خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 48
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مریان نمایش پست ها
      سلام کنارت یه برگه کاعذ بزار هرچی اومد تو ذهنت سریع بنویس اون تو اینجوری داری به مغزت میگی که ببین من اینو یه جا نوشتم نیاز نیست هی بهم یاداوری کنی این روش واقعا جواب میده

ممنون حتما انجام میدم
      من نمی‌توانم جلوی فرا رسیدن شب را بگیرم اما می‌توانم از تاریکی برای کشف زیبایی‌ها استفاده کنید. تنها در تاریکی می‌توانم ستاره‌ها را ببینم.

2. Top | #17
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      کسی بگه 2 ساعت نمیتونم پای کتاب بشینم میشه یه توصیه هایی کرد یا حتی 1 ساعت ولی دیگه 5 دقیقه...
      به نظرم کسی نتونه 5 دقیقه پای کتاب بشینه باید دید اصلا به خواست خودش نشسته پای کتاب یا به زور بردنش روی کتاب
      ...

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      ........یادآوری مهم ترین عامل تعیین کننده ی کیفیت مطالعه ........

تقریبن همه میدانیم که زمان مان را به بهترین شکل ممکن مدیریت نمی کنیم.
      برخی کارها رو بدون دلیل عقب میندازیم.گاهی اهمال کاری میکنیم.لذت های کوتاه مدت گاهی برما غلبه می کنند. وقت کم می آوریم ومجبور می شویم در پایان امروزمون بیشتر بیدار بمونیم تا عقب افتادگی ها رو جبران کنیم.
      اما به نظرم یک موضوعی رو جا انداختیم و اون رو نمیبینیم...موضوعی که از نظر من از مدیریت زمان مون هم مهم تر هست= مدیرت توجه

فکر کن درحال خوندن یک درسنامه ی نسبتن طولانی هستی درهمین حین :
      از ابتدای متن تا به اینجا چندبار حواست پرت میشه؟
      چندبار ذهنت به مکان ها وزمان ها وفضاهای دیگه سفر میکنه؟
      چندبار به سراغ پیام هایی که در واتس اپ وتلگرام داشتی رفتی ؟
      چندبار اینستاگرام رو برای کامنتی که برات گذاشتن برسی کردی ؟
      چندبار چک کردی که چندخط یا صفحه از درسنامه ای که درحال خوندنش هستی باقی مونده ؟
      چندبار انجمن رو چک کردی؟

این داستان درهنگام درس خوندن وجود داره.
      در آن بازه های زمانی که برای خوندن زیست(یاهردرس دیگه) تعیین کرده ایم چقدر از توجه مان معطوف به زیست هست؟
      چقدر از توجه مان را با زیست سهیم میشیم؟
      آیا سهمی که به آن میدهیم قابل قبول هست؟
      یا توجه مان درکنار زیست با قراری که امشب با دوستم دارم یا پیامی که باید در واتس اپ یا تلگرام جواب بدم یا پاسخ هایی که به استوری ام آمده هست , تماسی که باید کمی دیرتر بگیرم, خریدهایی که امشب باید از سوپرکارکت بکنم , فیلمی که قبل از شروع درس خواندن دیدم و غیره سهیم شده است ؟
      بی جهت نیست که به عصر فعلی , عصر پریشانی فکری میگن

مدیریت توجه
      مهارتی آن قدر کمیاب هست
      که اگر من وشما به آن مسلط باشیم
      میتونیم به آدمی بسیار موفق تر از دیگران تبدیل بشیم
      این روزها , توجه منبعی است که از طلا نقره ونفت کمیاب تره و ارزش هر منبع به اندازه ی کمیابی اونه

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      فکراتو خالی کن بعد درستو بخون
      اونموقع ک درس داری ب چیزای دیگه فک کنی وخت چیزای دیگه هم ب درس فک کنی
      ن ب این میرسی ن ب اون ب هیچی
      وخت درس درس وخت بیکاری هم بیکاری دیگعع
      ذهنتو خالی کن
      همون۵ دیقه ذهنتو خالی کن
      بعد برو رو ی رب
      بعد ۲۰ دیقع
      بعد نیم ساعت
      بعد ۴۰
      بعد ۵۰
      بعد ۱ ساعت
      و...
      همین
      میخام که تقیر کنم کم کم و گاماس گاماس

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممکنه شما علاقه نداشته باشین به این رشته
      ببینید به چی علاقه دارین
      چون با این وضع شما قبول نمیشین همین الانشم خیلی عقبین
      فکر کنید حستون وقتی کلمه مردود رو میبینین چیه جواب پدر و مادرتون رو چی میخواین بدین

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YasharUR نمایش پست ها
      دوستان واسه هر چیزی نمیشه نسخه انگیزشی تجویز کرد
      واسه کسی که پاش شکسته نمیشه گفت بدون گچ گرفتن بلند شو سعی کن تمرکز کنی و به نیروی درونت ایمان بیاری و بدویی تا پات جوش بخوره
      دیگه کاغذ بذار کنارت فکراتو بنویس اولش به هدفات فکر کن و این دست حرفا برای این عزیز جوابگو نیست
      مشاوره دادن علمه .بینتون دانشجوی پزشکی هم بود که یحتمل فردا بزنید تو کار مشاوره .خواهشا نشین مثل مشاوره های چیپ و مشهور فعلی .یکم روش کار کنید فکر کنید بدیهیات تحویل ندین
      اینکه یه نفر 5 دقیقه نتونه بشینه پای یه کار این مشکل مشکل منتال جسمیه هم توش هست نه صرفا منتال روحی
      حرفت درسته

ولی اینحا کسی که تاپیک میزنه انتظار داره بقیه بیان نظر شخصی و تجربیاتشون رو بیان کنن وگرنه قرار نیست مشاوره ی کنکور حرفه ای به کسی بدیم

ممکنه یک نفر نظرش براساس شنیده هاش باشه
      یک نفر نظرش براساس چیزایی که دیده
      یکی براساس چیزایی که خونده
      اون یکی براساس شعارها و کلیشه هایی که توی ذهنش نقش بسته

با این حال نظر هرکسی مهم و محترمه .... اگه بخوایم به عنوان مشاور حرفه ای کنکور نظر بدیم و نظرمون رو به کسی تحمیل کنیم باهات موافقم.....ولی به عنوان یه آدم عادی برای بیان کردن افکار اینقدر حساسیت لازم نیست

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YasharUR نمایش پست ها

من تو اون تاپیک هم گفتم، فدات موضوع رو شخصی نکن : ))
      به جان خودم نوشته ات رو شخصی نگرفتم .......... فقط نظرم رو راجب به پیامت گفتم

8. Top | #23
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هر موقع حواست پرت شد دوتا بکوب تو سرت!!!
      از شدت دردشم عین بچه خوب میشینی درس میخونی....

جدا از شوخی،،،،،احتمالا هدف مشخصی برای زندگیت نداری،مثلا تو کنکور میدی که چی بشه؟به چی برسی؟اگه هدف داشته باشی وقتی که حواست پرت شد به هدفت فکر کن و با اشتیاق دوباره بخون،
      میتونی وقتی حواست پرت شد برای خودت یه تنبیه بزاری مثلا بگی یه روز به گوشیم دست نمیزنم.
      عدم تمرکزت ممکنه از عدم علاقت به اون درس باشه،سعی کن از درسی شروع کنی ک بهش علاقه داری.
      احتمال داره که صرفا درس رو حفظ میکنی،وقتی ادم میخواد بدون فهمیدن فقط یه چیزی رو حفظ کنه خب حواسش زود زود پرت میشه،ولی اکه مفهومی بخونی و بری تو عمق مطالب به خودت میای میبینی اوهوک یه ساعت گذشته....

البته فکر کنم اونی که اولش گفتم کارسازتر باشه

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdiye.T نمایش پست ها
      سلام خدمت دوستان عزیز؛ من نمی‌تونم بیشتر از5 دقیقه درس بخونم. هرچی سعی کردم بیشتر بخونم نشد. چکار کنم؟
      بنظرم میتونی پاراگرافی بخونی یعنی یه پاراگراف بخونی و برا خودت توضیحش بدی اما اگه نتونستی بگیش خودت رو تنبیه کن اینجوری که تا نگفتیش نرو پاراگراف بعدی اینطوری ذهنت برای فرار از تکرار یاد میگیره که همون دفعه اول موضوع رو بفهمه برا محاسبات هم کلا نوشتن فرمولا و حساب کتاب ذهن رو درگیر میکنه.

*اولا یکم کندی بعد راه میفتی

10. Top | #25
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezvan81 نمایش پست ها
      الله اکبر!!!چ چيزا ميبينه ادم!!اخه شما 5 ديقه خو کتاب ورق ميزني تا صفحه مورد نظر را پيدا کني!!ببين ميخواي درس بخوني بشين بخون ن ب چيزي غير فک کن ن بهونه الکي بيار!!همين الان دوتا از بچه هاي انجمن ديدم از وضعيت زندگيشون گفته بودن!!ازخودم خجالت کشيدم واسه کاهلي هايي ک گاهي انجام ميدم!!اگه واقعا خواسته ات مشخصه و ميدوني از اين کنکور لعنتي چي ميخواي بشين بخون اخه دختر 5 ديقه!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟يکي ميگه 1 ساعت منطقيه!!اما 5 ديقه؟؟؟؟؟؟؟؟
      ب چيزي فک ميکني يا چيزي حواست پرت ميکنه؟؟؟يا اينکه دلت رو درس نميره؟؟
      باز خوبه بچه های انجمن یه امکاناتی داریم(دسترسی به اینترنت،لب تاب،گوشی و از این قبیل)

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdiye.T نمایش پست ها
      سلام خدمت دوستان عزیز؛ من نمی‌تونم بیشتر از5 دقیقه درس بخونم. هرچی سعی کردم بیشتر بخونم نشد. چکار کنم؟

برای افرادی که مشکلات افکار زائد دارن پیشنهاد میشه دفتر خاطرات روزانه بنویسن ( بیشتر رویداد های روزانه) با نوشتن بار مشغول شدن ذهن کمتر میشه!
      2- اکثر حواس پرتی در جوانان طی اعمالی انجام میشه که انجمن نمیکشه بگمشون ! ولی برای مثال یکی از ساده تریناش اینستاگرام ، سریال ، پسر همسایه ، دختر خاله و.... میباشد . راحت حذفشون کنین
      3- تعهد ! مشکل چند لول پایین تر از این رو من هم داشتم ! 2 روز خودم رو تنبیه کردم با نخوردن شام و گرسنه خوابیدن ! از روز سوم دیگه کوتاه اومد شیطون شونه چپم و وقت کمی اتلاف میکردم !!!! خودتون رو تنبیه کنین !
      4- خیلی راحت گوشیتون رو بشکونین ! اینجانب بعد از 31 مرداد تصمیم به پشت کنکوری بودن گرفتم ! گوشی موبایل رو نمیتونستم ترک کنم ! خب زدم تاچش پرید و خیلی الان راحت ترم ! شاید بعد کنکور یه کلیه م رو بفروشم یدونه گوشی بخرم ولی ارزشش رو داشت
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

12. Top | #27
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط acquisitivee نمایش پست ها
      هر موقع حواست پرت شد دوتا بکوب تو سرت!!!
      از شدت دردشم عین بچه خوب میشینی درس میخونی....

جدا از شوخی،،،،،احتمالا هدف مشخصی برای زندگیت نداری،مثلا تو کنکور میدی که چی بشه؟به چی برسی؟اگه هدف داشته باشی وقتی که حواست پرت شد به هدفت فکر کن و با اشتیاق دوباره بخون،
      میتونی وقتی حواست پرت شد برای خودت یه تنبیه بزاری مثلا بگی یه روز به گوشیم دست نمیزنم.
      عدم تمرکزت ممکنه از عدم علاقت به اون درس باشه،سعی کن از درسی شروع کنی ک بهش علاقه داری.
      احتمال داره که صرفا درس رو حفظ میکنی،وقتی ادم میخواد بدون فهمیدن فقط یه چیزی رو حفظ کنه خب حواسش زود زود پرت میشه،ولی اکه مفهومی بخونی و بری تو عمق مطالب به خودت میای میبینی اوهوک یه ساعت گذشته....

البته فکر کنم اونی که اولش گفتم کارسازتر باشه

من سوزن ته گرد میزنم به دستم ! قبل زدن با فندک گرمش میکنم که خوب بچسوزونه! ( موقعی که دیگه رفتم تو عمق یه فاجعه ! بعضی وقتا مثلا میبینی تخیل میزنتم مثلا اومدم الکترو شیمی خوندم و گالوانی مس و هیدروژن رو ! یهو تخیل میزنه که برم یه شرکت تولید اسید بزنم و فراروده اسید داشته باشم + فراورده فرعی مس ! بعد یهو میبینی رفتم و تو گوگل قیمت هر تن هیدروژن رو سرچ میکنم و........ تو این موقع ها لازمه ادم سوزنی هویه ای چیزی بزنه دستش پشماش اپیلاسیون شن برگرده به درس)
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شما تشنه موفقیت نیستی تا وقتی این عطش رو درون خودت ایجاد نکنی با تبر هم بزنی پس گردن خودت مشکلت حل نمیشه!از ریشه مشکلو حل کن بشین با خودت دو دو تا چهار تا کن موفق باشی

14. Top | #29
      rz1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

من سوزن ته گرد میزنم به دستم ! قبل زدن با فندک گرمش میکنم که خوب بچسوزونه! ( موقعی که دیگه رفتم تو عمق یه فاجعه ! بعضی وقتا مثلا میبینی تخیل میزنتم مثلا اومدم الکترو شیمی خوندم و گالوانی مس و هیدروژن رو ! یهو تخیل میزنه که برم یه شرکت تولید اسید بزنم و فراروده اسید داشته باشم + فراورده فرعی مس ! بعد یهو میبینی رفتم و تو گوگل قیمت هر تن هیدروژن رو سرچ میکنم و........ تو این موقع ها لازمه ادم سوزنی هویه ای چیزی بزنه دستش پشماش اپیلاسیون شن برگرده به درس)

بخدا اگه پزشکي نياوردي همراه با دستت روز قيامت شهادت ميدم چ بلايي سر دست بدبخت اوردي

15. Top | #30
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      شما باید هدفت رو پیدا کنی و متناسب با هدفت تلاش کنی
      کسی که میخواد پزشک بشه باید متناسب با هدفش تلاش کنه و درصداش و سطح درسیش رو روی یه رینج معقول بیاره
      یکی هم که هدفش مثلا پرستاریه متناسب با همین رشته تلاشش رو میکنه

شما هدفت با پنج دقیقه خوندن چیه؟ شوهر کردن؟
      ببخشید که یه کم تند میگم ولی با پنج دقیقه خوندن تنها آینده ای که میتونی روش حساب باز کنی شوهر کردن و خانه داریه :/

هدفت رو تعیین کن و برای رسیدن بهش تلاش کن اینجوری هم خودش یه نوع انگیزه س و هم به نوعی باعث کم رنگ تر شدن حواس پرتیاتون میشه
      هرچند حواس پرتی یه مشکل ریشه داره و باید از پایه حل بشه که برای همین برای حل این مشکل بهتره به یه روانشناس خوب مراجعه کنی
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن