خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 60
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Imth76 نمایش پست ها
      یه چیزایی کامنتای بالا دیدم گفتم شاید کم لطفی باشه که نظرمو نگم
      یه نفر نوشته بود زیستو تو ۶۰ صفحه یه درس خلاصه کرده و کتابای دانشگاه رو خونده فقط اگه مشاوری داشتی که این روشو بهت گفته همین الان باهاش تموم کن ولی اگه خودت...اینو بدون درسای دبیرستان یه چیز کلی از همه علوم موجود در دانشگاه‌هاست که تازه وارد دانشگاه بشی میبینی خیلی از مفاهیم باید بندازی دور و جدید یاد بگیری پس سعی کنین فقط و فقط و فقط کتاب درسی و درسنامه های مرتبط باهاشو بخونید کنکور هیچ چیزا جز متن کتاب درسی و در حالت سخت تر ابهامات کتاب درسی و اعماق وجودش و ریز نکات شکلاش نیست ... همه ی دروس همینطوریه ببین به جرئت میتونم بگم سخت ترین سوالات کنکور که برای مثال ۹۹ از کتاب درسی بوده و شما با خوندن کتاب اضافی وقت گرانبهاتو میریزی توی....
      مث اینه بری برای تابع مثلثات و مشتق کتاب های دیفرانسیل دانشگاهی بخونی ببینید شما مجبورید یک سال با کتابهای درستون سر کنید و همه مفاهیمشو یاد بگیرید و حفظ کنید و اصلا کار نداریم مثلا کتاب اشتباه داره یا ناقص گفته پس من برم کتاب کمپل بخونم ..بخدا برای خودتون میگم وگرنه من که ضرر نمیکنم ....سخت ترین سوالات کنکور یا به اصطلاح سوال چالشی یا ایده دار باز هم میبینی از اعماق کتاب درسی اومده این از این
      و یک شکل دیدم که درباره سیکل قلب شلوغ پلوغ بود واقعا میخوام بگم نیازی به کشیدن شکل نیست و نوشتن اون همه نکته اندازه مورچه تجربه ثابت کرده همه ی این برگه ها باید در آخر به سطل آشغال ریخته بشه من خودم کل زیستو تو ۵۰ صفحه پارسال خلاصه کردم و توی شکلا هم کلی نکته داشتم ولی هفته آخر فقط و فقط متن کتاب خالص و تست کنکور زدم و زیست ۹۹ رو ۶۵ زدم البته رشتم ریاضی بود و امسال موندم برا دانشگاه بهتر و تمام خلاصه های دینی و زیستمو ریختم سطل آشغال حتی نکته هایی که از ازمونا در آورده بودم ببینید با صحیح و خطا و کارای دیگه یکروز میفهمید که زیست رو فقط میشه با خوردن کتاب و تستای کنکور سالای قبل و در آوردن نکات شکلا توسط خودتون نه درسنامه درسنامه فقط باید بهت ایده بده
      خلاصه نویسی فقط برای فیزیک ریاضی در حد دو برگ آچار و زبان فارسی و عربی بدرد میخوره و بقیه آخرش دور ریخته میشه و فقط میمونه وقتی که سر خلاصه نویسی از دست دادی
      حتی چرخه قلب با اون همه نکته اش نیازی به نوشتن روی کاغذ نداره و نیازی نیست نکته براش بنویسین تستا رو علامتدار کنید و چیزی مث داستان در ذهن خودتون مجسم کنید چون روز کنکور تنها یار شما ذهن شماس که باید کارکرده و خلاق شده باشه باور کنید اگه با تصویر سازی تو ذهن سیکل قلبو(برای مثال دارم اینو میگم) یاد بگیرید انقدر سرعتشون بالا میره تو تست زدن زیست که باورت نمیشه
      پس در نهایت برای زیست خوندن متن کتاب و استفاده حداقل از درسنامه در راستای فهم بهتر ابهامات و اعماق کتاب درسی و بعد مهم ترین مرحله تست تست تست به شما ایده میده و میگه چجوری کتابو بخونی و خودت در دور های بعد کتابو با دید بهتری میخونی خودم خیلی سبز میزنم واقعا بی نقصه و گاج نظام قدیمم عالی بود و برای مرور هیچی بهتر از کتاب و تست کنکور نیست
      بله دوست عزیز تا حدودی با نظر شما موافقم ولی خلاصه هارو باید مدام طی سال دوره کرد نه اینکه همشو بذاریم نزدیک کنکور.ثانیا خلاصه نباید زیاد باشه. فقط مطالب خیلی مهم وپراکنده بهتره خلاصه بشه.ثالثا منم با شما موافقم اگر کسی سرعتش کمه وخلاصه نویسی وقتشو زیاد تلف می کنه بهتره خلاصه نویسیو بذاره کنار.ولی برای جانداران به نظرم عالیه.زیاد وقت نمی گیره وفوق العاده به درد می خوره.

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بنظرم بجاش یه کتاب جمعبندی بگیری خیلی بهتره
      (من خودم ننوشتم اصلا چون خیلی وقتگیره)

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ...واقعا میخوام بگم نیازی به کشیدن شکل نیست و نوشتن اون همه نکته اندازه مورچه تجربه ثابت کرده همه ی این برگه ها باید در آخر به سطل آشغال ریخته بشه... فقط و فقط متن کتاب خالص و تست کنکور زدم و زیست ۹۹ رو ۶۵ زدم... بقیه آخرش دور ریخته میشه و فقط میمونه وقتی که سر خلاصه نویسی از دست دادی
      حتی چرخه قلب با اون همه نکته اش نیازی به نوشتن روی کاغذ نداره....پس در نهایت برای زیست خوندن متن کتاب و استفاده حداقل از درسنامه در راستای فهم بهتر ابهامات و اعماق کتاب درسی...
      بزرگوار همه مثل شما نخبه نیستن. شما که یه هفته ای زیست رو 65 می زنی برای 1400 هم دو هفته بخونی قطعا 95 رو زدی.
      برای یه سری کشیدن شکل به فهم مطلب کمک می کنه. مثلا هنگام رسم، وقتی می خواد یه رگ رو به یه جا وصل کنه یهو یه سوال پیش میاد که رگ به کدوم قسمت قلب وصل شده و کجا بزرگ کوچیک شده. خود همین ها باعث دقت به فهم مطالب میشه. همون طور که یه عزیزی گفت، توی زیست هر کسی با یه روش تقریبا ابداعی کار خودش رو پیش می بره.

4. Top | #19
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      یه چیزایی کامنتای بالا دیدم گفتم شاید کم لطفی باشه که نظرمو نگم
      یه نفر نوشته بود زیستو تو ۶۰ صفحه یه درس خلاصه کرده و کتابای دانشگاه رو خونده فقط اگه مشاوری داشتی که این روشو بهت گفته همین الان باهاش تموم کن ولی اگه خودت...اینو بدون درسای دبیرستان یه چیز کلی از همه علوم موجود در دانشگاه‌هاست که تازه وارد دانشگاه بشی میبینی خیلی از مفاهیم باید بندازی دور و جدید یاد بگیری پس سعی کنین فقط و فقط و فقط کتاب درسی و درسنامه های مرتبط باهاشو بخونید کنکور هیچ چیزا جز متن کتاب درسی و در حالت سخت تر ابهامات کتاب درسی و اعماق وجودش و ریز نکات شکلاش نیست ... همه ی دروس همینطوریه ببین به جرئت میتونم بگم سخت ترین سوالات کنکور که برای مثال ۹۹ از کتاب درسی بوده و شما با خوندن کتاب اضافی وقت گرانبهاتو میریزی توی....
      مث اینه بری برای تابع مثلثات و مشتق کتاب های دیفرانسیل دانشگاهی بخونی ببینید شما مجبورید یک سال با کتابهای درستون سر کنید و همه مفاهیمشو یاد بگیرید و حفظ کنید و اصلا کار نداریم مثلا کتاب اشتباه داره یا ناقص گفته پس من برم کتاب کمپل بخونم ..بخدا برای خودتون میگم وگرنه من که ضرر نمیکنم ....سخت ترین سوالات کنکور یا به اصطلاح سوال چالشی یا ایده دار باز هم میبینی از اعماق کتاب درسی اومده این از این
      و یک شکل دیدم که درباره سیکل قلب شلوغ پلوغ بود واقعا میخوام بگم نیازی به کشیدن شکل نیست و نوشتن اون همه نکته اندازه مورچه تجربه ثابت کرده همه ی این برگه ها باید در آخر به سطل آشغال ریخته بشه من خودم کل زیستو تو ۵۰ صفحه پارسال خلاصه کردم و توی شکلا هم کلی نکته داشتم ولی هفته آخر فقط و فقط متن کتاب خالص و تست کنکور زدم و زیست ۹۹ رو ۶۵ زدم البته رشتم ریاضی بود و امسال موندم برا دانشگاه بهتر و تمام خلاصه های دینی و زیستمو ریختم سطل آشغال حتی نکته هایی که از ازمونا در آورده بودم ببینید با صحیح و خطا و کارای دیگه یکروز میفهمید که زیست رو فقط میشه با خوردن کتاب و تستای کنکور سالای قبل و در آوردن نکات شکلا توسط خودتون نه درسنامه درسنامه فقط باید بهت ایده بده
      خلاصه نویسی فقط برای فیزیک ریاضی در حد دو برگ آچار و زبان فارسی و عربی بدرد میخوره و بقیه آخرش دور ریخته میشه و فقط میمونه وقتی که سر خلاصه نویسی از دست دادی
      حتی چرخه قلب با اون همه نکته اش نیازی به نوشتن روی کاغذ نداره و نیازی نیست نکته براش بنویسین تستا رو علامتدار کنید و چیزی مث داستان در ذهن خودتون مجسم کنید چون روز کنکور تنها یار شما ذهن شماس که باید کارکرده و خلاق شده باشه باور کنید اگه با تصویر سازی تو ذهن سیکل قلبو(برای مثال دارم اینو میگم) یاد بگیرید انقدر سرعتشون بالا میره تو تست زدن زیست که باورت نمیشه
      پس در نهایت برای زیست خوندن متن کتاب و استفاده حداقل از درسنامه در راستای فهم بهتر ابهامات و اعماق کتاب درسی و بعد مهم ترین مرحله تست تست تست به شما ایده میده و میگه چجوری کتابو بخونی و خودت در دور های بعد کتابو با دید بهتری میخونی خودم خیلی سبز میزنم واقعا بی نقصه و گاج نظام قدیمم عالی بود و برای مرور هیچی بهتر از کتاب و تست کنکور نیست
      درسته دقیقا با 100 درصد حرفات موافقم تصویر سازی و تجسم برا زیست انسانی واقعا معجزه میکنه مخصوصا برا فصلایی مثل قلب و همون سیکل قلبی

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خلاصه نویسی نه این که از هر بند خلاصع بنویسید مثلا گفتار یک فصل دو زیست یاردهم تو میای یه دسته بندی از گیرنده ها می نویسی که کدوم شیمایی کدوم مکانیکی کدون نوری و.... کدم سلول عصبی کدوم سلول غیر عصبی کدو بخشی از دنریته هر کدوم کجای بدن هستن و اینا این کار به این معنی نیس که وقتی خواسی گفتار ۱ فصل ۳ رو بخونی دیگه لازم نی کتاب بخونی باید کتاب بخونی ولی وقتی داری تست میزنی این برگه رو میزاری جلوت هی برات دوره میشه که هر گیرنده ویژگی هاش چی بود

6. Top | #21
      moi
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من حدود ده برگه a4پشت و رو تمام نکاتی که توتستا اشتباه کرده بودم وهایلایتا رو نوشتم.ولی بجای این کار اگه فقط روزی یه بار مرورشون میکردم هم توی وقتم صرفه جویی میشد هم ازشون استفاده ای میشد.چون اینقدر نزدیک کنکور برنامم فشرده بود ومنم سرعتم پایین که اصلا وقت نکردم حتی نیم نگاهی بهشون بندازم

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بنظر من که فقط با خلاصه نویسی وقتت رو تلف میکنی بهترین کاری که میتونی بکنی اینه که کتاب رو بخونی چون حجم زیست زیاده بخوای خلاصه نویسیش کنی کلی زمانت رو میبره به جاش اگه مطلبی رو مدام فراموش کردی از فلش کارت استفاده کن

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      راستی شما که دنبال خلاصه هستید درسنامه های درختی موج آزمون خیلی عالیه.می تونید تو سایت الگو دانلودش کنید.قسمت منابع تکمیلی
      موج آزمون زیست‌شناسی (نسل جدید) کنکور ۱۴۰۰ | فروشگاه آنلاین الگو

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خب میبینم دوستان بنده یه روز نبودم چه قدر حرف پشت سر من زدید،چون فعلا اعصابم خورده و حوصله بحث ندارم امیدوارم شما نخبگان زیست شناسی موفق و موید باشید

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatemehs77h نمایش پست ها
      راستی شما که دنبال خلاصه هستید درسنامه های درختی موج آزمون خیلی عالیه.می تونید تو سایت الگو دانلودش کنید.قسمت منابع تکمیلی
      موج آزمون زیست‌شناسی (نسل جدید) کنکور ۱۴۰۰ | فروشگاه آنلاین الگو
      ببخشید شما برای زیست چیا داری؟ الگو خوبه ؟

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rey99 نمایش پست ها
      ببخشید شما برای زیست چیا داری؟ الگو خوبه ؟
      من برای زیست خیلی سبز پینو کیو دارم با کتاب موج آزمون.الگو هم دارم ولی سه بعدی چاپ پارسال که گویا تغییر داشته ومن از الگو استفاده نمی کنم.

12. Top | #27
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatemehs77h نمایش پست ها
      من برای زیست خیلی سبز پینو کیو دارم با کتاب موج آزمون.الگو هم دارم ولی سه بعدی چاپ پارسال که گویا تغییر داشته ومن از الگو استفاده نمی کنم.
      میتونم بپرسم سطحتون در زیست چقدره(منظورم اینکه مقام خاصی دارید یا آزمونا آزمایشی رو چند میزنید؟)
      پ ن:دنبال فضولی نیستم فقط میخواهم بدونم!

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      خب منم یکی ام مثل شما پشت کنکوری و کماکان بی تجربه اما خب بنظرم هر کسی یه روشی بهش می‌سازه و نمیشه واسه همه یه نسخه پیچید من خودم یه دفتر برداشتم برای اکثر درس ها خلاصه و نکته نویسی میکنم مثلا هر گفتار زیست حدودا 2 صفحه شاید بشه اول یه خلاصه حالت نموداری و بعد نکات تست هایی که میزنم که اون نکات تمام متن کتاب رو شامل میشه. یک سری تصاویر هم تصمیم دارم ایشالا بکشم بچسبونم دیوارم که ملکه ذهنم بشه مثل ecg و نکاتش
      اینم اضافه کنم شاید کمی وقت گیر باشه ولی برای یکی مث من که با نوشتن به حافظه سپردنش راحت تر میشه خیلی خوبه یکی هم اینجا بود میگفت مینویسه بهش کمک میکنه گمونم زیرو بود
      ویرایش توسط diligent : 30 آبان 1399 در ساعت 21:01

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      میتونم بپرسم سطحتون در زیست چقدره(منظورم اینکه مقام خاصی دارید یا آزمونا آزمایشی رو چند میزنید؟)
      پ ن:دنبال فضولی نیستم فقط میخواهم بدونم!
      خواهش می کنم مشکلی نداره.من هنوز آزمون آزمایشی شرکت نکردم وانشاالله از دی ماه شرکت می کنم.

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _pariya.sh_ نمایش پست ها
      با عرض سلام و ادب خدمت همه کنکوریای عزیزمون!
      سوالی که دارم اینه

آیا برای درس زیست شناسی، خلاصه نویسی از واجباته یا فقط راهیه برای اتلاف وقت؟

درباره این مسئله بین علما، اختلاف نظر وجود داره؛ به دسته میگن حتماً خلاصه نویسی کنید زیست رو، توی آزمونا خیلی به کارتون میاد و وقتی فلان موضوع رو فراموش کردی با یه نگاه به خلاصه هات، اصل قضیه برات یادآوری میشه و از طرفی نوشتن، یکی از راه های تثبیت مطالبه و ...، یه دسته دیگه میگن باید خط به خط کتاب خونده بشه و کاملاً بی فایده س خلاصه نوشتن زیست، چرا که نمیشه زیست رو خلاصه کرد اصلاً و همه چیش ممکنه توی کنکور بیاد و خیلیم وقت گیره.

نظر خودم بیشتر موافق دسته دومه چون اغلب اوقات مطالب مهم و کلیدی رو توی فرمت کتاب بهتر به خاطر میارم، مثلاً یادم میمونه که فلان تعریف زیر فلان شکل گوشه اون صفحه بود و خلاصه توی این مورد حافظه تصویریم بهتر یاری میکنه..

دوست دارم نظرتون رو بدونم، آیا خلاصه نویسی (صرفاً در درس زیست، ولاغیر) کمکتون کرده؟ چجوری خلاصه نویسی میکردید؟ چقدر وقتتون رو میگیره خلاصه نویسی فصلهای مختلف؟ چه روشی رو به جای خلاصه نویسی پیشنهاد میکنید؟ با حاشیه نویسی کتاب یه مقدار شلوغ میشه، آیا این موضوع باعث نمیشه که قاطی کنید موقع مرور و خوندن مجدد اون صفحات؟؟

خوشحال میشم همتون نظر بدید، سوال من ممکنه سوال خیلیا باشه
      سلام و وقت بخیر
      ببین دوست عزیز،شما باید ببینی هدفت از خلاصه نویسی چیه.
      الف)اگه میخوای یه منبعی برای مرور و توشه ی آخرتت باشه،قبول داری نمیتونی همه نکات و ریزه کاری هارو وارد خلاصت کنی؟؟؟و قبول داری اگه بخوای این کارو بکنی،شدیدا وقتت تلف میشه و کار بیهوده ایه؟؟؟
      ببین.شما برای جمع بندی و مرور ماه های آخر یا قبل از آزمون های آزمایشی،باید بتونی همه ی نکاتی که بلدی رو دوره کنی.پس عملا نوشتن خلاصه نمیتونه کمکت کنه.
      اما
      یه سری نمودار های درختی قدیما کتاب های قلمچی داشتن.بش میگفتن درخت دانش.میومدن هر قسمتی رو طبقه بندی میکردن و نکات مهمو مینوشتن.این موضوع هم برای شروع مطالعه مفید بود(چون کمکت میکرد یه دید خوبی پیدا کنی و بعد بری سراغ درسنامه و کتاب) هم برای مرور و جمع بندی مفید بود(دقت کن مفید بود،نه کافی!!!چون کمکت میکرد مطالب دوباره به ذهنت و حافظه تصویریت برگرده و بعد بتونی با مرور نکات تستی و جزئی و یا تست زدن،به اون درخت،شاخ و برگ بدی و مطالعتو تکمیل کنی).

ب)آدمی هستی که نوشتن،کلا باعث یادگیری بهتر و بیشتر و مفیدتر شما میشه.

جزو هر گروهی که باشی یا حتی هردو،پیشنهاد من به شما اینه.
      سعی کن با الگوبرداری از نمودار های درختی و جمع بندی(انگار جدیدا نشر الگو هم از این حرکتای قشنگ زده)،بعد از خوندن و تکمیل یه مبحث(نه قبلش)،نمودار درختی و ذهنی خودتو بکش(یعنی با توجه به درسایی که خوندی و تستایی که زدی،یه جوری اون فصلو طبقه بندی کن که بعدا بدونی چجوری دوباره همون فصلو بخونی)
      فقط یه نکته ی مهم:قرار نیست جزئیات و قید و نکته تست و این حرفارو تو خلاصت بیاری.فقط نقشه میکشی برای اون فصل.
      حالا این کار فایدش چیه؟؟هم ذهنت منظم میشه،هم یادگیریت قوی تر میشه(اگه جزو دسته ی دوم باشی)،هم وقتت گرفته نمیشه و کار بیهوده نکردی(چون یه خلاصه نوشتی از تایپک های فصل و بعدا این تاپیکو میخونی و واسه جزئیات و نکات ترکیبی و این حرفا،رجوع میکنی به درسنامه.نیومدی دوباره یه کتابو بنویسی)

پی نوشت:اگه یه روزی به این نتیجه رسیدی که وقتت رو روی خلاصه نویسی نذاری،میتونی همون خلاصه های درختی نشرالگو رو پرینت بگیری و ازش استفاده کنی.کلا این طبقه بندی فصل،مثل کمک راننده تو مسابقات اتومبیل رانیه.باعث میشه بدونی الآن کجای فصلی.البته من خودم هیچوقت این کارو نمیکردم و همون متن درسنامه رو جوری هایلایت میکردم که منظم بشه و بدونم دارم چیکار میکنم.

واقعا شرمندم که اینقدر طولانی شد
      انشالله بقیه دوستان که سواد و تجربشون بیشتر از من هستش هم کمک کنن.چون این تاپیک میتونه سوال خیلی از عزیزان باشه.
      موفق باشید

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن