خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question نحوه خوندن معارف... متخصصاش بیان این دست خیابوووون!!

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه گلای منزل نشین و کتاب تست به دست!!
      بی مقدمه چینی اضافه سوالم رو بپرسم ازتون... برای مطالعه درس دینی چیکارا میکنید که ازش جواب میگیرید و درصداتون خوب میشه؟

1. آیا آیات رو حفظ میکنید؟
      2. آیا کلاس های دینی رو شرکت میکنید؟
      3. اگر کلاس دینی شرکت میکنید، بگید که مثلا چجوری دینی درس میدن؟! و اینکه آیا با این کلاسا درصد دینیتون خوب شده توی آزمون؟

من تا حالا کلاس دینی ثبتنام نکردم، یبار فقط یه ربع بیست دقیقه ای از جلسه معارفه کلاس دینی رو دیدم ولی بعلت ضیق وقت، بیخیال بقیه ش شدم و بنظرم چیز خاصی نبود که آدم بخواد ذهنشو درگیر این کلاسا بکنه..ولی گفتم از شما هم بپرسم و تجربیاتتونو بدونم.. مرسی که وقت میذارید و نظرتونو اعلام میکنید

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _pariya.sh_ نمایش پست ها
      بی مقدمه چینی اضافه سوالم رو بپرسم ازتون... برای مطالعه درس دینی چیکارا میکنید که ازش جواب میگیرید و درصداتون خوب میشه؟

3. اگر کلاس دینی شرکت میکنید، بگید که مثلا چجوری دینی درس میدن؟! و اینکه آیا با این کلاسا درصد دینیتون خوب شده توی آزمون؟

من تا حالا کلاس دینی ثبتنام نکردم، یبار فقط یه ربع بیست دقیقه ای از جلسه معارفه کلاس دینی رو دیدم ولی بعلت ضیق وقت، بیخیال بقیه ش شدم و بنظرم چیز خاصی نبود که آدم بخواد ذهنشو درگیر این کلاسا بکنه..ولی گفتم از شما هم بپرسم و تجربیاتتونو بدونم.. مرسی که وقت میذارید و نظرتونو اعلام میکنید
      1- جزو لاینفک برنامه روزانه! ( Daily Box in golden 30 Min*)
      2- روش 2 روز و 1 یکروز مرور
      3- روش خواندن صحیح
      4- تست
      5- دوره هفت روزه بازگشت

1- روزانه شما 30 دقیقه وقت میزاری به دینی !
      2- حالا این 30 دقیقه یا یه مقدار بیشتر چطوریه؟
      A_ روز اول متن کتاب رو عمیق میخونید
      B_ روز دوم تست میزنین از مبحث خونده شده دیروز ! زماندار ولی زمان با بازه بیشتر نرمال حدودا 30 تا ! تحلیل میکنید سوالات رو ! دوباره متن کتاب رو میخونین و جاهای غلط زده رو خط میکشین!
      C- روز چهارم متن کتاب رو دوباره میخونید ! و بازمیگیردین و مابقی تست هارو میزنین .
      'C- روز سوم هست که درس جدیدی رو مطالعه میکنید و روز چهارم همراه با سوالات علامتدار درس قبل طبق روال عمل میکنید

3 - روش صحیح خواندن چیه ؟
      کتاب رو میزارین روبروتون / چشما باز / متن رو میخونین با سرعت نرمال / حفظ نداریم / ایات رو میفهمونید به خودتون ! ( نمیدونم چطور توضیح بدم ولی من از هر ایه ای که میخونم یه شعر در وصف یار میگم و یادم میمونه!

4- تست زیاد ! به طوری که دیگه تست ها خسته تون کنن !
      5- خب این دیگه چیه ممد ار؟!
      ببینید شما قاعدتا باید در یک هفته (6 روزش ) رو حدودا دو درس یا حالا بعد مدتی 4 درس یکجا بخونین ! روز هفتم ( حالا جمعه یا هر روزی که هفتمه) شروع میکنید غلط هاتون رو میزنین و یکبار هم متن درس رو میخونین ! وتمام !
      * به هیچ وجه منالوجود در کلاس دینی نرین ( اخه دینی ؟!!!!) حتی با ارادتی که به اقای محسنی کبیر دارم ولی باز عرض میکنم نرید وقت گیره
      * درسنامه نخونین
      * تست تالیفی رو هم سطح کنکوری بدونین در این درس !
      * سعی کنین تفهیم کنین که اقا این چیزا از کجا میاد؟ مثلا در درس 10 دینی دهم میخونیم فرد نمازگزار واقعی اگه در رکوع خاشع باشه دیگه در مقابل مستکبران کمر خم و راست نمیکنه و عظمت خدا رو در نظر داره » خب این از کجا میاد ؟ در نماز میگیم سبحان ربی العظیم و بحمده ! به همین راحتی !

#ممد_ار_چه_خبره_این_همه_پلن_ب را_دینی ؟

ببینید دوستان تاحد زیادی این روش همون روش لایتنر و عبور اطلاعات جز به جز به ذهن مبارک بلند مدتونه! اگه کتاب برنامه ریزی قلمچی دارین یه مطالعه به ایستگاه های مشاوره ای داشته باشین! متوجه میشین که طی یک بازه 7 روزه و سپس 30 و 50 روزه مغز در صورت عدم استفاده یه نوت کوچیک از مطلب حفظی و اموخته شده برمیداره ( طی هر بازه یاد شده از همون نوت هم نوت کوچیک تر برمیداره!) و هم میتونه مغز طی همون بازه های ذکر شده مطلب رو بولد کنه و جز اهمم های یادگیریش بدونه و طبیعتا به هیپوکامپ شریفتون زور بزنه و بفرسته به قشر گوگولی خاکستری تون ( #پرچم_خاکستری_بالاس ) . روش گفته شده رو شما میتونین در دروس عمده ای پیاده کنین و ثمرش رو ببینید !
      با تشکر
      screenshot-2020-11-27-034002.png
      screenshot-2020-11-27-033842.png
      screenshot-2020-11-27-033744.png

⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      دینی،چه درسی،من یادمه فقط چهارشنبه و پنج شنبه قبل آزمون میخوندم،از هر 3 تا امتحان شاید یکی 100نمیشد
      پ ن:کلاس چهارم و پنجم و ششم دبستان احکام مقام شهرستانی دارم(چه بسا یه بار دوم یا سوم استان هم شدم..)
      کلاس نهم هم برای مسابقات صحیف سجادیه رو حفظ کردم
      البته دو تای بالایی ربطی به این موضوع ندارن،ولی امسال میخوام برای اولین کتاب تست دینی هم بزنم ببینم چطوری ها هستش(البته هنوز درس دینی رو شروع نکردم)
      بس که بچه مومن هستم
      پ ن:البته تو مدرسه ما با درصد دینی و شیمی نمیشد کلاس گذاشت،همه این دوتارو بالا میزدیم....

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

3- روش خواندن صحیح
      4- تست
      5- دوره هفت روزه بازگشت

B_ روز دوم تست میزنین از مبحث خونده شده دیروز ! زماندار ولی زمان با بازه بیشتر نرمال حدودا 30 تا ! تحلیل میکنید سوالات رو ! دوباره متن کتاب رو میخونین و جاهای غلط زده رو خط میکشین!
      C- روز چهارم متن کتاب رو دوباره میخونید ! و بازمیگیردین و مابقی تست هارو میزنین .
      'C- روز سوم هست که درس جدیدی رو مطالعه میکنید و روز چهارم همراه با سوالات علامتدار درس قبل طبق روال عمل میکنید

کتاب رو میزارین روبروتون / چشما باز / متن رو میخونین با سرعت نرمال / حفظ نداریم / ایات رو میفهمونید به خودتون ! ( نمیدونم چطور توضیح بدم ولی من از هر ایه ای که میخونم یه شعر در وصف یار میگم و یادم میمونه!

