خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات

چطوری پایه محاسباتم رو قوی کنم؟

سلام به همه دوستان امیدوارم حال همه خوب باشه
      من وقتی میشینم تست محاسباتی شیمی یا فیزیک یا ریاضی بزنم مشکلی با درک مفهوم تست ندارم یعنی نقشه راه میاد تو ذهنم که باید چیکار کنم ولی وقتی شروع به محاسبه میکنم گیر و گورها شروع میشه مخصوصا اخر سر که باید جواب اخر بیارم خیلی طول میکشه و دیگه سردرد میشم میبینم یه عالمه وقت گذشته ولی من تست کمی زدم مشکلمم منشا میگیره از اینکه دوره راهنمایی ریاضی نمیخوندم یعنی پایه محاسباتیم ضعف داره ممنون میشم راهنماییم کنید.

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      منم همیشه مثلا یه گزینه 16.4 و 1.64 هست یا مثلا 82 و یکی دیگه 84 هست،اشتباه میزنم،فکر نکنم راه حل خاصی داشته باشه فقط باید تمرکزتون بالا باشه(سر کنکور به اون اندازه کافی تمرکز دارید تا اینجور اشتباهات مرتکب نشید!)

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      این مشکل ،، مشکل خیلی شایعی برای اکثر داوطلبین هست و معیار سنجش و درصد بالا در کنکور هم هست . هر چقدر قدرت محاسباتی بیشتر باشه ؛ احتمال درصد بالا کسب کردن هم بیشتره . تنها راه حل ،، حل تست زیاد از قسمت محاسباتی هست . کم کم مهارتتون بیشتر میشه و حتی روش های سریع محاسباتی هم یاد میگیرید . البته یه سری روش های سریع محاسباتی هست که میتونید با سرچ در گوگل یاد بگیرید

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      روم نمیشه بگم ولی منم همین مشکلو دارمحتی تقسیم رو هم گاهی وقتا گیر میکنم.ینی مثلا تقسیم عدد 165به34 جوابش میشه 4.8.من چهارشو به دست میارم ولی اون0.8 رو نمیتونم به دست بیارمتو نت هم سرچ کردم نتونستم بفهمم چجوریه.مشکل ما از پایست.واقعا ادم اگه درسای پایه رو یاد نگیره تا اخر میلنگه.
      کاش یه خیری بیاد یه تاپیک اموزش محاسبات پایه بزنه چیزای کاربردیو یادمون بده

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -Shirin- نمایش پست ها
      من وقتی میشینم تست محاسباتی شیمی یا فیزیک یا ریاضی بزنم مشکلی با درک مفهوم تست ندارم یعنی نقشه راه میاد تو ذهنم که باید چیکار کنم ولی وقتی شروع به محاسبه میکنم گیر و گورها شروع میشه مخصوصا اخر سر که باید جواب اخر بیارم خیلی طول میکشه و دیگه سردرد میشم میبینم یه عالمه وقت گذشته ولی من تست کمی زدم مشکلمم منشا میگیره از اینکه دوره راهنمایی ریاضی نمیخوندم یعنی پایه محاسباتیم ضعف داره ممنون میشم راهنماییم کنید.
      توی بعضی کتاب های تست ریاضی یه بخشی مربوط به اشتباهات رایج در محاسبات هست

یک دفتر برای یادداشت نکات شخصی و اشتباهات شخصی خودت برای محاسبات بردار و موقع حل تست شیمی یا ریاضی یا فیزیک هروقت توی روند محاسبات اشتباهی انجام دادی اون اشتباه و بی دقتی رو توی دفترت یادداشت کن + هرروز به مدت مشخصی اون دفتر رو مرور کن و راه محاسبات سریعتر رو هم توش تمرین کن

برای محاسبات فقط باید دست به قلم بشی....هرچقدر هم از روی پاسخنامه ها بخونی بازهم فایده نداره.....قلم رو بردار و بنویس و بنویس و بنویس و انقدر اشتباه کن و دلایل اشتباه هات رو یادداشت و مرور کن تا هم دستت و هم ذهنت راه بیوفته

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ی بار کلاس یازدهم.. یک دوم رو ضربدر یک دوم کردم.. یک شونزدهم بدست اوردم..
      هروقت ب این درجه از کمال رسیدی صحبت میکنیم

جدای از شوخی.. اگه سرعت محاسبات پایینه سه تا حالت داره..
      1. شیش روز باید فک کنی ببینی سه ضربدر سه چند میشد..
      2. سریع حساب میکنی.. ولی بی دقتی محاسباتی داری.. ینی مثلا نه ضربدر دو رو جای اینکه بنویسی 18 مینویسی 8
      3. عددا عجیب و غریبن..

راه حل هرسه تا ی بخش مشترک داره ی بخش غیرمشترک.. مشترکش حل کردن تستای محاسباتی مختلفه..

برا حالت اول..از اول باید بشینی جدول ضرب و اینا رو حفظ کنی.. کلا منظورم اینه ک مشکلت رو از همون دبستان شروع ب حل کردنش کن..(مثلا انواع تقسیم و جمع و اینا.. ولی مثلا اگه تو اتحادا مشکل داری.. تو دبستان ک هیچی ازشون نبود.. باید بیای تو متوسطه دوره اول و دوم ببینی از کجا شروع میشه اون مبحث و از همون پایه شروع کنی ب خوندنش و اینا)
      برا حالت دوم.. ی سری کتابچه ها برا تمرین محاسبات هست مثلا تمرین محاسبات کنکورز.. برمیداری شروع میکنی حل کردن اونا(یا خودت همینجوری الکی الکی جمع و تفریق بنویس و حل کن) و بعدم با ماشین حساب چک کردن درستی و نادرستی جوابت..
      برا حالت سوم.. تکنیک ها محاسباتی رو باید یاد بگیری(مثلا برا ضرب اعداد دو رقمی در 11 اول میای خود عدد رو مینویسی بعد دوتا رقمش رو جمع میکنی وسطشون مینویسی.. مثلا 11 در 34میشه 374).. ک خب این تکنیک ها رو یا باید معلماتون بهتون گن.. یا خودت ب تجربه کشف کنی.. یا کتاب بخری درموردشون.. یا فک کنم تو اینترنت هم باشن بتونی پیدا کنی..

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sis.b نمایش پست ها
      روم نمیشه بگم ولی منم همین مشکلو دارمحتی تقسیم رو هم گاهی وقتا گیر میکنم.ینی مثلا تقسیم عدد 165به34 جوابش میشه 4.8.من چهارشو به دست میارم ولی اون0.8 رو نمیتونم به دست بیارمتو نت هم سرچ کردم نتونستم بفهمم چجوریه.مشکل ما از پایست.واقعا ادم اگه درسای پایه رو یاد نگیره تا اخر میلنگه.
      کاش یه خیری بیاد یه تاپیک اموزش محاسبات پایه بزنه چیزای کاربردیو یادمون بده
      دقیقا منم از همین مشکلها دارم.بله مشکلمون از راهنماییه وگرنه تو درک مفاهیم تستها مشکلی نیست گفتم میدونیم باید چیکار کنیم ولی این محاسبات ضعیف باعث میشه به جواب اخر نرسیم ولی مااااا درستشششش میکنیم

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -Shirin- نمایش پست ها
      سلام

استپ وان : ماشین حساب رو بزار زمین . بپر هوا با نیروی 2845095 نیوتونی با مساحت کف پات فرود حدی بیا تو ماشین حساب جوری که ماشین حساب بشه نانو ذره

استپ تو : جمع و تفریق هارو بلد باشین پویا کنین . یعنی چی ؟ مثلا 5 رو 2 و 3 ببینین . 10 رو 7و3 و 13 رو 7و7 منهای 1 . تقسیم رو اصلا به روش باقی مانده واینا نرید تقسیم رو تاجای ممکن که به عدد کرخ نرسیده کسری بنویسین . خاصیت متتممی 4 عمل اصلی رو بلد باشین و تمرین کنین یعنی چی ؟ مثلا یکی گفت 15 ضرب در 9 . بگین 15*10 منهای 15 میشه . ذهنتون رو باز بزارین . یه سیستمی هست به نام پرت کردن . عمل اخری که وجود داره و شما رو به اخر میرسونه لازم نیست کامل انجام بشه . حدودا اگه بتونین 2 رقمش اخرش رو بفهمین از گزینه میتونین بزنین . گیر ندین به ساده کردن . ذهنتون عرض کردم باز باشه چرا ؟ مثلا خیلی پیش میاد که یهجا یه مرحله ای از حل یه پارامتری رو ضرب در مثلا 44 میکنی بعد میری جلو میبینی تقسیم بر 11 هم خواسته . خب اگه تمرین و هوش این رو داشته باشین که یه نقشه جزئی از حلتون رو بلد باشین قطعا ضرب نمیکنید و تو اینجا 44 و11 رو خط میزنین و میمونه 4
      استپ تری : علاقه داشتین تخمین و معکوس اعداد رو یاد بگیرین . مثلا معکوس 8 میشه 125 و اینا . ( 11 تقسیم بر125 میشه همون 11 ضرب در 8 ) یعنی 0.088

استپ فور . تمرین زیاد کنین و یاد بگیرین رو کاغذ کم برین
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن