خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 39
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      به نظرم علاقه قبل از کار کردن و عرق ریختن توی یه رشته، یه مفهوم پوچ و بی معناست... وقتی بچه 16 ساله میگه عاشق مهندسیه صرفا بخاطر ویترینیه که از این شغل دیده و بر اساس یه مشت دیده وشنیده میگه علاقه داره
      کسی که تا حالا کتابای اون رشته رو از دور هم ندیده، سر کلاسا ننشسته، شب امتحان استرس و بیخوابی کشیده، فارغ التحصیل اون رشته نیست و حداقل یکی دو سال تو اون رشته کار نکرده نمیتونه به جرئت بگه من به این رشته و کار علاقه مندم... این صرف یه فانتزی ذهنیه
      چرا بعضی دانشجوهای رشته های تاپ به ترم 2 نرسیده انصراف میدن؟؟مگه انتخاب خودشون نبود؟ مگه خودشون نمیگفتن: من از بچگی تا حالا عاشق این رشته بودم؟؟ پس چی شد اون عشق پر سوز و گداز؟؟؟
      بنظرم علاقه یعنی عادت کردن به چیزی، داشتن ذهنیت مثبت درباره اون، و تلاش برای پیشرفت و در جا نزدنه...

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

.Human is a flexible creature
      .effort & intrest can be change every thing in people life
      if belive youreself then youre world can be change youre willing can be change so youre important future is going to change. this is a nature rule

دوستان زبان دوست و زبان اموز لطفا اشکال نگارشی دیدید کمک کنین بهم . ایلتس کلاساش که انلاین شده خیلی مزخرفِ مجبورم خودم تمرین کنم
      .effort & intrest can change everything in people’s life
      If you belive in youreself then your world can change your will can change so your important future will change. This is a rule of the nature.
      حالا بهتر شد
      برای جمله ی اکتیو، فعل پسیو استفاده کرده بودی (effort can be changed everything) از نظر گرامری اشتباهه چون تو این جمبه هم فاعل داری (effort) هم مفعول (everything) پس استفاده از فعل مجهول اشتباهه
      افعال گذرا (transitive verbs) تو انگلیسی دو حالت معلوم و مجهول به خودشون می‌گیرن. فعلی گذراست که علاوه بر فاعل نیاز به مفعول هم داشته باشه و اگه فعلی هم با فاعل و هم با مفعول بیاد فعل معلوم (active) و اگر بدون مفعول بیاد فعل مجهول (passive)عه
      واسه ی تبدیل کردن جمله معلوم به مجهول اول باید فاعل جمله رو حذف کنیم (effort & interest). بعد باید مفعول جمله رو بیاری اولش(everything)
      حالا فعلو از معلوم به مجهول تغییر بده. برای این کار باید از شکل درست be به علاوه شکل سوم فعل (past participle) استفاده کنی، اگ زمان حال بود am/is/are و اگر گذشته بود was/were به علاوه شکل سوم فعل
      مثلا همین جملتو بخوای مجهول کنی میشه:
      Everything can be changed (by effort & interest
      یا مثلا:
      Mina cleaned the desk
      میشه:
      The desk was cleaned (by mina)
      اگه have و had داشتی هم همینه + been
      Someone has cleaned the window
      The window has been cleaned (by someone)

قسمت توی پراتز ته جمله رو خواستی میتونی نذاری

این از این...
      Willing هم صفته.نمیتونی بعد از ضمیر مالکیت (your) صفت بذاری. حتما باید اسم باشه. حالت verb ویلینگ میشه ویل که بعنوان اسم و مصدر هم میتونه به کار بره.

ثالثا
      You’re معنیی you are یا تو هستی میده... you’re world اشتباهه باید بنویسی your world

بعد از فعل believe حرف اضافه in میاد و فعل معلومه و فاعل میخواد .
      If believe in yourself غلطه باید بگی
      If you believe in yourself
      ویرایش توسط poker_ch : 29 آبان 1399 در ساعت 00:57

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط poker_ch نمایش پست ها
      به نظرم علاقه قبل از کار کردن و عرق ریختن توی یه رشته، یه مفهوم پوچ و بی معناست... وقتی بچه 16 ساله میگه عاشق مهندسیه صرفا بخاطر ویترینیه که از این شغل دیده و بر اساس یه مشت دیده وشنیده میگه علاقه داره
      کسی که تا حالا کتابای اون رشته رو از دور هم ندیده، سر کلاسا ننشسته، شب امتحان استرس و بیخوابی کشیده، فارغ التحصیل اون رشته نیست و حداقل یکی دو سال تو اون رشته کار نکرده نمیتونه به جرئت بگه من به این رشته و کار علاقه مندم... این صرف یه فانتزی ذهنیه
      چرا بعضی دانشجوهای رشته های تاپ به ترم 2 نرسیده انصراف میدن؟؟مگه انتخاب خودشون نبود؟ مگه خودشون نمیگفتن: من از بچگی تا حالا عاشق این رشته بودم؟؟ پس چی شد اون عشق پر سوز و گداز؟؟؟
      بنظرم علاقه یعنی عادت کردن به چیزی، داشتن ذهنیت مثبت درباره اون، و تلاش برای پیشرفت و در جا نزدنه...

.effort & intrest can change everything in people’s life
      If you belive in youreself then your world can change your will can change so your important future will change. This is a rule of a nature.
      حالا بهتر شد
      برای جمله ی اکتیو، فعل پسیو استفاده کرده بودی (effort can be changed everything) از نظر گرامری اشتباهه چون تو این جمبه هم فاعل داری (effort) هم مفعول (everything) پس استفاده از فعل مجهول اشتباهه
      افعال گذرا (transitive verbs) تو انگلیسی دو حالت معلوم و مجهول به خودشون می‌گیرن. فعلی گذراست که علاوه بر فاعل نیاز به مفعول هم داشته باشه و اگه فعلی هم با فاعل و هم با مفعول بیاد فعل معلوم (active) و اگر بدون مفعول بیاد فعل مجهول (passive)عه
      واسه ی تبدیل کردن جمله معلوم به مجهول اول باید فاعل جمله رو حذف کنیم (effort & interest). بعد باید مفعول جمله رو بیاری اولش(everything)
      حالا فعلو از معلوم به مجهول تغییر بده. برای این کار باید از شکل درست be به علاوه شکل سوم فعل (past participle) استفاده کنی، اگ زمان حال بود am/is/are و اگر گذشته بود was/were به علاوه شکل سوم فعل
      مثلا همین جملتو بخوای مجهول کنی میشه:
      Everything can be changed (by effort & interest
      یا مثلا:
      Mina cleaned the desk
      میشه:
      The desk was cleaned (by mina)
      اگه have و had داشتی هم همینه + been
      Someone has cleaned the window
      The window has been cleaned (by someone)

قسمت توی پراتز ته جمله رو خواستی میتونی نذاری

این از این...
      Willing هم صفته.نمیتونی بعد از ضمیر مالکیت (your) صفت بذاری. حتما باید اسم باشه. حالت verb ویلینگ میشه ویل که بعنوان اسم و مصدر هم میتونه به کار بره.

ثالثا
      You’re معنیی you are یا تو هستی میده... you’re world اشتباهه باید بنویسی your world

بعد از فعل believe حرف اضافه in میاد و فعل معلومه و فاعل میخواد .
      If believe in yourself غلطه باید بگی
      If you believe in yourself
      حرف شما کاملا درسته ،هیچکدوم از ماها تا به حال سر کلاس نشستیم و داریم حرف از علاقه میزنیم،همین میکروبیولوژی من جند جلسه نشستم یه کتاب دارن به اسم برک ،شما باید دو تا درسنامه میکرو طلایی کامل گاج(قطرش که میدونید چقده!)بازم اندازه اون نمیشه تازه همشم در مورد میکروب و از اینجور داستان ها هستش.
      پ ن:حاجی انگلیسیت خیلی خوبه ها!

3. Top | #18
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      حرف شما کاملا درسته ،هیچکدوم از ماها تا به حال سر کلاس نشستیم و داریم حرف از علاقه میزنیم،همین میکروبیولوژی من جند جلسه نشستم یه کتاب دارن به اسم برک ،شما باید دو تا درسنامه میکرو طلایی کامل گاج(قطرش که میدونید چقده!)بازم اندازه اون نمیشه تازه همشم در مورد میکروب و از اینجور داستان ها هستش.
      پ ن:حاجی انگلیسیت خیلی خوبه ها!
      حاجی از کلاس سوم تا یازدهم کانون زبان ایران میرفتم...دیگه فیلما رو هم بدون زیرنویس میدیدم
      کنکور هم 90 زدم
      باید اعتراف کنم از راهنمایی تا الان به کتاب زبانای مدرسه دستم نزدم و کمک آموزشی نداشتم
      اما کلاس زبان فاینال هاش خدا بوووود... سر گراامرا و لغتا پوستمون کنده شد!!!
      لسنینگش هم قدیمی مال قبل انقلاب بود اصن نمیفهمیدی طرف چی بلغور کرده! تازه بریتیش هم بود لهجه شون!!!... سوالاش هم بعضیاش محاسباتی و هوش و....
      ریدینگا رو هم که حرفشو نزن... اشکمونو در میاوردن
      تازه تو همین سختیا چند بار دانش آموز تاپ ( دو ترم نمره بالای 95 تو فاینال و کلاس و بالاترین نمره کلاس) شدم.... با این شرایط یه ترمو رایگان حساب میکنن واست

ولی سرهمینا سال دوازدهم لازم نشد کتاب زبانو نگاه کنم
      ویرایش توسط poker_ch : 28 آبان 1399 در ساعت 22:53

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      حاجی از کلاس سوم تا یازدهم کانون زبان ایران میرفتم...دیگه فیلما رو هم بدون زیرنویس میدیدم
      کنکور هم 90 زدم
      باید اعتراف کنم از راهنمایی تا الان به کتاب زبانای مدرسه دستم نزدم و کمک آموزشی نداشتم
      تازه تو همین سختیا چند بار دانش آموز تاپ ( دو ترم نمره بالای 95 تو فاینال و کلاس و بالاترین نمره کلاس) شدم.... با این شرایط یه ترمو رایگان حساب میکنن واست

دمت گرم،من خودم زبانو با درصد عالی(از نظر خودم)40 درصد در کنکور درخشیدم!
      پ ن:پدر و مادرم هر دوتاشون تافل بالای 80 نمره دارن و هر یه یا دوسال(دقیق یادم نمیاد)میرن آیلتسشون رو تمدید میکنن،من نمیدونم این وسط چرا زبانم ضعیفه با اینکه کانون تا ترم اینتر میدیت رفتم!

5. Top | #20
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نه

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      کنکور هم 90 زدم

سلام . ممنون واقیعت من تحصیلات کلاسی زبان ندیدم! همینطوری از فیلم و سریال هستش .
      یحتمل زبان ایتالیایی رو ادامه بدم بعد کنکور ! چون اونو کلاس میرفتم

بابت جمله بندی و انشا هم خدایی قضاوت مکنید ممد ار تازه زده تو کار جمله نویسی و املا . نام کاربری دوستم رو گرفتم افلاین یه جلسه گلدیسش رو نگاه کردم . من دوست نداشتم حالا شاید اون دوست داشته باشه . نمیدونم شاید در اینده و دانشجویی یه حرکتی بزنم
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      دمت گرم،من خودم زبانو با درصد عالی(از نظر خودم)40 درصد در کنکور درخشیدم!
      پ ن:پدر و مادرم هر دوتاشون تافل بالای 80 نمره دارن و هر یه یا دوسال(دقیق یادم نمیاد)میرن آیلتسشون رو تمدید میکنن،من نمیدونم این وسط چرا زبانم ضعیفه با اینکه کانون تا ترم اینتر میدیت رفتم!
      من تا advanced 2 رفتم و فقط یه ترم تا تموم کردن فاصله داشتم که دوازدهم شروع شد و کلاسا با درساش وقت زیادی میگرفت... پس ول کردم
      بنظرم تا دبیرستان اگه بری و خوب بخونی و حداقل high-intermediate رو تموم کنی دیگه خیالت راحته
      امسال خوب بخونی میتونی درصد خوبی بیاری
      40 هم واسه کنکور اسال درصد کمی نبود حاجی :/

8. Top | #23
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      کنکور هم 90 زدم
      لسنینگش هم قدیمی مال قبل انقلاب بود اصن نمیفهمیدی طرف چی بلغور کرده! تازه بریتیش هم بود لهجه شون!!!... سوالاش هم بعضیاش محاسباتی و هوش و....

اخه زبان چیزی نیس که

شما بیا تو خوابیدن و خوردن با من مسابقه بده . اصلا من یه مت استونی دیگم ! ضمنا اینجانب هم در خصوص نمره انظبات جزو تاپای مدرسه بودم . شما کتاب زبان نمیخوندی من قانون های مدرسه رو . یادش بخیر شلوارم خیس شد . انداختیم بالکن خشک شه با سورت ورزشی نشتم پای درس و مشق . سرما زد کمرم
      از اون موقع عربیم ضعیفه
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      آقا بحثو به بیراهه نبرید:/

رفع اسپم : اگه خودت بخوای علاقه ایجاد میشه

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Old seyed نمایش پست ها
      سلام
      دوستان میگم چیکار کنم که به رشته ای که دارم میخونم علاقه داشته باشم ؟
      حتما باید از اول داشته باشی ؟

من الان حسابداری میخونم ولی هیچ حسی ندارم نسبت بهش
      نمیدونم کلا احساس میکنم کسل کنندس در اینده
      چیکار کنم که حس خوبی داشته باشم نسبت بهش
      بعضی وقتها احساس میکنم هیچ رشته ای دوست ندارم .... نمیدونم چم شده کلا بی تفاوت شدم.......
      خودت نمیدونی چه حسی داری چی کار کنی توقع داری ما بدونیم
      اما به نظرم اگه شرایط مالی و روحی مناسب ندارین بازار کار حسابداری به نسبت خوبه همین رو ادامه بدین تا یه منبع درآمد داشته باشین تا مناسب شدن شرایط و شاید ادامه راه متوجه بشین واقعا به چی علاقه دارین یه ضرب المثلی هم هست کامل یادم نیست میگن گنجشکی که دستت داری رو برای گرفتن یه پرنده دیگه از دست نده یه همچین چیزی
      امیدوارم متوجه عمق صحبت هام شده باشید

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      علاقه که نه ولی عادت میکنی بنظرم
      ♡Be your Own HERO

12. Top | #27
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

اخه زبان چیزی نیس که

شما بیا تو خوابیدن و خوردن با من مسابقه بده . اصلا من یه مت استونی دیگم ! ضمنا اینجانب هم در خصوص نمره انظبات جزو تاپای مدرسه بودم . شما کتاب زبان نمیخوندی من قانون های مدرسه رو . یادش بخیر شلوارم خیس شد . انداختیم بالکن خشک شه با سورت ورزشی نشتم پای درس و مشق . سرما زد کمرم
      از اون موقع عربیم ضعیفه
      داداش باید روی لایف استایلت یه سریال بسازن از بس ک خوبی

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      الان همه کسایی که پزشکی و دندون میخونن از همون اول عاشق این رشته بودن ؟؟؟
      هیچ موردی نبوده طرف مثل من بوده بعد حین تحصیل علاقه پیدا کرده باشه ؟؟؟

والا من مورد سراغ دارم رتبه 6 کنکور بعد ورود ب پزشکی بعد یمدت میگفت حالم ازین رشته بهم میخوره ! حتی تغییر رشته داد ب دندون و باز نمیدونم چی شد برگشت پزشکیش
      کلی این مدلی دیدم
      یا افرادیم دیدم که مثلا سر ناچاری که پزشکی نیاوردن اجبارا رفتن دارو یا حتی پرستاری ! ولی بعد یمدت میگفتن خداروشکر که این رشته قبول شدم و اونی ک میخواستم قبول نشدم !

ولی خب از نظر من مشکل شما کلا بی انگیزه شدن از زندگیه ! با توجه به پستایی ک ازتون خوندم میگما ! قصد جسارت ندارم
      اگه با همین تفکر بخواید ادامه بدید کلا حالتون تو هیچ رشته ای خوب نیس و مرور زمان هم هییییییچیییی رو عوض نمیکه ! زمان فقط مث لیدوکائین میمونه گاها ادمو بی حس میکنه !
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      به تمام گره هایی که تصور دارم
      همگی کور شدند...!

14. Top | #29
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط meghdad نمایش پست ها
      داداش باید روی لایف استایلت یه سریال بسازن از بس ک خوبی

نوکر بزرگای محلمونم هستیم داش مقداد
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

15. Top | #30
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

Wink

سلام
      دوستان میگم چیکار کنم که به رشته ای که دارم میخونم علاقه داشته باشم ؟
      حتما باید از اول داشته باشی ؟

من الان حسابداری میخونم ولی هیچ حسی ندارم نسبت بهش
      نمیدونم کلا احساس میکنم کسل کنندس در اینده
      چیکار کنم که حس خوبی داشته باشم نسبت بهش
      بعضی وقتها احساس میکنم هیچ رشته ای دوست ندارم .... نمیدونم چم شده کلا بی تفاوت شدم.......
      خب هرکسی برای خوشحال بودن نیازه که به یه سری مواردو رعایت کنه!
      ۱.انتخاب هات در جهتِ اهدافت باشن!!!
      مثلا اگر بخوای در آینده شاغل باشی باید یه رشته ای بخونی که کار واسش زیاد باشه یا اگر به مطالعه و تحقیق علاقه داری رشتت تو این حیطه باشه!!!
      راستش من خودم قبلا به کاری مشغول بودم و خب از اون کار هم متنفر بودم اما دائما با حقوقم چیزای مورد علاقمو میخریدم این خودش باعث میشد تا حدودی به کارم علاقه مند بشم و نهایتِ تلاشمو بکنم واسش که بتونم هم درامد بهتری داشته باشم و هم بیشتر چیزای مورد علاقمو بخرم

۲.راکد بودن کلا باعثِ خستگی و کسلی میشه به هر رشته یا کاری که مشغول باشی فرقی نداره مهم اینه راکد نباشی
      مثلا هر صب بیدار شی بری سرکلاس بعدش ناهار بخوری بخوابی یکم لای کتابو وا کنی باز بخوابی و صبحشم بری سر کلاس!
      یه ذره تنوع بده به خودت... تفریح کن... باشگاه برو... با دوستات بگرد (البته من شرایطِ الانِ کرونارو درنظر نگرفتم کلی میگم)

۳.با دید منفی یه قضیه رو نگاه نکنی
      مثلا اینجوری نباشه به امید گذروندن کلاس و اجبارا بری سر کلاس یا شغلت... آدم باید یه ذره نگراهشم عوض کنه دیگه... مثلا (امروز میرم دوستامو ببینم و حسابی بگیم بخندیم و خوش بگذره) اینجوری درس خوندن هم لذت بخش تره!

کلا آدم باید یه تکونی به خودش بده و علایقشو بگیره فرو کنه تو دلِ چیزایی که بهشون علاقه نداره
      مثلا من از ظرف شستن بدم میاد ولی خب کاریه که هرروز باید انجام بدم و موزیک گوش دادن و قر دادن رو دوست دارم خب یه موزیک میزارم ظرف میشورم... اینجوری از ظرف شستنم لذت میبرم دیگه
      ویرایش توسط Rafolin403 : 29 آبان 1399 در ساعت 12:09

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن