خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات

بیایید 7 ماه دیوار باشیم (اخراج از مدرسه تا مکانیک شریف) مجتبی شکوری

������از فرار مدرسه تا مکانیک دانشگاه شریف.
      ⁉️در این ویدیو به این پرداخته شد که چطور یک بچه بازیگوش میتونه به دانشگاه شریف فکر کنه.
      1️⃣ما عمر میکنیم ولی زندگی نمیکنیم زندگی از جایی شروع میشه با یه شوق و اشتیاقی قدم بزنی.
      2️⃣مشکلات، مسائل و مصائب یا به عقده تبدیل میشه و به مسیر اشتباه ختم میشه و یا به انرژی و قدرتی برای حرکت.
      3️⃣من مخالف جریان رسمی دانش (مدرسه، دانشگاه) هستم.
      4️⃣اگر میخواهید کاری رو شروع کنید حتما دلیلی برای آن کار پیدا کنید یعنی پیدا کردن یک معنا برای آن تلاش که باعث میشه حتی اگه اون کار رو دوست ندارید پرقدرت پیش برید.

ویدیوی زیر را حتما ببینید. زمان 7:26

<font size="4"><span class="_8Pl3R"><span>https://www.aparat.com/v/8Cgtj/%D9%8...B1%DB%8C%D9%81

ویرایش توسط _Joseph_ : 15 دی 1401 در ساعت 23:23

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      از فرار مدرسه تا مکانیک دانشگاه شریف.
      ⁉️در این ویدیو به این پرداخته شد که چطور یک بچه بازیگوش میتونه به دانشگاه شریف فکر کنه.
      1️⃣ما عمر میکنیم ولی زندگی نمیکنیم زندگی از جایی شروع میشه با یه شوق و اشتیاقی قدم بزنی.
      2️⃣مشکلات، مسائل و مصائب یا به عقده تبدیل میشه و به مسیر اشتباه ختم میشه و یا به انرژی و قدرتی برای حرکت.
      4️⃣اگر میخواهید کاری رو شروع کنید حتما دلیلی برای آن کار پیدا کنید یعنی پیدا کردن یک معنا برای آن تلاش که باعث میشه حتی اگه اون کار رو دوست ندارید پرقدرت پیش برید.

<font size="4"><span class="_8Pl3R"><span>https://www.aparat.com/v/8Cgtj/%D9%8...B1%DB%8C%D9%81
      عالی بود مرسی

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من یک دیوارم♥️
      ​تو به هیچکس غیر از خودت نیاز نداری

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      وااای یادش بخیر پارسال اینو تو برنامه ی کتاب باز دیدم خیلی خفن بود...منم جوگیرشدم همه جای اتاق زده بودم من یک دیوار هستم(:: هر کیم میومد تو اتاقم مسخرم میکرد ..البته خودمم طبق معمول بعد یه مدت برای عادی شد و ترجیح دادم دیگه دیوار نباشم(::
      آغوشم بااازه ،مثا دهن مردم .

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوستان پیشنهاد میکنم مستند مریم میرزاخانی رو ببینید حدود یک ساعته تایمش...من که واقعا لذت بردم و پراز انگیزه شدم هر چند غم انگیز و ناراحت کنندس ولی ادمو به فکر فرو میبره...خدا واقعا رحمتش کنه که مطمئنن میکنه(::: اگه دیدید نظرتونو بگید.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Tajob
      نمایش مشخصات
      من دیوارم

7. Top | #7
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      از فرار مدرسه تا مکانیک دانشگاه شریف.

خدا خیرت بده شدیدا به همچین چیزی نیاز داشتم

من یک دیوار هستم!
      خونه خبر خوب میطلبه!!!

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      Up

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم یه دیوارم

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مجتبی شکوری کسی بوده که تو سخخخت ترین روزای زندگیم تحمل کردن رو برام اسون میکرد و اگه الان مسیر زندگیم با مسیر دوسه ماه پیش هزار درجه متفاوت شده بخش زیادیش بخاطر بارها و بارها گوش دادن حرفاشه
      اگه خواستین برنامه هاشو نگاه کنید
      چهارشنبه ها ساعت 19:30 کتاب باز شبکه نسیم
      و اول هر ماه یه پادکست یکو نیم دوساعته میدن بیرون که اپ cast box رو اگه داشته باشید میتونید سرچ کنید "رادیو راه" و دنبالشون کنید. تو صفحشون همه قسمتایی که اومدن کتاب باز بصورت صوتی هستش

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      این خونه ی خبر خوب لازم داره
      هیچ تعقیری نشدنی نیس اون ک نمیتونست ی ساعت بشینه سر درس رسید ب ۱۷ سساعت مطالعه
      دیگه من ک جای خود دارم
      نه؟؟
      میخام که تقیر کنم کم کم و گاماس گاماس

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ItsAP نمایش پست ها
      دوستان پیشنهاد میکنم مستند مریم میرزاخانی رو ببینید حدود یک ساعته تایمش...من که واقعا لذت بردم و پراز انگیزه شدم هر چند غم انگیز و ناراحت کنندس ولی ادمو به فکر فرو میبره...خدا واقعا رحمتش کنه که مطمئنن میکنه(::: اگه دیدید نظرتونو بگید.
      خیلی عالیه مستندش
      من که هر بار میبینم هم گریم میگیره به خاطر از دست دادن چنین انسان بزرگی و هم پر از انگیزه میشم ...
      دختری گرفتار جبر ... عاشق جبر ❤
      اسرار خرابات به جز مست نداند

هشیار چه داند که در این کوی چه راز است

ویرایش توسط asma80 : 02 آذر 1399 در ساعت 21:21

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      همیشه تو زندگیم مخالف انگیزه های اینجوری بودم
      دقیقا شبیه به مسکن میمونه فقط واسه چند ساعت خوبه و قول ب خودت میدی که زمین و اسمون رو به هم میدوزی
      علت قبولیش اصلا اون یارو بوده و پدرش و یسیری چیزا که مسلما ما نمیدونیم حالا شما تا فردا بیا بنویس من دیوارم اگر اب از اب تکون بخوره
      خلاصه که دنبال اون تحول درونی باشید که زنگیتون رو متحول کنه نه این چیزا
      چوكشتي بي ناخدا به سينه ی دريا دلم

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _.Reza._ نمایش پست ها
      همیشه تو زندگیم مخالف انگیزه های اینجوری بودم
      دقیقا شبیه به مسکن میمونه فقط واسه چند ساعت خوبه و قول ب خودت میدی که زمین و اسمون رو به هم میدوزی
      علت قبولیش اصلا اون یارو بوده و پدرش و یسیری چیزا که مسلما ما نمیدونیم حالا شما تا فردا بیا بنویس من دیوارم اگر اب از اب تکون بخوره
      خلاصه که دنبال اون تحول درونی باشید که زنگیتون رو متحول کنه نه این چیزا
      داداش اکثرا دختر خانوم ها درگیر اینطور مسائل و انگیزه هایی میشن و چون احساساتی ترن زود تحت تاثیر قرار میگیرن و بعد یه مدت هم فروکش میکنه.
      هممون میدونیم که اینطور انگیزه هایی باد هوان و چند ساعته ان ...
      انگیزه معنی نداره...انگیزه رو باید درطول مسیر بدست بیاری ،وقتی یک روز مطالعه عالی داشتی میشه انگیزه واسه فردات و همینطور ادامه پیدا میکنه.چرخه هم افزایی رو فراموش نکنید کار امروز = انرژی فردا

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ItsAP نمایش پست ها
      داداش اکثرا دختر خانوم ها درگیر اینطور مسائل و انگیزه هایی میشن و چون احساساتی ترن زود تحت تاثیر قرار میگیرن و بعد یه مدت هم فروکش میکنه.
      هممون میدونیم که اینطور انگیزه هایی باد هوان و چند ساعته ان ...
      انگیزه معنی نداره...انگیزه رو باید درطول مسیر بدست بیاری ،وقتی یک روز مطالعه عالی داشتی میشه انگیزه واسه فردات و همینطور ادامه پیدا میکنه.چرخه هم افزایی رو فراموش نکنید کار امروز = انرژی فردا
      نمیفهمم چرا همه عاشق جنسیتی کردن موضوعاتن... جنسیت تنها باعث تفاوت جسمانی میشه و دو جنس رو ایجاد میکنه و این لزوما باعث تغییر احساسات، تفکرات، عقاید و... توی دو فرد نمیشه
      خواهشا این کلیشه احساساتی بودن خانم ها رو بس کنید
      خانم ها احساسی ان اونم اکثرا نسبت به افرادی که دوستشون دارن که از ویژگی های بارز یک انسان معمولیه...

درباره اینکه گفتید انگیزه باید درونی باشه... خوب چیه که انگیزه درونی رو ایجاد میکنه؟ چیه که باعث میشه ما بیشتر تلاش کنیم؟
      رسیدن به هدف!
      هدف یک عامل بیرونیه...
      من بازی مسی رو دیدم و میخوام فوتبالیست شم...
      من پروفسور سمیعی رو دیدم و میخوام جراح مغز و اعصاب شم...
      من از شیمی خوشم میاد؛ پس میخوام شیمیدان شم!

تمام این مواردی که اشاره کردم ابتدا عامل بیرونی منجر به ساخته شدنشون شده!
      مگه آیزاک نیوتن از ابتدای نوزادی با انگیزه فیزیکدان شدن به دنیا اومد؟
      مگه مریم میرزاخانی از نوزادی انگیزه داشت ریاضیدان بشه؟ خیر! حتی تو یه پایه از دبیرستان از این درس حتی خوشش هم نمیومد
      به گفته خودش، معلمش و دوستش باعث شدن به این درس علاقه مند شه!
      باز هم از عامل درونی حرف میزنید! خنده داره!
      عامل بیرونی هست که منجر به ایجاد انگیزه درونی میشه

ببینید نگفتم این تاپیک باعث ایجاد انگیزه درونی میشه و همه رو تک رقمی میکنه...
      دیدگاه اشتباه شما رو نقد کردم...

انگیزه لازمه... چه بیرونی و چه درونی
      اگر انگیزه بیرونی نباشه، درونی فایده ای نداره...

مثل اینکه همه بهت بگن: ته این جاده بن بسته! ما نرفتیم اما تو هم نرو! اینو از یکی دیگه که معتبره شنیدیم
      خوب این خیلیا رو برمیگردونه... فقط عده انگشت شماری دل به دریا میزنن و راهو تا ته میرن

اگه گفته میشد که: درباره انتهای این جاده خبر موثقی نداریم
      یا اگه تشویق میشدن،
      چه بسا تعداد بیشتر میشد

پس قبل از حرف زدن، مقداری تعقل کنید...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)