادگیری ضرر نداره . چون سنجش به طور کامل با آموزش پرور هماهنگ نیست و از طرفی تو همون فرمولایی که تو کتاب برای ثابت تعادل هست میشه این جور سوالی هم داد

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NormaL نمایش پست ها
      1- نمیدونم منطقی نیست به نظرم اشتباه تایپیه

2- والا به نظرم یادگیریشون ضرر نداره(هرچند به شخصه زورم میاد بخونم)
      اما خدا رو چه دیدی! شاید توی کنکور اومد!
      نقل قول نوشته اصلی توسط Stvg نمایش پست ها
      سوال اول ک احتمالا غلط تایپی هست این دیگه اخر یزید بازیه ک بخوان جرم مولی اینارو ندن چون حتی اگه همرو هم حفظ باشی ممکنه سر جلسه یادت بره و نیاز به حساب کتاب پیدا کنی
      سوال دوم ... رفیق این آقای انوشه با اینکه دبیر بدی نیست ولی کلا تنها به چیزی ک توجه نداره حذفیاته ... کتاب جامعش برداشته از تمام حذفیات کتاب درسی سوال داده البته چاپ سال پیشش از مسایل ویتامین ها و مسایل صابون گرفته تا سلول دانز ک اسمش از کتاب حذف شده تقریبا
      چرا برای شیمی از کتابای مبتکران یا خیلی سبز استفاده نمیکنی ؟ برای سطح بالاترم ایکیو اونی ک پویا الفتی اینا نوشته بودن این جدیده نمیدونم کیه
      نقل قول نوشته اصلی توسط erfan5100.ek نمایش پست ها
      سوال اول که طرف یادش رفته ، البته کم سوال تو جاهای مختلف ندیدم که یادش رفته باشه اینارو بده
      سوال دوم هم انچنان چیز خاصی نیست ، سواال خیلی اندک بالاتر از معمولیه ، قطعا کسی از زیاد بلد بودن نمرده بلد باشید

سلام ممنان از توجه شما
      بخدا ما که پارسال ازمون 3 سنجش رو دیدم که اصلا غیر استاندارد ترین ازمونی بود که برگزار شد ! و بعدش کنکور 99 هم عین اون ساختار شکن بود به خاطر همین یکم ادم فریکی میشه وقتی میبینه همچین چیزا رو میترسه کنکور هم اینطوری کنن
      سوال دوم هم من کلاس بابایی بودم ایشون گفته بودن که خنثی سازی و واکنش ها ( غیر از رقیق و غلیظ کردن) اسید های ضعیف دیگه مال نظام جدید نیست. همینطور هم هست طی ازمون های قلمجی پارسال تا الان و حتی گاج هم این تیپ تستی نداشتیم . شاید رفیقمون درست میگه انگار اقای انوشه دوست دارن اذیت کنن . در مورد شیمی مهروماه هم من خیلی سبز کتابش رو دارم و سرکارم با اونه ! از علاقه ای که به شیمی دارم صبحا باز میکنم پی دی اف این مهروماه رو یدونه سوال حل میکنم که خوابم بپره اون روز رسیدم به این برام عجیب بود .

امسال نمیدونم گاجی که تا سال قبل شیمی سخت میداد امسال اسون میده گزینه دو هم زیاد سخت نیست و فقط فکر میخواد قلم هم دیگه همه واقفن محاسبات کرخی داره نمیدونم شاید یه فرجی بشه ازمون های جامع حرکتی بزنن
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ویرایش توسط Mohamad_R : 10 آذر 1399 در ساعت 17:45

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

سلام ممنان از توجه شما
      بخدا ما که پارسال ازمون 3 سنجش رو دیدم که اصلا غیر استاندارد ترین ازمونی بود که برگزار شد ! و بعدش کنکور 99 هم عین اون ساختار شکن بود به خاطر همین یکم ادم فریکی میشه وقتی میبینه همچین چیزا رو میترسه کنکور هم اینطوری کنن
      سوال دوم هم من کلاس بابایی بودم ایشون گفته بودن که خنثی سازی و واکنش ها ( غیر از رقیق و غلیظ کردن) اسید های ضعیف دیگه مال نظام جدید نیست. همینطور هم هست طی ازمون های قلمجی پارسال تا الان و حتی گاج هم این تیپ تستی نداشتیم . شاید رفیقمون درست میگه انگار اقای انوشه دوست دارن اذیت کنن . در مورد شیمی مهروماه هم من خیلی سبز کتابش رو دارم و سرکارم با اونه ! از علاقه ای که به شیمی دارم صبحا باز میکنم پی دی اف این مهروماه رو یدونه سوال حل میکنم که خوابم بپره اون روز رسیدم به این برام عجیب بود .

امسال نمیدونم گاجی که تا سال قبل شیمی سخت میداد امسال اسون میده گزینه دو هم زیاد سخت نیست و فقط فکر میخواد قلم هم دیگه همه واقفن محاسبات کرخی داره نمیدونم شاید یه فرجی بشه ازمون های جامع حرکتی بزنن
      16069072773826004192732339971073.jpg16069087228632117972418186589600.jpg16069087698651804276318810875832.jpgرفقا یعنی این صفحه ها ک عکس گرفتم هم حذفه از کتاب مبتکران ؟؟؟؟
      ویرایش توسط Stvg : 12 آذر 1399 در ساعت 16:03

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سوال دومتون کاملا در چهارچوب کتابه

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Stvg نمایش پست ها

نام: 16069072773826004192732339971073.jpg
مشاهده: 58
حجم: 106.1 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 16069087228632117972418186589600.jpg
مشاهده: 56
حجم: 103.0 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 16069087698651804276318810875832.jpg
مشاهده: 57
حجم: 102.2 کیلو بایترفقا یعنی این صفحه ها ک عکس گرفتم هم حذفه از کتاب مبتکران ؟؟؟؟
      نه بابا، اینا همه هستش، تو قلمچی که سوال دادن ازش، تو آزمونای دیگه هم بودش حتی ازین مدلی که خنثی نشه. پس ینی هست دیگه

10. Top | #10
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      متاسفانه تو کنکور دوسال اخیر از این نوع سوالا ک ممکنه غیر مشترک باشن بوده
      امسال امیدوارم دیگ برای شماها از نظام قدیم سوال ندن
      25 : 32 : 13 : 00

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)