ببینید شما قاعدتا باید در یک هفته (6 روزش ) رو حدودا دو درس یا حالا بعد مدتی 4 درس یکجا بخونین ! روز هفتم ( حالا جمعه یا هر روزی که هفتمه) شروع میکنید غلط هاتون رو میزنین و یکبار هم متن درس رو میخونین ! وتمام !
      * به هیچ وجه منالوجود در کلاس دینی نرین ( اخه دینی ؟!!!!) حتی با ارادتی که به اقای محسنی کبیر دارم ولی باز عرض میکنم نرید وقت گیره
      * درسنامه نخونین
      * سعی کنین تفهیم کنین که اقا این چیزا از کجا میاد؟ مثلا در درس 10 دینی دهم میخونیم فرد نمازگزار واقعی اگه در رکوع خاشع باشه دیگه در مقابل مستکبران کمر خم و راست نمیکنه و عظمت خدا رو در نظر داره » خب این از کجا میاد ؟ در نماز میگیم سبحان ربی العظیم و بحمده ! به همین راحتی !

ببینید دوستان تاحد زیادی این روش همون روش لایتنر و عبور اطلاعات جز به جز به ذهن مبارک بلند مدتونه! اگه کتاب برنامه ریزی قلمچی دارین یه مطالعه به ایستگاه های مشاوره ای داشته باشین! متوجه میشین که طی یک بازه 7 روزه و سپس 30 و 50 روزه مغز در صورت عدم استفاده یه نوت کوچیک از مطلب حفظی و اموخته شده برمیداره ( طی هر بازه یاد شده از همون نوت هم نوت کوچیک تر برمیداره!) و هم میتونه مغز طی همون بازه های ذکر شده مطلب رو بولد کنه و جز اهمم های یادگیریش بدونه و طبیعتا به هیپوکامپ شریفتون زور بزنه و بفرسته به قشر گوگولی خاکستری تون ( #پرچم_خاکستری_بالاس ) . روش گفته شده رو شما میتونین در دروس عمده ای پیاده کنین و ثمرش رو ببینید !
      با تشکر
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot 2020-11-27 034002.png
مشاهده: 189
حجم: 26.9 کیلو بایت

نام: Screenshot 2020-11-27 033842.png
مشاهده: 188
حجم: 65.2 کیلو بایت

نام: Screenshot 2020-11-27 033744.png
حجم: 72.5 کیلو بایت

حاج ممد،پرچم تبریزی هارو بالا بردی ها!

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

3- روش خواندن صحیح
      4- تست
      5- دوره هفت روزه بازگشت

....

خیلی خیلی ازت ممنونم بابت وقت و اطلاعات مفیدی که در اختیارمون گذاشتی؛ نظر خودمم راجع به کلاس دینی همینه، آخه بنظر خودمم که تا حالا کلاس دینی شرکت نکردم، کار بیهوده ایه؛ مثلا دبیر محترم دینی چیکار میخواد بکنه سر کلاسش؟ تا دانش آموز خودش متن کتاب درسی رو نخونه و تست نزنه که هیچی دستش نمیاد
      ضمناً ان شاءالله که همیشه موفق باشی و درصدات بالا باشه

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      دینی،چه درسی،من یادمه فقط چهارشنبه و پنج شنبه قبل آزمون میخوندم،از هر 3 تا امتحان شاید یکی 100نمیشد
      پ ن:کلاس چهارم و پنجم و ششم دبستان احکام مقام شهرستانی دارم(چه بسا یه بار دوم یا سوم استان هم شدم..)
      کلاس نهم هم برای مسابقات صحیف سجادیه رو حفظ کردم
      البته دو تای بالایی ربطی به این موضوع ندارن،ولی امسال میخوام برای اولین کتاب تست دینی هم بزنم ببینم چطوری ها هستش(البته هنوز درس دینی رو شروع نکردم)
      بس که بچه مومن هستم
      پ ن:البته تو مدرسه ما با درصد دینی و شیمی نمیشد کلاس گذاشت،همه این دوتارو بالا میزدیم....
      من در زمینه دین و این حرفا، سال سوم دبستان مقام آوردم، اونم بخاطر حفظ جزء سی قرآن؛ بعد از اون دیگه ادامه ندادم و چندباری هم ازم خواهش کردن بخونم برای نهج البلاغه و احکام و غیره ولی خب دیگه حسش نیومد برام
      فعلاً هم که گیر درسای کنکورم (که البته باید چند سال پیش تمومش میکردم این بازی کثیفو) و دینی رو هم هنوز به صورت جدی شروع نکردم اما دیگه خدا بخواد، طی یکی دو روز آینده برناممو اجرایی میکنم و تن لش بازی رو سعی میکنم بذارم کنار

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      حاج ممد،پرچم تبریزی هارو بالا بردی ها!
      نه بابا حاجی ! 93 درصدم هستش !

خیلی خیلی ازت ممنونم بابت وقت و اطلاعات مفیدی که در اختیارمون گذاشتی؛ نظر خودمم راجع به کلاس دینی همینه، آخه بنظر خودمم که تا حالا کلاس دینی شرکت نکردم، کار بیهوده ایه؛ مثلا دبیر محترم دینی چیکار میخواد بکنه سر کلاسش؟ تا دانش آموز خودش متن کتاب درسی رو نخونه و تست نزنه که هیچی دستش نمیاد
      ضمناً ان شاءالله که همیشه موفق باشی و درصدات بالا باشه

خواهش میکنم! درسته به نظر خودم حالا شاید غلط باشه یا درست اصلا کلاس عمومی رفتن جز عربی که واقعا چغره وضیعتش تو اغلب دانش اموزا اتلاف وقت هستش ! برام جالب بود یکی از دوستام برای لغت ادبیات هم دی وی دی خریده بود! یعنی تا این حد قطور بودن که نمیتونستن لغت حفظ کنند!
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

3- روش خواندن صحیح
      4- تست
      5- دوره هفت روزه بازگشت

* درسنامه نخونین

با تشکر

نام: Screenshot 2020-11-27 034002.png
مشاهده: 189
حجم: 26.9 کیلو بایت

نام: Screenshot 2020-11-27 033842.png
حجم: 65.2 کیلو بایت

نام: Screenshot 2020-11-27 033744.png
حجم: 72.5 کیلو بایت

آقا این چه آزمونیه؟(ویرایش خودم دیدم آزمون پلاس

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوستان دینی زن سوالات دینی آزمون 7 آذر گزینه دو رو هم امتحان کنید ( خیلی دینی ان دیگه)

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rubiker نمایش پست ها
      دوستان دینی زن سوالات دینی آزمون 7 آذر گزینه دو رو هم امتحان کنید ( خیلی دینی ان دیگه)
      کلا دینی گزینه دو یه دید جدید بهت تو دینی میده به نظر من دینی هیچ آزمونی مثل گزینه دو نمیشه تو جامع هاش دیگه چی بگم واست

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من راستش واسه دین و زندگی سال کنکور خودم از عید به بعد فیلم های یوسفیان پور رو دیدم و واقعا دید من رو نسبت به دینی تغییر داد و نحوه مطالعه رو بهم یاد داد.
      همه آیات حفظ میشوند اما به روشی که تمام آیات رو مفهومی بفهمی.
      خودم 85.4 زدم سال 98

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

کنکور 98 دینی رو 100 زدم خب البته امسالم حدودا 90 زدم پس چون میدونم میگم

مهمترین نکته ایات هستن که بارها باید بخونی چندین جا خوندم که حفظ کردنشون بسیار کار اشتباهی و خب خود من هم اینکارو نکردم ولی اگه اول ایه رو میدیدم میتونستم از بین گزینه ها اخرشو تشخیص بدم و خب اینه که مهمه همیشه اخر ایات که به گروه خاصی مربوط میشدو هایلایت میکردم روشون تمرکز میکردم وبرای تورق سریع بیشتر میخوندمشون پس حفظ نکن بلد باش
      اینکه ایات خطاب به چه گروهی هستند یا ایاتی که پشت سر هم میان مهمه
      واز همه مهمترنکات تستی کنکوری یا همون پیام ایات در حد چندکلمه نه اونایی که برای امتحان میخونی) اونا بشدت مهمن که حالا یا باید از درسنامه های قوی کمک بگیری یا استاد خوبی داشته باشی یا اینقدر تست بزنی که ازتوشون دربیاری اصل مطلب چیه پیرو استاد خوب باید بگم یوسفیان من دیدم البته نه همشو تو همون پکیج 5 روزبا حرف اخر با اینکه دیگه زیادی حرف میزنه و میپیچونه ولی عالی بود یعنی اون توضیح میداد دقیقا همونایی بودن که من خونده بودم و بلد بودم (روش مطالعه من دقیقا روش تدریس اون بود)
      درباره متن درسا هم خیلی وسواس نداشته باش یه دور سطحی بخون و سریع که درکش کنی و دور بعد فقط نکات مهمشو بخون از اون اندیشه و تحقیق بود چی بود!!!از اونا غافل نشو
      تست زیاد بزن اوایل تا راه بیفتی خیلی سخت میشه پس هرروز بخون بعدا که درصدات اومد بالا یه روز درمیون
      کتاب گاج نقره ای یا کتابهایی که تالیف بهمن ابادی هستش رو بخون
      یه چیز بامزه و ناصحانه(همون نصیحت بزرگترانه) جوری دینی بخون انگار که کارشناس مسایل دینی هستی (برا من که خوب جواب داد هم علاقه ایجاد میشه هم باور خوب که تو دینی رو بلدی)
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط azaf نمایش پست ها
      کنکور 98 دینی رو 100 زدم خب البته امسالم حدودا 90 زدم پس چون میدونم میگم

مهمترین نکته ایات هستن که بارها باید بخونی چندین جا خوندم که حفظ کردنشون بسیار کار اشتباهی و خب خود من هم اینکارو نکردم ولی اگه اول ایه رو میدیدم میتونستم از بین گزینه ها اخرشو تشخیص بدم و خب اینه که مهمه همیشه اخر ایات که به گروه خاصی مربوط میشدو هایلایت میکردم روشون تمرکز میکردم وبرای تورق سریع بیشتر میخوندمشون پس حفظ نکن بلد باش
      اینکه ایات خطاب به چه گروهی هستند یا ایاتی که پشت سر هم میان مهمه
      واز همه مهمترنکات تستی کنکوری یا همون پیام ایات در حد چندکلمه نه اونایی که برای امتحان میخونی) اونا بشدت مهمن که حالا یا باید از درسنامه های قوی کمک بگیری یا استاد خوبی داشته باشی یا اینقدر تست بزنی که ازتوشون دربیاری اصل مطلب چیه پیرو استاد خوب باید بگم یوسفیان من دیدم البته نه همشو تو همون پکیج 5 روزبا حرف اخر با اینکه دیگه زیادی حرف میزنه و میپیچونه ولی عالی بود یعنی اون توضیح میداد دقیقا همونایی بودن که من خونده بودم و بلد بودم (روش مطالعه من دقیقا روش تدریس اون بود)
      درباره متن درسا هم خیلی وسواس نداشته باش یه دور سطحی بخون و سریع که درکش کنی و دور بعد فقط نکات مهمشو بخون از اون اندیشه و تحقیق بود چی بود!!!از اونا غافل نشو
      تست زیاد بزن اوایل تا راه بیفتی خیلی سخت میشه پس هرروز بخون بعدا که درصدات اومد بالا یه روز درمیون
      کتاب گاج نقره ای یا کتابهایی که تالیف بهمن ابادی هستش رو بخون
      یه چیز بامزه و ناصحانه(همون نصیحت بزرگترانه) جوری دینی بخون انگار که کارشناس مسایل دینی هستی (برا من که خوب جواب داد هم علاقه ایجاد میشه هم باور خوب که تو دینی رو بلدی)
      مرسی بابت راهنماییت دوست خوبم؛ آره موافقم، وقتی با درسا طوری برخورد کنی انگار که استادشونی، فهمشون ساده تر میشه. موفق باشی همیشه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن